Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
6.4.2009 19:19 - Colombo
Já furt s láskou vzpomínám na to, jak jsem byl v Hvězdné bráně okouzlen tím šakalím oblečkem.
6.4.2009 21:08 - Gurney
Btw Batmanem se myslí ty starý filmy, kde hlavní hrdina pobíhá v obleku s gumovýma bradavkama nebo Temný rytíř s geniálním Jokerem? (asi je jasný který se mi líbil o sto procent víc)

Colombo: Absence těchhle oblečků byla jedna z věcí co mě nejvíc štvala na seriálu, ty kobry byly strašnej shit a navíc je tam pak přestali dávat úplně
6.4.2009 21:20 - andtom
Sirien píše:
Popravdě nevim co proti Emmerichovi máte...

Emmerich se orientuje na efekty na úkor příběhu. Jak jsem četl, jeho angažování vzbudilo negativní reakce napříč netem. Panuje značná obava, že to bude zmrvené.
6.4.2009 22:47 - Colombo
nevím, mi se mnohem více líbili originální Batmanovky(teda první a druhý, pak ty s Shwarcenegrem to stalo za houby). Joker v Temném rytíři byl obyčejný násilník, kdežto v původním Batmanovi se mi zdálo, že je to něco víc. Víc jsem se jeho bál, mnohem méně jsem rozuměl jeho psychologii. Nebo Tučňák, taky nádherná postava. Celý Gothem byl více šílený. Burtonovský...

Nechci říct, že nový Batman je špatný. Je to taky krutý film. Jen mi vždycky v paměti zůstane atmosféra kolem Tučňáka, než z čehokoliv kolem nových batmanů. Nový Batman je temný tím přímočarým stylem, starý Batma je temný tím, že je divný:)
7.4.2009 01:39 - sirien
Gurney: nevim... asi původní plus ty dva nový?

Píše:
Joker v Temném rytíři byl obyčejný násilník

LOTR a teď tohle... přecházím do stadia lehce vyšinuté fascinace, je to jako sledovat lávu valící se městem - v podstatě nic hezkýho, ale člověk to mockrát v životě nevidí...
7.4.2009 08:52 - Argonantus
Mám taky raději původního Batmana. První dva díly. I když ani ten nový není špatný.

Emmerich... spousta kraválu, a nic z toho. Hodně z těch filmů se i pěkně rozjede a má efektní začátek (třeba ID4), ale pak je z toho vždycky spíš komedie.
Hvězdná brána - jak odstřelili boha Ra na oběžné dráze. Co dodat.
Godzila - jak odstřelili zmutovaného obřího dinosaura na Brooklynském mostě. Co dodat.
ID4 - jak odstřelili emzáky pomocí virů, zjevně komaptibilních s Windows firmy Microsoft (TM). Co dodat.
7.4.2009 14:56 - Colombo
sirien: sorry, ale jedinný, kdo tady vyšiluje si ty, což takhle kafíčko? Tatranku? Svěrací kazajku?
7.4.2009 15:59 - Argonantus
Ó, nikoli! To je normální Sirienův duševní stav; řekl bych, že je dokonce obzvláště klidný.
To si zvykneš.
7.4.2009 17:05 - Ebon Hand
Mně přijde že seznam je subjektivní snůškou názorů pár vyvolených. Již jednou jsem apeloval na jeho úpravu, ale nebyl jsem vyslyšen.
Seznam neobsahuje žádné české filmy, ačkoliv mnohé z nich jsou nejen kultovní, ale i ceněné. A rozhodně lepší, než nejhorší příklady ze seznamu.. :-)
7.4.2009 18:07 - Sosáček
Me prijde, ze ti slava z rpgfora stoupa do hlavy.

Jinak, kdyz je to cesky film, asi nebude moc kvalitni, ne? Jsou vyjimky, ale je jich malo.

EDIT: proc delaji soucasni cesti filmari jen tragikomedie? Protoze jsou to tragedove a vsichni se jim smejou ...
7.4.2009 18:18 - Sethi
no, přinejmenším Vynález Zkázy by tam viset mohl...
8.4.2009 01:19 - sirien
Píše:
EDIT: proc delaji soucasni cesti filmari jen tragikomedie? Protoze jsou to tragedove a vsichni se jim smejou ...

ROFL, ten se mi líbí :)

Píše:
Me prijde, ze ti slava z rpgfora stoupa do hlavy.

Mě? :)

Píše:
Seznam neobsahuje žádné české filmy

Obvykle se jim vyhybám z principu, příliš mnohokrát jsem se u nich rval otráveností. Nicméně sem možná jen neviděl ty dobré, tak klidně nějaké navrhnu...

Píše:
Mně přijde že seznam je subjektivní snůškou názorů pár vyvolených.

...by mě zajímalo jakej seznam tohodle typu je něco jinýho...
8.4.2009 09:27 - Argonantus
Ebon Hand:

Kdybys alespoň naznačil, mistře.
Mně v oboru scifi a fantasy napadají jen spousty parodií (Zabil jsem Einsteina), vesměs matných kvalit; pak spousty dětských výtvorů (Arabela, Létající čestmír, Návštěvníci), vesměs matných kvalit; archaická Ikárie XB-1, experimentální Zemanovy verneovky (ten Vynález Zkázy byl asi nejlepší).

Kdyby byla za fantasy uznána Morgiana, pak by do seznamu patřila jistě.

Jo, a zapomněl jsem - prapodivný Vávrův Krakatit, dílko sice naprosto šílené, ale nezapomenutelně působivé.
8.4.2009 12:00 - Nerhinn
Normálně se snažím to ignorovat, ale už to nejde dál. Nemohli byste si, prosím, trochu hlídat mě/mně?

*Mně* (3.p.) přijde, že ti sláva stoupá do hlavy.
*Mě* (4.p.) napadají jen spousty parodií.

Hrozně nerada s tím někoho otravuju, ale... prosím.
8.4.2009 14:22 - sirien
mě to teda moc nevadí, ostatně 1337 5q34|< |/l4|)/V3 5|/37u
8.4.2009 14:53 - Argonantus
Omlouvám se, a chybu tam nechávám na výstrahu budoucím ničemům.
9.4.2009 10:45 - Ebon Hand
Myslel jsem Ikarii, Krakatit a Vynález zkázy.
9.4.2009 11:15 - Argonantus
Ebon:

Tak to by šlo. Určitě to lze srovnávat minimálně s low endem Sirienova seznamu (Souboj titánů).
9.4.2009 12:22 - wraiths
Argonantus: sic to neni verneovka ,ale za nejlepsi Zemanuv film mi prijde "Cesta do praveku"...
9.4.2009 12:34 - Sethi
jeník a mařenka, nebo jak se to jmenovalo... nejkrásnější kousek =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09649395942688 secREMOTE_IP: 3.80.131.164