Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
13.3.2019 23:05 - Šaman
Když co se komixů týče, přešel jsem ze Čtyřlístku a Kruanovy cesty rovnou na Loba. Tradični superhrdiny jsem nějak přeskočil.
13.3.2019 23:08 - Colombo
Lobo patří do DC. Dokonce byl i v Young Justice animáku.
13.3.2019 23:12 - sirien
Colombo píše:
Dokonce byl i v Young Justice animáku.

To je ta scéna, jak jim velení pošle "posilu", načež Lobo zaparkuje skrz okno a půlka hlavních hrdinů, když ho uvidí, se tváří, že než s nim spolupracovat, tak daj radši instantní výpověď?
13.3.2019 23:13 - LokiB
já to úplně neprošvihl, protože jsem s potomstvem sledoval něco z toho už od prvního Iron Mana :) a prohnilý kapitalismus mi nevadí. přesto mi míra diskotékovitosi některých těch filmů (zejména pak v porovnání s jinými) přijde velká. Což je zrovna případ Thora: R.

Asi jako když srovnáš Far Cry 3 a Far Cry Dragon Blood (což vlastně jen přeskinovaná 3ka).

Jo, lidem se to dnes líbí, tak to je.
Jen mi přijde, že to spojení jednotlivých univers není až tak velké ... spíš tam mají styčné body, ale o prolnutí se úplně mluvit nedá.

Jak asi vysvětluje Peter Parker učitelům a kamarádům, že není ve škole, ale jezdí s Avengers?
Proč nezasáhnul ten který superhrdina v případě jiných globálních katastrof, kterým musel/i čelit jen některý / někteří z ostatních?
Atd.
13.3.2019 23:19 - Colombo
Píše:
To je ta scéna, jak jim velení pošle "posilu", načež Lobo zaparkuje skrz okno a půlka hlavních hrdinů, když ho uvidí, se tváří, že než s nim spolupracovat, tak daj radši instantní výpověď?

To musí být 3. série, tu sem ještě neviděl. Lobo se objevil v 2. sérii jako záporák. Nakopal prdel Batgirl and Wonder Girl a unopposed splnil svoji misi.
13.3.2019 23:25 - sirien
LokiB píše:
přesto mi míra diskotékovitosi některých těch filmů (zejména pak v porovnání s jinými) přijde velká.

K některým to ale prostě patří. Zrovna třeba ke Guardians nebo i k tomu Thorovi. To že T:R je v podstatě původní filmovej Thor zkříženej s Guardianama na LSDčku je ve skutečnosti vcelku věrný předloze :D

LokiB píše:
Jak asi vysvětluje Peter Parker učitelům a kamarádům, že není ve škole, ale jezdí s Avengers?

Individuální studijní plán a studijní stáže (nadějného vítěze Starkova stipendia) ve Stark Industries? (Doplněno štědrým sponzoringem Stark Industries Parkerově škole).

Jako... měl sem na gymplu spolužáka co "hrál závodně tenis" a měl proto "individuální studijní plán". Kdybys mi teď řek že se tenisu vživotě nedotk a celou dobu se účastnil kultistickejch seancí a Iluminátského výcviku, tak... bych na to neměl protiargument.

LokiB píše:
Proč nezasáhnul ten který superhrdina v případě jiných globálních katastrof, kterým musel/i čelit jen některý / někteří z ostatních?

Až po Avengers 1 ta otázka nedává moc smysl.

Iron Man 3 je interní záležitost kde nebyl důvod. Ant man totéž. Black Panther tuplem.

Thor: DW a Guardiani se odehrávají kdesi v galaxii popř. v jiných sférách. Strange totéž.

V Cpt: WS, Avengers 2, Cpt: CW a Avengers 3 normálně jiní hrdinové vystupují.

Ve Spidermanovi Spiderman sólaří a pak se tam objeví Iron Man a Spidy od něj za sólaření dostane zjeba.



...jinými slovy tam kde to nedává smysl nejsou, tam kde to smysl dává jsou a tam kde by mohli být a nejsou to je in-fiction ospravedlněné. Tohle si naopak spíš blbě přečet Ty než že by v tom měl chybu Marvel.
14.3.2019 19:53 - ShadoWWW
Autoři seriálu Star Trek: Discovery (nově jen Discovery) čelí žalobě, že hlavní hrdinové mají bez svolení autora předlohu ve starší počítačové hře Tardigrades. Více informací ZDE, respektive ZDE.
14.3.2019 21:15 - sirien
aspoň admini by tu mohli držet nějakej in-topic... :D
14.3.2019 21:53 - Šaman
A nepatří tahle věc, týkající se seriálu spíš do zajímavostí? :D
14.3.2019 23:48 - sirien
Já nevim, já mám občas pocit, že tady snad úplně cokoliv patří úplně kamkoliv. A snažit se o něco jinýho je zjevně slippery slope k moderátorskýmu fašismu.
15.3.2019 00:06 - Colombo
Chcete vědět víc?

15.3.2019 00:32 - sirien
Colombo: ten vnitřek na ničem nedrží, timhle bys Duceho nepotěšil.
15.3.2019 00:38 - Jerson
Siriene, už jsem ti psal dřív, že bych rád našel správnou diskusi, ale pokud není aktivní, je to na mobilu takový opruz, že se spokojím s podobnou diskusí, která je po ruce.
29.3.2019 02:13 - Naoki
S křížkem po funuse ale zkouknul jsem Captain Marvela (chtěl jsem na Spiderverse, ale už ho nedávali, tak mi nic jiného nezbylo). Upřímně, jediné co jsem si užil a za co stálo tam jít byla kontinuita a pospojování s jinými filmy (narážky, vidět postavy co se objeví i jinde, origin story, atd.). Kdyby vyškrtli Marvela a udělali film jenom o tom, tak by o tolik nepřišli. Na hlavní postavě oceňuji že tam byl nějaký charakter progress a ne že to byl Mary Sue hned od začátku jak to poslední dobou bývá časté, ale ten konec dost přepískli (až si říkam co s ní udělají v Endgame - jestli to bude solohra nebo ji nerfnou). A slyšet co herečka říká v reálu jí na sympatičnosti fakt nepřidalo.
Takže pokud jste fandové univerza doporučuji zkouknout nějakou "domácí" verzi, pokud ne můžete s klidným srdcem vynechat.
1.4.2019 06:56 - Ugy
Pro fanoušky vetřelce. IGN ke 40. výročí vetřelce vydala kraťas Alien: Containment. První díl vypadá dobře a ještě nás jich pár čeká.
https://www.ign.com/videos/2019/03/29/alien-40th-anniversary-short-film-containment
12.4.2019 20:02 - LokiB
Star Wars IX Teaser ....

A aby udělali některým fanouškům radost ... Lando Calrissian je zpět! :)
12.4.2019 20:35 - sirien
Woke robosexuální Lando v teaseru, kterej nechává celej otrávenej fandom chladnějšim než náhodná béčková knížka z legend EU?
12.4.2019 21:11 - LokiB
ne, siriene, celej ne ... je poměrně nemalá část, která je nadšená. to, že tebe to nechává chladným na tom nic nemění :)
12.4.2019 22:55 - sirien
Proto u channelu s 200+k subscriberama má ten trailer na nový Star Wars po 3 hodinách trapnejch 12.5k shlídnutí?

Další YT channels:
- 560k / 44.6,
- 1.9M / 80k (ten je fakt hodně zoufalej)
- 2.7M / 873k... to je už slušný. Až na to že to je dedikovanej SW channel.
- 13M / 132k
...

jestli to na Tebe dělá dojem, pak neznáš YouTube.
13.4.2019 00:24 - LokiB
ta poslední věta ... i kdybych neviděl autora příspěvku, hned bych tě poznal :) ta dětinská potřeba mentorovat, to je něco jako Zorrovo Z :)

Co třeba kanál s 2.7M, který má 3.6M shlédnutí po 5 hodinách (vlastně už 4M)? 211 tisíc lajků a 18 tisíc dislajků?




Pojďme se nepřetahovat, kdo zná líp, jak to na YT chodí. Beru to, že sis ego pohonil a můžem jít dál, ne? :)

Navíc jsem netvrdil, že je to trhák všech dob, ale že prostě nemalá část fanoušku z Landa nadšená je.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098947048187256 secREMOTE_IP: 3.85.211.2