Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
16.8.2010 14:09 - Ebon Hand
Já to dokoukal celý, když jsem viděl úvodní ruský titulky, tak jsem si řekl, že to musím dát. Velmi se mi líbilo prostředí, špinávý knížecí město, všude bláto a špinavá lůza s hučkama na hlavách. V závěrečný scéně mě trochu zklamal totální happy end v okamžiku, kdy mohl být krásný hořký konec. Nejdřív vzkřísili zapíchnutýho hlavního hrdinu, který byl probodnut ve finální souboji, to jsem ještě zkousnul. Pak bylo skvělé místo, když Vlkodav po boji vedl mladou kněžnu jako budoucí manželku synovi kněze, kterého zabil a předal mu ji do ruky (měla si ho vzít). Bohužel nevyšlo ani to..
25.8.2010 12:19 - sirien
slyšel sem super vtip.
Inception je prej něco převratnýho, megahustě kultovního, srovnatelnýho s Matrixem.

(slušnej film, moc hezký efekty... snová realita sux, princip narušování pravidel... ehm... závěrečnej záběr lacinost sama)
25.8.2010 12:28 - Night of Triumphatorr
tak jsem dokoukal toho Vlkodava. Tož, pěkné to bylo :-) . Můj favorit byl stejně ten netopýr...

a kněžka Jelen? Neměla by to být Laňka :-) ?
25.8.2010 19:10 - Colombo
sirien: nic převratného, ale mile koukatelného.
26.8.2010 00:37 - sirien
Colombo: Ale jo, koukatelné to je. Leo a ta holčina to i hezky hrajou, ale...
> snová realita nevypadá vůbec snově, spíš virtuálně.
> snová realita neobsahuje žádnou... fantazii. 50 let tvořili vlastní svět - a vymysleli geometricky zarovnané mrakodrapy? WOW. Ujišťuju Tě že za 50 let kdy bych tvořil svět já bys nepřišel do rozpadajícího se města, ale do naprosto šílené napůl abstraktní Faerie, která by pro někoho kdo by mě neznal celej život byla totálně nepochopitelná
> Princip obrany podvědomí... byl divnej. Prostě divnej. Jako de ho obhájit, ale... nudnej. (A to že ve snu kde oba přítomní vědí že to je sen se najednou objeví most provokuje podvědomí? Jako de to okecat, ale...)
> Všechny postavy byly naprosto ploché, nudné, neprokreslené. Nejvíc zosobněnej tam byl ten týpek, kterýmu se hrabali v hlavě, což je trochu smutný...
> Samotná zápletka má trhliny... na jednu stranu prohlásí, že vnuknutí nelze udělat tak, že dotyčnému řekneš "nemysli na slona", ale sorry, to co tam pak vytvořili mi přišlo jako dokonalá ukázka "nemysli na slona". Svojí manželku vnuknul nenápadným detailem a tomuhle týpkovi na všech třech snovejch levelech mlátili o hlavu jak někdo chce aby něco udělal, aniž by mu nechali prostor pro iniciativu, bych jim fakt žral...
> Minimální charakterová interakce. Zbytečné scény (honička v tom baru týpkama z nějaký korporace - naprosto zbytečný prvek). Zbytečně vyplácané scény (již miliontý prostřih na padající dodávku...)

A ten poslední záběr byl absolutní hovadina - celý ten film jasně ukazuje co je a co není realita, je v tom pořádek a nikde tam o tom není ani jediná pochybnost a pak se timhle pokusej někoho nahlodat? Jako sorry, s K-Pax třeba se to fakt totálně nedá srovnávat.


Jako, nebyl to špatnej film. Super efekty, místy sem si fakt řikal "jak tohle kurva...?" Nebejt kolem toho takovej bordel, tak ho i docela pochválim. Ale ty nechutný pseudointelektuální kavárensky elitářský kecy okolo sou na zvracení.
Novodobej Matrix? Bleh, ani omylem
Jestli to je akční film s nevimčim nebo nevimco s akčníma scénama? What the fuck? Je to prostě akční scífko, to je jako ptát se jestli je Total recall akční film s filosofickou problematikou identity jedince nebo filosofický film o identitě jedince s akčními scénami - bullshit lidí co chtěj vypadat chytřejší než sou.
Kultovní? Hodně bych se divil...
Převratný? No, nevim, možná efektama (jako ty byly hustý - možná píšu protože nevim jestli to je nějaká supernová technologie a postupy (bullet time Matrixu...) jebo jen chytře využité současné technologie)
29.8.2010 12:13 - Magus
Wolfman?
29.8.2010 14:06 - Colombo
Wolfram?
29.8.2010 15:19 - akrim
Night of Triumphatorr - milý pokus o vtip
Jelena je normálne meno, hlavne v Rusku... (ja viem, že to vieš)
30.8.2010 09:50 - Magus
Haha:D
Ale vážně...Mě se to líbílo.
5.10.2010 18:38 - Night of Triumphatorr
Na Nově dávali nějak po Harry Potterovi - Síly Temna (originál buď the Coven nebo the Covenant, už nevím). Popravdě čekal jsem, že to už od titulků bude řvát : "béčko!" . Mělo to ale celkem dobré efekty (zvláště srážka auta s kamionem) a děj nebyl taky úplně zlý. Působilo to trochu jako ostřejší Harry Potter v prostředí podobném WoD.
5.10.2010 18:45 - sirien
imf na csfd píše:
Partička modelů ve filmu, který ze všeho nejvíc připomíná Underworld a ohání se scénářem, jehož blbost byste nerozpárali ani motorovou pilou.

csfd rating: 49% (max top20 hodnocení: 3 (3x), odpad: 1x, modus top20 hodnocení: 2)
imdb rating: 4,8 (/10)

nejlépe hodnotící komentující uživatel (4*)
hitman_47 na csfd píše:
Až na naprostou vymrdanost scénáře se jedná o celkem svižnou podívanou, která rozhodně nenudí a je i oku lahodící, takže spokojenost.


myslim že buď vynechám, nebo si to dám někdy na dobrou noc až budu mít náladu se zasmát na účet nějaké debility :)
5.10.2010 18:51 - Night of Triumphatorr
nicmoc extra to určitě nebylo, ale už jsem viděl daleko horší filmy.

Já moc na csfd nedám - když jsem se tam naposled díval na žebříčky tak mě napadlo že velice často prohazují kategorie - kraviny vychvalují do nebes a některé kultovní filmy háží do koše.

A ten Covenant - zůstat kvůli tomu vzhůru tak bych byl asi naštvaný a stahovat to nemá cenu. Já si to nahrál do set top boxu a pak se na to u oběda díval.
5.10.2010 18:58 - sirien
Na csfd se musíš orientovat :)
Mrkneš na celkové hodnocení - je-li pod 70%, je to trochu na vážkách, je-li pod 60%, je to podezřelé.
Mrkneš na hodnocení top20 uživatelů (bývají docela rozumní), jestli tam nenajdeš nějak výrazně odlišnou tendenci oproti běžnému hodnocení, pokud ano, je dobré se zamyslet proč.
Mrkneš na hodnocení jednoho nebo dvou uživatelů, co jsou nejvýše (top dva uživatelé z těch, co k tomu něco napsali)
Mrkneš na hodnocení těch, kteří z komentujících uživatelů hodnotili film nejlépe (kdo ho hodnotil málo nebo průměrně má obvykle jen hromadu kydů nebo předpojaté kritiky, z těch co hodnotili dobře se dozvíš nejvíc, protože jejich kritika obvykle směřuje více do černého)

vypadá to složitě, ale je to na pár vteřin brouzdání očima, easy... a dá to docela dobrou představu o tom co to asi tak bude.
5.10.2010 19:01 - Night of Triumphatorr
poslední dobou sleduju béčkové (někdo by možná řekl klasické) věci ze 70. a 80. let. Kámoš stahuje věci od Jesse Franka a pak to většinou skončí i u mě na kompu. To je teprve peklo :-)
6.10.2010 09:16 - Argonantus
O přelomovosti filmu mluvil třeba Kamil Fila - rozhodně si ho přečtěte; je to možná zajímavější, než film sám.

Co se týče dojmu, souhlasím s Pandou a Ušima zcela a bez výhrad; prostě mne to nějak nesrazilo.

Co se týče racionálního pitvání; přesunutí celého děje do snu je jako opatřit příběh takovými neviditelnými závorkami; všichni víme, že se nikomu nemůže nic stát a o nic vlastně nejde; smrt je stejně inflační, jako v počítačové střílečce (prostě save/load, a jede se dál, že jo). Pročež jsem absolutně nepochopil důraz tvůrců na akci, nekonečné rvačky a honičky; podstatou rvaček a akce je právě to, že jde o život a je to adrenalín. Pokud je nám jasně dáno najevo, že je to "jen jako", připadá mi to jako ztráta času. Velkou část filmu jsem se prostě upřímně nudil. Kdyby to bylo tak o hodinu kratší, byl by to určitě lepší film.


Podruhé myslím, že se autoři tak úplně neutkali s tím "osudovým" jádrem vztahu Di Capria a jeho družky; zajímavě to nakousli, ale nevěděli, co s tím.

Potřetí myslím, že Nolan je studený jak psí čumák a těžko mne dokáže nadchnout.

Coi se týče Mily Jovovich (another cup of tea), podepisuji Siriena.
6.10.2010 09:31 - Quentin
Co Black Death?
Docela mazec. Nechce se mi k tomu nic řikat, páč tenhle film by spoilery dot zkazily. Jen mě zajímá, jestli někdo viděl a co na to říká.
6.10.2010 11:14 - Night of Triumphatorr
Argonantus píše:
podstatou rvaček a akce je právě to, že jde o život a je to adrenalín


taky zdržovačka: to jsi se nikdy nepral když ti ujížděla poslední tramvaj domů? :-)
16.10.2010 11:31 - Sethi


Sovy!

Už dlouho jsem se na žádný film takhle netěšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Museli se poprat z rozsáhlou knižní předlohou, takže je to celé takové trochu letem světem, ale příběhově konzistentní. Politická mapa sovích království dostala vzhledem ke knihám pořádné proříznutí, ale pro účely filmu to byla nezbytnost, stejně jako šachy s některými postavami.

Exteriéry jsou nádherně. Sovy jsou impozantní. Sovátka jsou ňuchňavá. Exteriéry jsou nádherné. Jo, opakuju se. Exteriéry jsou nádherné.

Jen tedy pokud slepci jako já mají možnost vzít si namísto brýlí čočky, nechť tak učiní - zřejmě kombinace dioptrických a polarizačních brýlí způsobovala, že jsem nezaostřovala jasné hrany. Když se polovinu filmu díváte na bílé sovy na černém pozadí, je to trochu problém.
I proto mě zarazilo, že do kin (alespoň tedy do těch velkých, připouštím, že malá kina sleduju z jiných důvodů než kvůli posledním blockbusterům) jde už jen 3D verze; Na podruhé bych asi neodmítla placaté sovy.
16.10.2010 17:03 - noir
Právě jsem se z toho vrátil a docela se mi sovy líbily. Je mi líto, že jsem neviděl anglickou kopii, ale zas si to užila i dcerka. Pro menší děti mi to ale moc nepřišlo, sovy si IMDO byly vizuálně příliš podobné.
16.10.2010 19:50 - Fibriso
předpokládám, že ušatka si nenechá ani ujít "Alpha and Omega", tak jestli to někdo viděl (nebo až to uvidí, tak pls report

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090224981307983 secREMOTE_IP: 3.81.30.41