Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
29.4.2009 12:54 - Blaine
Autori v mem postu: Adam Hughes - Catwoman cover
Adam Hughes - Firefly Serenity cover
Ed Benes a Nei Ruffino - Blackest Nights Tales
Terry Dodson - Uncanny X-Men cover
Alex Ross - Final Crisis (batman)
Ultimate Spider-Man cover (asi Stuart Immoen)
29.4.2009 13:04 - sirien
Blaine Fritzs 1:0 :)
29.4.2009 13:12 - Magus
Jj to je nápad budem to zapisovat....sázím 1k na Blaina..:)
29.4.2009 13:17 - sirien
Taková důvěra ve Fritzse, to by mu skoro chtělo vypsat nějakej lákavej kurz, 3:1 třeba nebo tak něco... :)
29.4.2009 13:28 - Fritzs
Blaine: Vyjádřím se k jednotlivým, od vrchu dolů:

1.) Holka působí víc jako kus plastu, než jako živá bytost, což je cool pokud je holka android (nevím, catwoman sem nečet, třeba se tam nějakej android občas objeví), není to úplně špatné, ale taky to není žádný zázrak.

2.) Po 5ce nejlepší věc, cos sem poslal, postavy působé živě a realisticky.

3.) Ugh, blerg, hnus. Ani ne tak kýč, jako spíš prostě hnus. Ani jedna postava nepůsobí jako živá bytost.

4.) Shiny chicks in fetish clothing, kýčovité, řvavé, 2/10

5.) Jednoznačně skvělé.

6.) Stylové, ale beze stop mangy (což se 1,3 a 4 říct nedá). Dobré.

Blaine píše:
Nevim, co ctes, kde to beres nebo co, ale nemyslim si, ze v komiksech vyznas vic jak ja, ze vic jak ja vis, co tedka na trhu beha... Nebude to treba tim, ze ja se narozdil od tebe komiksum sakra venuju. A sorry, do tohohle vic jak ja nevidis.


Pak tedy netuším proč ses nevytáhl s takovým , nebo
29.4.2009 13:32 - sirien
...ohledně catwomen má Fritzs pravdu, je to takové bakelitové... a 3 se mi teda taky až tak nelíbí. Na druhou stranu 4ka... sou X-man. Tak to prostě bejt má...
A Fritzsovi obrázky taky docela ujdou, myslim že si ten bod zpátky zaslouží... tak to máme 1:1. Myslim že Fritzsovi snížim kurz, trochu sem ho asi podcenil :)
29.4.2009 14:38 - Nerhinn
X-Men, šmarjá...
29.4.2009 14:42 - Sethi
a co teprve catwoman...
29.4.2009 14:44 - sirien
čekal sem kdo zareaguje, ale vás dvě sem tipoval až pro druhé a třetí místo :) . Očividně jsem vás poněkud podcenil...
EDIT: To už ste v tomhle tématu dneska druhý, radši snad pudu i dělat něco užitečnějšího...
29.4.2009 15:12 - Blaine
no jo druuna, bilal a jestli se nepletu tak neco z Heavy Metalu? Teda jak tak koukam je to francouzsky, ale to neznamena, ze tuhle kresbu jsem uz nekde v HM nevidel. (upir nebo co to bylo v pekle no proste to bylo neco takovyho, hodne silenyho a tezce SM)

Soucasna tvorba neni neco co bylo vytvoreno v druhe polovine 80. let (Druuhna) a na zacatku 90. (Nikopolova trilogie).

Ja jsem se chtel venovat soucasnym vecem a ne necemu staremu a hlavne jsem chtel nadhodit veci, ktere jsou z druhe strany oceanu, ktere prave tim tebou zavrhovanym CGI oplyvaji. K tomu co jsi nadhodil nema cenu se vyjadrovat, jelikoz se to uz toci v klasice evropskeho komiksu a ne v soucasne tvorbe. Ale mimochodem musis uznat, ze ani jedne veci, kterou jsi nahodil, se Kaja Saudek nevyrovna. Fakt ne. Kaja Saudek je proste jeden z mala skutecnych kresliru co tady delali veci za komunismu, to mu priznam, ale ani jedna z jeho veci se nevyrovna treba Grusove veci Nitro tezkne glycerinem, to je svetovej umelec, to uznam.

Tohle je treba ukazka nekterych obalek komiksu od Marvelu pro tento tyden:

To povazuju za skutecne soucasnou tvorbu.

Ad moje veci: 1) Catwoman, kterou konecne chytli do poldove, tak je dost vybledla coz znamena zamer kontrastru bile a cerne jejiho kostymu.
2) genialni sepiovka, AH! umi obalky delat
3)Benes nikdy nebyl na realismus, je spis na prehaneni - dokonale tvary jeho postav maji byt eye-candy a tahle vecicka ma byt extremne barevne predstaveni vsech ruznych Lanternu
4)Kostymovane superhrdinky, co byste chteli?:)
5)Ross... no proste Ross.
6) Immoen spolu s Bendisem delaji na Ult. Spider-Manovi uz dost dlouho a serie pod nima doslova zkveta, to co od nej Bendis chce Immoen plni dokonale, navzdory z pocatku trochu problemove kresby se na to da skvele zvyknout.
29.4.2009 15:21 - Sethi
tak zrovna requiem chevalier vampire je záležitost poměrně současná, od roku 2000 vychází tak svazek ročně, pokud se nemýlím.
29.4.2009 15:25 - Blaine
Musim se priznat ze to neznam. Bohuzel francouzskou tvorbu moc nesleduju (krome cekani na Coraline a Vrakoviste Ythaq)
29.4.2009 15:41 - Merlin
mě se líbí Barbánek!
29.4.2009 18:03 - Ebon Hand
Přijde mi divné porovnávat dvacet let staré obrázky někoho, kdo je na smrtelném loži s mladýma maníkama se slovy "na tohle nemá", bez zohlednění toho, že tyto současní se vždy snaží odvětví posunout dál a být trendy, minimálně z důvodu, aby nebyli považováni za plagiátory starších mistrů.
Blaine, přijde ti logický tento postup porovnávání?
29.4.2009 18:34 - sirien
Když odpovím za Blaineho: Já mám trochu pochybnost, jestli skutečně v komixové kresbě dochází s desetiletími práce ke "zlepšení". Přiznejme si, komixová kresba není zase až takovej uměleckej záběr. Spíš bych to nazval změnou než zdokonalením, holt někdy je trendy to, někdy ono...
...takže ano, přijde mi že srovnávat staré "mistry" je co do "zhodnoceného potenciálu" naprosto vpohodě adekvátní.
...nicméně mám pochybnost o tom, že lze dost dobře porovnat "kvalitu", protože každý z těch umělců kreslí v kontextu stylu své doby, svých současníků, může svou kresbou tvořit narážky na dílo někoho jiného a tak
29.4.2009 20:31 - Fritzs
Blaine: Osobně mám k masové americké produkci (Marvel, DC) poměrně negativní vztah (dané kýčovitostí jejich kresby a přílišnému zaměření na geeky) a z toho důvodu je nečtu.

Jinak ještě k těm tvým kresbám:

Blaine píše:
1) Catwoman, kterou konecne chytli do poldove, tak je dost vybledla coz znamena zamer kontrastru bile a cerne jejiho kostymu.


Bych spíš řekl, že záměr je eye candy, nebo byl autor oné kresby prostě líný.

Blaine píše:
3)Benes nikdy nebyl na realismus, je spis na prehaneni - dokonale tvary jeho postav maji byt eye-candy a tahle vecicka ma byt extremne barevne predstaveni vsech ruznych Lanternu


Jinak řečeno, kýč až na půdu.

Blaine píše:
4)Kostymovane superhrdinky, co byste chteli?:)


Aby nevypadaly jako naolejované latexové štětky, třeba...

Prostě na nich není nic ospravedlnitelného, jsou sice z řemeslného hlediska třeba lepší než Bilal, nebo Saudek, ale z hlediska "uměleckého" jsou neskutečně špatné.
29.4.2009 21:08 - Fibriso
Osobně si myslím, že každý má jiný vyhraněný žánr... amíci napřídklad ten styl catwoman žerou (mě osobně se americkej styl vůbec nelíbí a v japonsku zase horko těžko přijdou na chuť něčemu jinému než manze.
29.4.2009 21:36 - sirien
Píše:
Aby nevypadaly jako naolejované latexové štětky, třeba...

Důvod proč se prostitutky oblékají tak jak se oblékají je, že to prostě JE sexy (...samozřejmě, chce to určitou postavu a taky nějakou míru vkusu, ale tak bez vkusu de zkazit všechno, žejo)
Za upadlé to bylo "prohlášeno" až protože se "tak oblíkaj ty štětky". Všimni si v dámských časopisech když je nějakej článek typu "jak ho potěšit v posteli" atp. tak tam je zpravidla vyficená ženská oblečená jak prostitutka...

Takže - kde je problém? :) (zrovna u Tebe, který ses svého času rád odvolával k nietzschemu který je ztělesněním samotné idee pohrdání konvenční morálkou a diktátem "správného". Dej průchod svému naturalismu... (: )

Píše:
ale z hlediska "uměleckého" jsou neskutečně špatné.

Objektivní hodnocení míry uměleckosti? wow... rosteš nám do... nevim čeho, ale takovejhle výrok určitě NĚCO předurčuje :)
29.4.2009 21:54 - Colombo
Mi se od Blaina nelíbí jen 3(moc barviček najednou, moc se v tom nevyznám), zatímco od Fritze se mi nelíbí 1 a 3. 1 mi připadá stylově blízké Zelenému Raulovi a 3 je na mne příliš hrubiánské.

Btw. jistá umělost a fetiš do toho patří, ne? Neprohlížím si snad malované zprávy, ale uměleckou tvorbu. Na druhou stranu musí být poznat, co to je. Abstraktní umění moderniho malírství nesnáším.
29.4.2009 22:06 - sirien
Ty snad nechápeš transcendentální význam a nedocenitelnou uměleckou hodnotu tečky v prostoru?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069996118545532 secREMOTE_IP: 3.93.59.171