Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
26.4.2009 21:55 - sirien
Ale tak jako ne že bych je nečet rád, ale už tenkrát mi prostě vadilo že záporáci tam sou jen od toho aby ostrouhali, zatímco hlavní hrdinové nemají chybu.
Navíc to hlavním hrdinům dost ubíralo. Aneb zlatá poučka: Hrdinové mohou vystoupat jen tak vysoko, jak hluboko padli jejich nepřátelé.
27.4.2009 00:59 - Nerhinn
sirien: A četl jsi třeba takový Boj o první místo? Nebo Chatu v jezerní kotlině? Tam byli hrdinové, se kterými se dalo docela snadno ztotžnit, zejména s tím prvním...
27.4.2009 02:15 - sirien
em... Chata v jezerní kotlině je to o tom synovi boxera a tom geeky šprtovi? To bylo vcelku ok, trochu gay-like (pasáž s vyměňovánim děníků byla dokonalá, kdyby to byly hlavní hrdinKY tak by to bylo ok...), ale vzásadě čitelný.
Boj o první místo se už moc nevybavuju, myslim že to je ta o týpkovi co... se nějak přistěhoval? A ve třídě se přetahuje o alpha sociální statut s tim floutkem, má toho kámoše ze skautu? To bylo docela vpohodě.
27.4.2009 07:10 - Jerson
Foglarovky jsem žral také, dokud mi později nedošlo, že v nich vystupjí snad jen dvě holky (v pokračování Hochů od bobří řeky, v jedné scéně). Dneska bych to už asi nedal.

Taková Kronika Strážců mi přišla mnohem lepší. Je to sice občas komunistická propaganda, ale když od tohoto detailu odhlédnu, je to fakt komix skoro jako ze života.

Nicméně kdybych se měl držet tématu, tak nejlepší komix mi přišel Golem z ABC. Nevím jestli autoři viděli Terminátora, ale kyborg v roli výzkumníka byl opravdu nepřekonatelný.

"Budeš litovat že ses narodil."
"Nenarodil jsem se."


(: )
27.4.2009 09:31 - Magus
Zdarec kde je to DL na tom webu...?Nemužu to najít...
27.4.2009 09:33 - Blaine
2Magus: presne na tom linku, jenom se musis zaregistrovat a napsat aspon jeden prispevek do predstavovaci se sekce, abys videl download linky. Ochrana naseho kockomlatu!
27.4.2009 09:38 - Magus
Blaine: diky...
27.4.2009 17:51 - Ebon Hand
To tu znám Saudka jen já a Merlin???????
Našeho nejlepšího kreslíře všech dob a jediného na světové úrovni?
27.4.2009 17:53 - Sethi
já ho hrozně nemám ráda, jestli se to počítá.
27.4.2009 17:58 - Fibriso
heh, tak tohle mě fakt pobavilo:
"Whew, that was scary, but well be okay now, right? Once we get to your arsenal..."
"My... what?"
"Your weapons, stuff you've build. What about a good death ray, tha'd be perfect"
"I dont have a Death ray"
You must have something, Sonic canon?"
"No"
"Disintegration beam?"
"No"
"Dommsday device?"
"NO!"
"now, where would you hide it?"
"I dont have anything like that to hide"
"Fine. So what you're telling me is that you, the person next in-line to the despotic, ironfisted rule of the empire have got No weapons to destroy these things? What kind of an evil overlord are you going to be, anyway?"
"apparently a better one than i'd thought...."
27.4.2009 18:31 - Lokken
Kde máte Garfielda? Tedy jestli to někdo počítá do komixu...
27.4.2009 18:49 - Fritzs
Ebon Hand: Já bych světovou úroveň nepřeceňoval. U nás na ni dosáhne víc kreslířů než jenom Saudek.
27.4.2009 19:04 - Magus
Garfield no joo já bych upe zapomêl....
27.4.2009 20:12 - Blaine
Fritz: *ovlada zbesily kasel* tos trochu prestrelil. Pan Saudek je sice sikovny, je mozna vzorem pro dnesni mlade a nadejne, navzdory tomu ze me se jeho kresba moc nelibi, ale nedaval bych ho na roven ke svetovym kreslirum. Hlavne tem nejlepsim - Kaja Saudek se seriozne nevyrovna tomu co dokazal Frank Miller ve svem Sin City. Nema vliv na tolik jinych kresliru jako nedavno zesnuly Michael Turner, nezmenil styl mainstreamovych kresby po celou jednu dekadu jako Jim Lee, jeho veci nejsou tak nesmrtelne jako veci od pana Johna Byrneho nebo snad Franka Frazzety. Proste ne.
27.4.2009 20:40 - Jerson
Saudka znám taky, ale jeho komixy jsem moc rád neměl právě kvůli "houbovitému" stylu kresby.
28.4.2009 07:40 - Fritzs
Blaine: Možná každý myslíme pod pojmem světová úroveň něco jiného... já sem to pochopil jako průměrnou kvalitu kresby na celém světě...
29.4.2009 11:21 - Ebon Hand
Já to tak myslel, nikde jsem nepsal, že to je velikán světové tvorby.

Blaine, hledáš v obsahu zprávy jiné informace, než obsahuje.
29.4.2009 11:29 - Blaine
Fritz a Ebon: Jooooo takhle... ja jsem to pochopil, tak jako ze kdyz je nejlepsi v cechach, tak se logicky musi srovnavat s jinymi, minimalne lepsimi v zahranici.

A mimochodem, ja si i tak nemyslim, ze ma na to, aby se vyrovnal tomu, co ted v komiksovem zapadnim mainstreamu vychazi.
29.4.2009 11:59 - Fritzs
Blaine: Máš na mysli současný CGI shit...? Sorry, ale to budu rači číst mangu (kerá je BTW dost často taky CGI).
29.4.2009 12:50 - Blaine
Jaky CGI shit? Ne, mam namysli soucasnou komiksovou kresbu, ktera prosla nekolika desitkami let vyvoje, ktery vede k vecem jako:


NE NE NE
Nevim, co ctes, kde to beres nebo co, ale nemyslim si, ze v komiksech vyznas vic jak ja, ze vic jak ja vis, co tedka na trhu beha... Nebude to treba tim, ze ja se narozdil od tebe komiksum sakra venuju. A sorry, do tohohle vic jak ja nevidis.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075031042098999 secREMOTE_IP: 3.83.81.42