Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
4.1.2016 12:18 - Beltar
My jsme jednou zkusili maraton v bandě nerdů a nezvládli jsme ten přechod z 3. na 4., protože to všechno najednou hrozně zpomalilo. Druhý způsob jsem nikdy nezkoušel.
4.1.2016 12:55 - Ebon Hand
Zkoušel jsem oboje. Osobně mi víc vyhovuje dějová chronologie, přechod triků z 3. na 4. jsem trochu vylepšil těmi doplněnými digitálními verzemi. Zpomalení mi nevadilo, protože to pro mě vyvažuje mnohem lepší chemie postav 4-6.
4.1.2016 14:09 - Aegnor
Jerson: Já bych šel 4,5,6,1,2,3 ... kvalitu logiky bych vůbec neřešil (ani v rámci staré trilogie není nijak dokonalá) a vyhneš se situaci, kdy se provedení efektů vrátí o 30 let dozadu:-)

Colombo: Emo Kylo Ren!
4.1.2016 14:15 - Jarik
Když jsem absolvoval něco podobného já, šel jsem 456123 . Důvody tu již padly.
4.1.2016 14:20 - Naoki
Anebo vidět 456 a tvářit se že 123 nebyly nikdy natočeny :D
4.1.2016 14:38 - Blaine
Anebo to udelat jako flashback Darth Vadera a udelat si 45-123-6 nebo klidne bez jednicky. Ta je stejne zbytecna. Sice tam budou efekty, ale aspon se neospoilujes o to, ze Anakin Skywalker se stane Darthem Vaderem na konci trojky predtim nez se dozvis, ze Darth Vader je otec Luka Skywalkera.
4.1.2016 14:47 - Naoki
?
To je DV je otcem LS se dozvíš už v 5 :)
4.1.2016 14:51 - MarkyParky
Těsně před 7 jsem si to dal na dvakrát.

Jeden den 123.
Druhý den 4567.

Změna tempa nerušila, pže jsem si stihl odvyknout. Plus ty dlouhé záběry na poušť, dvojitý západ slunce apod na začátku 4 byly příjemný relax po tom uspěcháném "Leia, Luke, chcíp" konci 3ky.
4.1.2016 14:53 - Aegnor
Naoki píše:
Anebo vidět 456 a tvářit se že 123 nebyly nikdy natočeny :D

To bych nedělal, jen ať si každý udělá svůj názor, jestli chce uznávat existenci nové trilogie:-)

Blaine: to bych nedělal. Lepší šok je "I am your father", než jít do závěrečné scény pětky s vědomím, že DV je jeho otec.
4.1.2016 17:08 - Ebon Hand
případně můžeš udělat kompromis 123-456-123 :D
4.1.2016 18:16 - A15
Sirien píše:
Třeba v budoucnosti konečně zjistěj jak udělat interface pro ovládání věcí, kterej je trochu univerzální :)

To už je snad hotové, ne? Velké růžové tlačítko ovládá lasery a velké zelené dobíjí štíty. Zrovna ty bys to měl znát. A pro barvoslepé je lepší to ještě rozlišit třeba písmenky A a B.
4.1.2016 18:25 - sirien
A15: No, není to tak triviální jak píšeš - zelené tlačítko může také dobíjet reaktory a pořád tu ještě máme šedé tlačítko C, které dělá kdeco od hraní tetrisu přes aktivování droidů nebo stihačů až po odpalování autonomních řízených střel.

Ale jo, obecně by to šlo považovat za poměrně rozumnou šablonu ovladačů pro budoucnost :)


Jerson: pravda, omlouvám se :)

Osobně bych asi šel 456 - 123. Nebo - ještě líp - 456 7 :)
4.1.2016 23:12 - York
Rozhodně 123, zbytek na vlastní nebezpečí.
4.1.2016 23:18 - sirien
York: ještě prosím tu Tvou perlu o tom, že 456 nemají tu správnou Star Wars atmosféru, ať to naprosté dno totálního nevkusu potkáme hned z kraje a můžeme se z ní zase rychle vrátit zpět do míst, kde se člověku nedělá absolutně nevolno jen z pouhé přítomnosti...
5.1.2016 00:02 - Jerson
York píše:
Rozhodně 123, zbytek na vlastní nebezpečí.

Podívat se na SW s tím, že vynechám základní filmy SW je na mě příliš vysoký Zen.
5.1.2016 08:16 - Quentin
Asi bych doporučil 456 jako první, kvůli spoilerům. Potom jako spectacle/remake kuriozitu 7, a teprve potom, pokud nebudete mít dost, 123.
5.1.2016 10:30 - York
Jerson píše:
Podívat se na SW s tím, že vynechám základní filmy SW je na mě příliš vysoký Zen.


39 let je ve filmové branži fakt dlouhá doba, s tím nic nenaděláš. Je to vidět na celkovém zpracování, estetice, režii, atd. Něco z toho trochu "spravily" pozdější úpravy, v jádru je to ale pořád skoro 40 let starý film. Můžeš na to samozřejmě jít s tím, že se jdeš podívat právě na starý kultovní film, ale ne každý si takovou sebetryznu nutně musí užít.

Je sice pravda, že původní trilogie je pro Star Wars jako celek stále symbol a je kolem ní největší hype, ale SW jako takové jsou dneska už mnohem mnohem větší a ten svět jako celek mnohem líp představují právě epizody 1-3.
5.1.2016 10:43 - Jerson
Vzpomínám si, jak jsem se se svou bývalou přítelkyní díval na poslední křížovou výpravu a ona pak prohlásila, že je to takové "jako zastaralé". Když jsem jí pak řekl, že ten film je starší než ona, vyvalila oči a řekla, že vůbec netušila, že je to tak staré, protože si myslela, že je to tak z roku 2005.
Takže si o estetice a režii po 40 letech myslím své.
5.1.2016 10:44 - Quentin
Yorku, uznávám, že se ti třeba ten setting může líbit víc, ale režie a zpracování? Really? :D

Plinket review for Phantom Menace.
https://www.youtube.com/watch?v=FxKtZmQgxrI
5.1.2016 11:00 - Lokken
Ep. I+II+III
VS
Ep. IV+V+VI

- Ep. I+II+III = Jar-Jar + Anakin
- Ep. IV+V+VI = Han + Chewie

Ještě nějaké nejasnosti?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069867134094238 secREMOTE_IP: 44.200.74.73