Kultura

Yoltan
13.12.2007 20:03
Nejhorší fantasy film ...
Nedávno jsem měl chuť vidět nějaký starý dobrý fantasy, tak jsem zašel do půjčovny a po delším hledání jsem našel "Dragon Quest" ......... po dvaceti minutách jsem to musel vypnout, opravdu otřesný zážitek. Pokud jste to někdo viděl a vydržel dokoukat do konce ... napište mi jak to dopadlo :)

Průběžné pořadí

  • 1. ... gumový drak ... ?
  • 2. Dragon Quest - Dračí bouře
  • 3. D&D 2 - Dračí doupě 2
  • 4. D&D 1 - Dračí doupě 1
  • 5. Wiadzmin - Zaklínač ... i když nesouhlasím
Autorská citace #81
30.12.2007 10:45 - Bouchi
Technicka poznamka - "gumovy drak" podle toho popisu, co tu padl, urcite neni ve filmu Dragonslayer. Drak v Dragonslayerovi ma jen ctyri koncetiny (dve nohy a dve kridla), rozhodne nevypada gumove, a navic se v tom filmu zadny vrh mecem proti drakovi nevyskytuje.
Autorská citace #82
25.2.2008 13:13 - Renhard
Kdo tam sakra napsal Zaklínače???!!! Kerej.... To je jeden z nejlepších fantasy filmů, na rozdíl od ostatních je tam skvělá výprava, sice trochu chudá, ale uvěřitelná. Prostředí je úžasný, takový místa jinde ve světě nenajdete(např. křížácký hrady)
Autorská citace #83
25.2.2008 14:39 - wraiths
Renhard: ale fantasy je od toho ,aby jsme to nikde nehledali. vubec to nikde ve svete nemusi byt...treba ty hrady. :-))
Autorská citace #84
25.2.2008 14:53 - Dalcor
Zaklínač je blbost po straně scénáristické i výpravné. Jediné co stojí za to je Zebrowski. Marigold je sice vtipnej a polsja herecka spicka, ale ze by byl proslaveny scudce to asi ne a Yennefer je vsechno, jenom ne pritazliva...(porovnejme pritazlivost s Megan Fox z Transformers)
Autorská citace #85
25.2.2008 15:47 - Vannax
RE Daclor: To je na tom Zaklínačovi právě fajn, že Jenefer nevypadá jako Megam Fox a že Marigold je takovej jakej je. Rozhodně mi ti herci do toho Zaklínače, tak ja je natočenej, zapadají líp, než kdyby tam hráli nějaký šampóni. Představ si, kdyby hrál Marigolda třeba Brad Pitt, to bych fakt neocenil.
Autorská citace #86
25.2.2008 15:52 - Dalcor
Jenže jaksi jde o to jak vypadají v knize. Yennefer si upravuje magií vzhled (Vlastně všechny čarodějky)takže proč tam je herečka s knírkem? A Marigold je obtloustlý plešatějící mužíček, sice špičkově zahranej a uvěřitelnej (i s tím sváděním) ale prostě Marigold v knize je typologicky zcela jiný. Nehledě na scénáristické zabití série.
Autorská citace #87
25.2.2008 15:55 - Alnag
Yennefer je náhodou docela v pohodě... ten film je nekoukatelnej ne kvůli obsazení (to docela jde), ani kvůli výpravě (ta místama trochu nejde), ale zejména a hlavně proto, že ten děj je tam sestříhán tak, že někdo kdo nemá Zaklínače v malíku se chytí jen těžko. Proto seriál (Wiedzmin) je mnohem lepší... taky charakterově s pomalejší výstavbou se mnohem víc hodí.
Autorská citace #88
25.2.2008 15:57 - Vannax
To jsou jenom předsudky lidí, co četli knížku. Já viděl jenom seriál a jsem s ním v celku spokojenej.
Autorská citace #89
25.2.2008 15:57 - Joe
Hm, viete ma niekto odkázať na ukážky z Witchera?
Autorská citace #90
25.2.2008 15:57 - Dalcor
No já teda nevydejchal tématické změny...
Autorská citace #91
25.2.2008 15:57 - Dalcor
Výš o tom že anglické slovo Witcher neexistuje? zkus sapkowski.cz
Autorská citace #92
25.2.2008 17:29 - Chramko
Jenže výš(e) žádný text není, máš poslední příspěvek Dalcore ;) .
Autorská citace #93
25.2.2008 22:56 - thief
Renhard a Vannax: Film Zaklínač je taková slátanina a Céčkovej film, že se od něj distancoval i Sapkowski (na rozdíl od počítačové hry). Ano jsem ovlivněn knihou, asi proto že film má být na motivy knihy. A ž na pár jmen tam podle knihy není nic. O Yennefer a Marigoldovi tu řeč byla, To jsou asi největší herecké rány do vazu. I když třeba rytíře z Denesle jsem si taky představoval jinak. Vůbec nejhorší je ale chudost výpravy, úroveň soubojů, rozvleklost děje a samozřejmě triky jako z 80tých let. Takové detaily jako když Vesemir rozdává zaklínačům meče, je mezi tím železem i japonská katana ani nekomentuju. Oblíbenost katan mezi "spotřebiteli" fantasy je veliká, tak nebudu moc provokovat. Ale krušný pro mě bylo,když se tam mihli ti loupeživý skřeti s luky a já pak zjistil, že to mají být "zdivočelí" elfové. No moc vznešenosti a sličnosti jim teda nezůstalo. Ten film mohl nadchnout jen naprostého odpůrce Sapkowského knížek. Abych nebyl úplně negativní, tak dvě věci se mi líbily. Herec který ztělesnil Borcha Tři Kavky a souboj Geralta s Renfri. To, že tam dali ty dvě nahatý amazonky a způsob jakým v chrámě léčili zraněného Geralta mě donutilo až k smíchu.
Autorská citace #94
26.2.2008 01:10 - Lokken
Asi se najdou i lidé kterým se film Wiedzmin líbil ale pro mě to byla jen ztráta času.Knižní předlohu mám moc rád,seriál jsem zkousl a hra mě mile překvapila(až na dabing).Film,no jak to říct,většinu nedostatků už tu někdo zmínil,takže snad jen zbývá konstatovat,že pro mě je to opravdu něco co "...určitě NEMUSÍTE vidět..."!
Autorská citace #95
26.2.2008 08:37 - Alnag
Hra je fakt super... vřele doporučuji všem, kteří na to mají HW. :-)
Autorská citace #96
26.2.2008 09:35 - sirien
Vannax To že by mohli vypadat doře ještě neznamená, že by to museli bejt šampóni.
Dalcor Jak magií nevim, z pentalogie ale vyplívá hlavně to, že docela rády a velmi hojně využívaly vynálezy elfek - oční stíny, řasenky, rtěnky... dám krk na to že i žiletku na depilaci ;)
Autorská citace #97
26.2.2008 16:07 - Ebon Hand
Musím říci, že mám hromadu naprosto odlišných adeptů. Dlouhodobě sbíram sci-fi a fantasy a naprosto vám tam chybí skutečné "perly". Jako třeba dva filmy o planetě Krul... :-)
ještě přidám link, který jsem teď našel na webu
tady
Autorská citace #98
3.3.2008 15:16 - sirien
Viděl jsem StarGate: the Ark of Treuh... děs, děs, děs...
...boj dvou povznesených (ascended) bytostí jako prohánění se balónků po místnosti, vázná hudba a dramatické záběry ve filmu který má navazovat na SG seriál, za celý film všehovšudy dvě hlášky co by za něco stály (plus ty dvě z titulků, kde si z toho autor dělal už taky prdel)...
Autorská citace #99
3.3.2008 19:48 - Argonantus
Thief:
Dovoluji si nesouhlasit. Nelíbil se mi Wiedzmin ani jakožto puncovanému odpůrci Sapkowského knížek.
Proti mým oblíbeným scifi hitům je to ale slabota; Core je daleko těžší váha v oboru blbosti. A Liga výjimečných...!
6.3.2008 08:30 - sea
sirien: Souhlas. SG:AoT konec byl... řekněme hluboko pod úrovní většiny dílů SG. Ten souboj mě taky celkem zklamal... A hlášku si pamatuju jen jednu ^^;.
Nicméně ono to začalo upadat už příchodem Oriů....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087116003036499 secREMOTE_IP: 3.91.245.93