Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
21.8.2009 23:13 - sirien
Dobře, uznávám, pokud vede cesta přes Baranďák, tak to potom znamená vzít si do auta piknikovej košík, termosku ledovýho pití a knížku na čtení.
1.9.2009 14:10 - Felouen
Tak už za pár týdnů tu mám District 9 a docela se na něj těším, i když chudáci ufouni, takhle být diskriminovaní...no a v Londýně mají naprosto skvělou reklamu na něj, díky které jsem se začala o tenhle film zajímat. No kdyby tohle bylo i u nás! Zatím jsem tu v Praze viděla jen obyčejné, klasické plakáty. (druhá verze, kterou jsem tam viděla, bylo upozornění na skleněných dveří do nějakého většího kina, že nelidem je vstup zakázán, ale to už jsem se neobtěžovala vyfotit, stačí mi magická telefoní budka :D)
1.9.2009 15:15 - Jerson
District 9 je skvělý. A doufám že v kině bude ještě lepší.
1.9.2009 16:04 - Faire
Mě hodně zklamal. Ta brutalita mi dost bránila si ho více užít, prostě na to nejsem stavěný. Triky byly super, zajímavě podané... ale to je tak vše, prostě mě to nechytlo.
1.9.2009 17:24 - Gurney
Felouen píše:
v Londýně mají naprosto skvělou reklamu na něj, díky které jsem se začala o tenhle film zajímat. No kdyby tohle bylo i u nás!


Já jsem potkal tyhle vývěsky v Brně ve špalku a musím uznat že je to jedna z nejlepších upoutávek na film z poslední doby.
1.9.2009 20:44 - Jerson
Brutalita? Tím myslíš emzácké zbraně či co?
2.9.2009 19:18 - Faire
Leccos. Od účinků zbraní, přes detaily jistých biochemických procesů, po přestřelky... Hodně jsem se na ten film těšil, ale některé scény mě natolik znechutily, že jsme části filmu přeskočili. Dost věcí mi přišlo samoúčelných - bylo to perfektně zpracované násilí, ale IMHO zase tolik film dopředu neposouvalo, spoustu věcí by mi stačilo vidět v náznacích :) Asi jsem cíťa, dělá se mi špatně i při té scéně v Black Hawk Down s přestřelenou tepnou. Zvláštní je, že navzdory tomu se na válečné filmy rád dívám :)

Jinak triky byly super, zvláště mimozemské technologie. Příběh svým způsobem zajímavý, konec otevřenější, než by se mi líbilo. Když se na to dívám zpátky, tak mě ten film prostě nechytnul, nevtáhnul mě.
3.9.2009 13:00 - Felouen
Gurney: Co přesně myslíš tím špalkem? I když jsem slyšela hodně různých slangových výrazů + pár nářečí, tak tohle čtu poprvé. :)

Mno, já si ráda počkám až ten film vyjde v kinech, přeci jen je to o trochu větší zážitek.
3.9.2009 13:26 - Nachtrose
Špalíček = obchoďák v Brne.
3.9.2009 15:03 - Faire
Felouen: na mě až moc velký :D Už jsem zticha.
3.9.2009 19:22 - Felouen
Faire: Chápu. :)
3.9.2009 19:34 - Gurney
Felouen píše:
Gurney: Co přesně myslíš tím špalkem? I když jsem slyšela hodně různých slangových výrazů + pár nářečí, tak tohle čtu poprvé. :)

Ty nebudeš z Moravy, co? :) Kino Velký Špalíček
3.9.2009 19:54 - Felouen
Gurney píše:
Ty nebudeš z Moravy, co? :) Kino Velký Špalíček

E-ee, jsem z bašty této země, z Prahy. :D
4.9.2009 15:06 - Colombo
Gurney: Morava není jen Brno
4.9.2009 15:58 - sirien
Píše:
Gurney: Morava není jen Brno

Kdo by se ty Pražský předměstí namáhal rozlišovat... někde kolem Brna se to prostě jen mění na předměstí Blavy, no...
4.9.2009 16:06 - Sosáček
Pockej, brno neni v moldavii?

A co pouzivas ty velky pismena? Jenom dulezity mista si zaslouzi jmena s velkym pismenem ...
26.11.2009 20:50 - Sethi
Jen tak namátkově vybírám téma, protože nevím, kam jinak s tím.

Sháním film Reaper z roku 2008. Je to krátký, asi půlhodinový filmeček a nepodařilo se nám ho na internetech najít ani spojeným úsilím Google 2.0 a 3.0...

Neschovává někdo pod polštářem nějakou pěknou kopii?
22.12.2009 20:42 - kin
Jelikož je mi fakt proti srsti psát o Avatarovy do "Nejhorších filmů fantastiky", tak svůj názor napíšu sem :)

Sakra, ten náš svět se mi teď vážně zdá hrozně šedivej...pro mě byl Avatar oživenej sen a i ty tři hodiny se mi zdají málo...kvůli takovýmhle zážitkům hraju rpg, ale nikdy se mi nepovedlo aby byli takhle silný...už teď mě štve, že nic jako Pandora a Na´vi není (i když tajně vnitru doufám že tam, někde doopravdy je ;))

Pro mě film roku, co roku, života a to hlavně kvůli atmosféře a pocitům co to ve mě vyvolalo :)
22.12.2009 23:01 - Fibriso
Kin: a počkej až vyjde Avatar (hra), jestli to bude jen z 75% stejne dobre jako film, tak to bude masakr...
22.12.2009 23:17 - noir
Hra není zase tak nic moc, teda pokud nemáš 3D brýle...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088088989257812 secREMOTE_IP: 18.232.88.17