Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
Autorská citace #1
28.5.2008 15:02 - sea
PHB jsem teď jen tak prolílta, číst se mi to nechtělo, ale musim říct, že na pohled to vypadá docela pěkně. Ilustrace jsou hezký:-)
Autorská citace #2
28.5.2008 15:16 - LZJ
Tý jo, to sou asi podklady pro tiskárnu. U PHB jsou zjevně okraje, ale ani DMG a MM nejsou prosté skeny, které by čekaly na OCR.
Předběžně to vypadá pěkně, ale hodnocení dodám až na to budu mít víc času.
Autorská citace #3
28.5.2008 17:01 - Fritzs
No, přesvědčení jako v Dračáku...
Autorská citace #4
28.5.2008 17:39 - Alnag
Fritzs: Ve skutečnosti to není přesvědčení jako v Dračáku, jak jsem zjistil.
Edit: Podle mně to co udělali je, že ty osy přesvědčení mírně protočili a některé ty skupiny tak jako zkondenzovali... Snažil jsem se to znázornit tímto obrázkem.
Autorská citace #5
28.5.2008 17:43 - sea
Hezký obrázek... a výstižný. Naprosto s tím souhlasím... :)
Autorská citace #6
28.5.2008 17:47 - Alnag
Mimochodem uplatil jsem Wizardy aby moje jméno dali do PHB... mrkněte na stranu 26 nahoře :)
Autorská citace #7
28.5.2008 17:54 - andtom
Alnag: Blahopřeji, akorát zapoměli, že jsi rogue ;) Edit: Ale že Ti to pálí, to uhodli ;)
To co mě zajímalo jako první, úvodní část DMG (do strany 33) vypadá solidně propracovaně a srozumitelně a je umístěna na správném místě DMG. WOTC se poučili.
Autorská citace #8
28.5.2008 19:20 - Fritzs
První dojmy dost negativní...
Autorská citace #9
28.5.2008 19:22 - Quentin
píše:
První dojmy dost negativní...
Autorská citace #10
28.5.2008 19:25 - Alnag
První dojmy nadmíru pozitivní. A teď babo raď. :-D
Autorská citace #11
28.5.2008 19:30 - Quentin
mno nebudu se moc rozepisovat ... az po playtestu :)
Autorská citace #12
28.5.2008 19:41 - enwood
Moc jsem toho zatim neprecetl ale taky vam prijde ze celej PHB je o bojich? Skoro vsechny schopnosti postav jsou bojove. Vetsina featu je zase +x na utok nebo dmg. Nevim proc ale nejak jsem cekal ze postavy budou ziskavat i nebojove schopnosti :( Taky jsem doufal v daleko vic rasovych featu ale zrejme si nechavaji prostor pro PHB2. Opravdu je multiclass jenom na dve stranky?? Pac vic nejak nemuzu najit..
Jinak Monster Manual se mi moooc libi :)
Autorská citace #13
28.5.2008 19:43 - Alek
ad Alek...koukam, že už to jméno začíná bejt děsně profláklý :-)
Vzhledově se mi PHB vcelku líbí, obsahově se v tom zatim ztrácim...hodnou chvilku mi trvalo, než jsem našel kouzla. Nějakej trouba je dal k povolánim...a já už si skoro řikal, že to není celá příručka.
Autorská citace #14
28.5.2008 19:47 - Alnag
Enwood: Ani mi to tak nepřijde. Mrkni třeba na Rituály, ty jsou dost nebojové. Adventuring, Making Characters, Skills...
Featy jsou dost bojově zaměřené, to je fakt. Na druhou stranu skrze ty powers by i ten boj mohl být docela zajímavý, uvidíme. Ale nepřijde mi to jako výrazný posun oproti 3.Xe.
Alek: Myslím, že organizace je jiná než ve 3e (nezvyk), ale zase když jsou powers hned u povolání, nemusíš tolik listovat. :)
Autorská citace #15
28.5.2008 19:47 - andtom
Po playtestu je dobré k hodnocení napsat, jakého typu byly hráči (p. 8-10 DMG) a jaký typ hry volil DM (p. 12 DMG). Hra hráčů s různým naturelem hráčů a DMem bude různá.
Autorská citace #16
28.5.2008 19:49 - Fritzs
Jako největší minus bych viděl fakt, že během listování touto věcí sem se nejen nudil, doslova jsem se těšil až dojdu na konec... to se mě u jiné příručky zatím nestalo...
A povolání... bloky a bloky suchýho a neskutečně nezáživnýho textu...
A chybí mi možnost hrát nekromanta s bandou nemrtvých za zadkem, protože takovej rituál tam není, a esi ue tam jako kouzlo tak sem ho přehlíd...
Prostě kdybych mě hledat pozitiva, tak je nenacházím, ta hzra nic nového nepřináší a oproti 3,5 edici mě IMHO docela svazuje...
Autorská citace #17
28.5.2008 20:01 - Alnag
Fritzs: Ona to ale není knížka ke čtení... je to hra k hraní. O některých RPG hrách (a není to DnD) se říká, že se hůř čtou a o to lépe hrají, takže bys možná měl playtestovat.
Text v povoláních je docela nezáživnej asi jako číst si seznam kouzel v 3e PHB, což se na jeden zátah fakt nedá. Ale to opravdu není ke čtení. To funguje tak, že si vybereš povolání. Přečteš si čtyři nebo kolik powers na dané úrovni (na první krapet víc) a z nich si jednu vybereš.
A že ti chybí Nekromant? Někomu může zase chybět bard nebo druid nebo co já vím co... Kvůli jiné koncepci se všechna povolání se nevešla do první příručky. Řešení jsou dvě - buď si počkat až vyjde (a myslím, že o nekromantovi byla specificky řeč i když už nevím v jaké souvislosti) nebo si udělat vlastního po vzoru toho, jak jsou dělaná povolání. Neskutečně mne fascinuje, jak lidi, kteří se neustále ohánějí DIY filosofií u RPG jaksi selhávají ve zcela základní věci, jakou je DIY povolání na přání. To je přece jedno z tradičních kouzel D&D, že si dotváříš vlastní prvky.
Když máš pocit, že 3,5e je lepší, tak hraj 3,5e, úplně mi není jasné, co tu řešíš.
Autorská citace #18
28.5.2008 20:12 - Fritzs
Alnag: Četl jsem Shadowrun 4e, bavilo mě to. Četl jsem Bliss Stage, bavilo mě to. Listoval jsem skrz Rifts a i když m ěta hra přišla neskutečně špatné... bavilo mě to. Četl jsem pravidla pro DnD 3,5 a bavilo mě to... dokoce listování seznamem kouzel mě tak trochu bvavilo bavilo, u každýho kouzla nějaké popis...
Četl jsem 4e a chcípal sem nudou... asi tak. Ale tadle hra není jediná, nudil sem se třeba i u JAGSu, Earthdawnu a podobných,. každopádně pro mě je to dost mínus...
Autorská citace #19
28.5.2008 20:17 - Alnag
Ty ses nudil u... Earthdownu? No OK. Asi jsme každý jiný. Každopádně možná bys měl zvážit i možnost, že prostě nejsi cílovým publikem D&D 4e a že je tedy marné jít hlavou proti zdi.
Autorská citace #20
28.5.2008 20:35 - bigbythewise
Ty PDF jsou legalni? Kolik to ma dohromady MB? :P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11661195755005 secREMOTE_IP: 3.88.60.5