Kultura

Alnag
22.5.2008 18:00
Diskuse k překladu základních příruček čtvrté edice D&D.

Důležité odkazy
  • Překladový klíč 4e: http://www.d20.cz/klic/161/
  • Monster List - překladový klíč nestvůr MM1/MV
  • Úplný překladový klíč pro všechny edice. Klíčujte nové termíny do 4e jen když se liší nebo v předchozích edicích chybí.
  • Přehled toho, co je přeloženo s odkazy a kdo se k čemu upsal, prosím překládejte věci, které ještě nikdo nedělá a hlavně o tom dejte vědět, aby dva lidé nedělali totéž!!!
Díky za to, že se tomu věnujete...

Používáte překlad D&D 4E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
Používám překlad PHBkladné body55
Používám překlad DMGkladné body26
Chci překlad MMkladné body59
Nepoužívám překladykladné body9
27.7.2014 23:49 - ShadoWWW
Díval jsem se a máš pravdu. Většinou jsem to opravoval ofic. PDF updaty nebo věcmi, co byly jen v online verzi DDI. Ale toto jsem nikde nenašel, proč bych to měl upravovat. Takže jsem to změnil tak, aby to bylo podle orig.

Opravená verze
28.7.2014 00:14 - hadrian
ShadoWWW píše:
Když se pak nepřítel poprvé přesune nebo zaútočí
na někoho jiného než tebe a bude při tom s tebou sousedit,
budeš na něj moci zaútočit příležitostným útokem.


To slovo "poprvé" je tam pořád navíc - takhle značeno by to znamenalo, že toho označenýho potrestám jen jednou za encounter, ale originál tohle neomezuje.
(Je to super paragonská cesta a trošku o ní uvažuju v souvislosti s Avengerem.)
24.10.2014 14:14 - hadrian
ShadoWWW 19.5.2014 píše:
Nebojte, MM 4E předkládám dál i přes hype 5E. Jinak přikládám pohled do zákulisí oficiálních D&D překladů:


Jak to pokračuje s MM 4e?
24.10.2014 14:27 - ShadoWWW
hadrian: Pomalu, ale jistě.
24.10.2014 14:57 - Deputy
Možná by nebylo od věci občas tady do diskuze hodit jak překlad pokročil. Když je tu tři měsíce ticho, mohl by nezasvěcený nabít dojmu, že byl projekt ukončen...
24.10.2014 22:09 - Alnag
Já už tedy v MM 4e přestal doufat, ale kdyby se podařil, bylo by to skvělé. :)
25.10.2014 09:44 - hadrian
Tak to by byla prní DnD s přeloženými komplet core příručkami zde. To bude super. :)
22.4.2018 08:40 - Adam.3210
Omlouvám se jestli už to tu někde bylo zmíněno...
Kde najdu překlad "martial power" pro tuto čtvrtou edici?
22.4.2018 18:36 - ShadoWWW
Martial Power nebyl přeložen. Přeložil se jen Player's Handbook, Dungeon Master's Guide, H1 - Keep on the Shadowfell a částečně Monster Manual a H2 - Thunderspire Labyrinth.
22.4.2018 20:15 - chrochta
Adam.3210 asi myslel, jestli je někde překlad termínu "martial power".
22.4.2018 20:59 - ShadoWWW
Ach tak. "Bojová moc", často ve spojení "martial power source" jako "bojový zdroj moci". "Powers" se ale zpravidla překládalo jako "schopnosti".
7.4.2019 21:11 - ShadoWWW
Ha! D&D 4.5e a v češtině! ;-)
8.4.2019 00:25 - Maelik
ShadoWWW píše:
Ha! D&D 4.5e a v češtině! ;-)


Vzhledem ke všem těm samolepkám a pečetím mi to připadá jako dosti jednorázová záležitost.
8.4.2019 08:43 - exi
Maelik: Při délce hraní 150 hodin to asi ani tak moc nevadí :) (a to nepočítám rozšíření, který se můžou dělat v podstatě donekonečna)
8.4.2019 09:00 - ShadoWWW
Máš ještě možnost dvou rozšíření (i když zatím jen v angl.): Solo Scenarios (vyšlo v roce 2017) a Forgotten Circles (teď startují předobjednávky). Mluví se i o dalším, velkém rozšíření o velikosti původní hry, které by nejspíš mělo vyjít v roce 2020.
8.4.2019 10:03 - Maelik
exi píše:
Maelik: Při délce hraní 150 hodin to asi ani tak moc nevadí :) (a to nepočítám rozšíření, který se můžou dělat v podstatě donekonečna)


To sice jo..ale co když se skupina rozpadne a potřebuješ to celé resetovat pro další? Nebo chceš hrát paralelně se dvěma skupinami?
8.4.2019 10:15 - exi
Maelik Je to typická legacy hra, takže hrát podruhý se to dá. Dílčí prvky se mění, výzva zůstává, akorát ubude překvapení. Jasně, je to specifická záležitost, takže při koupi s tím musíš počítat. Ideálka je mít dva tři lidi jako core skupinu, která se ti jen tak nerozpadne, a tu doplňovat o odpadlíky. Základní kampaň je tak bajvoko na rok? Když se dá utáhnout roční tažení s víceméně stejnou skupinou v DnD, tak tady to snad půjde taky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073133945465088 secREMOTE_IP: 3.235.42.157