Kultura

Alnag
8.12.2007 22:07
Robin Hood a jiné seriály
Vítejte v nové diskusní sekci Kultura. A pojďme rovnou k věci. Shlédnul jsem prvních pár dílů nového brtiského televizního seriálu Robin Hood a je to fákt hrozný. Představte si směsici Xeny a Ordinace v růžové zahradě, abyste se přiblížili představě. Ale zároveň je to svým způsobem fascinující, takže se dívám pořád dál...

Proč to ale vlastně píšu je, že mi to hodně, opravdu hodně připomíná takové to klasické D&D dobrodružství. Parta chasníků různých profesí provádějící hrdinské kousky. Z toho scénáře D&D skoro dýchá. A zároveň je to pořád statické (tzn. pořdá se to odehrává v lese a na hradě a ve vesnici). Myslím, že pro někoho to může být docela inspirující pro hru, minimálně v tom, jak vymýšlet nové zápletky ve stejných kulisách (uvídme jak brzy se to začne opakovat).

Nicméně od BBC jsem teda čekal víc...
Autorská citace #61
28.2.2008 21:29 - Mixana
--pro Elgoram-- zas tak nízkorozpočtové to nebylo stálo to prý 8 milionů liber
Autorská citace #62
28.2.2008 21:58 - Alnag
Mixana Vítej Mixano a z toho, že je ti 13 si nic nedělej. Věk není handicap, pokud se ti to líbí, je to fajn. (A ano, na konci 2. sezóny Marion zemře... když už teda spoiler, tak pořádně...) :)
Autorská citace #63
28.2.2008 23:07 - Alek
Fakt umře? A už jí našli nějakou hezkou náhradnici? Třeba zjistili, že tahle Marion prostě nemůže přitáhnout větší množství diváků. :-)
Autorská citace #64
6.3.2008 09:13 - wraiths
tak panove co rikate vcerejsimu dilu... ja teda rikam des a bes. jecici furie co zmasti kde koho a robinovci se jich nezaleknou a jsou jim rovnocenymi souperi ( no jo uz jsou to jsou asi vyzviceni bijci...muheheee). a pak ten typek co je zmastil( a zas ukradena vec od Ingrit Bergman=> ten skok ze zabradli.) ale Marion byla minimalne tak to zas tak nejhorsi dil nebyl. ja uz se na to divam snad jen kvuli tomu,cim zas prekvapi.... uz cekam jen Indiho, nebo Jodu. jinak ma serial spad, ne ze ne. ale opravdu me dostavaji ty napady a provedeni.
Autorská citace #65
6.3.2008 18:30 - ilgir
Viděl jsem jen zlomek, když jsem procházel okolo, ale hned mě zaujala ta ženská, co nosí vestu jako od Levi´s-e :-)
Autorská citace #66
6.3.2008 19:37 - Malfin
Ten týpek s tetováním mi připdal jak v maskáčích a vojenských botách jak skákal ze zábradlí...nebyl to Rambo Junior?
Autorská citace #67
6.3.2008 20:22 - unknown
vzdyt je to skvely hodi se to ke hre divoke kmeny na internetu fakt skvely kdybych mel hlasovat od 1 az do 10 dal bych 10
Autorská citace #68
6.3.2008 20:29 - Pavel Hašek
ale je mi 13 tak nevim no uz mam vyrobeny kvuli tomu serialu i sipy a loupim v lese fakt nekecam zacal jsem bohatym brat chudym davat. no v lese primo ne spise ve vesnici kde bydlim pane Alnag napište co si o tom co sem napsal myslite dekuji
Autorská citace #69
6.3.2008 20:33 - Alnag
Pokud je ti skutečně 13 a nejsi ještě odpovědný, tak je to dobré... :)
Ale přesto laskavě prosím o šípy s tupým koncem a natahování luku jen tak napůl, aby to po zásahu moc nebolelo. :-p
Autorská citace #70
7.3.2008 06:04 - wraiths
Alnag :tak na to neni co rici.... :-)) :-))
Autorská citace #71
9.3.2008 20:35 - Pavel Hašek
Ne s tim ze loupim jsem si delal srandu ale kuš mam sipy taky a strlim to jen tak do vzduchu
Autorská citace #72
10.3.2008 08:29 - wraiths
Pavel Hašek: jestli si spise nestrilis z nas :-). jinak pokud mas rad strelbu s kuse tak zkus kontaktovat tady Rytire,jiste se od nej dovis spoustu super veci. ;-)
Autorská citace #73
13.3.2008 21:19 - Mája
No počkej, Xena byl dobrej seriál, to se nedá s touhle koninou srovnávat. Ale máš zase pravdu s tou fascinací, já na to koukám taky každej tejden, i když to pokládám za šílenou pitomost. Aspoň se mám u čeho odreagovat a trochu něco zkritizovat.:@))
Autorská citace #74
14.3.2008 11:16 - AAsdasdas
Mixana: aha... ale ty počty herců mi tam stejně přijdou takový omezený.. ale budiž... No nic.... Btw: Mně je taky 13 takže to bych zas tak bejt tebou nebral.
Dál k seriálu: Když to vezmu podle knížky (Alexander Dumas: Robin Hood), kterou jsem úspěšně asi po desátý minulej měsíc zhltal, tak to vůbec nepoznávám... hold knížka je knížka (natož Dumasova)a seriál je seriál (a ještě komerční- neberte to jako urážku, ale upřímně proč by se na tom seriálu nemělo vydělávat)... Některý scény jsou tam ale až trošku přehnaný jako např. oblíbený ??? (jak se tomu do háje říká) no prostě oblíbená otočka na tyči a následný výskok ke krásné Marianě (myslím 4. díl - 1. řada) v Knighton hallu, pochybuju, že by někoho ve středověku napadlo vyskočit někam otočit se kolem tyče a ještě se přitom usmívat...
Na nejoblíbenější postavu: Je pravda, že šerifa hraje výborně výbornej herec.... to jeho herecký vystoupení na šibenici(myslím 5. díl)kde nechal popravit myslím bratra Alana A Dalea a jeho bandu o hodinu dřív a pak všem přítomným lidem začal vyprávět ty pocity... u toho jsem byl fakt hodně zaujatej a říkal jsem šerifovi: Super!! Měl by ses dát na herectví... a ta jeho poslední hláška: ,,Takhle se mi líbíte." Mě dostala úplně totálně... ale na rovinu, kdo by mohl být v tom seriálu víc oblíbenej jak Robin Hood ( i když pořád dostává od L. Johna alias Honzíka po držce a na nějakou chvíli se odporočí do bezvědomí... :-D)
Pavel Hašek: Heh... kuše... fuj... My příznivci luků, co skoro dennodenně střílíme na zahradě do terče nemáme kuše moc rádi... Ale když už se někdo dal na zbojničinu tak budiž... vem si jak z kuše střílel Alan (nevím, protože by to mělo bejt v některejch pozdějších sériích...)
A ještě něco... úplně mě dostává ta úvodní znělka, je úplně super... dala by se dokonce použít vnějakým vítězným momentu i pro norm. hru... Jak se líbí vám?
Autorská citace #75
20.3.2008 08:36 - Rytíř
Ha, tak sem to včera viděl! Jako že na to už nekoukám, tak když se tu probírala, říkal jsem si, že by mě docela zajímala ta smrt Marion.. a včera se mi to krásně neplánovaně zdařilo.
Docela povedená scéna s tím, jak zbytečně zahodit život.. a nebejt Alnagova spoileru v Návštěvnosti, :) tak bych nad ní málem uznale kýval hlavou.
Akorát mi není jasný, Alnagu, jak to může být jinak, když přivolaný lékař konstatoval smrt?
:))
Autorská citace #76
20.3.2008 10:55 - wraiths
Rytíř: bude jina herecka ;-)...reinkarnace neee. urcite Lovec Hern. a nebo ze by Robin sel do Podsveti... a nebo to mohl byt jen sen. Jeno ty nemas vubec fantasii. ale jsem zvedav na dalsi dil. :-)
Autorská citace #77
20.3.2008 14:13 - ....
hele kdo hraje robina hooda?
Autorská citace #78
20.3.2008 19:52 - unknown
lidičky nebojte se,Marian neumře..když má Robin Hood 3..navíc,konec druhé serie končí tím že Gisborne probodne marian ale mečem,a teprv tam ji pujde opravdu o kejhák..mějte see
Autorská citace #79
20.3.2008 20:39 - unknown
totalne nesouhlasim!!!!!!!!!!!!!
Autorská citace #80
21.3.2008 09:54 - AAsdasdas
...: Hraje ho herec jménem Jonas Armstrong
BTW: jujda... skoro jsem se u tý 12 epizody(řada 1) rozbrečel... :-D ale taková malá rána a ona z toho skoro chcípla... to snad na tý dýce musel mít Guisborne nějakej jed... nebo něco takovýho.. ale jednu výhodu to má... hrozně se těším na další epizodu...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081123113632202 secREMOTE_IP: 18.216.121.55