Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
30.4.2009 09:14 - Merlin
Barbánek je kchůůůůl.....a prodalo se ho taky hafo výtisků...a vůbec není pro děcka v sedmi letech...proč tu sakra nikdo nerozebírá přínos Barbánka pro světovou komiksovou scénu?????
30.4.2009 09:17 - Sethi
jo tohle je barbánek oO' toho jsem měla hrozně ráda, hlavně ten díl s olympiádou... někde tady musí být...
30.4.2009 09:20 - Merlin
sethi: přesně tak, tohle je barbánek oO´...co říkáš na vykreslení detailů, skladbu a dynamičnost děje? A líbí se mi i vykreslení postavy...myšleno povahových rysů hlavního hrdiny. Věděla jsi, že je to vlastně pes?
30.4.2009 09:22 - Fritzs
Colombo: Tak ať dohodí data, sociologický studie skaldby čtenářstva atd.

A 5 krát tolik není až tak výrazná změna... pak máš 250000 hardcore Catwomanistů a 50000 průměrných čtenářů oproti u Catwoman oproti 250000 průměrných čtenářů Barbánka z nichž 150000 nepovažuje komixy za svého koníčka.
30.4.2009 09:23 - Sethi
věděla jsem, že je to pes... a moje nejoblíbenější postava bylo buď kuřátko, nebo čuník... detaily jsou barvité, komix je zábavný a milý...
30.4.2009 09:24 - Merlin
to pozor..Barbánka nečtou průměrní čtenáři a vůbec jich není jen 250000!!! ale mnohem..mnoooooooooohem víc!
30.4.2009 09:25 - Merlin
sethi: jojo...čuník...má takové to weichovské kouzlo..a vtip...a kučátko? no to je skoro úplně nejvíc kchůůůl
30.4.2009 09:26 - Colombo
Fritzs: jen v New Yorku je 8 miliónů obyvatel, proto si myslím, že tvé počty by byly vhodnější pro čtvrt NY a ne pro CELOU ameriku.
Taky je věc v tom, že komixů od Marvela vychází více, že. Jednoho asterixe si koupíme skoro všichni, ale já si koupím spidermana, ty svojí oblíbenou Catwomen a Blaine třeba nějaký ten kožený fetiš.
30.4.2009 09:42 - Merlin
ale Barbánka si koupí všichni...i Amíci
30.4.2009 10:19 - Blaine
Tady jsou podily na trhu pro rok 2008 Nepochopitelne vede serie Secret Invasion, ktera prakticky ovladla zebricek. Pozor to je klasicky superhrdinsky epos, ktery loni byl hlavni udalosti v Marvelu - Final Crisis je jeji obdoba u DC comics.

Catwoman jsem bohuzel necetl, nejak jsem se k ni jeste nedostal, ale treba od Terry Dodsona (vami zavhrovany "fetisisticky obrazek") jsem cetl Harley Quinn, kterou jsem i prekladal a to je sakra dobrej komiks. Na to ze je to o jeden velmi vedlejsi postave v DC verzu, prakticky sidekickovi Jokera, tak je to hodne dobre napsane, ma to napad, ma to vtipy a je to krasne nakreslene.
1.5.2009 08:48 - Fritzs
Blaine: Nějak tam chybí množství kusů... procenta sama o sobě nic neříkají a taky v oné tiskovce není napsáno, jesi se jedná o celkový objem veškerých komixů na území USA, nebo jesi de jenom o superhrdiny, jesi zahrnují magu atd.

Colombo: Tak třistatisíc prodaných kusů na území USA značí, že si to koupilo jedno promile tamnější populace, což je sakra hodně, uvážíme li, že tady nemluvíme o Marvel weekly (za předpokladu, že něco takového existuje), ale o krátkou, poměrně drahou publikaci s focus ne jednu postavu z jejich universa.

Jenom tak pro představu, shonen jump (nejprodávanější "komixový" časopis vůbec), má v současnosti náklad okolo 2,5 milionů výtisků, přičemž vychází týdně, běží v něm víc mang najednou (včetně ultrapopulárních záležitostí typu Naruto) a je tisknutý na podstatně levnější (tzvn. záchodový) papír... takže jesi přesáhne množství prodaných kusů desetinu prodejnosti tohodle, tak je to IMO obrovský úspěch pro vydavatele
5.6.2009 17:07 - Magus
Tak uz sem precet par DL komixu a je to fakt pekny...
5.6.2009 17:13 - Magus
Pro Merlinovo poteseni i Barbanka Toho zelenyho o cviceni...=)
8.6.2009 21:19 - Yoltan
Ja toho o komiksech moc nevim a už v nich vůbec nemám přehled.
Občas se na scéně objeví nějakej nafoukanej frajer v sexy oblečku a většinou podle nějakého komiksu.

Jestli mi ve tvem seznamu někdo chybí, tak ten nejlepší z nich, který si na nic nehraje .....

....prooostěěěěěěě ............ SPAWNy, SPAWNy .....
9.6.2009 14:30 - Magus
Spawn uz tam maas ale jaksi to blblo...=p
15.2.2010 10:26 - Sethi
Tak troška nekromancie takhle v pondělí po ránu.

Poslední dobou jsem si hodně oblíbila Guilded Age.

Na kresbu jsem si chvíli zvykala, ale pak jsem si uvědomila, že se mi vlastně dost líbí, hlavně práce s barvami. Je to vtipné, nebojí se odrážet aktuální memy v poměrně inteligentních vsuvkách... a tak.

Navíc je tam bard, který mi připomíná Svena.

15.2.2010 13:43 - Magus
No díky Sethiininimu( to je divný slovo) sem si to celý prolít...Ale chtěl bych tuhle diskuzi (která byla kupodivu celkem produktivní) obnovit...:) Takže Víte někdo o nějakém novém komixu?
15.2.2010 13:49 - Blaine
Magus: A co tim myslis? Co vyslo v cechach? Co vyslo v evrope? Co vyslo v USA? Co je znovuobjevene, protoze Crew se rozhodla risknout a zkusit ozivit Thorgala? A tak?
15.2.2010 14:22 - Magus
No nějakeh kterej vyšel v Česku.
15.2.2010 15:13 - Blaine
Tak vysla kultovka - Transmetropolitan, vyborna vecicka. Suprove stripy Calvin a Hobbes. Prvni dil ze zombie apocalypsovych Walking Dead (Živí mrtví), skvely komiks, ktery se drzi klise a pritom je boura. Genialni DMZ... o tom snad ani neni treba neco psat.
No a pokud pujdes nekam jinam, tak v BBartu vychazeji super tluste spalky - Omnibusy, treba Terminator, Predator, Alieni, nevim co vlastne vsechno uz v Omnibusech vyslo. A pak samozrejme jeste dalsi tuna komiksu, co nestiham sledovat. Financni krize se komiksu nedotkla, spis naopak, zda se, ze vydavatelstvi jdou do cim dal tim vic titulu, protoze komiksy jsou pristupne vetsi a vetsi verejnosti.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090090990066528 secREMOTE_IP: 35.175.236.44