Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
6.8.2009 11:31 - sirien
Fibriso píše:
nejnovější startrek budiž názorný příklad

Myslíš... ten jediný koukatelný Star trek kde konečně vyškrtli ty hromady blbejch řečí, pseudofilosofickejch úvah, který nikoho nezajímaly a dali tomu kapku šťávu?
6.8.2009 11:51 - Fibriso
Sirien:
štáva OK, pseudofilosofie ok OK, základní Logika KO... ja ti nevím ale když se propadnu s lodí do minulosti kvůli tomu, že moje planeta vybuchla, tak mě napadá mnoho způsobů, jak tomu zabránit: varovat je, přesídlit je (mam spoustu času, že). či jim dát techniku aby tomu mohli zabránit (a stát hrdinou) než to, že si potetuji ksicht a pudu zabít člověka který to nestihl a planeta tak vybouchla.

Poprípadně když mě vysadí na ledový planetě. ujdu sto metrů, a potkam budoucí já toho, kdo me vyhodil, ujdu dalších sto metrů a potkám špičkového inženýra, který je tam v důchodu (na ledové planetě) a po dalších x metrech najdu náhradní loď. jak praktické....
6.8.2009 12:24 - sirien
Ten chlap zešílel, rozumíš? Zešílel!!! Každej Američan přece ví, že šílenec může udělat cokoliv a je to dost dobré ospravedlnění pro cokoliv. A pokud nejsi Američan tak sorry, pro nižší druhy života se scénáře nepíšou.

Fibriso píše:
Poprípadně když mě vysadí na ledový planetě. ujdu sto metrů, a potkam budoucí já toho, kdo me vyhodil, ujdu dalších sto metrů a potkám špičkového inženýra, který je tam v důchodu (na ledové planetě) a po dalších x metrech najdu náhradní loď. jak praktické....

No, tak to bylo za tři fate pointy, dál..?? :)
6.8.2009 12:32 - Nachtrose
Ted si to presne nevybavuju, ale nemyslim, ze by ho vysadil na ledovou planetu s umyslem ho zabit ( tak uplne ), coz by vysvetlilo tu blizkou zakladnu. Navic byla to zakladna federace, takze o ni mohl vedet. A Scotty tam nebyl na duchodu, spis jsem mel dojem, ze za trest. A ze tam ma litatko je celkem logicke. Nevic... ne"beamnul" je ze zakladny rovnou na Enterprise?
6.8.2009 12:39 - Fibriso
Píše:
Ten chlap zešílel, rozumíš? Zešílel!!! Každej Američan přece ví, že šílenec může udělat cokoliv a je to dost dobré ospravedlnění pro cokoliv.

zřejmě ho hrál onen Scénárista.

Píše:
A pokud nejsi Američan tak sorry, pro nižší druhy života se scénáře nepíšou.

největší fór je ten, že ta věta je pravdivější, než se zdá...

3 fate poity? trochu málo, ne?
ale necháme raději nejnovější star trek americkým kritikům....
6.8.2009 12:44 - Alnag
Novej Star Trek je naprostá tragédie zejména v tom, jak v sobě vrší a opakuje úplně ta nejobyčejnější klišé. Kolikrát v tom filmu visí někdo za ruku nad propastí. To už se fakt nedá koukat!
7.8.2009 00:45 - sirien
Fibriso píše:
3 fate poity? trochu málo, ne?

Při silnym nastavení ani ne.
- Vysadil Tě na ledový planetě
Chjo. FP: Tak jsem tam potkal toho a toho týpka (resp. z druhého pohledu: Vyhodil tě na nějakou planetu. FP: Je to ta planeta, na které je shodou náhod i...)
- Ok, budem se potřebovat dostat někam rozumně.
FP: Je tu stará základna Federace kde je za trest geniální inženýr, aby nebyla tak nudná.
- Musíme se dostat na Enterprise.
FP: Jaká náhoda, že onen inženýr zkoumal... a že tu je experimentální vyvýjený prototyp toho a toho.

Samozřejmě, s méně benevolentním nastavením by počet FP stoupal a jak by ses vracel z dálek benevolentního FATE šílenství k tradičnější podobě tak by se mnoho z toho stalo neproveditelným, ale tak čistě hypoteticky to jsou 3 FP :)
7.8.2009 07:44 - Lotrando
Alnag: jestli jsi viděl Galacticu, tak ta ubohost vynikne ještě víc. Mě to taky zklamalo. Podobně jako poslední Plottr
7.8.2009 11:27 - Merlin
posledního plotrra mi nepřipomínej...unudil jsem se k smrti..a to jsem si ještě nekoupil popcorn a neměli nestee :/
7.8.2009 11:31 - Argonantus
Mně poslední Hrnčíř docela vyhovoval; byla to taková veselá hororová komedie.
Ona byla, nutno sportovně uznat, předloha málem nezfilmovatelná; skoro nic se tam nedělo a jen se kecalo.
Ovšem proč vynechali závěrečnou bitvu, to mi nikdo nevysvětlil.
7.8.2009 11:37 - Merlin
Argo: jo..párkrát jsem se zasmál...ale kde byl ten horor?

jinak ted mi někdo řekl, že je v plánu rozdělit další díl na dva...a víc
7.8.2009 15:08 - sirien
Argonantus píše:
Ovšem proč vynechali závěrečnou bitvu, to mi nikdo nevysvětlil.

???
Závěrečná bitva je až v 7mičce, 6tka končí jen nějakym internim minifightem...

Merlin: AFAIK na dva.
7.8.2009 15:59 - Argonantus
No, tak ten "interní minifight" tam prostě není.
7.8.2009 17:09 - Noldo2
Za mě
Matrix za sci-fi,
Never-ending story za pohádku,
Dracula (1979) za horror,
Návrat do budoucnosti za neskutečnou srandu,
Blade Runner a 2001:Vesmírná oddysea za mega-hustou nadlidsky dokonalou nadčasovou hudbu
a LOTR a Batman za zpracování
7.8.2009 17:46 - noir
Dneska jsem poprvé viděl Drakulu 2000 a docela hodně se mi páčilo. Tak elegantně vysvětleného hraběte jsem ještě neviděl. A když mi došlo, že ho hraje Butler, který ho si pamatuju jako korbu ze 300, tak bijá získal další rozměr.

M.j 300 se do seznamu těch fantasy fláků taky hodí ne? Přinejmenším atmosférou určitě...
7.8.2009 17:48 - Sethi
což, a když si člověk uvědomí, že Butler hraje i elegantního a uhlazeného fantoma opery...
7.8.2009 19:50 - Alek
sirien píše:
Závěrečná bitva je až v 7mičce, 6tka končí jen nějakym internim minifightem...

I ten by byl lepší, než bezproblémový odchod. To bych klidně oželel pár "muckajících" vtípků. Možná to nahradili přidaným vypálením Doupěte (že to v knize nebylo? jsem línej to hledat), ale vlastně ani tam k přímýmu střetu nedošlo.

Merlin: no 7ka bude rozdělená na dva díly, ale co se bude dít v té první části, to fakt nevim, vždyt tohle období mimo Bradavice bylo imo skoro nejnudnější z celé série.
7.8.2009 19:58 - sirien
Alek píše:
že to v knize nebylo?

Tušim že v sedmičce, potom co Voldy ovládne ministerstvo tak tam de do kopru ta svatba a Doupě to myslim že odnese docela razentě, ale krk na to teď nedám.

Alek píše:
vždyt tohle období mimo Bradavice bylo imo skoro nejnudnější z celé série.

JKR propadla dojmu že je skutečná spisovatelka a každý další díl byl delší a delší... přitom skutečný obsah buď nerostl vůbec, nebo jen velice zvolna, takže se knihy plnily naprosto zbytečnými a zbytečnějšími pasážemi.

dost pětka, razantně šestka a sedmička už totálně pak na to docela doplatily, protože číst je už najednou přestalo být ta pohodová oddechová čtivá literatura, ale místy dost nuda.
7.8.2009 20:05 - Alek
sirien píše:
Tušim že v sedmičce, potom co Voldy ovládne ministerstvo tak tam de do kopru ta svatba a Doupě to myslim že odnese docela razentě, ale krk na to teď nedám.

Aha, tak žeby to předsunuli? No asi jo, svatbu vynechaj, tak to jo. IMO to byla skoro nejlepší scéna z filmu (když vynechám ty s Rickmanem :-)), to mělo super amosféru. Takže dobře udělali.

Co se týče zbytku, já nejsem tak přísnej, pětka se mi dokonce líbila velmi. Podle mě to bylo ok, dokud se držela Bradavic a zaběhlejch postav (hlavně z Řádu). Jak z nich začala lízt víc ven (6kový výlety a 7ka až na finále), byla to nuda.
7.8.2009 20:08 - Lokken
Já jsem spokojen s tím, že žádného hrnčíře až na první díl jsem neviděl. Jako oddechovky se mi ty knižky docela líbily a film by mne jen zbytečně zklamal...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081967115402222 secREMOTE_IP: 34.238.138.162