Kultura

Magus
7.4.2009 12:08
DrD
No moje nejoblibenejsi hra..

Dotazník o DrD.
14.7.2017 15:21 - Soldier76
Jsou v tech veverkach nejake nadcasove veci, co stoji za precteni i dnes? Ja to zhruba nejak proklikal a je tam teda HODNE textu. Jak by jste rekli, ze to obstalo zkouskou casu? :)
14.7.2017 15:42 - Šaman
Z nějaké prehistorické Veverky máme úpravu soubojového systému, podle kterého jsme hráli až do přechodu z DrD1.x na Fate.
A protože není systém ten, který by nestál za to trochu upravit, tak se některé oldDrD pravidla teď snažím převést do Fate. Takže se to dvousložkové obranné číslo možná vrátí do hry :D
14.7.2017 20:39 - chrochta
PetrH: Ano, máme :)

Crushir: Jsem lepší, mám tři Kameny mudrců (ať má Log 1=0 radost :) )
16.7.2017 21:22 - ShadoWWW
Nemáte někdo gamebook O Norikovi? Chtěl jsem si ho přes víkend zase osvěžit a zjistil jsem, že tam mám pár vypadlých stránek a nejspíš nadobro ztracených.

Mám ještě tu stránku, s číslem 320, jak končí slovy "vzhlédla a řekla:", a pak až stránku s číslem 327.

Jestli někdo máte ty vypadlé listy, mohli byste mi to prosím třeba odfotit a poslat do PM? Moc děkuji.

Ale jinak některý věty fakt hustý. ;)
Píše:
Ty jsi pak převzal statek. Oženil ses s krásnou, štíhlou a milou dívkou. Kouzelník čas ji za pár let proměnil v ošklivou tlustou manželku, která tě nepustila ani do hospody.

nebo
Píše:
Bylo nebylo. A jestli nebylo, třeba ještě někdy bude. Nejlepší bude věřit, že prostě bylo.
Žil byl (nebo možná žít bude, ale to už jsme vysvětlili) na malém statku sedlák se selkou. Měli jen kravku, prasátko a malé políčko. A syna. A ještě jednoho. A ještě jednoho. Měli jen kravku, prasátko, malé počíko a tři syny.
Nejstarší syn byl veliký a silný. Nebyl to, pravda, žádný myslitel, ale kde má kravka struky a kterým koncem motyky se kope, to pochopil, takže z něj rodiče měli radost. Zastal práce za dva, moc o tom nemluvil, a to bylo tehdy v módě.
Prostředního syna obdařila příroda o něco menšími bicepsy, zato mu však rodiče mohli svěřit i takové práce, jako jít prodat telátko do města, a nemuseli se bát, že ho někdo ošidí. Práce mu šla také od ruky, a tak rodiče těšil stejně jako bratr nejstarší.
Na posledního synka již přírodě nezbylo moc svalstva, anebo jí prostě už nebavilo plácat zdravé venkovské chasníky. A potom, jako by se styděla za své dílo, dala mu aspoň do nezdravého těla zdravého ducha – byl to chlapec veselý a bystrý. Příliš práce sice nezastal, ani s telátkem by se ho rodiče neodvážili poslat, neboť by mu jistě uteklo, zato však dokázal bavit celou rodinku a s jeho zpěvem a vyprávěním šla bratrům práce mnohem lépe od ruky. Také nejedno zlepšení, jako třeba vodní pohon na otáčení přesýpacích hodin, bylo jeho nápadem. Zkrátka a dobře, tvořil s bratry dobrý pracovní tým a dělal rodičům radost.
Na tebe teď čeká první rozhodnutí; vyber si, kterého synka budeš hrát:


Teda celý je to hodně hustý. ;)
16.7.2017 22:49 - Soldier76
Ja jsem ho mel jako malej, koupenej normalne v Globuse a byl jsem z nej zklamanej, protoze jsem to ofc nechapal a ted, kdyz uz bych to docenil, tak zas nevim kde je mu konec :( Coz me teda stve.
17.7.2017 13:20 - Tarfill
Jojo, Norik je skvělej a povedenej gamebook!
17.7.2017 13:53 - Kosťa
Heh mám ji doma koupenej od Sparkle, bohužel knížku sem sháněl asi půl roku a naprosto zoufale k nesehnání museli byste mít obrovský štěstí protože si ji všichni chránění jako oko v hlavě nicméně na ulozto se dá stáhnout ofocená knížka (doslova) jen chybí první stránka ale hra samotná začíná na straně 47(aspoň myslím) takže jen je potřeba vyřešit pravidla.
17.7.2017 14:02 - Vojtěch
Já myslím, že ho někde mám kompletní. Dám vědět.
17.7.2017 22:29 - ShadoWWW
Další cool hláška
O Norikovi píše:
Hmmm... strom... co s ním?
Budeš s ním dál jednat uctivě ......... 225
Budeš s ním dál jednat povýšeně ....... 225
Budeš s ním dál jednat naštvaně ....... 225
Budeš s ním dál jednat kamarádsky ..... 225
Budeš s ním dál jednat hrozivě ........ 225
Nebudeš s ním dál jednat .............. 225
(Tak nějak intuitivně tušíš, že je to stejně jedno...)
17.7.2017 22:46 - Log 1=0
To je úplně geniální!
18.7.2017 08:25 - Tarfill
ShadoWWW píše:
Hmmm... strom... co s ním?

Není to ten strom prasák? ;-)
Ten je dobrej...
18.7.2017 08:31 - ShadoWWW
Jo, je. ;-)
18.7.2017 10:27 - York
Log 1=0 píše:
To je úplně geniální!


To teda ;)
18.7.2017 11:44 - Demonica
Norika doma mám a taky bych se ho nevzdala. :)

ShadoWWW: Potřebuješ ještě ty stránky, mohla bych ti je doma ofotit.
18.7.2017 11:51 - ShadoWWW
Demonica: jo, pořád.
18.7.2017 12:37 - Mildar
Jestly ty vypadle stranky nejsou vytrhane, protoze obsahuji toto :D Norik-str-321
18.7.2017 14:43 - Kosťa
Vstupní cedule u vesnice:

VÍTEJ KDOŽ V DOBRÉM PŘICHÁZÍŠ DO VEKTEZALKOVA!
Chovej se, poutníče, v naší vsi tiše a slušně a dbej zásad dobrého vychování nebo ti rozbijeme hubu.
18.7.2017 16:04 - Naoki
A když ses choval arogantně tak ti tu hubu skutečně rozbili
18.7.2017 16:52 - Log 1=0
Vy ve mě vzbuzujete chuť si tu knížku zahrát.
Akorát ji asi neseženu. :(
18.7.2017 22:16 - Naoki
Já se k ní dostal v knihovně. Možná budeš mít štěstí a někde ji ještě budou mít

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11968111991882 secREMOTE_IP: 34.229.239.82