Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
16.8.2009 11:27 - Felouen
noir píše:
Mj. jak se těšíte na AVATARA? Já se vyberlím na konci srpna podívat na tu 15 minutovou 3D ukázku, už teď se ale toho hypu dost obávám...

No podle popisu to zní docela skvěle a ten trailer, i když toho vlastně moc nevypovídá, tak je úchvatný (obzvláště ta hudba se mi dost líbí). Takže se docela těším, až to vyjde. :)
16.8.2009 11:56 - Lotrando
nechybí nám v seznamu Constantin?
16.8.2009 12:39 - Sethi
Avatar mě nějak minul. Když byl "in," rozčilovalo mě, že pro samé avataří fanarty není na DA vidět žádná decentní grafika a všechny hysterické přednášky na téma "Avatar je super" mě akorát tak odrazovaly. Pořád ho suším doma s tím že se na něj možná někdy kouknu, ale vždycky, když mám pocit, že už bych jako mohla, přijde někdo a zahlásí něco ve stylu "zomgnub jak je možné, že jsi ještě neviděla Avatara," což mě přiměje s úsměvem pokrčit rameny a opět odložit sledování na neurčito.
16.8.2009 12:50 - Colombo
sethi: zomgnub jak je možné, že jsi ještě neviděla Avatara1!1!1!!

(a co to vůbec je?)
16.8.2009 12:51 - noir
Sethi: tady si nerozumíme. Ty asi myslíš Avatar, the last aibender, nebo jak se to jmenovalo. Já jsem měl na mysli ten ultra-mega-superfunkycaliyfrygysexy film, který už asi 10 let točí Cameron. Má mít premiéru v prosinci a za 14 budou po světě první ukázky, děsně hlídaný projekce pro novináře, které se druhý den objeví na webu.
16.8.2009 12:53 - Sethi
Já zaznamenala, že k ATLA je rozdělaný film, tak jsem myslela, že referuješ k tomu. Vzhledem k tomu, že to tak není, tak se omlouvám za zmatení a jdu se podívat na to, co jsi zmiňoval ty =)
16.8.2009 13:04 - Sethi
Tak jako... Proč ne. Když už nic jiného, bude to mít alespoň dobrou hudbu, v Hornera mám plnou důvěru =) Třeba mě to konečně přiměje podívat se do IMAXu. Pseudokočičí lid mi přijde úsměvný, tak co už.
16.8.2009 13:45 - Argonantus
Alespoň díky na upozornění, že nějaký Avatar existuje.
Kdo je ZOMGNUB, to si ještě musím počkat.
16.8.2009 15:29 - sirien
Hm. Tak trailer na Cameronův Avatar je absolutně dokonale nicneříkající, takže fakt nevim, a trailer na A:tLA movie je zase tak děsivě suchej a lehce megalomanskej že se toho spíš bojim. Buď z toho bude trilogie nebo zkusej vměstnat tři série anime do jednoho filmu, nevim co mě děsí víc...
16.8.2009 15:41 - Felouen
S´AC: Hah hah, no právě, to je na tom nejlepší. Přináší to nadšené očekávání.
16.8.2009 15:44 - sirien
Felouen píše:
Přináší to nadšené očekávání.

Spíš znuděnou otrávenost s dojmem "tak na tenhle film a cokoliv okolo něj mu fakt dlabu, možná se ještě zamyslim pokud se ke mě sama od sebe dostane nějaká zajímavější reference" přičemž "sama od sebe" je myšleno doslova, protože po shlédnutí tohodle mi už ani pár kliknutí do YT nestojí za to. Reklama která odrazuje je poněkud kontraproduktivní...
16.8.2009 15:45 - Felouen
:D.
16.8.2009 15:48 - Felouen
Heh, nemůžu si odpustit: většina trailerů, které nic neříkají, mě moc nenadchnou, ale zrovna tenhle a obzvláště s tou hudbou mě nadchnul. Mňach. Jdu si poslechnout tu hudbu znova.
16.8.2009 15:50 - Sethi
Jo, je fakt, že teaser mě zaujal. Neřekl mi tedy vůbec nic a to, co jsem si následně o filmu přečetla, by mě podle něj v životě nenapadlo... ale co už =)
20.8.2009 22:28 - Jerson
Tak jsem si pouště film Pod Moskvou (Moscow Zero). Ne, ten tu skutečně chválit nebudu, je to odpad a za 45 Kč mám hezký podtácek. Nicméně v upoutávkách na něj jsem narazil na film District 9, který spojuje Lebkouny, Mouchu a Potomky lidí a až půjde do kin, tak ho vřele doporučuju, protože i se svým sklonem k realističnosti jsem neměl problém mu uvěřit.
20.8.2009 22:33 - Lotrando
O District 9 se bude asi hodně mluvit.
20.8.2009 23:23 - Sethi


Odchytila jsem (asi) nějaké capy z Avatar. Nebudu se tajit tím, že mě design těch kočkolidí dost zklamal.

Myslím, že si svou trojrozměrnost můžou nechat od cesty.
21.8.2009 07:27 - Faire
District 9 vypadá dobře, sbírá celkem pochvalné recenze. BTW viděl jsem Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, a nebylo to vůbec špatné, celkem mi to sedlo (snadno sednou nemusí, je to zvláštní film). Brad Pitt, ale na druhou stranu zase Cate Blanchet, a když Pit nevypadá jako dvacetiletý mladíček, tak se na něj celkem dá koukat :)
21.8.2009 07:34 - Jerson
Kočkolidi? Tohle? Vždyť vypadají jako by je někdo nadrozměrně vyřezal z tlutého trámu.
21.8.2009 08:05 - noir
Dneska má District 9 novinářskou premiéru, a to tak chytře, že se bije s novinářskou ukázkou prvních 15 minut z Avatara. A pak že mají filmoví recenzenti lehký život :o)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097038984298706 secREMOTE_IP: 54.152.77.92