Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
29.4.2009 22:11 - Colombo
Bohužel. Jsem holt umělecky nevzdělán a bez kousku tvůrčího vkusu.
29.4.2009 22:16 - Gurney
Nějak tu ještě nikdo nezmínil Wanted (a teď rozhodně nemluvím o filmu, s kterým toho má originál asi tolik společného jako Guiness s dřezovou vodou ve které se umývaj sklenice) a další Millarova díla. Nebo třeba Sakaiův Usagi s naprosto geniálním "střihem" scén..
29.4.2009 22:26 - Fritzs
sirien: Když bych měl dát průchod svému naturalismu tímto způsobem, tak si rači pustím porno...

Problém není v tom, že superhrdinky jsou hezké baby, problém je v tom, že IMO není žádný důvod,(teda pokud to není lezbická party, což se od puritánských amerických komixů poznamenaných comic codem čekat nedá) aby byly navlečená v tom, co mají na sobě (a aby byly od oleje, což teda podle lesku sou). Takže jediný důvod je eye-candy, čili levný kýč. Což mě jako konzumenta štve, jelikož levný kýč je levný proto, že dá minimum práce jej vymyslet, takže pokud si to koupít, tak koupím masovou, pásovou produky určenou k hromadné konzumaci, takový komixový hamburger...

...a je obecně známo, že hamburgery se dělají z tvrdého, vyschlého masa vydojených desetiletých dojnic a ne z šťavnaných mladých býčků.

Colombo píše:
Abstraktní umění moderniho malírství nesnáším.


To, že nesnášíš abstraktní umění značí, že nemáš fantazii.
29.4.2009 22:37 - sirien
Píše:
...a je obecně známo, že hamburgery se dělají z tvrdého, vyschlého masa vydojených desetiletých dojnic a ne z šťavnaných mladých býčků.

Jo tak... jasně... no.. promiň, sem nemoh vědět tohle... tak když to máš rád s býčkama tak to je jasný potom.
Ale tak žijeme v moderní době, každému co jeho jest... když nejsi na masovou produkci krav, tak si můžeš hledat artististické býčky, žejo.

(Alnag: Asi si nevzpomeneš kde na RPG Site byl ten dokonalej citátco přirovnával indies k francouzské kinematografii, co?)
29.4.2009 22:46 - Fritzs
sirien: Zase jsi to nepochopil. Problém je v tom, že stará dojnice má maso bez chuti, tvrdé jako podrážka (tj. hnusné) a proto, pokud ti chce někdo prodat něco ze staré krávy za tak nehorázné peníze, jako za to chcou v mekovi, tak to musí nacpat kořením a kečupem, aby aspoň trochu přebil tu hnuskou starou krávu.

Býčci nejsou vůbec artističní, dostaneš je v každé masně a i tak jsou lepší než stará kráva.
29.4.2009 22:57 - Merlin
a co Barbánek?
29.4.2009 23:06 - Colombo
Fritzs: s tím, že nemám představivost, to bych se s tebou hádal.
Btw. co se jedná křehkého masa z býčka, tak je to naprosto jedno, když do hamburgrů se dává maso mleté.

Mimo jiné, co se týče chuti, tak zde se jedná z valné části pouze o zvyk.

Shrnuto a podtrženo, Fritz je zvyklý na to, že má pořád pravdu a ti, co mají jiný názor jsou vadní, poškození a nedokážou vidět krásné věci tak, jako on:P
Ovšem, je to jen Fritzův zvyk:P
29.4.2009 23:52 - Rianor
Musím sa zastať Fritzsa, tie obrázky sú veľmi gýčové. To neznamená, že sú zle nakreslené, ani nič podobné. Znamená to, že to má nulovú invenciu a utočí tým najprimitívnejším spôsobom na naše pudy(to konkrétne ten 4tý Blaineov obrázok).

Marvel je továreň na komiksy, a ako vieme, masová produkcia zabíja originalitu a umeleckú tvorivosť.
29.4.2009 23:59 - Colombo
To je jedna stránka věci, druhá je ta, že se nám mezi tou hromadou balastu NECHCE hledat ty skvosty, tak to raději odsoudíme všecko.
(nehledě na to, že originální neznamená dobré, potřebujem někoho, kdo dokáže vyplodit originální nápad, ale stejně tak potřebujem ty, kteří jsou schopni z toho originálního nápadu vytáhnout maximum a dotáhout ho do konce)
30.4.2009 00:13 - Rianor
Jasné, ale ja som tiež nič hromadne neodsudzoval. Iba som napísal všeobecne známe cliché, pretože tu blaine písal niečo v zmysle porovnávania so západným mainstreamom. Chcel som povedať, že nemožno brať mainstream ako meradlo kvality( hoci aj tam sa môžu nájsť kvalitné kúsky).

Hlavne som sa ale vyjadroval ku konkrétnym Blaineovým obrázkom(k tým istým čo Fritzs), ktoré ozaj žiadnymi skvostami neboli :)
30.4.2009 07:13 - Blaine
Jasne, samozrejme ze nebyly - dyt to byly random obalky k random vecem od autoru, kteri se realtivne libi me (Adam Hughes a Terry Dodson jsou moji nejoblibenejsi obalkari). Ja jsem hlavne chtel nadhodit to co se za oceanem dela ted, to co je ted popularni, jako reakci na "CGI shit", ktery nadhodil Fritz, protoze me s tim nasral. Proste jsem mu chtel naznacit, ze dnes se delaji veci, ktere jsou krasne. Bohuzel jsem nepochodil - ale proc taky, ja vlastne nemuzu mit pravdu, protoze nejsme Fritz, takze to vlastne nema smysl. Kdyz bych chtel vyborat specificky, tak asi vyberu neco co vyhralo Eisnera, ne? Ale ne, ja proste jen vybral popularni veci.
Sorac, ja jsem proste hnusnej konzument, kterymu se libi jednoduche veci, kteremu vyhovuje vami tak zatracovany Benes a Dodson. A dal si budu stat za tim, ze veci do Kaji Saudka proste do spolecnosti tehle lidi nepatri.
30.4.2009 07:13 - Fritzs
Colombo píše:
Btw. co se jedná křehkého masa z býčka, tak je to naprosto jedno, když do hamburgrů se dává maso mleté.


Představsi, že ne... pokud to není překořeněné do té míry, že není poznat, že je to z masa, tak poznáš dobré mleté maso od špatného.

Colombo píše:
Shrnuto a podtrženo, Fritz je zvyklý na to, že má pořád pravdu...


Colombo je zvyklý na něco jiného...? Nemám z něho ten pocit...

Colombo píše:
To je jedna stránka věci, druhá je ta, že se nám mezi tou hromadou balastu NECHCE hledat ty skvosty, tak to raději odsoudíme všecko.


Myslím, že záležitosti typu Watchmen od DC jsou všeobecně známy. Kdyžtak existují weby s recenzemi, kde takový skvost najdou za tebe odborníci.

Colombo píše:
(nehledě na to, že originální neznamená dobré, potřebujem někoho, kdo dokáže vyplodit originální nápad, ale stejně tak potřebujem ty, kteří jsou schopni z toho originálního nápadu vytáhnout maximum a dotáhout ho do konce)


Přičemž jak Marvel, tak DC už dlouho nezaměstnávají nikoho kdo by dokázal byť jen jedno z toho. Víte proč v americe manga celkem válcuje tamější komixy...? Podstatně větší žánrový záběr. Většinu produkce velkých amerických nakladatelství tvoří nekonečné mýdlové opery latexových fetišistů s absolutně nulovým vývojem postav, nebo chraň bůh příběhu... Což může dlouhodobě vyhovovat tak možná komixovým nerdům.
30.4.2009 07:14 - Blaine
Gurney: Wanted je vcelku v pohode, ale podle me Millar i lepsi veci. Napriklad takovy Ultimates, kteri uz vysli (myslim, ze aspon jeden dil uz je na pultech od Vanoc), jsou uplne genialni.
30.4.2009 07:21 - Fritzs
Blaine píše:
Ale ne, ja proste jen vybral popularni veci.


Populární u koho...? U 16tiletých děvčat? U stárnoucích středních manažerů? U matek na mateřské dovolené? Rapperů? Rabínů?

Ne, populární tak jenom u komixových nerdů a možná některých pubertálních naddrženců a fetišistů, keří se ukájí nad olatexovanými superhrdiny a nikoho jiného...
30.4.2009 07:39 - Magus
Barbánka sem včera vyhrabal a prečet jednu tu knížečku je to celkem good ale tak pro dêcka o 5 let mladší než já..... tj.7 let...:)
30.4.2009 07:54 - Blaine
Fritz: Popularni jako vysoko na zebricku popularity, ktery se meri tim, kolik toho jakeho komiksu prodas. A ne, skutecne je ten vzorek populace trochu jiny, Fritzsy. Mozna to bude tim, ze za tou komiksovou kresbou bude jeste neco jineho, treba i preibeh k tomu komiksu, ale jelikoz je to americky superhrdinsky mainstream, tak jsou to vlastne ty hamburgery z tech starejch krav, takze vlastne ani nemuzou byt dobre, jasne, jasne.
30.4.2009 08:19 - Fritzs
Blaine: Takže když máš třeba 50000 hardcore fandů Catwoman (o tom, že absolutní většina z nich patří mezi "komixáky" tedy bílé svobodné muže s minimálně středoškolským vzděláním ve věku mezi 18-50 lety, jejichž největším koníčkem jsou pochopitelně komixy)kteří koupí cokoliv s Catwoman na obálce a v důsledku toho prodáš čehokoliv s Catwoman 60000 kusů, tak je to populárnější, než "Barbánek" (příklad), kterého se prodá 50000 kusů, ale zato si ho koupí mnohem širší okruh "typů" lidí, mezi nimi 30000 takových, kteří komixy nepovažují za svého koníčka...?

Bych řekl, že "Barbánek" je více mainstreamový, než catwoman a vzhledem k běžnému průměrnému člověku i populárnější.

Blaine píše:
Mozna to bude tim, ze za tou komiksovou kresbou bude jeste neco jineho, treba i preibeh k tomu komiksu


Ukaž mi číslo Catwoman, keré má dobrý příběh...
30.4.2009 08:47 - Colombo
Fritzs: obávám se, že tvé počty nemůžou fungovat ve velkých měřítcích.

Poznat nepoznat, jde o to, že si na něco zvykneš a to považuješ za normu. Tedy chuťově. Jiná je věc, že si přečteš v nějaké knížce z čeho se dělají hamburgery a sám se rozhodneš, že hamburgery z býčků musí být lepší, bez toho, aby jsi jedinný hamburger ochutnal. A tohle je myslím jádro problému.
30.4.2009 08:53 - Fritzs
Colombo: obávám se, že moje počty jsou velmi reálné... opravdu si nemyslím, že by prodejnost marvelovských komixů nějak výrazně přesáhla číslo 300000... velké počty začínajé u milionu prodaných čísel.
30.4.2009 09:02 - Colombo
jedna nula sem, jedna nula tam, že? Oproti minulému příkladu si změnil řád, a to je sakra rozdíl.
Ty si to možná nemyslíš, ale Blaine to má nejspíš zjištěné...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16175198554993 secREMOTE_IP: 18.205.176.39