Kultura

Ecthelion
23.1.2009 14:29
Projekt nové české příběhové hry Stories of the Empire z prostředí temného viktoriánského světa plného kouzel a tajemna.

Všechny dosud vydané materiály Stories of the Empire jsou k dispozici na relativně čerstvě běžícím oficiálním webu.
Autorská citace #61
10.9.2009 09:16 - Ecthelion
Anansi: Moc děkujeme za pochvalu. Možnost mít knihu doma bude.

S radostí Vám totiž můžeme oznámit, že jsme se domluvili s nakladatelstvím Mytago na vydání Příběhů Impéria tiskem.

Všichni zájemci o dotisk tak budou moci získat svoji kopii za méně než poloviční cenu oproti "prvnímu vydání" a snad již před Vánoci. Ve chvíli, kdy bude možné udělat předobjednávky, určitě sem dáme vědět.



Doufáme, že nám a Příběhům Impéria zachováte svou přízeň.
Autorská citace #62
27.10.2009 13:26 - Ecthelion
Dámy a pánové,



s radostí si vám dovolujeme sdělit, že byl zahájen předprodej Příběhů Impéria!

Objednávat můžete zde!

Kniha vychází 20. listopadu a ke každé knize předobjednané do 20. listopadu budou zdarma přidány také čtyři stylové dřevěné FUDGE kostky.
Autorská citace #63
27.10.2009 13:42 - Gurney
A půjde o to samé co bylo v pdf nebo jsou nějaká vylepšení do tištěné verze?
Autorská citace #64
27.10.2009 14:32 - Sosáček
To pdf hlavne nemaz, oni ho stahli.
Autorská citace #65
27.10.2009 14:39 - Ecthelion
Kniha prošla celou řadou změn oproti původní verzi.
Části textu byly změněny nebo přepsány, doplněn byl také text blíže se věnující viktoriánskému životu a etiketě. Byla doplněna řada příkladů, některé staré byly opraveny, mnohé definice pak byly změněny nebo upřesněny. Přibyly také další ukázkové postavy (tentokráte konečně ženské)), stejně jako další nápady na dobrodružství.

Nová je také celá řádka ilustrací, některé staré byly kosmeticky upraveny. Byla doplněna mapa Anglie. Kniha byla kompletně přesázena kvůli větší čitelnosti textu a prošla trojicí dalších korektur (takže již by doufáme měla být bez chyb). Je tam také hromada dalších drobných oprav a vylepšení.

Ve výsledku je to kniha, kterou jsme chtěli udělat už na začátku. Podařilo se nám (také díky ohlasům na zveřejněnou verzi) text sjednotit a doplnit tak, aby byl konzistentní a uživatelsky doufáme příjemný. ;)
Autorská citace #66
27.10.2009 14:45 - Colombo
a kdy to dostanu?
Autorská citace #67
27.10.2009 14:46 - Lokken
Colombo píše:
a kdy to dostanu?


Eh... až si to koupíš?

Promiňte, neodolal jsem xD !
Autorská citace #68
27.10.2009 14:54 - Ecthelion
Colombo: Kniha vyjde 20tého a je potřeba připočítat nějaký den na cestu poštou. Odesláno by to ale mělo být toho dvacátého.
Autorská citace #69
27.10.2009 15:07 - Colombo
Já si to půjdu vyzvednout osobně:)
Autorská citace #70
28.10.2009 20:49 - Goran
Hodlám si objednat Příběhy impéria v předobjednávce, takže jestli má nějaký Plzeňák zájem, tak se může připojit, rozpočítané poštovné vyjde na míň.
Autorská citace #71
28.10.2009 21:25 - Colombo
A jestli má nějaký brňák nebo z okolí zájem, přivezu mu tu grátis:P
Autorská citace #72
28.10.2009 22:00 - ilgir
Já a PetrH budeme objednávat taky, tak kdyby se chtěl nějaký Pražák připojit...
Autorská citace #73
4.11.2009 21:05 - Ecthelion
Opravili jsme název tématu, aby odpovídal názvu, pod kterým kniha nakonec vyjde (pokusíme se také co nejdříve upravit text, aby odpovídal současnému stavu).

Dovolíme si také pozoronit, že na stránkách projektu jsou ke stažení wallpapery s tématem hry. Náhledy viz níže:



Autorská citace #74
5.11.2009 21:08 - Felouen
Tak poprvé jsem si reklamy na tohle všimla teprve až na FFS, ale docela mě to zaujalo - má to skvělý artwork, a zatím, co jsem si prolistovala tou zkrácenou verzí na webovkách (která, mimochodem, má podle Firefoxu 11Mb, ale podle stránek má mít 25,8Mb, co to?), to vypadá jako nejnadějnější český projekt, ve smyslu že je nezajímavější a nejvíce originální (čímž myslím ten setting a ilustrace, když systém je vlastně FATE, to může každý to takhle "obšlohnout" a pak prodávat? Nevadí to jejich tvůrcům, i když je to FREE? Neměl by tudíž být tento produkt také nekomerční?). Jinak u té magie, jak jsem zahlédla zmínku o britských magických klubech a způsobech jejího využití, mi docela připomněla dvojici Jonathan Strange a Mr.Norrel, že by nějaká inspirace u nich?

A při obhlédnutí k těm druhým českým projektům, ano, Asterion mě kdysi zaujal, obvzláště ten druhý modul, Světlonoši a Nemrtví s tou nekromancií, ale jaksi působí pořád moc DrDovsky a ten feeling mi nesedne, je jaksi tak moc plochý a také v určité míře stereotypický a nelogický. A "hailovací" Střepy Snů jsem hrála jen v betaverzi, takže nemůžu úplně posoudit, jak moc se vyvinuly od té doby...
Autorská citace #75
5.11.2009 21:45 - Ecthelion
Felouen: Moc děkujeme za pochvalu.

Velikost je opravdu menší (tedy těch 11 Mb) - chyba je na naší straně. Jdu to hned opravit, díky za upozornění.

Příběhy Impéria využívají verzi systému FATE 2.0 SRD, která je pod Open Gaming Licence volně k využití (v knize je licence uvedena). Konzultovali jsme to i s autory hry a přímo Fred Hicks nám odpověděl, že s tímto využitím nemají problém.
Navíc je základní Fate hodně poupraven podle toho, co nám při hře fungovalo a co ne. Zbavili jsme se zbytečných pravidel a přidali některá nová, takže je podle nás systém mnohem pochopitelnější a konzistentnější.

Hra hodně pracuje s konceptem "mága gentlemana" a protože je Johnatan Strange a Mr. Norrel naše oblíbená kniha, inspirace tu samozřejmě je (vyšla ale až v průběhu prací na hře, takže koncept v podstatě neovlivnila). ;)
Autorská citace #76
6.11.2009 10:15 - Ebon Hand
Přiznám se, že cena v soutěži o nejlepší postavu mě natolik zajulala, že reálně přemýšlím o sepsání postavy, abych bojoval o Příběhy Imperia.. :-)
Autorská citace #77
6.11.2009 11:45 - kin
Jinak kdyby někdo chtěl figurku, která dle mého názoru sedí k settingu SotE tak tady má odkaz:

odkaz

U pár z nich se mi na ně stačilo podívat a už mě napadali charaktery a scény :)
(tedy nevim jak moc je SotE bizarní s ohledem na vzhled figurek, ale IMHO si myslím, že by tam mohli sedět)

- třeba takovej major Dreadfull...oni i další jsou vážně super (nádherně detailní, jenom trošku dražší)
Autorská citace #78
6.11.2009 12:14 - Colombo
Mohu se dozvědět, jaké jsou zatím stavy objednávky? Jen by mne zajímalo, nakolik je SotE zatím úspěšné.
Autorská citace #79
6.11.2009 19:18 - Ecthelion
Ebon Hand: To jsme moc rádi!

Kin: Přiznám se, že s figurkami jsme Příběhy ještě nehráli - tyhle vypadají zajímavě. I když většinou bude příběh spíše civilnější, určitě pro ně může ve hře být místo. ;)

Colombo: Na čísla je teď možná ještě příliš brzo - žádná pořádná ještě ani nemáme v ruce. Zatím máme od skavena jen orientační informace, ze kterých se nedají dělat závěry. Musíme ale přiznat, že se Příběhy objednávají mnohem lépe než jsme čekali.
Autorská citace #80
6.11.2009 21:51 - Colombo
Ecthelion: Právě že mne figurky a stuff kolem taky zaujal, ne sice tyhle konrkétní, ale jako nápad... Zajímá mne proto, jestli je reálné vydat SotE figurky a stuff okolo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090616941452026 secREMOTE_IP: 44.205.5.65