Kultura

18.5.2009 20:01 - Fibriso
Ninja vs spartan, kristova noho, to se ani nedá srovnávat... Ninja byl špion se schopnosti infiltrace a asssain, ne bojovník, ti se naopak přímým střetům vyhýbali jako čert kříži... to je jako kdyby jsi srovnával špionážní U-2 s F-22
18.5.2009 20:04 - Faire
Noldo: s tou délkou zbraní je to ošidné, právě na východě se specializovali na to, že se dá bojovat v podstatě s čímkoliv (fantazie japonských zbraní je velká :) proti čemukoliv. Dneska jsem si byl zašermovat se dřevem (obecně nerelevantní, ale tenhle princip myslím platí) a šermoval jsem s jednoruční zbraní proti meči a štítu. Protivník se dobře kryl, to, co nakonec zafungovalo, bylo dobrovolné zkrácení délky meče - volnou ruku jsem měl na čepeli, což umožňovalo nejen aktivní (s přiblížením k protivníkovi) zpevněné kryty, ale dodalo to čepeli rychlost a manevrovatelnost, bylo snazší se protivníkovi dostat na tělo. střídám u jednoručního meče tři způsoby držení, a každý má svou přednost - jednoruční držení (dosah, pohyb), obouruční (rychlejší, větší energie v úderech) a zpevněné (rychlejší, dá se snáze dostat za štít)... jenže jak říkám, jsem samouk, takže moje poznámky moc relevantní nebudou...

Colombo: Sparťan je hlavně voják specializovaný na práci v jednotce, ve formaci, tam je jeho síla... souhlas.
18.5.2009 20:20 - Noldo2
Faire S volnou rukou to samozřejmě jde. Ve skupině jsme měli hadráky, kteří v bitvách skákali na plechovky, strhli je a podřízli, a dostali jich řadu. Nerelevantnost bych viděl IMHO v tom, že železný meč, byť tupý, je hodně nebezpečný, a když ti létá centimetry od hlavy nebo od rukou, velmi dobře si uvědomuješ, že když dáš ruce špatně nebo neudržíš kryt, tak ti to přeláme kosti ani nemrkneš. A pak si člověk dvakrát rozmyslí lézt někomu nablízko. A rozdíl u dřeva a železa je právě v té kynetické energii. Ale jsme OT.
18.5.2009 20:41 - Faire
JJ, pravda, raději končím ;)
18.5.2009 21:26 - Blaine
Fibrioso: Je to show ne dokument. Je to popularni veda, zpusob jak naucit deti, ktere se jenom koukaji na bednu a na skolu prdi neco o historii. A tu šou maji udelanou dobre.

A imho Spartan vs Ninja byl nejlepsi dil ze vsech. Samozrejme ze se ani jeden s tim druhym nemohl potkat. Ale o tom to cele je - co by se stalo, kdyby...? Jak jsem rekl, je to vcelku zabavna šou, ktera muze nekoho, kdo je k tomu ochoten pristoupit necemu novemu naucit nebo aspon pobavit. Kdo se nekdy v hospode nebavil o tom, ktery valecnik je drsnejsi? Vzdyt i tady v teto diskuzi a dalsich podobnych se to deje. A v tomhle poradu si to ti nerdi rozhodli vyzkouset. Myslim, ze to stejne bylo hlavne pro ne:)
18.5.2009 21:55 - Vargan
Koukám, že jste všichni přesvědčení o tom, jak silný válečník prochází bojištěm a duely snad i bez jakékoliv techniky... Tak se tu raději nebudu již vyjadřovat...
18.5.2009 22:07 - Fibriso
Vargan: tak nějak, ja už taky ne
18.5.2009 22:52 - Element_Lead
Deadliest Warrior - moc pekny. Nejvic se mi libi ze jsou tam zakomponovany i urcity charakteristiky ktery treba stoji vitezstvi.

Priklad. Gladiator nedorazi Apache pro uspokojeni publika si snim pohrava coz jej stoji nakonec vitezstvi i kdyz ho uz mel na lopatkach.

Pirat zacne uprostred souboje zdrhat s pokladem :D to me rozesmalo.

Nejvic se mi libilo apach vs gladiator. kdy sem soucitil s apachem kterej zdrhal a "kitoval" glada :)

Povedeny mi prislo Spartan vs. Ninja i kdyz sem fandil ninjovi samozdrejme. Spartani jsou homo :)

Mafia vs Yakuza
18.5.2009 22:56 - Colombo
jn, bohužel je to opravdu jen Show a s historickou rekonstrukcí to má pramálo společného.
18.5.2009 23:07 - Element_Lead
ono historicky rekonstruovat takovyto duel ma vseobecne s realitou pramalo spolecneho. takze se musis smirit s tim ze je to opravdu jen show :D
18.5.2009 23:16 - Colombo
Můžeš historicky simulovat hypotetický duel(podobně jako Souboj vojevůdců) nebo z toho můžes udělat zábavnou šou pro děti jako Wrestling.
18.5.2009 23:53 - Bretan
Ono v tom případě nejde nic. Když je to duel, tak to závisí na okolnostech a maličkostech. Takový to kdyby (byla noc, to bylo v lese, spal). brbly brbly. Taky jsem nesouhlasil s některýma soubojema, ale když je to jeden na jednoho stejnej začátek, setkaj se, uviděj se a hotovo, hned řežba. Tak nějaká pravda na tom bude. Technika se tam taky započítávala. (Sice to pak vypadalo, jako by ty proměnný házel jen do Excelu =D, ale to byly nejspíš výsledky)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059269189834595 secREMOTE_IP: 3.85.63.190