Kultura

Ecthelion
23.1.2009 14:29
Projekt nové české příběhové hry Stories of the Empire z prostředí temného viktoriánského světa plného kouzel a tajemna.

Všechny dosud vydané materiály Stories of the Empire jsou k dispozici na relativně čerstvě běžícím oficiálním webu.
Autorská citace #21
28.1.2009 13:40 - Ecthelion
Alnag:Výraz křižník se začal používat během americké občanské války - mezi dopisovateli se stal poměrně populární. 1867 je jen dva roky po válce a zmiňovaný kanadský dopisovatel ho mohl použít, protože ho užíval pět let předtím (křižník ve významu lodi, která křižuje u pobřeží - tedy lodi provádějící blokádu).

Jistě, že je to poněkud nepřesný termín, ale můžeš si pro sebe termín "obrněný křižník" nahradit "obrněnou lodí".
Autorská citace #22
28.1.2009 21:58 - Chrochta
to Alnag: Termín "pancéřový křižník" označuje specfický typ válečné lodi. Ten se objevil poměrně pozdě (od 90. let 19. století), ale stejné jméno jako varianta označení lodi (určení účelu "křižník" + bližší specifikum "pancéřový") se klidně mohlo používat dříve, zejména v populárních článcích. Odborníci by samozřejmě mluvili o konkrétním lodním typu. Budeš-li chtít, můžu se podívat do "Válečných lodí 2" - období od americké občanské války a prusko-rakouské války (Italové dostali strašně na prdel u ostrova Lis a jejich pancéřové lodě vybavené nejmodernějšími Kruppovými děly jim nebyly proti dřevěným rakouským lodím s hladkými předovkami pod vedením agilního admirála Tegetthofa nic platné) po rusko-japonskou válku.
Autorská citace #23
28.1.2009 22:23 - Alnag
Ecthelion a Chrochta:Ok, ok. Jako bych nic neřekl... :o)
Autorská citace #24
28.1.2009 22:26 - Colombo
mílyt se je lidské...
Autorská citace #25
28.1.2009 22:50 - Ecthelion
Alnag:Naopak - my jsme za všechny poznámky rádi. Díky, že ses ozval, když se ti to nezdálo. Tato konkrétní věc může být tak i tak, ale může se stát, že tam někde máme strašlivou botu, za jejíž odhalení před vydáním budeme vděční.
Autorská citace #26
4.2.2009 17:30 - Ecthelion
Další náhled hotové části hnihy:

http://sklad.obrazku.cz/obr76673_SOTEnahled02.jpg

Dáme sem ještě text z obrázku, pokud by se někomu četl špatně:

Mladý muž šel zamyšleně po promenádě a nevěnoval pozornost ostatním, které cestou míjel. Zdravil jen čistě mechanicky a jeho mysl zaměstnávaly jiné starosti, když se mu do cesty postavil druhý mladík s dámou po boku:

„Arthure? Jsi hluchý nebo náměsíčný? Málem mi ani neodpovíš na pozdrav a mračíš se jako starý Eltner, když po něm chci peníze. Jsi v pořádku?“

Mladý Arthur se probral, usmál, smeknul klobouk a lehce se uklonil:

„Promiň, Jamesi - mám poslední dobou příliš starostí. Ale nenech se prosím mou zádumčivostí znepokojit - není to nic, s čím bych tě chtěl zatěžovat. Doufám, že jsem neznepokojil tebe ani tvou překrásnou společnici.“

Děvče se lehce zardělo a James se zasmál:

„Jsem já to ale nezdvořák. Sestřičko, tenhle mladík je Arthur, syn vévody z Rotchenhamu, nadějný adept magických věd a vynikající karetní hráč, který už mě oškubal až na kost vícekrát, než by se slušelo. Arthure, tato mladá dáma je moje sestra Johanna. Přijela do Londýna včera, takže jsem ji vzal na procházku, aby si prohlédla město.“

Arthur se uklonil ještě jednou a políbil děvčeti ruku:

„Je mi ctí potkat nejnádhernější dámu, která kdy poctila naše město svou přítomností.“

James se znovu zazubil:

„Pozor, příteli – ty lichotky si nech od cesty nebo budeš mít problémy. Tohle je náhodou moje sestra.“

Dívka s růžovými tvářemi dloubla do svého bratra a pak se obrátila na Edwarda:

„Vy jste tedy, pane, mág?“

Mladík se usmál a sklonil se. Vzal do ruky hrst hlíny, potichu nad ní něco zašeptal a z hlíny najednou před jejich očima začala růst mladá květina. Lístek po lístku se zvedala nad půdu a celý svůj růst, jindy trvající týdny, se snažila stihnout v několika vteřinách. Johanna vydechla údivem, když růže rozkvetla nádherným rudým květem, který svou krásou bral dech. Edward hlínu opět vysypal mezi prsty a květinu dívce podal:

„Ta je pro vás, slečno. Doufám, že mne nebudete pokládat za nezdvořáka, avšak budu muset jít - povinnosti mě ale bohužel volají. Jamesi, přijď ke mně prosím zítra na večeři. Slečno, byl bych velice poctěn, kdybych mohl přivítat i vás. Poroučím se, přátelé…“
Autorská citace #27
7.3.2009 17:32 - Ecthelion
Právě byl zveřejněn komiks Vánoce (2,30 Mb).

Další komiks, který pro projekt Příběhů impéria vznikl jsou Ďáblovy šlépěje (2,73 Mb).

V pondělí 16.3. bude zveřejněna kompletní kapitola Tvorba postavy!

Všechny texty v knize také projdou korekturou od Boubaqua, takže by vás při četbě neměly vyrušovat žádné technické problémy a budete se tak moci soustředit pouze na obsah... a na příběhy v knize ukryté...
Autorská citace #28
8.3.2009 07:39 - Magus
Ecthleion: ahoj cetl jsem si ten text a v obrazku je napsano Kapitola 4 mas i ostatni Kapitoli??
Autorská citace #29
8.3.2009 09:47 - Ecthelion
Magus: Hra Stories of the Empire bude mít ve výsledku okolo 150 stran a text bude rozdělen do 8 kapitol. Níže uveden je jen krátká ukázka uvozující kapitolu, která slouží k navození atmosféry.

Většina textu je v současné době ve vysokém stádiu rozpracopvanosti, část je již ve stádiu korigování. 16.3. bude již zveřejněna finální podoba kapitoly 3 - Tvorba Postavy, a její místo v příběhu. Tato kapitola by měla podat významnou představu o konečné podobě knihy.
Autorská citace #30
8.3.2009 12:28 - Malabar
Ty komiksy sou narezovy ;)
Autorská citace #31
8.3.2009 14:17 - Ecthelion
Malabar:Děkujeme za pochvalu. :)
Autorská citace #32
17.3.2009 10:14 - Ecthelion
Kapitola 3 ke stažení!

Jak jsme slíbili, zveřejňujeme k nahlédnutí kompletní třetí kapitolu zabývající se tvorbou postavy. Jde již o ucelenější text, ze kterého si již můžete vytvořit představu o výsledné knize.
Stáhnout si ji můžete zde (6,4 Mb).

K nahlédnutí dáváme rovněž osobní deník postavy (1 Mb).

Výsledná kniha bude ještě obsahovat seznam dovedností, který bude sloužit jako inspirace pro vaše postavy a kratší text o tom, jak dovednosti tvořit a jak s nimi pracovat. Nebylo ještě rozhodnuto, kam ji umístíme, proto zatím není v kapitole zařazena.

Budeme vám vděční za jakékoli ohlasy a názory.
Autorská citace #33
17.3.2009 22:11 - Dukolm
Komiks je dobrý, lailout knížky vypadá opravdu dobře, akorát sem neměl čas si přečíst ukázkové materiály z knížky, ale už teďka bych si to chtěl zahrát.
Opravu moc pěkné jen tak dál
Autorská citace #34
18.3.2009 09:31 - Ecthelion
Dukolm: Díky za reakci!

Jak již jsme psali jinde, předpokládáme, že hra bude dokončena v dubnu nebo nejpozději květnu. Přesnější datum vydání bude upřesněno.
Autorská citace #35
7.4.2009 14:23 - Ecthelion
„…Je to Angličan, a proto touží po dobrodružství. Sníh, vlci a noc v sobě čato tají nebezpečí!...“
Bram Stoker: Drákulův host

Dámy a pánové,
s radostí vám oznamujeme, že hra Stories of the Empire je již téměř hotova a vyjde 13.4. v pondělí. Ve stejný den, kdy se narodil zrádce Guy Fawkes, který plánoval zabít královnu, ale byl odhalen a spravedlnosti unikl smrtí při skoku z šibenice.
Děkujeme vám všem za projevenou podporu a připomínky a doufáme, že nám zachováte přízeň i nadále.
Autorská citace #36
7.4.2009 15:04 - Alnag
To zní slibně. Jsem zvědav.
Autorská citace #37
7.4.2009 19:42 - Malabar
No taky se tesim :)
Autorská citace #38
12.4.2009 10:18 - Ecthelion
Vážené dámy a pánové,

zítra již vyjde kniha Příběhů Impéria a budete moci zažít dobrodružství sami se svými přáteli. Budete moci prozkoumat temná zákoutí Londýna, onoho města všech měst, v jehož stínech se skrývají podivní tvorové, vydat se do cizích krajů nebo obdivovat podivné země, kam noha britského gentlemana dosud nevstoupila. Můžete se pokusit projít podivné stezky Férie, Země kouzel, kde vládnou Sídhe, nebo vstoupit do služeb Jejího Veličenstva královny Viktorie a v pochodovat vstříc jejím nepřátelům v červeném kabátě nebo pod plnými plachtami pronásledovat arabské korzáry či vést flotilu do sevastopolského přístavu vstříc ruské flotile, zatímco lodě pálí plné boční salvy.

Toto je doba Impéria, jaké nikdy předtím nebylo a jaké už nikdy nebude... a zítra budete moci nahlédnout do jeho příběhů...

Zůstáváme s uctivým pozdravem,
Vaši oddaní,
Ecthelion^2
Autorská citace #39
13.4.2009 12:47 - Ecthelion
S radostí Vám můžeme oznámit, že Příběhy Impéria jsou již hotové a s uctivou poklonou Vám je zde tímto dáváme k dispozici ve stejný den, kdy se narodil zrádce Guy Fawkes, který plánoval zabít královnu, ale byl odhalen a spravedlnosti unikl smrtí při skoku z šibenice. Je to také při příležitosti výročí dobytí habešské Magdaly britskými vojáky, kteří sem přišli osvobodit misionáře uvězněné císařem Theodorem.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem, kteří se na jeho vývoji podíleli, ať již radou nebo podporou, zvláště pak Bubákovi za perfektní korektury a strašlivé množství času, které tomuto projektu věnoval. Patří mu proto veliký dík.

Stories of the Empire (25,8 Mb)

Celá kniha se nakonec rozrostla na 164 stran, obsahuje přes 100 barvených ilustrací, 22 námětů pro příběhy (a budeme sem uveřejňovat další), zápis z naší hry jako ukázka dobrodružství, komplexní popis Spojeného království Velké Británie a Irska a celého světa Impéria, přepracovaný a upravený systém Fate a mnoho dalších materiálů, které, jak doufáme, Vám pomohou tento svět snadno uchopit.

Budeme vděční za všechny Vaše připomínky, náměty nebo poznámky. Napište nám prosím, zda se vám kniha líbí nebo ne – velice nám tím pomůžete.
Autorská citace #40
13.4.2009 15:12 - Gurney
To pdf nějak nefunguje :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053503036499023 secREMOTE_IP: 184.72.135.210