Kultura

Alnag
8.12.2007 22:07
Robin Hood a jiné seriály
Vítejte v nové diskusní sekci Kultura. A pojďme rovnou k věci. Shlédnul jsem prvních pár dílů nového brtiského televizního seriálu Robin Hood a je to fákt hrozný. Představte si směsici Xeny a Ordinace v růžové zahradě, abyste se přiblížili představě. Ale zároveň je to svým způsobem fascinující, takže se dívám pořád dál...

Proč to ale vlastně píšu je, že mi to hodně, opravdu hodně připomíná takové to klasické D&D dobrodružství. Parta chasníků různých profesí provádějící hrdinské kousky. Z toho scénáře D&D skoro dýchá. A zároveň je to pořád statické (tzn. pořdá se to odehrává v lese a na hradě a ve vesnici). Myslím, že pro někoho to může být docela inspirující pro hru, minimálně v tom, jak vymýšlet nové zápletky ve stejných kulisách (uvídme jak brzy se to začne opakovat).

Nicméně od BBC jsem teda čekal víc...
Autorská citace #41
10.1.2008 15:31 - Alnag
Jmenuje se Jonas Armstrong. Jinak teď jsem dokoukal poslední díl druhé řady a je to snad poprvé, co to nevypadá jako telenovela... (tak moc).
Autorská citace #42
10.1.2008 15:35 - Rytíř
Poslední díl druhé řady?!? A pak že se na to nedá koukat..! :)))
Já ten druhej díl, co byl včera, propás.. a mam pocit, že pokud to náhodou nepoběží až pudu příště kolem, asi propásnu i ty další - moje hlava si pamatuje jen ty hodně zajímavý a důležitý věci :)
Autorská citace #43
10.1.2008 17:56 - wraiths
Rytíř : a to je co...to hodne zajimavy a dulezity? :-))
Autorská citace #44
10.1.2008 18:03 - Alek
wraiths: Třeba hesla, na ty má, Rytíř pamatováka. ;)
Autorská citace #45
10.1.2008 18:42 - Rytíř
W: Co? No např. to, že dneska už opravdu MUSÍM jít nakoupit.. :))
A: Nojo, tys tu chyběl.. :D A náhodou, i na to pitomý heslo, co sem zadal a pak 3 měsíce nepoužil, sem si nakonec vzpomněl! Takovej sem kabrňák :)
Taky máte problém v dnešní době stahovatelných filmů a DVD rekordérů se dostavit v tu pravou chvíli k TV obrazovce, abyste viděli to jediné, co za celý týden zaujalo? Pamatuju se, jak sem zamlada vysílacímu času dokázal podřídit takřka cokoli.. dneska leckdy nejsem ani schopen odložit knihu, když sem zrovna došel k zajímavé pasáži. Nebo přestat s někým kecat po icq :)
Autorská citace #46
11.1.2008 16:41 - unknown
vy tu všichni píšete jak je to hrozný,že je to jak ta xena a oridnace v růžový zahradě,ale zajímavý je že vsiochni na to koukate nebo tomu chcete dát ,,druhou" šanci...:-D
Autorská citace #47
11.1.2008 17:25 - wraiths
unknown : ja koukal ve stredu na Funase. jsem vsadil na klasiku. :-)
a Alnag na to kouka neb je to starej masochysta :-))
Autorská citace #48
13.1.2008 09:28 - Malfin
Mě ted druhý díl utelkl taky...nějak jsem to propásl a to jsem se chtěl dívat. Souhlasím s rytířem, prostě se k té tv nedostavím, když mám něco rozečteno, klábosím po ICQ.....to znám :D :D a to na tv koukám skutečně jen jednou za čas.
Autorská citace #49
7.2.2008 14:11 - unknown
Ahojky mě so to docela líbí, až na toho Robina Hooda připadá mi jako pubertak!!! Akorát jsem nevíděla první díl pls pls pls nechcete mi někdo napsat o čem to bylo. Já jsem se dívala na youtube na video a tam byl s Marianou a ta na něj míříla lukem. Toho nepoznala nebo co??? A pak jak přišli do tý vesnice to sem taky napochopila. Ono to video bylo v angličtině a trvalo asi jen deset minut
Autorská citace #50
7.2.2008 14:44 - wraiths
unknown: a ne jen Robin Hood, ja jsem vcera neodolal a udelal si casek. sice ted nevim poradne kdo je kdo( poznam Robina,little Johna, Marianu...:-)) ne jouk). ale abych rekl, dat jim ksiltovky a plandavy kalhoty tak si je spletu s nejakou bandou ze sidliste. ale vcera to nebylo spatny....asi ze tam nebojovali.ale "jezek" me opravdu rozesmal,byl nejakej vypelichanej. :-))
Autorská citace #51
7.2.2008 20:26 - AAsdasdas
Mě se to zdá celkem dobrý... fakt tak úchylný seriály jak např. Xena, Čarodějky atd... -ty se nedaly sledovat... člověk to viděl 5 minut a už u toho chrněl, nebo rychle přepnul na další kanál...
Já se třeba u Robina docela bavím... tak třeba ten včerejší díl nebyl zas ak špatnej, akorát tvůrci to mírně pojali jako nízkorozpočtovej seriál a maj tam taky dost velký nepoměry, např. v prvním díle, když Robin utekl, tak je překvapila celkemm veká tlupa zbojníků vedená Little Johnem, v dalších dílech je zkušenost taková, že se tlupa omezila na Robina a dalších 5-6 lidí, kteří docela slušně dávájí šerifovi na kokos... nicméně, ať už tam jsou nějaký chyby nebo se to někomu z vás nezdá, tak se na to docela rád podívám a rozhodně je to to nejlepší, co se dá ze středečního TV programu vytáhnout, toť můj názor.
Autorská citace #52
25.2.2008 14:57 - Dalcor
Já ve středu chodím do tanečních, takže jsem viděl dva díly a ty mi stačili k tomu abych řekl - škoda úžasného šerifa v tak pitomém seriálu.
Autorská citace #53
27.2.2008 07:54 - unknown
Dalcor: I podle britske kritiky a ohlasu divaku je nejoblibenejsi postavou serialu serif z Nothingamu :)
Autorská citace #54
27.2.2008 23:07 - unknown
Jsem slyšel, že v Robinu Hoodovi hraje černoch a žádnej Arab nebo tak, jak by to bylo rozhodně logičtější. Je to pravda?
Autorská citace #55
28.2.2008 00:35 - JackPhoenix
V jednom díle jsem tam viděl černošku hrát jeptišku a nikdo se nad tím nepozastavoval, naopak šerif ji ještě pozval k sobě na hrad a vadilomu jen její kázání :)
Autorská citace #56
28.2.2008 12:42 - unknown
Chtěla jsem se zeptat viděla jsem upoutávky na další díly Robina Hooda a viděla jsem jak Lady Marien umírá dvakrát,pořád na to myslím a chtěla bych se zeptat jestli by jst mi to nějak nevysvětlili přdem moc děkuju
Autorská citace #57
28.2.2008 14:05 - andtom
Z nynějšího seriálu Robin Hood jsem viděl nějaké fragmenty, ale nějak mě to nechytlo a nesleduji. Zato vykazuji stoprocentní sledování seriálu Řím v pátek na ČT - není to sice o partě dobrodruhů, ale inspirující to určitě je.
Autorská citace #58
28.2.2008 17:03 - Alnag
Řím je naprosto geniální, ale to jsem říkal už dávno... :-))
Autorská citace #59
28.2.2008 17:50 - Alek
Řím potvrzuji...ale na ČT to nesleduju; jednak jsem to zkouknul nedávno celý a jednak tu mam menší problém s dabingem, o tom ale kdyžtak ve vedlejší diskuzi. :-)
Podobně na mě zapůsobili v poslední době Tudorovci, taktéž povedené dílko.
Robinovi jsem šanci dal, ale pravidelně na něj ve středu zapomínám, což je důkazem, že to za moc nestojí, páč dobrý věci neprošvihávam. :-)
Autorská citace #60
28.2.2008 21:26 - Mixana
Mno mě se Robin Hood vcelku líbí, ale řekla že BBC to natočila jako do moderní doby a je to bráno s nadhledem.... (celkem se u toho dobře bavím jak jsou některé scény natočené) jinak bylo to původněnatočeno jenom pro to aby to zaplnilo místo mezi 2 seriály... 1 díl byl prý nejsledovanější ze všech tehdejších pořadů (to mám z jedné stránky) a řím se mi celkem taky líbí, ale berte v úvahu je mi 13! A jen tak prý bude i 3. řada, ale z youtube vím že Marion zemře takže nevím co chtějí dál točit :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081555843353271 secREMOTE_IP: 18.118.137.243