Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
14.5.2019 08:12 - Naoki
A o jeho konci se mluvilo asi od té doby vzhledem k tomu že po Endgame (tehdá známo pod názvem Infinity Wars part 2) nebyl plánovaný žádný Iron Man
14.5.2019 08:59 - Xyel
A zlé jazyky tvrdí, že Iron Man byl zabit, protože si účtoval ~$50+m za film, což je víc než suma platu zbytku castu a hodně přes $1m za minutu na plátně.
14.5.2019 11:29 - Colombo
Tak prej měl procenta z filmů, ve kterých hrál:

https://www.cinemablend.com/new/Robert-Downey-Jr-Paid-Way-More-Than-Fellow-Avengers-He-Worth-It-30948.html
14.5.2019 13:51 - Jerson
Siriene, díky za ten rozbor, v něčem mi pomohl (jako třeba v tom, že by Thanosovi nestačilo zničit jedno město. Nicméně hlavní téma mých výtek zůstává, a já ti na oplátku zkusím přiblížit svůj pohled, abys pochopil, o co mi jde. Přitom budu sem tam odpovídat i na nějaké věci z tvého příspěvku, jen bez citací.

V prvé řadě - z celé série (kterou beru jako seriál) jsem neviděl Thor: Ragnarok, Black Panther a Captain Marvel. Zbytek ano. Black Panther možná není tak důležitý, a nevím co mi uteklo v těch dalších dvou filmech, ale nemyslím, že pro můj pohled by to bylo nějak zásadní.

Tu postupnou gradaci v SG i zvětšení počtů lidí a dopadů pro vyprávění jiného příběhu jsem z příkladů bez problémů pochopil a s tím jak jsi to popsal bych neměl problém.

Thanos jako zosobněná síla vesmíru - no, z filmů jsem takový pocit neměl, asi proto, že Thanos má na to příliš lidských rysů (třeba obětování dcery - ve srovnání se Stalinem, který odmítl vyměnit svého zajatého syna za německého generála je Thanos prostě lidská citlivka), ale i na takovéto pojetí bych dokázal přistoupit, i když si myslím, že je to napůl jen tvá interpretace, kterou si poslední scény z Endgame boří. Ale to nevadí.

Teď přijde můj pohled. Začnu se stanovením měřítka.

Největší vojenská operace v historii našeho světa byl Den D - myšleno z hlediska nasazení lidí a techniky na jednom místě v jeden den. Moře plné lodí, obloha plná letadel, země plná vojáků, tanků a aut. Chtěl bych to viděl na vlastní oči a doufám, že za mého života někdo ty pohledy z francouzského pobřeží vytvoří v podobě virtuální reality, abych se mohl podívat, jak to skutečně vypadalo.

To je můj etalon největší vojenské operace. Lokiho (nebo čí) invaze do NY byla proti tomu slabý čajíček s pár desítkami velkých "lodí" a pár tisícovkami vojáků, než se jí podařilo zastavit. A zastavilo ji pár tvorů ze země - půlka lidí, dva dokonce bez superschopností, jeden maník v bojovém obleku, jeden velký bouchač a jeden bůh v lidské podobě. Když si představím, že by tahle parta Avengers měla zastavit vylodění v Normandii, tak je to prostě směšně nepředstavitelné. Ale Lokiho zastavili, takže v pohodě.

Pak je tu bitva z Endgame - ta je o něco větší, sice pořád nedosahuje počtů jednotek ze Dne D, ale už se tomu trochu víc blíží. Opět parta superhrdinů, která je větší, a víc bojovníků na jejich straně, prostě dejme tomu, že je to rozměrově srovnatelné s vyloděním v Normandii, aby se to dobře porovnávalo.

Teď si představ, že jsi nějaký malý bůh, nebo inteligence schopná podívat se na planetu jako celek. Třeba že jsi Ultron ovládající intgernet a další techniku Země, nebo že jsi Skynet, aby ses podíval z výšky 35 000 km na Zemi.

Vezmi glóbus (ten by byl lepší, alespoň půlmetrový), nebo si otevři Google Earth. Najdi si vyloďovací pláže v Normandii a oddal glóbus nebo mapu tak, abys viděl celý svět. Podívej se na to pobřeží, na kterém probíhala největší reálná vojenská operace srovnatelná s bitvou v Endgame. Na mém monitoru má tenhle prostor asi tak 2 mm × 1 mm. Představ si, že někde na těch dvou milimetrech čtverečních pobíhá Thanos ztělesňující jeden z principů celého Vesmíru, avatar, a chystá ze půlku toho vesmíru zlikvidovat.

Teď by bylo lepší mít globus pro lepší názornost. Dejme tomu, že Thanos bude mnohem větší, na tvém globusu bude mít velikost klíštěte. A začne mluvit o tom, že polovina bytostí ve vesmíru přestane existovat. Vezmeš globus s tímhle klíštětem a vyneseš ho ven, pod jasnou noční oblohu daleko od měst, a ukážeš mu na oblohu na ty dva tisíce viditelných hvěz. A zeptáš se ho, jak on, klíště Thanos, chce ovlivnit tvory u těch hvězd, které vidí (nebo možná které vidíš ty, protože on jako klíště k nim nedohlédne). Pak se ho zeptáš, jak chce obvlivnit tvory v tom bílém pásu mléčné dráhy, která je strašně daleko a podsvětelnou rychlostí by se k nim nedostal. ani kdyby žil desetkrát déle než žije. Ale to je pořád jen místní galaxie, i když díky zmenšení našeho modelu nám zastupuje celou místní skupinu galaxií. Jenže i v tomto modelu existují další miliony blízkých galaxií, které ani ty nevidíš, a miliardy galaxií vzdálenějších - a tenhle Thanos, ve velikosti malého klíštěte na tvém globusu je chce ovlivnit všechny, v jednom okamžiku? A bude to obrovská energie, tak silná, že mu dokonce sesmahne jednu ručičku a půl těla ...

Nevím jak tobě, ale mně v takové situaci bude připadat směšné, že by v daném modelu mohlo to nepatrné smítko prachu na nomanské pláži, nebo i nestvůrně zvětšené klíště, nějak ovlivnit mě jako inteligenci, která ho pozoruje zvnějšku. Že by dokonce mohl ovlivnit Zemi, na které stojím - on jeden jediný, a nikoliv jiné z miliard klíšťat na téhle planetě. A že by mohl ovlivnit tvory u jiných hvězd, které vidím? A to nejsem ani v jedné miliontině rozměru celého modelového vesmíru?

A co je nejlepší - těch pár maníků, zastaví ho několik dalších smítek prachu, která jsou co do dosahu na tom globusu ještě nepatrnější než on.

Tvoje myšlenka s postupným růstem síly, i nutností vyprávět příběh v jiných rozměrech je mi jasná. Mám ale problém s tím, že jim při stanovování dopadu Thanosových činů a tedy závažnost toho příběhu najednou přibylo asi dvacet řádů.

Další věc je, že Avengers dokázali zachránit polovinu vesmíru (vlastně díky dopadům celý vesmír). Co budou dělat příště? Je vůbec kam postupovat?
14.5.2019 14:23 - LokiB
Jerson píše:
Avengers měla zastavit vylodění v Normandii, tak je to prostě směšně nepředstavitelné.


Přijde ti to tak? Já bych naopak viděl, že ti vesmírní invadeři měli o dost odolnější materiál, než Spojenci. A že Iron Man sám by dokázal se svoji výbavou zničit všechny významné spojenecké lodě.
Ok, Hulk by se asi trochu unavil, než by všechny rozdupal, ale vzhledem k tomu, že mu útočníci nemají moc co udělat, tak nemůže asi prohrát.

O Captain Marvel ani nemluvě, ta by to zničila celé sama poměrně rychle.
jasně, Kapitán Amerika, Nataša Romanov, Winter Soldier, Hawkey ... ti by tak významnou roli nehráli. ledaže by nějak eliminovali velení celé operace, což má také svou váhu.
14.5.2019 14:23 - Aegnor
Jerson píše:
a tenhle Thanos, ve velikosti malého klíštěte na tvém globusu je chce ovlivnit všechny, v jednom okamžiku?

Tenhle Thanos, který získá všech šest kamenů nekonečna a úspěšně vytvoří infinity gauntlet. Infinity. Nekonečno. Nejmenuje se tak pro nic za nic. Tohle je věc, která ve filmech tuším vůbec nezazněla, ale - každý z těch infinity stones ti umožní ovládat jeden aspekt světa a reality podle toho, jak dobře ovládáš jiný aspekt. Realita je posilována časem. Čas je posilován prostorem. A tak dále. Až se dostaneš k Soul stone, který je posilován realitou. Smyčka, která se navzájem posiluje.
14.5.2019 14:30 - Jezus
Jerson: Příště už nic dělat nebudou. Je to Endgame.

Samozřejmě superhrdinské filmy pojedou dál, ale vrátí se do svých "rozměrů" zachraňování měst potažmo civilizací (dle typu a schopností hrdiny). Ale Avangers skončili.

Jinak máš dost pravdu. Podotknu jen, že Thanos měl Kameny nekonečna. To je ekvivalent toho, když se dostane nějaký bondovský zloun k atomové bombě ("nepatrný" maník - potenciál k veliké zkáze) nebo nějaký sci-fi generál k nějaké vesmírné anomálii, která mu dá obrovské možnosti. Prostě i lidé jsou schopní relativně velkých věcí, mají-li podmínky (třeba přehradu a dinamit).

Samozřejmě celý vesmír je absurdní rozměr (zajímavé, že jsou všechny kameny nekonečna v jedné galaxii :-) ). I ta jedna galaxie by byla moc, ale tak vesmír má evidentně slabiny (Kameny), takže je ve skutečnosti dost křehký...
14.5.2019 14:30 - Šaman
Jersone… na jednu stranu ti rozumím. Je to blbost.
Ale na druhou stranu nechápu, co tě přitahuje k RPG. Dobrodružné příběhy, dračáky a mytologie prostě pod takovým drobnohledem většinou neobstojí a přestanou dávat smysl.

Když se dohadujeme co je na osmé sérii GoT nepovedeného, tak jsme pořád o několik řádů víc ve fantasy, než nejspíš vyhovuje tobě. Zcela bez urážky - někdy mi připadáš jako Spock, nebo Dat. Na jednu stranu extrémní analytické myšlení a inteligence, na druhou stranu minimální fantazie a chápání metafor a hyperbol a podobných literárních tvarů.


Trochu offtopic:
Když už jsme u toho reálu - imho Bůh ve smyslu stvořitel nemůže být součástí světa, nemohl ho přeci stvořit zevnitř. Také nedává smysl, aby (i nebožská) vesmírná síla měla podobu obřího člověka. A to ještě zvětšeného jen o jeden až dva řády, protože větší už přestává být personifikovatelná.
Obecně záporáci často dělají nesmyslné věci jen proto, že si to žádá příběh. Opravdu dobrý záporácký plán by totiž nebyl zmařitelný jednou zoufalou akcí hrdinů.

Atd… Když už jsi šel na komixový film, smiř se s tím, že bude komixový. Tvoje kritika je totiž z úplně jiné dimenze, než kde žijí komixy.
14.5.2019 14:32 - LokiB
Jerson píše:
Další věc je, že Avengers dokázali zachránit polovinu vesmíru (vlastně díky dopadům celý vesmír). Co budou dělat příště? Je vůbec kam postupovat?


A budou nějaké další Avangers filmy? Nebo na delší dobu už jen příběhy jednotlivých členů, kde můžou řešit "běžné věci". Zrovna toho bych se nebál. Že by lidem vadil návrat ke "komornějším tématům" (jako třeba byla Civil War)
14.5.2019 14:44 - Jezus
Ještě k těm příměrům vylodění v Normandii (vidět to ve virtuální realitě by byl opravdu zážitek :-) ). Bytva v NY v prvních Avengerech byla vyhrána mimo jiné i atomovou bombou, která nadělala bordel v místě, odkud se nepřítel vyloďoval. Mít tohle nacisti po ruce při vyloďování spojenců, tak nevím nevím...

Hlavně se ale bojovalo o teserak, potažmo generátor té brány, skrze kterou se "vyloďovali". Tuhle slabinu obvykle konvenční bojové operace nemají. Tedy elitní úderný oddíl, který se má probojovat skrze nepřítele a zasadit cílený úder dává smysl, tím spíš, že je "supersilný".

I v bitvě v Endgame jde primárně o to získat Kameny. Obě armády "jen" vyvažují síly na hřišti, aby nebyli ti druzí hned smeteni a měli prostor snažit se "ukrást vlajku".

Samozřejmě to nemá s realitou mnoho společného, ale je to tradiční schéma hrdinských příběhů, kdy je třeba na pozadí bitvy udělat "jednu důležitou věc". Třeba zabít toho správného Richmonda.
14.5.2019 14:48 - Jezus
Šaman: Mě cestování časem po pěti letech od Události nezní úplně "zoufale" a hlavně jako něco s čím může ve svých plánech někdo vůbec počítat (udělat opatření) ;-) Že to provedení zoufalé už bylo, je věc jiná ;-)
14.5.2019 16:08 - Jerson
LokiB píše:
A že Iron Man sám by dokázal se svoji výbavou zničit všechny významné spojenecké lodě.

Myslíš jako tisíc lodí, aniž by byl zasažen dostatečně silným projektilem? Kolik by Ironman dokázal zničit helicarrierů? Všechny tři sám? Kolik že má v tom obleku munice?

Aegnor píše:
Tenhle Thanos, který získá všech šest kamenů nekonečna a úspěšně vytvoří infinity gauntlet. Infinity.

Já vím, pochopil jsem, extra mocné kamínky, které při dostatečně velkém zvětšení nejsou vůbec vidět, a musí být umístěné na rukavici jednoho malého tvora. Když se budu dívat na Thanose na glóbusu pod noční oblohou posetou hvězdami, tak slovo Infinity tomu nepřidává žádnou váhu navíc.

Každopádně - já nemám v úmyslu někoho přesvědčovat, že by to měl vidět jako já, nebo že kvůli mému pohledu je jsou poslední dva filmy pitomé. Jen jsem Sirienovi vysvětloval svůj pohled, proč mi ten nárůst měřítka přijde hyperinflační i po jeho vysvětlení. Není to tak, že bych jeho pohled - nebo pohled kohokoliv jiného nedokázal pochopit. Jen ho nedokážu dostat na svou škálu, podle které se dívám na vnitřní uvěřitelnost. Nic víc.

Jezus píše:
Podotknu jen, že Thanos měl Kameny nekonečna. To je ekvivalent toho, když se dostane nějaký bondovský zloun k atomové bombě ("nepatrný" maník - potenciál k veliké zkáze) nebo nějaký sci-fi generál k nějaké vesmírné anomálii, která mu dá obrovské možnosti. Prostě i lidé jsou schopní relativně velkých věcí, mají-li podmínky (třeba přehradu a dinamit).


Všímáš si, jaké příměry používáš? Atomovky - kterých na Zemi vybuchly stovka a nic. Přehradu a dynamit. Pro galaxie či nadkupy galaxií, nebo dokonce celý vesmír nemáme snad žádné jiné příklady, protože je to úplně mimo veškerá představitelná měřítka. V tomto chápání není žádný rozdíl mezi zničením galaxie a zničením vesmíru, obojí je ve filmu nezobrazitelné a nepředstavitelné.

Mimochodem, (hypotetický) reálný ekvivalent takových kamenů je straglet, ktrerý by mohl být schopný ovlivnit (zničit) celý vesmír a který bychom teoreticky dokázali vyrobit. Jen by to zničení trvalo pár desítek miliard let. S "kameny" v rukách jedince problém s uvěřitelností nemám.

Šaman píše:
na druhou stranu nechápu, co tě přitahuje k RPG. Dobrodružné příběhy, dračáky a mytologie prostě pod takovým drobnohledem většinou neobstojí a přestanou dávat smysl.

No, a v tom se lišíme. Dobře udělané dobrodružné příběhy můžou obstát i pod takovým drobnohledem. Ostatně v radách pro PJje byly už dávno věci jako "nenecháveje postavy zachránit svět - co budou dělat pak?" Nikde není řečeno, že by RPG muselo stát na takto škálovaných hrozbách.

Jen pro srovnání - v povídce Devět miliard božích jmen na konci jako symbol zániku začínají zhasínat hvězdy, tedy realtivně blízké objekty. Není třeba popisovat, že zhasly galaxie, efekt by tím nebyl o nic větší, a je to i celkem jedno.

Ve Vlaku z neznáma obviňuje kosmonaut mimozemského tvora (dost podobného Thanosovi), že "při vašich pokusech hoří celá města", a ten mu odpovídá "někdy při nich hoří i celé galaxie". Pro představu o moci takového tvora a dopadech jeho jednání to zcela postačuje. Nemusí říkat, že jsou schopni zničit celý vesmír, ve kterém pár galaxií je jako plivnutí do moře.
V RPG se dokážu držet v pohodě při zemi a přitom mít dost silné příběhy - jako když jsem v kampani nechal zemřít všechny lidi na Zemi (a zase je jedna postava obnovila, takový Endgame v malém). Pro výsledný efekt na hráče to stačilo. Mohl jsem jim říct, že zničili celý vesmír, ten artefakt, který měli, by to dokázal. Ale nebyl důvod.

Šaman píše:
Když už jsi šel na komixový film, smiř se s tím, že bude komixový. Tvoje kritika je totiž z úplně jiné dimenze, než kde žijí komixy.

V kolika komixech je ničen celý vesmír, tedy půlka tvorů v něm, a zase obnoven? Opravdu nemůžu říct, že mi to přijde poněkud přestřelené? Jak jsem uvedl výše, vždyť přeci neříkám, že to musíte vidět stejně.
14.5.2019 16:16 - LokiB
Jerson píše:
Myslíš jako tisíc lodí, aniž by byl zasažen dostatečně silným projektilem? Kolik by Ironman dokázal zničit helicarrierů? Všechny tři sám? Kolik že má v tom obleku munice?


Myslím, že několik set běžných lodí by zvládnul a několik desítek významných velkých lodí. Ano, bez toho, aby byl zasažen významnějším projektilem. při své velikosti a způsobu pohybu mám za to, že by ho netrefili vůbec ničím. nehledě na to, že běžné zásahy mu zas takový problém nedělají, co jsem tak ve filmech viděl.


Píše:
(hypotetický) reálný ekvivalent takových kamenů je straglet,

Chápu, jaks to myslel, jen mi spojení hypotetický-reálný přišlo zajímavé :)

Hele a k tomu celkovému rozsahu - předpokládám, že věřícím lidem jejich příběhy o tom, jak někdo/něco stvořilo "celý vesmír" v podstatě ihned (v některých to pak ještě pár dní navíc ladil/o), taky moc nežereš :)

V rámci komixového filmu je "celý vesmír" koncept. Nemusí se zobrazovat, nemusí se popisovat, je to prostě filmové zjednodušení. Je jedno, jak je velký, je jedno kolik obsahuje čeho. V tom je ten vtip.
14.5.2019 16:39 - Jerson
Já ten vtip chápu. Právě proto jsem napsal, že kdyby Thanos chtěl zničit galaxii, asi bych tomu věřil víc. Ostatně máme Strážce galaxie i Strážce vesmíru, a jsou ti druzí o tolik víc než ti první?

Nicméně přemýšlím nad jinou věcí - opravdu mají někteří lidé tady tak velký problém s tím, když #m napíšu svůj názor na film, který nezapadá do obvyklé míry výhrad? Thanos jako avatar vesmírného principu, který ve dvou filmech zvýšil dopad akcí Avengers o dvacet řádů je v pohodě, ale Jerson, který se na každý film a každý příběh dívá optikou konzistentnosti a uvěřitelnosti je takový problém, že všechny komentáře (kromě Colombova) musí být namířeny proti němu, dokonce často ani ne proti jeho názoru, ale přímo proti jeho postojům a způsobu myšlení?
Mám nést odpovědnost za to, že jsem se podíval na Kapitána Ameriku a Ironmana, a řekl jsem si "jo, to je docela dobré", a tak jsem sledoval další pokračování, místo abych počkal, až natočí všechny filmy, spojí různé hrdiny do jedné party a postaví proti nim avatara vesmírné síly, abych mohl říct "celá ta série je blbost, nebudu se dívat ani na Prvního Avengera". Případně jsem měl z kina odejít před poslední scénou Infinity war, nebo jsem neměl chodit na závěr celé série, abych věděl, jak to dopadne?
Nebo si mám své komentáře vzít do tématu o Uvěřitelnosti podle Jersona, i když se vyjadřuju k filmu? Nebo si mám najít jiné stránky pro diskusi?

Protože opravdu nevím. Jen mi přijde, že když něco napíšu, tak jako bych některým rozkopal bábovičky, případně anihiloval polovinu rodiny.
14.5.2019 16:47 - LokiB
Jerson píše:

V čem jsou moje komentáře namířené proti tobě?
Proč máš pocit, že bys mi vadil?

Snažím se diskutovat v rámci debaty o filmech. A tak přednáším některé argumenty, pochybuju o jiných a další obhajuju. Konec konců, mně se Infinity War moc nelíbil, resp. lépe řečeno mě nebral a některé další zde hypované (Thor: Ragnarok třeba) už vůbec ne.

I když já to neposuzuju z pohledu uvěřitelnosti, protože ten je mi u těchto filmů ukradený, ale zábavnosti (pro mě).

+ mě třeba moc nebralo, když měl v každém dílu Iron Man lépe a absurdněji se skládající oblek, aby to bylo zas o něco víc cool :)
14.5.2019 17:56 - Aegnor
Jerson píše:
V kolika komixech je ničen celý vesmír, tedy půlka tvorů v něm, a zase obnoven?

Rychlé googlení poukázalo, že minimálně patnácti postavám se opravdu povedlo zničit nějaký vesmír. Takže ... to není úplně běžný problém, ale zase to není neuvěřitelná zápletka.

Jerson píše:
Jerson, který se na každý film a každý příběh dívá optikou konzistentnosti a uvěřitelnosti je takový problém

Já mám pocit, že se na to díváš optikou "Uvěřitelnosti dle Jersona". Což nemusí být nijak špatné, ale ... na vrchol komiksově superhrdinské ságy je vhodnější dívat se optikou "Uvěřitelnosti dle komiksového žánru".

Jerson píše:
Thanos jako zosobněná síla vesmíru (...), i když si myslím, že je to napůl jen tvá interpretace, kterou si poslední scény z Endgame boří.

Tuhle interpretaci podporuje třeba i příběhový oblouk Infinity Gauntlet z komiksů, kde se Thanos snaží zalíbit Smrti. Jakože opravdu Antropomorfní personifikaci konceptu smrti.

A teda k té tvé otázce, jestli by se opravdu něco změnilo, kdyby Thanos vyhladil jenom půlku Země. Ano, změnilo. Thanose jedna blbá Země nezajímá, on opravdu uvažuje v rámci celého vesmíru. Je to, přece jenom, šílený titán.

Navíc si myslím, že Avengers brání opravdu jenom zemi a zbytek vesmíru je tak nějak taky nezajímá. Když Hulk lusknul rukavicí, oživil jenom lidi na Zemi, nebo v celém vesmíru?


Jerson píše:
že všechny komentáře (kromě Colombova) musí být namířeny proti němu, dokonce často ani ne proti jeho názoru, ale přímo proti jeho postojům a způsobu myšlení?

Pokud jsi moji reakci vzal jako útok na svoji osobu, tak mně to mrzí.
14.5.2019 18:50 - Lethrendis
A je to v pytli, kdo sem teď napíše názor jiný než má Jerson, tak ho nemá rád :(

Ale znova k tématu Avengerů. Je to film podle komiksu, to lusknutí rukavičkou si filmaři nevymysleli. Hledat nějakou uvěřitelnost v komiksu je poněkud marné počínání. Je to nenáročný popkulturní produkt cílený na infantilní mladistvé. Navíc s průmyslem, který stojí za tím vším, vždyť kolik třeba asi musela stát ta větička, že Tony miloval cheesburgery? A tak je to v tom filmu se vším. Stylizovaný archetypální příběh tohohle typu se může na uvěřitelnost nebo nároky geeků zvysoka...

Hledáte v tom filmu více, než tam je.
14.5.2019 18:50 - Šaman
Jerson píše:
…Jerson, který se na každý film a každý příběh dívá optikou konzistentnosti a uvěřitelnosti je takový problém, že všechny komentáře (kromě Colombova) musí být namířeny proti němu…

Taky jsem neměl v úmyslu na tebe nijak útočit. Ale nemohu si nevšimnout, že máš dvě až tři velmi aktivní vlákna, kde se nemůžete shodnout na základních pohledech na RPG (a raději tam ani nepíšu, protože tam mi to přijde až moc osobní) a tvoje reakce tady je opět zcela mimoběžná s tím, o čem diskutují ostatní.
Bavíme se o tom jestli je poslední Marvelovka dobrý film nebo ne a jestli je to dobrý příběh, nebo ne, a najednou přijdeš s kritikou toho, že třicetimetrový obr který chce zničit vesmír je přece blbost. Jako ano - je to blbost. Ale ve svém žánru - superhrdinský komix, navíc týmovka a navíc vyvrcholení celého universa - jsou takové absurdní sázky myslím očekávatelné.

Prostě mi to přijde, že celý tenhle server je plný divných lidí (samozřejmě včetně mě), ale ty jsi divný úplně z jiného směru, než všichni ostatní. Nemyslím to jako urážku, ani nijak jinak zle, ale prostě se mi zdá, že myslíš jinak než my. Proto jsem zmiňoval třeba toho Spocka.
14.5.2019 18:55 - Lethrendis
Jop, souhlas s Šamanem. Píšu si malé bezvýznamné plus :)
14.5.2019 19:23 - efram
Jerson píše:
Největší vojenská operace v historii našeho světa byl Den D


jen doplním, že z historického hlediska byla největší vojenskou operací operace Bagration, které se účastnilo 3,6M vojáků. Šlo o souvislou frontu a komplexní operaci. Vylodění bylo jistě VELICE (bez debat), důležitou operací, ale ne největší. Samozřejmě vylodění plně dostačuje kontextu, pro který ho Jerson použil.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095683097839355 secREMOTE_IP: 44.200.145.114