Kultura

Alnag
8.12.2007 22:07
Robin Hood a jiné seriály
Vítejte v nové diskusní sekci Kultura. A pojďme rovnou k věci. Shlédnul jsem prvních pár dílů nového brtiského televizního seriálu Robin Hood a je to fákt hrozný. Představte si směsici Xeny a Ordinace v růžové zahradě, abyste se přiblížili představě. Ale zároveň je to svým způsobem fascinující, takže se dívám pořád dál...

Proč to ale vlastně píšu je, že mi to hodně, opravdu hodně připomíná takové to klasické D&D dobrodružství. Parta chasníků různých profesí provádějící hrdinské kousky. Z toho scénáře D&D skoro dýchá. A zároveň je to pořád statické (tzn. pořdá se to odehrává v lese a na hradě a ve vesnici). Myslím, že pro někoho to může být docela inspirující pro hru, minimálně v tom, jak vymýšlet nové zápletky ve stejných kulisách (uvídme jak brzy se to začne opakovat).

Nicméně od BBC jsem teda čekal víc...
2.6.2008 09:42 - wraiths
Petr ´Jezevec´ Pouchlý : diky uz nejaky bratr zo Slovenska mi zaslal odkaz :-). prece jen mam radej hodnotnejsi podivanou nez to co je od BBC. a jako pametnik si rad tento serial ozivim.
3.6.2008 01:28 - Malabar
novy robin hood vs. stary robin hood serial, aale nejlepsi je stejnak film s costneerem a freemanem
3.6.2008 12:00 - Malfin
Já už seriál ve středy večer nesleduju...zvládl jsem to někdy do 8. (slovy: osmého) dílu. Souhlasím s Malabarem - nejlepší je film s costneerem... Ten druhý seriál jsem neviděl, neposoudím.
12.7.2008 21:10 - Jakub40
já mam rád Robina Hooda a ocenenim kazdou hru i serial o Robinovi a nemusi to bejt vždycky uplně přesny protože kdyby si neco nevymysleli tak by nas nic nebavilo
22.8.2008 20:34 - Dukolm
Ten starý seriál jsem neviděl nemáte ho někdo doma? že by jsme se nějak domluvili protože předpokládám že u nás ho jen tak nepustí a rád bych ho viděl
4.10.2008 11:11 - Robin hood
chtěl bych se zeptat bude 3 řada?
4.10.2008 11:20 - Alnag
Robin Hood: Podle všeho (i když se to zdá divné) by měla být. Ale až v roce 2009.
5.10.2008 00:27 - sirien
To co o tom řikáte je tak děsný že se na to fakt možná i mrknu.
6.11.2008 20:53 - Nerhinn
Mno, "děsný" je slabé slovo, a tak Robin Hood putuje do společnosti Helicops a Lenssen a spol, seriálů, ze kterých jsem viděla alespoň dva díly, s hodnocením "odpad!". Dalo by se říct, že většina dílů tohohle seriálu mi vadila jen trochu, protože jsem si u nich buď něco luštila, nebo se jim smála s bráchou. Nicméně poslední díl... ne, nemám slov. Akorát je mi trochu líto, že nezabili i Guye. Ten herec umí hrát a vzali ho teď do Spooks, britského seriálu z opačného spektra hodnocení. Nicméně samozřejmě pokud se mé obavy vyplní, buďto Mariana ožije, nebo se zjistí, že má sestru :-P
17.12.2009 10:41 - Alek
Seriál Robin Hood je myslím po zásluze zapomenut, je čas stočit zrak na trochu ambicióznější projekt.

Robin Hood v podání Scotta a Crowea - trailer

Vydržte do konce, dva závěrečný záběry stojej za to.
17.12.2009 10:52 - Jerson
VYdržel jsem to - co že mělo stát za to? A navíc jak to, že Robin nekřičel "Diamond"? Aha, to je vlastně jiný film, tak nic :-D
17.12.2009 10:55 - Sethi
Mno. Ve Scotta mám důvěru, v obsazené herce taky. Jsem zvědavá na hudbu, Streitenfeldův Good Year se mi líbil, zajímá mě, jak se vypořádá s "historickou akcí". Ale tak německá škola to snad nemůže zkazit =)
17.12.2009 11:04 - Alek
:-) No mě to právě moc nevzalo, jen ty konečný dva záběry byly něčím zajímavý. Myslím tím ten výstřel šípu a pak zkrvavenou tvář Crowea, což byl snad jedinej záběr na něj, kde mě zaujal. Jinak to teda ve mně moc důvěry nevzbudilo. Ale tak Crowe a Scott pospolu zatim nic nezkazili, tak snad to dopadne líp, než ten trailer.
17.12.2009 11:08 - Jerson
Ale tak nemuselo by to být špatné, i v rukách Amíků. Ten minulý Robin s Costnerem taky nebyl špatný.
17.12.2009 12:15 - sirien
Nemohl jsem se rozhodnout, jestli koukám na trailer Gladiátora nebo Tróji...
17.12.2009 12:17 - Sethi
Já tedy s trailerem problém neměla.

I když uznávám, že nebyl poskládaný podle obvyklé šablony "nalákáme popcornové diváky na výbuchy a padající věže"...
17.12.2009 13:00 - Malfin
Mě ten trailer docela zaujal. I když jeden záběr, když tam přikládají dýku na hruď spanilé slečny působil...divně.
17.12.2009 14:06 - wraiths
Me to zas nadchlo moc a uz vim na co pujdu po x mesicich do kina.
17.12.2009 15:09 - Pety
Usatko:ten trailer tak nebyl postaven proto ze ani film nema byt (alespon podle zprav ktere o nem prosakuji)postaven pro popcornoveho divaka (i kdyz ten si zase uzije scottovu obrazovou opulentnost)a spis nez o znovuzpracovani robinhoodovskeho mytu se pry pokousi o rekonstrukci udalosti ktere za nim stoji .Cili pokud to dopadne dobre tak to bude neco cim se kral artus snazil byt (a ja osobne ridleymu verim uz kvuli tomu ze treba oproti kralostvi nebeskemu ma mnohem silnejsi pozici vuci studiu a nemusi si do toho nechat moc kecat)
17.12.2009 15:17 - Alek
Pety píše:
oproti kralostvi nebeskemu ma mnohem silnejsi pozici vuci studiu a nemusi si do toho nechat moc kecat

Nechceš to rozvíst? Dělá u jinýho studia? Má lepší smlouvu? Docela mě to zajímá, ale nenapadlo mě to nikdy zrovna u Království zkoumat, páč se mi výsledek moc zamlouval.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080754995346069 secREMOTE_IP: 3.15.156.140