Kultura

Rytíř
8.11.2007 19:28
V pravidlech je popsána i jedna velmi zvláštní kuše, o níž jsem kdysi v první chvíli pochyboval, jestli není jen výplodem někdy až příliš bujné představivosti pánů od WotC. A víte co? Není. Ona vážně existovala.
6.7.2022 17:18 - Aegnor
V tom Dukolmově videu týpek s kuší taky frajeří s maximální kadencí a nemíří.
6.7.2022 17:20 - Corny
York: Až na to, že On v tu chvíli střílí na zcela jiné vzdálenosti, než ta kuše. Na vzdálenosti, na které by ta kuše trefila možná tak dveře od stodoly a kdo ví jestli. A zase jsme v úplně dramaticky odlišných proporcích. Pokud budou střílet na vzdálenost, na kterou ta kuše má šanci konzistentně trefovat, pak člověk s puškou bude mnohem rychlejší a zdaleka ani nemusí takhle dlouho mířit. Ostatně stačí abys vzal v úvahu jen to, že s winchestrovkou můžu přebít a pořád ji mít u tváře, zatímco s tou kuší ji musím chytit úplně jinak pokud s ní chci mířit a jinak, když ji chci rychle nabít.
6.7.2022 17:23 - York
Aegnor píše:
V tom Dukolmově videu týpek s kuší taky frajeří s maximální kadencí a nemíří.


No právě. Kdyby mířil, bude drtivou většinu času zabírat míření, stejně jako u tý pušky.
6.7.2022 17:32 - Corny
A jsem tu zase u toho...
Corny píše:
Tady je to zase ten klasický kostkový vzorec...

A: "Vadí mi, jak moc lidi všude tvrdí, že mokré dřevo nehoří, tak tady je video dokazující, že mokré dřevo hoří"
B: "Ale běžně se používá hlavně suché dřevo, papír hoří líp a mě stejně mokré dřevo smrdí"
A: "Cool, ale já jen tvrdím, že i mokré dřevo hoří, já netvrdím že hoří dobře, že je vhodné na grilování nebo že to má být preferované palivo".
B: "No ale oni na tom videu toho na tom dřevě stejně nic moc nevaří a kdyby to bylo hořelo tak dobře, jak tvrdíš, tak by určitě každý druhý podpaloval na mokrém dřevě"
A: "Ehm, já nikdy netvrdil, že hoří dobře"
6.7.2022 17:36 - York
Corny: Zapomněl jsem, že tě názory ostatních nezajímaj. Jdu zpátky do kouta.
6.7.2022 17:46 - Aegnor
York:

Corny napsal: V tom dokumentu porovnávají rychlost nemířené střelby z kuše s mířenou střelbou z winchestrovky a výsledek použijou k tvrzení, že kuše střílí stejně rychle jako winchestrovka. Tady jsem našel videa, jak rychlá je střelba z winchestrovky když nemíříš a jde ti jenom o rychlost.
Tys mu na to zareagoval: Ale v těch tvých videích vůbec nemíří!
6.7.2022 17:50 - Corny
Ach jo, Yorku...možná stačí v klidu číst, o co mi jde a držet se tématu. Já ti Vůbec nevyvracím to, co říkáš. Jen to bohužel nijak nesouvisí s tím, o co mi celou dobu jde.

Ano, máš pravdu, když budu mířit na vzdálený cíl, tak s oběma zbraněmi budu většinu času investovat do míření a samotné přebíjení bude skoro zanedbatelné. Takže jestli přebíjím sekundu nebo pět sekund už je vlastně skoro jedno. Ano, máš pravdu, že běžný střelec zdaleka nebude s tou Winchestrovkou nabíjet tak rychle, jako to dělají trénovaní střelci na těch videích.

To všechno jsou ale nijak nesouvisí s tím, co jsem celou dobu říkal.

Na videu je ukázaná kuše a puška, výsledné poselství je "Kuše střílí rychleji než ta puška a pořád jsem se několikrát trefil". Přitom je docela jasně vidět, že 1. týpek vůbec nemířil a jen pumpoval, zatímco ženská přebila a pak ještě nějakou dobu mířila a 2. ten chlápek vlastně nijak moc netrefoval a bylo to hlavně nastříhané.

A to je prostě lživé. Nejen proto, že způsob, jakým to prezentovali je falešný, ale i proto, že pokud by skutečně oba jen bez míření stříleli, tak ona si ho úplně strčí do kapsy. Takže to poselství je lež. A to mi vadí a mám za docela vhodné jasně to dát na jevo, aby si nikdo třeba nemyslel, že se kouká na věrný historický dokument. Ostatně stačí jen trochu zvážit funkci obou těch mechanismů, proti jakým silám musí ti střelci pracovat, kvalitu materiálů atd.

Nijak neříkám, že ta kuše není rychlá ve srovnání s předchozími modely, ani že při střelbě na větší vzdálenosti nemusí stejně oba většinu času mířit (byť s puškou můžeš konzistentně zasahovat cíle na vzdálenosti, na které si ta kuše ani neškrtne a nedostřelí tam a naopak na vzdálenosti, na které ta kuše je dobře použitelná se s tou puškou dá spokojeně trefovat poměrně bez problémů). ALE pokud jde jen o to ze tří metrů vysypat co nejvíc munice nějakým směrem, tak tvrdit, že ta kuše to zmákne podobně rychle, zkrátka není pravda.
6.7.2022 17:52 - Dukolm
Já s dovolením diskuzi o typu těchto dokumentů vynechám je to asi po 5 letech co jsem tenhle typ pořadů zahlídl a to během vaření.

Corny: proto jsem napsal že to vychází nastejno a ne že je kuše rychlejší co tvrdí to video. A sdílím v tomhle pohled s Yorkem #121. Celkově jsem byl překvapený tou rychlostí.

Jinak tahle kuše nebyla na přesnost ale její síla byla v množství střelců a projektilu.

Co mě ještě zarazilo v jednom záběru je že projektil z kuše letí pod jiným úhlem než bych čekal ve srovnání se standartní kuší.

York #115: o lepení látek jsem už někde četl ale poprvé co jsme viděl v praxi do toho střílet a formát i u vaření mi to vadilo :-D
6.7.2022 18:00 - Corny
Dukolm: Mě osobně překvapuje i to, že to střílí docela rychle a že to Vůbec střílí. To samo o sobě je docela výkon. Jen se bojím, že to musí při kvalitě použitého materiálu a vůbec výroby jít hrozně rychle do háje, a i ta přesnost bude stát asi docela za houby (ale jak říkáš, o přesnost ani nešlo).
6.7.2022 21:44 - Jerson
Pustil jsem si to video a vůbec se nedivím, že se Cornymu nelíbí. Osobně bych také řekl, že mechanismus winchestrovky umožňuje střílet o řád rychleji.
6.7.2022 21:57 - Corny
Já nechci být třeba zbytečný pedant, ostatně uznávám, že třeba populární historie může být občas trochu zjednodušená, aby byla snadněji stravitelná i pro lidi, kteří historii normálně moc nemusí. Na druhou stranu mi ale připadá, že by měla být pořád založená na historických faktech a ne na fantazii. Bohužel podobných věcí je kolem celá řada a pak se stává, že lidi mají hrozně zkreslené informace o historii, například právě té vojenské. Věci jako "V zbrojích se nedá běhat" nebo "Na jeden Tiger tanků bylo potřeba 5 Shermanů a Shermany byly hrozný death trap", které jsou úplně mimo realitu, ale obecně se považují za historické pravdy. Což je pak docela škoda. A tak si myslím, že je na místě se ozvat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080138921737671 secREMOTE_IP: 18.209.209.246