Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
30.12.2018 01:10 - sirien
Tak sem to zkouknul. Pak sem si šel pustit ještě Natural One, který má dvě třetiny dýlky, ale desetinásobek děje a kvality (a k tomu navíc nostalgickou přidanou hodnotu Sha- CyberRunu), abych neměl pocit proplýtvaného filmového večera.

Je tam pár lepších momentů. A asi tak tři čtyři dobrý vtipy.

Což i kdybych pominul že to na 45 minut není moc, tak by to stejně nevyvážilo věci jako že herci vedlejších postav hrají značně líp než herci hlavních (přičemž tam vlastně pořádně ani nikdo nehraje - nejvíc se k tomu blíží ta malá holka, což je ironie sama o sobě), že se příběh valí jak kulečníková koule po schodišti (=úsek za úsekem a naprosto předvídatelně), že tam je naprostá absence nějaké pointy (vysvětlování toho co je cool na RPG skrze dialogy s novou hráčkou-nehráčkou nepočítám, protože a) to nikdy netrefí cílovku pro kterou by to bylo určené a b) to je v ostrém kontrastu se zajímavostí samotného filmu), že to je celé vlastně vcelku o ničem (stranou fakt hustě doočíbijícího product placementu na začátku) atd. Vlastně... se to nějak moc neliší od dvojky, která taky byla vcelku o ničem a docela špatná.

Vcelku škoda.


PS - prosím nepřehlédněte dokonalou ironii v epickém závěru, kdy všechna tři PCčka řeší nějaké nezajímavé miniony a s hlavním záporáckým NPCčkem tam bojují 2 další NPCčka, která ho nakonec porazí za pomoci 4. NPCčka, které bylo původně se záporákem, ale na poslední chvíli obrátilo a zradilo (oh, sorry, spoilers), což efektivně znamená, že zatímco si tam 3 hráči řešej nějaké miniony, tak si tam PJ sám se sebou odehrává vzájemnej combat 4 NPCček a ještě si tam k tomu sám se sebou roleplayuje jejich zrady :)
31.12.2018 06:34 - Ugy
https://www.youtube.com/watch?v=Ey68aMOV9gc

Hodně povedný SW fan film o Vaderovi.
4.1.2019 17:48 - sirien
Pokud vás doteď stejně jako mě minul fan-film o Vaderovi: VADER EPISODE 1: SHARDS OF THE PAST tak doporučuju napravit - má to 15 minut a je to naprosto super stylový.
4.1.2019 18:07 - Ugy
sirien píše:
Koukam, ze jsi prehlidl posledni prispevek :)
4.1.2019 18:33 - sirien
Ugy: yup, totálně sem ho minul, guilty as charged :)
12.1.2019 19:48 - Jerson
Co takhle přidat do úvodního přehledu nějaké další filmy?
12.1.2019 20:00 - sirien
...a jaké navrhuješ? :)

(Možná si někdy najdu čas to projít stejně jak Seriály fantastiky a dát i odkazy ke stránkám kde se filmy řešily, ale dneska to nebude... každopádně to nemusim dělat jen já, můžeš začít, sepsat to a jen napsat na které stránce diskuse si skončil (stránkování po 20 postech na stranu))
12.1.2019 20:30 - Jerson
No já právě hledám inspiraci pro filmy na večer a všechno že seznamu už jsem viděl.
12.1.2019 22:16 - Jarik
Mno, když tady pán (asi Sirien) skončil u IronMana, tak... tam asi něco chybí, ne?
Hlavně tam nedávejte 3.díly jakékoliv minisérie :D
12.2.2019 14:59 - sirien
Sem si ve vedlejšim tématu všim že někteří z vás opět trpí naší domácí produkcí. Pokud si chcete zlepšit náladu a už jste viděli Gamers, Gamers II i Gamers: Natural One, tak si můžete pustit třeba dříve zde myslím ještě nezmíněné Humans and households.

(Představa že z pohledu hrdinů fantasy světů je naše dramatizace pro ně "triviálních" úkolů podobně WTF jako tohle je... zábavná :D )
12.2.2019 15:04 - Ugy
Humans and households můžu jen doporučit fakt parádní počin.
12.2.2019 15:10 - sirien
jj, další díly sou ještě větší masakr :D

(Aren't we all Americans? Actually I took Canadian. What for!?)
12.2.2019 15:13 - shari
sirien píše:
a už jste viděli Gamers, Gamers II i Gamers: Natural One

Teď si nejsem jistá, jestli o Gamers III Hands of Fate nevíš, nebo ho jen neuznáváš podobně jako Matrix...
12.2.2019 15:16 - Ugy
sirien jj viděl jsem je asi před rokem už. Dost mě pobavilo: I cast white privilege
12.2.2019 15:19 - Jerson
Tak Humans and households mi po Dračáku fakt spravili náladu :-)
Už vidím, jak vypadá obvyklé chování postav ve fantasy světě :-)

shari píše:
Teď si nejsem jistá, jestli o Gamers III Hands of Fate nevíš, nebo ho jen neuznáváš podobně jako Matrix

Jako - není to špatné. Ale není to RPG, no.
12.2.2019 15:25 - sirien
Shari: Hands of Fate sou vpohodě (vcelku, asi nejslabší, ale pořád dobrý), jen prostě tim jak sou tematicky trochu posunutý sem je z toho výčtu vynechal.
12.2.2019 21:18 - Jerson
The Gamers: Natural One je taky dobrý příběh. 3x 10 minut, formát tak akorát, řekl bych.
12.3.2019 11:18 - Boldrick
Díky diskuzi u Hobita jsem si vzpomněl na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=jsYDAtVGY98&t=611s
Mrňous a čarodějnice, znáte to?
:-)
12.3.2019 11:26 - malkav
Boldrick: za mě skvělý animovaný film: Krabat
12.3.2019 12:01 - LokiB
Tak Čarodějův učeň je prostě klasika, která (nejen) mě v dětství opakovaně děsila. Motiv začarovaného mlýna, umírajících kamarádů a mocného zla je silný.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085270881652832 secREMOTE_IP: 34.204.196.206