Kultura

Fritzs
21.11.2008 21:38
The Political Compass
Nedávno jsem byl odkázán na The Political Compass, je to celkem zábavné a poměrně zajímavé měření, toho, kam patříte v politickém spektru. Není to tedy nic světoborného, ani něco, přes co by se člověk nepřenesl a dokonce ani nic směrodatného, ale stejně je to IMHO zajímavé...

Moje hodnoty jsou:

Economic Left/Right: 1.38
Social Libertarian/Authoritarian: -4.46

Jak je na tom zbytek D20...?

(Z výzkumných důvodů si prosím udělejte i test přesvědčení)
Autorská citace #1
21.11.2008 21:51 - Alnag
Moje hodnoty jsou:

Economic Left/Right: -3.50
Social Libertarian/Authoritarian: -3.13

Takže něco jako Gándhí :)
Autorská citace #2
21.11.2008 22:42 - Léto
Fůůůůj, anarchisti, teda, ono to jako zní hezky, barevné korálky, dredy, piercingy, batikovaná trička a brýle s plastovými obroučkami, volná láska svolných děv, vznášející se modrý kouř, fakíři a Gándhí v hadru a tak dále, jenže realita je jiná, realita jsou kalašnivy a nájezdy a znásilňovačky a osmahlé tváře divochů, jojo, tohle je Chaos, pánové, od toho se raději držte dál, koukněte třeba na Somálsko. :-)

Moje hodnoty:
Economic Left/Right: 5.88
Social Libertarian/Authoritarian: 2.51

Takže něco jako Ron Paul... a v zásadě něco jako většina politických stran, co v naší západní civilizaci existují, od labouristů až po konzervativce, všechno se točí kolem tamtoho jednoho bodu. :-)

Výsledky z Testu přesvědčení: L:8, X:9, C:6, G:8, N:17, E:3
Autorská citace #3
21.11.2008 22:43 - Gurney
Economic Left/Right: -2.25
Social Libertarian/Authoritarian: -4.26

Nejblíž mám k Dalailamovi :)
Autorská citace #4
21.11.2008 22:51 - Geralt
Economic Left/Right: 1.38
Social Libertarian/Authoritarian: -3.28
Hm... od té doby, co jsem ten test dělal naposled, tak jsem nějak dramaticky zliberálněl.

Začneme zakládat strany a koalice? :)
Autorská citace #5
21.11.2008 22:53 - Alnag
Píše:
Začneme zakládat strany a koalice? :)


Až nás bude víc.

BTW: Já mám jinak pocit, že od té doby, co jsem si to dělal posledně se toho moc nezměnilo...
Autorská citace #6
21.11.2008 22:58 - Léto
Docela by mě zajímala případná korelace s výsledky tohohle testu, dokáže ji někdo vystopovat?
Autorská citace #7
21.11.2008 23:08 - Goran
Economic Left/Right: -4.00
Social Libertarian/Authoritarian: -3.64
Autorská citace #8
21.11.2008 23:09 - Alek
Economic Left/Right: -2.38
Social Libertarian/Authoritarian: -3.49

Dělal jsem si to myslím někdy před rokem, ale to byl ten test co se týkal konkrétně srovnání s kandidáty na americkýho prezidenta a vyšlo to myslim docela podobně. Je to ňáký divný. Liberální to sedí, ale nechápu proč mě to pořád háže doleva. Anebo že bych měl problém jen s tou tzv. českou levicí? Nebo že by měla problém česká levice. :-)))
Autorská citace #9
21.11.2008 23:10 - Alnag
Léto: Pokud dodáte data, jsem schopný to spočítat. Aplikovaná statistika, je součást mojí práce :)

Pod dodáte data se rozumí, že každý kloudný jedinec si udělá tenhle test i ten druhý a ideálně to do téhle diskuse napíše pěkně pod sebe, abych s tím neměl moc práce :)

Alek: Naše tzv. "pravice" je ve skutečnosti docela levicová na světové poměry. U nás totiž žádnou normální pravicovou stranu nemáme. A celá Evropa je trochu doleva oproti třeba USA...
Autorská citace #10
21.11.2008 23:18 - Alek
Alnag: jj, máš pravdu, ty pojmy jsou moc zavádějící, kor když se vztahnou k našim, lehce deformovaným, končinám. :-)
Autorská citace #11
21.11.2008 23:19 - Léto
Jste si jisti, že ten test děláte dobře? Nechce se mi moc věřit, že by tu byla tak výrazná odchylka od hodnot, které platí pro drtivou většinu populace. Anebo je ještě možnost, že celý ten kompas je nějaký domýlený. Neviděli jste se tu náhodou pohybovat šotka s magnetem? :-)
To statistické srovnání by asi kvůli malému množství vzorků nebylo moc vypovídající, nechme ho spát.
ETA: Anebo dobrá, dopíšu sem i své hodnoty z druhého testu, uvidíme, zda se najde dost králíků.
Autorská citace #12
21.11.2008 23:23 - Alnag
Léto: To hodně závisí na tom, jak s těmi daty pracuješ. Množství vzorků není až tak bolestné (15 bychom jich snad poskládali a s tím už se dá občas i vyžít). Větší vada na kráse je nenáhodný výběr vzorku... ;-)
Autorská citace #13
21.11.2008 23:24 - Bouchi
Economic Left/Right: 3.50
Social Libertarian/Authoritarian: -3.33
Autorská citace #14
21.11.2008 23:27 - Geralt
Vyštrachal jsem dokonce i výsledky z minula, schválně. Možná se ta korelace objeví i v souvislosti s posunem mých výsledků.

Politický kompas
1. test (duben 2006)
Economic Left/Right: 3.25
Social Libertarian/Authoritarian: 0.15
2. test (listopad 2008)
Economic Left/Right: 1.38
Social Libertarian/Authoritarian: -3.28

Přesvědčení
1. test (březen 2008)
Zákonně dobrý ((L=15, G=14)
2. test (listopad 2008)
Neutrální (X=10, N=15)
Autorská citace #15
21.11.2008 23:30 - Léto
Alnag: Myslím, že chápu. Aby to bylo vypovídající, měli by si ty testy udělat důchodce, vyučený zedník, univerzitní profesor, matka osmi dětí, psychopat, černoch a homosexuál. A pokud možno v poměru, v jakém se vyskytují v populaci. Teď jde o to, kdo sem takovou bandu nažene. :-)

A jestli se do půlnoci neobjeví alespoň jeden Authoritarian, pozvu sem na konzultaci paladinský řád. ;-)
Autorská citace #16
21.11.2008 23:33 - Alek
Píše:
A jestli se do půlnoci neobjeví alespoň jeden Authoritarian, pozvu sem na konzultaci paladinský řád. ;-)

Tak už zvi, protože možná se to bude hejbat zleva doprava, ale naprostá většina budou libertariáni. Český národ je jeden z nejliberálnějších a nejtolerantnějších vůbec...alespoň dle statistik a tvrzení těch statistických výběrů. Druhá věc je pak realita...
Autorská citace #17
21.11.2008 23:38 - Alnag
Léto: Přesně tak. Pokud chceš něco konstatovat o populaci ČR (například) musíš vybrat vzorek tak, aby odpovídal téhle populaci. A to buď náhodně - vezmeš např. registr obyvatel, náhodně generuješ číslo od 1 do nějakých 10 milionů, podíváš se kdo je na seznamu na téhle pozici, pak za ním jdeš a zeptáš se ho (což nikdo nedělá) nebo takovým "lacinějším" způsobem. Vybereš se statistické ročenky nějaké základní údaje (pohlaví, vzdělání, věk, bydliště) a pak hledáš lidi, co ti do toho profilu zapadnou.

Místní statistika asi nebude vypovídat o populaci ČR, ale to se nedá svítit. Velikost vzorku ovlivňuje míru a pravděpodobnost s jakou se "sekneš" v tom, co ve finále konstatuješ.
Autorská citace #18
21.11.2008 23:43 - Léto
Alek: Ono se leckdy řekne "tolerance" a myslí se to dobře, jenže tohle je složitý pták. Ty hodnoty by neměly být uspořádány ani tak na úsečce, jako spíše na kruhu. Uvaž: když "tolerantně" dovolím lidem, aby dělali hluk a ohně na noční ulici, pak je to zároveň netolerantní vůči lidem, kteří bydlí v okolních domech. Ergo, skoro všichni jsou stejně netolerantní, jen každý k někomu jinému. Přičemž ti, co jsou "authoritarian" nechávají rozhodnutí, ke komu být tolerantní, na bedrech zákona (jsou lawful), zatímco "social libertians" upřednostňují právo silnějšího/schopnějšího/hlasitějšího (jsou chaotic). :-)

Alnag: Je pravda, že tímhle způsobem asi nezjistíme tu korelaci u "typického člověka" nebo u "typického obyvatele ČR". Nicméně bychom ji poměrně přesně mohli zjistit u přispěvatelů do zdejších diskusí, je-li tedy jaká (a uvede-li jich svá data sdostatek). A to nás asi zajímá víc.
Autorská citace #19
21.11.2008 23:52 - Rytíř
Ježiš to bylo dlouhý! Navíc sem místama moc nevěděl, na co se mě vlastně ptaj :)))

Economic Left/Right: 1.88
Social Libertarian/Authoritarian: -2.10

for Alek: takže jsi prostě levičák, no, se s tím smiř... žádný vymlouvání na naše poměry!
Autorská citace #20
22.11.2008 00:21 - SEBastian_Chum
urgh!!! :-)
Economic Left/Right: -6.50
Social Libertarian/Authoritarian: -7.38

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09124493598938 secREMOTE_IP: 3.16.212.99