Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
27.5.2010 16:32 - Quentin
Hu, speed racer je dobrej? Já se vyděsil trailerem a ani jsem nad tim neuvažoval.
27.5.2010 17:03 - Blaine
QuentinW: me se to libilo, ale ja jsem asi vyjimka. Ten film nema dobry dej, je predvidatelny atd. Ale pro me to byl uzasny zazitek diky hre s barvami, hudbou zapadajici na sve misto a povedenemu pokusu zfilmovat kultovnimu anime. Ktere uprimne neni prilis chytre. Proste me se to trefilo do vkusu, pro me to byl genialni zazitek.
27.5.2010 18:50 - pety
Blaine:tak to jsme dve vyjimky ja SR taky zeru jen podotknu ze ta pitomost a ujetost deje je v nem viditelne chtena a vubec mu v mych ocich neskodi ale spise naopak pomaha tim jak ho dela strasne roztomilym
30.5.2010 12:34 - Panda
Taky ho nesnáším :)
Ale uznávám, že byl šílený tím správným způsobem...
30.5.2010 22:41 - Felouen
A kdo se těší na Solomon Kaine? Ten trailer mě potěšil, bylo to konečně takové...také, jaké to je, a jaké moc fantasy poslední dobou nejsou.

A jak to že ještě nikdo se tady nezmínil o Prince of Persia? Neříkejte mi že tady není ani jedna osoba co hrála starého prince, ten film by tudíž měl aspoň zaujmout a vylouďit nějaké komentáře. :D Podle mě je to remake remaku, a ne moc dobrý, protože i když je založený na Prince of Persia: Sands of Time (první z trilogie, druhý díl je Warrior Within a třetí Two Thrones) a snaží se nějak držet té příběhové linie, tak podle mě jí změnili až moc k jejímu neprospěchu a navíc princ je úplně jiný a není moc "princovitý", je až moc rozverný a takový ten zlodějský archetyp, chybí mu ta "toughness" kterou má v těch hrách. Celé je to vlastně mix všech tří her, protože to používá příběh z první hry (který si ale HROZNĚ pozměnil podle sebe), princ vypadá jako ze dvojky skoro pořád (obzvlášť když pózuje jako na obálce WWčka) a při používání dýky vypadá jako jeho temná strana ze trojky a navíc jedna postava má ten skvělý bič s kovovými ostny, jenž je možná dokonce součástí prince ve trojce (ale tak jako tak mu patří).

Takže overall, pro mě to byl propadák, nešlo se vžít s postavičkami (princ je charakterně úplně jiný), příběh mi neseděl, chyběly mi tam ty nadpřirozené elemnenty kterými to v těch hrách hýří (tady jich bylo vážně málo, ale to možná někdo ocení, ale zase to není pravý film co se snaží jet podle té hry, což se snaží, jinak by neměl úplně stejný název jako ten remake a navíc by princ nevypadal tak stejně, ale jinak. Třeba jako princ v té úplně první hře). A...celou dobu jsem čekala že na mě dýchne ta atmosféra z těch her, což ale nedýchla, hlavně kvůli těmto třem zmiňovaným věcem, takže to prostě nebylo ono, ale jen béčkové fantasy.

Jedno co oceňuji je, že ze začátku a pak ještě občas jsou scény ve kterých je herní kamera, takže to opravdu vypadá jako ze hry. To se mi líbilo, a kdyby celý ten film takhle vypadal (a držel se atmosféry těch tří her), tak by to byla naprostá bomba! Ow....
30.5.2010 23:43 - noir
Felouen: Jen krátce
Soloman Kane se mi moc líbil - na to, jak to bylo levné a neznámé, tak se ten film fakt docela povedl.

Princ mě nebavil, působil na mě tak nějak nevěrohodně, jako umělohmotný strom.
26.7.2010 18:44 - Magus
Bratrstvo vlků-Hon na Bestii(Brotherhood of Wolf)
Neřekl bych, že patří mezi nejlepší filmy, ale přijde mi to jako pěkné Béčko, které se týká Bestie z Gévaudanu, i když já sám mám na tu legendu jiný názor než jaký je v tom filmu (o kterou se zajímám asi rok, což je v mých letech opravdu dlouhá doba nesmějte se:D, a velice mě chytila( kvůli knížce Ritus a Santctum od Markuse Heitze). Chtěl bych o ní jednou napsat článek tady na d20...)
26.7.2010 22:20 - noir
Magus: Ten film je sice hezky natočený, ale má až moc takových těch WTF momentů (kung-fu indián). Ale především je to šílená agitka - zlá šlechta kuje pikle proti Lidu).
26.7.2010 22:45 - Meldin
Pokud jde o fantasy, tak jsem si nevšiml, že by tady někdo zmiňoval filmy "Ve jménu krále" nebo "Dračí doupě" :-)
27.7.2010 00:33 - Colombo
meldin: na tyhle věci máme druhé auditko
27.7.2010 10:17 - Magus
To s tebou souhlasím, ale mě šlo, teda když sem to stahoval, o ten příběh a zápletku, ale je fakt, že tam na mě bylo moc šermování a kung-fu, které se na 17. století nehodí vůbec.
Ale BYLO to pěkně zpracovaný, to máš taky pravdu... Nejvíc se mi líbil ten moment hned na začátku jak přijeli na těch koních, měli úžasnej kostým, škoda, že to vzápětí pokazili tím kung-fu...
A nejvíc divný je, že tam nebyl Jean Chastel! Ten legendární Chastel, který bestii zabil posvěcenýma kulkama ze stříbra.
27.7.2010 16:53 - sirien
Magus☠ píše:
Nejvíc se mi líbil ten moment hned na začátku jak přijeli na těch koních, měli úžasnej kostým, škoda, že to vzápětí pokazili tím kung-fu...

Takovejch filmů co by byly supercool, kdyby celý vypadaly jak prvních 15 minut, je... Van Helsing za všechny
27.7.2010 18:11 - Magus
Sirien: To jo, ale já myslel, že by atmosféra celýho filmu byla super nebýt kung-fu a indiánů aj.
Prostě dva týpci v mlze s 3rohým klouboukem a velkým kabátem s límcem pod oči s pistolema u pasu... A ejhle vyvinou se z nich kung-fu indiáni...
Radil bych aby ses na něj kouknul a posoudil sám.
27.7.2010 23:55 - Magus
A co Sherlock Holmese? Já bych ho sem určitě zařadil...
28.7.2010 00:03 - sirien
já bych nebyl proti, ale radši počkám jestli se někdo neozve s nějakou děsivou výtkou :)
28.7.2010 00:08 - Alnag
Tak já bych měl. Co je na Sherlocku Holmesovi fantastického? (Neboť tohle jsou AFAIK nejlepší filmy fantastiky.)
28.7.2010 00:13 - sirien
...pravda... sem už nějak otupělej, celej den něco vymejšlim nebo o něčem přemejšlim a furt po mě chce někdo nějaký rozhodnutí...
28.7.2010 07:02 - noir
a navíc: co je na Sherlocku Holmesovi dobrého?
28.7.2010 07:59 - noir
28.7.2010 12:21 - Magus
Alnag: No to máš celkem pravdu, ale kam bys to zařadil ty?
Noir: To byla jen otázka času, že?:P
No podle mě je super celej příběh, postava Sherlocka samotného byla podle mě lepší, než v knížkách a pak je tu úchvatnej soundtrack a vizuální efekty.
Ta se nás zastaňte, že je to super film!:D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087987899780273 secREMOTE_IP: 54.157.35.140