Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
10.4.2009 15:53 - sirien
Hele... my sme úplně vynechali Man In Black, nebo se mi to jen zdá?
10.4.2009 20:20 - Nerhinn
sirien: Oprávněně. Stejně jako X-Man ("web pro muže, kteří se nebojí žádné akce"), ani Man in Black (píseň Johnnyho Cashe) nepatří mezi filmy fantastiky.
10.4.2009 20:32 - Sethi
touché =D
10.4.2009 20:47 - Lokken
Přímo na komoru!!! :-)
10.4.2009 22:48 - Kibic
No dělá mně radost, že nejsem s tím buzerováním ohledně spellingu sám ;).
11.4.2009 08:50 - Magus
No jeste bych sem zaradil mozna Vetrelec 1,2,3( nebo kolik jich je?) a Vetrelec vs. Predator 1,2...... Je to sice horor ale spise hororovy scifi..
11.4.2009 13:00 - Kibic
Magus píše:
No jeste bych sem zaradil mozna Vetrelec

Vetřelec = Alien, což tam po právu je. Vetřelec vs Predátor tam, taktéž po právu, není.
11.4.2009 15:41 - Fibriso
vetřelec vs predator je blbost, na kterou se možná tak dobže kouká, ale to je tak všechno.
Alien 2 je taky hezkej, ale je to akční, 3 a 4 je nastavovaná kaše (4 je mnohem lepší než 3) a kvalit předchozích dílů zdaleka nedosahuje.

Možná bych tam dohodil Akiru
11.4.2009 15:47 - Argonantus
Nerhinn:

Zatímco lingvistickou poznámku o správném skloňování zájmena "já" beru, pak procedurální námitka proti Man in Black je naprosto nepřijatelná. Otázka, zda bereme scifi, se tu řešila asi před dvaceti stranami, a seznam jasně ukazuje, že nakonec ano. Pokud se nehodí Man in Black, pak ovšem musí vypadnout Pátý element, Dvanáct opic, Blade Runner, Terminátor, Predátor, Minority report, Total recall, Alien a navíc se tu dohadujeme o české scifi úplně zbytečně.
11.4.2009 15:53 - Alnag
Argo: Počkat. Men In Black je sci-fi? Já vždycky měl za to, že je to dokumentární film. :D
11.4.2009 16:12 - bigbythewise
Man in Black je sci-fi stejně jako je Ring of Fire fantasy. Zdravím Johnnyho Cashe. :D
11.4.2009 16:40 - sirien
Nerhin píše:
sirien: Oprávněně. Stejně jako X-Man ("web pro muže, kteří se nebojí žádné akce"), ani Man in Black (píseň Johnnyho Cashe) nepatří mezi filmy fantastiky.

eh? Mimozemšťani? Technologie na úrovni technokracie z mage the ascension?
11.4.2009 16:42 - Sosáček
Myslim ze si z tebe dela(ji) legraci kvuli rozdilu "man" a "men", pane kolego.

(ja vim, ja vim, nemel jsem mu to rikat)
11.4.2009 17:02 - sirien
Ha, funny. X-meny sem podělal, ale teď sem se díval u táty a na tom DVD je "man in black", vim že mi to tenkrát přišlo divný, ale přepsal sem si to v hlavě... teď když na to koukám tak mi je jasný že to je blbě, ale aspoň pro to mám omluvu (a o těch mutantech se bavit nebudem, je očividné že to "e" zmutovalo na "a" takže to neni moje chyba)
11.4.2009 17:26 - Sosáček
Jestli to pismeno bylo kovovy, tak za to urcite muze Magneto.
11.4.2009 18:03 - Sethi
Píše:
(ja vim, ja vim, nemel jsem mu to rikat)

...taky nám zkazíš každou zábavu...
14.4.2009 07:54 - Jerson
Asi nikdy nepochopím, jak může být Equilibrium zařazeno do jakékoliv kategorie obsahující slovo "nejlepší", a navíc za Gun Katu - na mém seznamu je tenhle film nejníž.

Jinak bych zcela určitě přidal film Já, Robot, protože i když je předělaný po americku a tedy Susan Calvinová je mnohem příjemnější než by měla být, naprosto skvěle vystihul celkovou Asimovo myšlenku vzpoury robotů vyplývající z logické aplikace tří zákonů robotiky.
14.4.2009 15:02 - Gurney
No to bude asi ten rozdílný vkus - Equilibrium by se mi asi líbilo i bez gunkaty zato Já robot vidím jako horší průměr (Asimov by si zasloužil mnohem lepší zpracování - minimálně doktorka Calvinová by neměla působit "robotičtěji" než její počítač :)
15.4.2009 08:52 - Argonantus
Sebe, robota jsme někde souběžně řešili; doporučuji srovnat s mnohem ortodoxnějším zpracováním podobného tématu Bicentenial man/Andrew, člen rodiny. Cyberpunkový Já, robot, který v mnoha bodech opouští Asimova, je podle mne asi pětkrát lepší film.

Takže souhlasím s Jersonem; Mě, robota klidně zařaďte, i když s výhradou, že s Asimovem souvisí právě jen přes ty ústřední zákony robotiky.
15.4.2009 09:58 - Magus
A co Doom..??

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08774995803833 secREMOTE_IP: 3.231.146.172