Kultura

Magus
6.3.2009 07:56
Gamebooky
Už sem tu zakladal diskuse o hodne druzih her ale gamebooky jsou neco mezi knihou a hrou jak vyplyva s nazvu..
Autorská citace #1
6.3.2009 10:24 - Sethi
jeden čas jsem si vydělávala psaním gamebookovitých erotických her pro mobilní telefony... ale to se asi nepočítá... =)
Autorská citace #2
6.3.2009 10:46 - Jerson
Asi ne, to je moc vysoký level a mnohem zajímavější téma než třeba Lone Wolf (: )

(Ale on se někdo na detaily zeptá, to se klidně vsadím :-)
Autorská citace #3
6.3.2009 10:52 - wraiths
Jerson. jakej level? nejak mi unika souvislost. :D
Sethi : a vynaselo to...
Autorská citace #4
6.3.2009 10:57 - ShadoWWW
Sethi: Chcem detajly. :) Postni ukázku. :-)
Autorská citace #5
6.3.2009 11:08 - Sethi
no, mně to vynášelo, ale společnosti, pro kterou jsem dělala, asi tolik ne, došli k závěru, že se jim víc vyplatí provozovat mobilní blogy, nebo čo...

ale ono to jednoho přestalo po čase bavit, ve skutečnosti bych u toho ani moc dlouho nevydržela.

edit/pokračování:

nakonec to tak světoborné nebylo, jednotlivé hry byly poměrně kraťoučké, dostávala jsem sady fotek ke kterým jsem tvořila příběh. jen místo "došel jsi na křižovatku, doleva odbočuje cesta k temnému lesu, napravo se zvedá do mračných hor. pokud se vydáš dopředu, nejspíš dojdeš k pobřeží. vydáš se a) doprava; b) doleva; c) rovně; d) otočíš se na patě a půjdeš zpět domů;" se řeší problémy typu "vejdeš do kuchyně a zjistíš, že linda se mezitím vysvlékla do spodního prádla. hlavou se ti honí zběsilé myšlenky, je to přece šéfova milenka, tohle bys neměl... ale na druhou stranu... tak co s tím provedeš? a) řekneš jí, ať se oblékne, přece se kvůli ní nenecháš vyhodit z práce. b) etc..."
Autorská citace #6
6.3.2009 11:45 - Magus
Sethi : tak to bych teda nerekl zenska eroticky hry pro chlapy.)
Ale souhlasim shadoWWWem detaily a detaily:)
Autorská citace #7
6.3.2009 11:48 - Magus
ShadoWWW ty ses nejakej nadrzenej:D
Autorská citace #8
6.3.2009 13:34 - dtm
http://www.projectaon.org/

Ani nevím, jak jsem to vlastně našel (možná to bylo i zde) - zde se dá najít téměř kompletní série Lone Wolfa (chybí snad jen poslední kniha, co nebyla vůbec vydaná). Vše je ovšem v angličtině.
Autorská citace #9
6.3.2009 17:12 - Jerson
Wraithsi, tím jsem chtěl říct, že erotický gamebook by asi byl mnohem zajímavější než Lone Wolf, kterého jsem si dokonce chtěl kupovat, abych měl celou sérii - a je moc dobře, že jsem to neudělal, protožr postupem času byl stále horší a horší. Poslední díl si pamatuju, když jsem prosekával pavučiny a přitom jsem ztratil meč. Samozřejmě že ten super Sluneční, či co to bylo. Připadal jsem si jako dement, co si nevšimne, když mu vypadnou tři kila toho nejlepšího železa v zemi z ruky a on se prosekává dál, ani si nevšimne.
Autorská citace #10
9.3.2009 10:28 - wraiths
Jerson. jo tak to jo ted uz to chapu. :-D no ale buh vy co yb ti vypadlo z ruky pri tech ero-L.Wolfech.
Autorská citace #11
9.3.2009 13:29 - Jerson
Nad tím jsem nepřemýšlel, ale určitě by mě to nenaštvalo tak moc.

Jinak si vzpomínám, že první gamebook jsem hrál tusím "Ve službách krále," kde byly i stránky typu "sem by ses vůbec neměl dostat". A pak ještě jeden o nějakých samurajích, který se jen větvil ale jakmile se příběh rozdělil, už se nikdy nespojil. Což tedy bylo docela nudné.

Ještě pár let jsem četl recenze na další gamebooky v Drchu Draka, ale pak se nějak vytratily.

Jinak k prvnímu Lone Wolfovi jsem přišel ve stejné době, kdy jsem slyšel o DrD, a myslel jsem si že ty gamebooky, mají s hrou souvislost (kvůli Jarokovo dobrodružstív, které bylo taky takový gamebook). A tak jsem si chtěl napřed zahrát Lone Wolfa, abych věděl o čem je Dračák. No prostě jsem byl naprostá fantasy lama :-)
Autorská citace #12
9.3.2009 20:26 - skew
Co jiné gamebooky ? Kamarád po čase začal sbírat ty české od Negart group, já zůstal věrný S. Jacksonovi a I. Livingstonovi... sakra, nevzpomenu si na název firmy, ale myslím že to byl stejnej Steve Jackson co má prsty v GURPSech.

Jinak musím říct, že ty Negart groupovský byli asi lepší, hezkej a poměrně jednoduchej soubojovej systém, plus pěkná provázanost jednotlivých dílů. Ani nevím jak dopadli, jestli ještě existujou, tvoří nebo co s nima vlastně je.
Autorská citace #13
9.3.2009 20:47 - Dritt
Jersi, jestli ty nemyslíš Ve službách krále Reginalda, gamebook, kterej svym vtipem převyšoval všechny od Jacksona nebo Livingstona :).
Nejlepší gamebook je samozřejmě O Norikovi, taková fraška, kde si syn sedláka vezme za ženu princeznu a "porazí" (čti: překecá) draka (jedním ze způsobů je mávat mu před očima jednou rukou knihou o mytologii, kde se píše, že draci se živí jenom pannami, a druhou rukou Kamasutrou, kde mu vysvětlíš, proč princezna panna být už nemůže, to vše popsáno tak, že si z toho malé dítě sotva něco domyslí...). Odkazů má přes tisícovku a fakt stojí za to.
Autorská citace #14
9.3.2009 22:00 - Bouchi
skew píše:
já zůstal věrný S. Jacksonovi a I. Livingstonovi... sakra, nevzpomenu si na název firmy, ale myslím že to byl stejnej Steve Jackson co má prsty v GURPSech
Jsou to sice Steve Jackson a Ian Livingstone, ta serie je Fighting Fantasy (nektere gamebooky na sebe dokonce velmi volne navazuji, respektive odehravaji se ve stejnem svete a sem tam na sebe odkazuji), ale AFAIK jde o jineho Jacksona, je to jen shoda jmen.

Dritt: Norik je samozrejme genialni gamebook, wtz.
Autorská citace #15
9.3.2009 22:07 - Alnag
Bouchi: Podle wikipedie jde skutečně o 2 různé osoby. Autor té Gamebookové série je britský Steve Jackson, zatímco autor GURPS je americký Steve Jackson, který nicméně napsal pár dílů toho gamebooku také (asi aby se to nepletlo).
Autorská citace #16
9.3.2009 22:40 - Bouchi
Alnag: Na te wiki taky roste kdeco... :-)

Ale nektere ty gamebooky byly fakt dobre, to zas jo.
Autorská citace #17
9.3.2009 23:10 - skew
Alnag píše:
Bouchi: Podle wikipedie jde skutečně o 2 různé osoby. Autor té Gamebookové série je britský Steve Jackson, zatímco autor GURPS je americký Steve Jackson, který nicméně napsal pár dílů toho gamebooku také (asi aby se to nepletlo).

Tak to je povedený, navíc jsou skoro stejně staří :)

Bouchi píše:
(nektere gamebooky na sebe dokonce velmi volne navazuji, respektive odehravaji se ve stejnem svete a sem tam na sebe odkazuji)
Ano, tuším že poměrně dost se jich odehrávalo v Alansii, pak se mi vybavuje nějaký přístav Blacksand, snad dokonce dva gamebooky se odehrávaly v jakémsi Labyrintu smrti, nebo přinejmenším v 36.dílu (Armády smrti) je hlavní postavou někdo, kdo jím prošel. Zapeklitej díl, ten jsem nikdy nedal.

Ty Negart-groupský měly, pokud se pamatuju dobře, jeden svět, ve kterém se odehrávaly všechny knihy, občas se člověk mohl v jednom dočíst o nečem, co uděal jakožto hlavní postava ve dřívějším (nebo pozdějším) díle. Ve čtvrtém díle člověk hrál nekromanta a podmanil si celé království, v pátém pak bylo dané království plné nemrtvých.
Trošku jsem googlil a zdá se, že jich vyšlo 14 dílů, poslední někdy v r.2007.

Na druhou stranu, Fighting Fantasy 4-dílná serie Magie patří k mým nejoblíbenějším. Taky poměrně obtížná, hlavně třetí díl mi přišel záludnej.
A ty pokroucené ilustrace se mi z nějakého důvodu děsně líbí.
Autorská citace #18
10.3.2009 12:25 - Magus
Víte už o FGBE-fantasy gamebook engine da se stahnout syslik.web.cz vlastni tvorba gamebooku ?!
Autorská citace #19
11.3.2009 00:10 - Nachtrose
Nejak mi ten odkaz nefacha :-(
Autorská citace #20
11.3.2009 07:37 - Magus
nachtrose: tak dej do vyhledavani na Seznamu: fgbe a je to hned prvni odkaz..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078174114227295 secREMOTE_IP: 54.163.195.125