Čas pro hrdiny

Jerson
15.10.2009 17:16
Vedení hry
Komentáře k vedení hry a další (ne)související témata
22.5.2019 12:30 - Jerson
efram píše:
pravidla to řeší a hovoří o diskusi mezi hráči GM. je tomu věnována poměrně velká část pravidel. Prostě, aby GM řekl co je součástí toho kontraktu mezi nimi. Přestáváš mě tím selektováním už bavit a neustále podsouvání jak DnD není vhodné pro začátečníky, už hraničí s trapností.

Ano, vidím tu poznámky v sekci pro GMma, což má tu nevýhodu, že když to GM hráčům z nějakého důvodu neřekne, tak na diskusi o těchto tématech nedojde, protože se o nich hráči nedozví.

efram píše:
neustále podsouvání jak DnD není vhodné pro začátečníky, už hraničí s trapností.

Podsouvání? Říkám to zcela otevřeně.

LokiB píše:
Když vezmu výňatek z Omegy...

Myslíš tu pracovní, ještě nedokončenou verzi pravidel? A jo, klidně by to tak Koordinátor mohl vzít. Třeba říct "je tam jeden prototyp raketové zbraně". Tenhle příklad bude ještě předěláván.
22.5.2019 12:34 - LokiB
Jde mi o význam toho "zaplacením změnit stanovisko důstojníka či koordinátora". Zda to znamená "po zaplacení přijmou zcela moje stanovisko, tak jak ho chci" nebo "po zaplacení přehodnotí své stanovisko a mohou přijmout jiný než původní výklad. nemusím však stále dostat to, co jsem chtěl, ale třeba jen něco, co jim přijde vhodnější".
22.5.2019 12:41 - efram
Jerson píše:
Takže si toho od té doby všímám víc jak u sebe, tak u jiných GMmů, a také proto vytvářím (či nejraději hraju) podle pravidel, které taková lákadla GMmovi nedávají.

Čekal jsi snad něco jiného?

Nečekal, tušil jsem, že tvé vidění herního světa/scény je zásadně pokřiveno. Plyne to z vetšiny tvých postů
22.5.2019 12:42 - Jerson
Je tím myšleno, že hráč může říct "podpořím tě v názoru, že bys tam mohl najít pancéřovku, nějaký prototyp, když mi za to dáš rezervu". Nebo může za podporu takového názoru chtít dvě rezervy a za podporu nalezení třeba puškového granátu jen jednu rezervu.

efram píše:
tušil jsem, že tvé vidění herního světa/scény je zásadně pokřiveno. Plyne to z vetšiny tvých postů

Takže všichni ti lidé, kteří se setkali s negativními následky fixlování kostek a svinění hráčům, kteří o tom píšou články nebo blogy, a kteří preferují otevřené hry, nebo hry nevyžadující tak velkou osobní odpovědnost GMma, mají pokřivené vidění herní scény?
22.5.2019 12:44 - efram
Jerson píše:
Podsouvání? Říkám to zcela otevřeně.

Ano podsouváš to tady neustale případným náhodným i pravidleným čtenářům. Tvůj závěr není ničím opodstatněn, je hnan jen tvou záští vůči stylu a typu pravidel.

Tohle celé není o pravidlech. To je o tvém přístupu, tvém hodnocení, o tobě.......
22.5.2019 12:47 - Aegnor
efram píše:
Tvá predikce, nicim neopodstatnená - fail argument.

Já ti nevím, když se na to podívám:
PPJ píše:
Můžeš se rozhodnout, že si hodíš za hráče, když nechceš, aby hráč věděl, jak dobrý bude výsledek ověření.

Jerson jako reakci píše:
Tedy GM rozhodne za hráče, že si za něj hodí. Hráč do toho asi nemá moc co mluvit.

tak mi ten Jersonův výrok dává smysl a přijde mi, že je opodstatněný. Jak jinak jde ta věta z pravidel vyložit? (Seriózně - fakt mě to nenapadá.)
A prosím, případnou reakci "nechápeš kontext" (což je klidně možné) doplň i nutným kontextem. Ať se vzdělám.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23699617385864 secREMOTE_IP: 3.80.223.123