Kultura

Alnag
8.12.2007 22:07
Robin Hood a jiné seriály
Vítejte v nové diskusní sekci Kultura. A pojďme rovnou k věci. Shlédnul jsem prvních pár dílů nového brtiského televizního seriálu Robin Hood a je to fákt hrozný. Představte si směsici Xeny a Ordinace v růžové zahradě, abyste se přiblížili představě. Ale zároveň je to svým způsobem fascinující, takže se dívám pořád dál...

Proč to ale vlastně píšu je, že mi to hodně, opravdu hodně připomíná takové to klasické D&D dobrodružství. Parta chasníků různých profesí provádějící hrdinské kousky. Z toho scénáře D&D skoro dýchá. A zároveň je to pořád statické (tzn. pořdá se to odehrává v lese a na hradě a ve vesnici). Myslím, že pro někoho to může být docela inspirující pro hru, minimálně v tom, jak vymýšlet nové zápletky ve stejných kulisách (uvídme jak brzy se to začne opakovat).

Nicméně od BBC jsem teda čekal víc...
17.12.2009 15:26 - Sethi
Pety píše:
ten trailer tak nebyl postaven proto ze ani film nema byt

Však já si v žádném případě nestěžuju, jen jsem konstatovala očividné =)
17.12.2009 15:26 - sirien
Pety: Z principu to dopadne strašně. Američani jsou prostě burani a nedokáží si uvědomit, že legendy by měly zůstat legendami...
17.12.2009 15:32 - Sethi
Hlavně že v tom máš jasno.
17.12.2009 15:38 - Alek
sirien píše:
Z principu to dopadne strašně. Američani jsou prostě burani a nedokáží si uvědomit, že legendy by měly zůstat legendami...

A dá se z písemné/ústní legendy natočit film, který by tu legendu alespoň trochu neupravil (nezprznil, jak asi naznauješ)? A nejsou ty legendy už dávno zprzněný jinými "burany", kteří o nich netočili sice filmy, ale psali o nich a vyprávěly je (vytvářely je)? Neprospívá legendám takové "prznění"? Vždyť jim vlastně dává život, uvádí je ve známost, překládá je do srozumitelného jazyka...
17.12.2009 15:38 - Pety
Sirien píše:
Američani jsou prostě burani
To je mozna fakt ale Ridley Scott je anglican :D
17.12.2009 15:50 - ShadoWWW
Ridley Scott je Skot. :)
17.12.2009 15:54 - Sethi
ShadoWWW píše:
Ridley Scott je Skot. :)

Nooooo... Ne tak docela =)
17.12.2009 16:24 - sirien
Alek: Ne tak docela. Nemám nic proti filmovým adaptacím, které si berou legendu víceméně jako předlohu a tak. Nicméně filmy "jak to bylo doopravdy" mi lezou krkem. Král Artuš by byl docela slušnej film, kdyby se nesnažili narvat to na legendu o Artušovi. A jako ukázka toho jak to bylo "doopravdy" to je dost mizerný.
Legenda je prostě legenda, snažit se ji pospat realisticky jí prostě vezme kouzlo.
17.12.2009 18:44 - Dracain
To myslíte toho Robina Hooda, kterýho dávali asi před rokem na jedničce?
( :D asi ne)
Toho jsem taky zrovna moc nemusel... ale lepší než nic (zvlášť v případě jedničky).


Von uměl takovej drsnej kousek, že založil šíp do luku a zamířil před sebe - a ve chvíli, kdy měl vystřelit, se neuvěřitelně rychle otočil a vystřelil za záda. To byla strašně vtipná scéna.
17.12.2009 19:34 - Pety
sirien píše:
Nicméně filmy "jak to bylo doopravdy" mi lezou krkem
tak me napadlo jestli to neni spis tim ze zatim se zadny takovyhle realisticky film nepovedl,coz mozna bude tim ze zadny z nich netocil zadny skutecne prvoligovy reziser,mezi ktere prave ridleyho scotta pocitam a dalsi veci ktera posiluje me ocekavani je to ze scott je reziser u ktereho je urcity alternativni pristup k jakemukoliv zanru rozpoznavacim rysem a stylem prace a to prace podle me velmi kvalitni
17.12.2009 23:46 - Jarik
Dracain>
taky jsem si vsiml diskuse rok po jejim zapoceti :)
takze jsem si chvilku nebyl sto dat dohromady co kdy kde davaji :)
Ale soudim, ze na tve zvolani by mela byt odpoved ANO.
18.12.2009 16:19 - Dracain
Jarik: Aha.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055569887161255 secREMOTE_IP: 34.229.151.93