Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
28.7.2010 12:46 - Sethi
28.7.2010 13:09 - akrim
ja by som v tom zozname u Súboja titánov ešte pripísala pôvodna verzia, remake stojí za starú belu...
28.7.2010 14:13 - Alek
Na Sherlockovi je toho dobrého tolik, že by spíš stálo za to rozebírat, co je na něm špatného. :-) Ale pro to tu není asi vhodný prostor, protože to s fantastikou opravdu nemá nic moc společného.
28.7.2010 14:27 - Colombo
S Fantastikou má asi tolik společného jako Piráti z Karibiku (a ti tam jsou)
28.7.2010 15:43 - akrim
ale zas, ti Piráti.. predsa len Bludný Holanďan či obrovský Kraken sú viac fantas-magórie ako realita...
28.7.2010 16:29 - Colombo
a ani jedna z těch věcí v jedničce nebyla. Ale zas tam byli nemrtví a to prokletí, ok, mea culpa.
28.7.2010 16:32 - akrim
no ja už tú Čiernu Perlu brala ako Bludného Holanďana... predsa len, boli na nej kostlivci...
29.7.2010 01:34 - sirien
noir píše:
Jeden favorit do budoucna:

kočky, nacisti, draci a dvouplošníky? Normálně bych řek že WTF, ale v tom traileru to nevypadalo zle...

akrim píše:
ja by som v tom zozname u Súboja titánov ešte pripísala pôvodna verzia, remake stojí za starú belu...

nanapadlo mě že by to mohl někdo pochopit jinak...

Ušatá™ píše:
This.

huh... no, když si založíš téma na nejlepší zfilmované pohádky, tak bych pár tipů asi měl...
29.7.2010 10:15 - Colombo
Spíš to vypadá, že ten trailer je na 8 filmů, než na jeden.
29.7.2010 13:13 - Blaine
Ano, taky jsem mel ten WTF pocit po prvnim shlednuti. Po druhem uz jsem si rekl: to bude budto tak preplacana blbost ze to Snydera polozi nebo to bude uchazejici film anebo to bude nerdgasm.
29.7.2010 16:44 - Argonantus
Holmes je samozřejmě detektivka.
Super film... no, až na to, že jsem se trochu nudil, to nebylo špatné.
Ale já jsem dost zmlsaný - já bych vybral z toho seznamu jen něco.
29.7.2010 16:46 - Alnag
Argonantus píše:
Holmes je samozřejmě detektivka.


Je to taková moderní detektivka křísnutá s dobrodružným žánrem, protože toho vyšetřování tam zase tolik vlastně není...
29.7.2010 17:51 - Argonantus
Je to postmoderní cool detektivka, kde je spousta steampunkového výtvarna, akce, excentrických postav, mystických náznaků s racionálním vysvětlením, až... až je to trochu nuda.

Přiznám se, že ve všech filmových Holmesech mi něco chybí... nikdy to není tak příjemná záležistost, jako čtení Holmese. Některé věci vážně asi nejdou zfilmovat... nebo nějak jinak, jak to ještě nikdo neudělal.
29.7.2010 18:10 - Jerson
Já se těším na Iron Sky
29.7.2010 18:11 - Magus
Mě se to líbilo teda:)
No ten trailer se mi hned líbil... Četli ste si o čem to bude a (pokud ste nerozuměli traileru) pustili si to česky? Je to na Csfd...
29.7.2010 20:33 - Quentin
Ušatá: Ten trailer na guardiany je epic hlavne kvuli hudbe. Treba tady v DA traileru se docela vyloupli, emari :)
30.7.2010 08:08 - Sethi
Ticho tam, 30StM jsou zrovna dost vysoko na mém žebříčku aktuální oblíbenosti =)

Ale vážně - ta animace? Pixaři se musí schovávat v koutku a tiše plakat a Snyder v režii je jistým příslibem vizuálních orgií.

Kromě toho jsem slyšela, že knižní předloha je na dětskou literaturu docela drsná, obstarala jsem si audiobooky a ověřím to. Zatím jsem slyšela pár minut a dozvěděla jsem se, že slepýši, které sovy používají jako hospodyňky, říkají ostatním ptákům "wet poopers." Tolik náhodné informace pro dnešní ráno.
30.7.2010 10:32 - Lotrando
noir: kočky s kusem ostrýho železa v ruce, kde já jsem to jenom viděl? :). Nevypadá to ale zle.
30.7.2010 13:02 - Ebon Hand
Noire, pěkný trailer, takovýhle úletovky mám moc rád! Už se na to těším.

Jersi, to je něco pro tebe, co? :-)
30.7.2010 14:16 - sirien
Jerson píše:
Já se těším na Iron Sky

Vesmírní náckové hailují levačkou?
A na měsíci je zajímavá akustika, možná by zvuk kroků v tom druhym traileru mohli sladit s vizuálnim dopadánim nohou, působí to fakt divně...

ale jinak to působí... správně béčkově :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094799995422363 secREMOTE_IP: 34.200.248.66