Kultura

Joe
25.6.2008 13:58
Star Trek
Star Trek.

Určite ho poznáte, alebo ste o ňom počuli. Alebo aspoň matne tušíte o čo ide.

Vesmír, jeho objavovanie, boje proti nepriateľom, posádky lodí, ich problémy a úspechy. O tom všetkom (a o ešte viacerých veciach) Star Trek je. Je plný fantázie, vymyslených tvorov, exotických planét a vesmírnych plavidiel.

Čo sa vám na ňom páči a čo na ňom odsudzujete?

Čím bol tak úspešný?
Autorská citace #21
26.6.2008 11:41 - Max
No nejdřív k reálnosti. Zatim nevim o filmu, kterej bych označil i jen za trochu reálnej. Na bojové lodě s posádkou a kapitánem už nevěřim hodně dlouho. Zbytek je jen o hádání se, jestli je lepší fantasy s drakem, nebo fantasy bez něj, nebo jen s kouzlama a nebo jestli lze něco, kde nesjou kouzla a draci, vůbec nazvat fantasy. A pak hned povětšinou dlouhá diskuze na téma "co z toho je lepší".
Nemesis se u mě zařadila vysoko. Bylo to pro mě takový vyvrcholení kariéry a života Pickarda. Ještě k "o čem to je". Už v Serenity se diskutovalo, že koukat na film bez seriálovýho zázemí není příliš ono ... tady to zřejmě platí taktéž. Stejně tak s cílem. Co bylo v serenity tím jasným cílem? Myslim že by se taky našlo dost odlišných odpovědí.
Jde taky o to, kdy co člověk viděl. Triky a děj se stále vylepšují. Když jsem v raném mládí sledoval první díly ST, byl jsem fascinován už jen těma efektama, pak sem sledoval TNG a zas sem byl ohromován průletama a výstřelama torpéd :) který ale dneska už zřejmě nikoho nijak neohroměj. Ten dojem ale u mě z těch dob zůstavá.
Autorská citace #22
26.6.2008 11:45 - Joe
MAX iz correct.
Je to všetko o fantázii a tam sa medze nekladú. Jednému sa páči Star Trek, inému Star Wars, ďalším Battlestar Galactica, iným Heroes.
Autorská citace #23
26.6.2008 12:01 - Jerson
Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc - v ST jsou lidé různých národností, hromada mimozemských, i když humanoidních ras, všichni žijou víceméně v míru a pohodě bez drobných deliktů ... ale cikáni tam nejsou. Proč?
...
Protože se s nimi do budoucna nepočítá.
Autorská citace #24
26.6.2008 13:23 - wraiths
Jerson . jo jo "cikani pujdou do nebe". :-))
Autorská citace #25
26.6.2008 15:21 - Corvus
Jerson: jaky rasisticky vtip!

a jaky dobry :-D

btw za jediny skutocne dobry TNG film povazujem First Contact.. to je jednoducho film jak ma byt. Nemesis som nejak nemohol prist na chut.
Autorská citace #26
26.6.2008 16:50 - andtom
wraiths píše:
korupce ze tam neni a co takovej ten usatej..Quarg,
Nenapsal jsem, že tam ty vyjmenované věci nejsou, ale že nejsou v té míře, aby se to podobalo životu kolem nás. Jsem rád, že svět StarTreku je posunut jinam než ten náš skutečný život. Až budu chtít něco depresivního a umíral bych bez toho, tak se vždy můžu dívat na něco jiného, výběr je bohatý.
Autorská citace #27
26.6.2008 20:11 - Corvus
prave som vystural nieco co ma pobavilo v suvislosti ST DS9 a Firefly:
ds9 píše:
When Brandon Tartikoff first approached Rick Berman about doing a new Star Trek show, he stated that he wanted it to have a classic western format; specifically, a man and his son arrive at a frontier town on the edge of known civilization. Berman brought this concept to Michael Piller, and together they set about creating a western in space. As Robert Hewitt Wolfe explains, "We had the country doctor, and we had the barkeeper, and we had the sheriff and we had the Mayor, we had it all, it was all there. We had the common man, Miles O'Brien, the Native American, Kira."
:-)
Autorská citace #28
26.6.2008 20:56 - Fibriso
btw, co myslíte o Andromedě? to mi přijde jako Startrek naruby, drsný vesmír kde se nikdo nemá s nikým rád a opačný konec tvoří kapitán Dylan Hant.
Autorská citace #29
27.6.2008 07:16 - Corvus
Andromeda je nepodarok. v tom serialy nieco skripe a mam podozrenie ze je to hlavne strasna hlavna postava.
ale pamatam si jak som obabral moju sestru ked sa ma opytala ze co to pozeram som jej povedal ze 'Herkules vo vesmire' a ona tomu chvilu aj verila :-D a ono ten serial tak naozaj casto posobi.
Autorská citace #30
27.6.2008 08:10 - Joe
Andromedu som nikdy nebol schopný pozerať dlhšie ako pár minút. Jednoducho mi vadila spracovaním a strašným klišé, čo sa týka zaškatuľkovania postáv - vtipálek, slečna, rádobydrsný kapitán a podobne.
Pre mňa o ničom.
Keby to zobral do ruky niekto iný, ktovie ako by to dopadlo (námet nemusí byť zlý)...
Autorská citace #31
27.6.2008 13:55 - sirien
Andromeda měla cool vstupní hlášku. "Tohle je ten slavnej kapitán? Mě připadá spíš jako ňákej antickej hrdina..."
Jinak Andromeda se mi vcelku i líbila, dokud chtěli obnovit Federaci (nebo Společenství či co) jen tak z hecu. Ve chvíli kdy do toho začali rvát Magogy a jejich démonického boha a světloloď a ze Společenství udělali nějakou nutnost a tak tak to začalo jít dobře do háje.
Jinak mi tam vadilo pár typicky seriálovejch debilit (skutečnost pro zápletku na jeden díl - nanoboti ve vlasech).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093345165252686 secREMOTE_IP: 44.222.118.194