Volná diskuze

Necromancer
5.5.2021 16:47
Vesnice Wearlings - zpětná vazba
Ahoj,
Někdy na podzim minulého roku jsem si tady našel skupinku hráčů a začal jsem s nimi hrát moje první vlastní 5e dobrodružství. Pravda je, že jsem hlavně ze začátku hodně vařil z vody, ale pak jsem z toho vykouzlil něco komplexnějšího. Jen jsem teda herní mapy dělal s nástroji v Roll20...

Teď se kampaň blíží ke konci a já měl trochu blbý pocit, že jsem nedokázal svým hráčům zajistit ani mapu kreje. A tak jsem jako lajk koukl na Inkarnate a něco sbastlil. Výsledek máte (doufám) přiložený kousek níže.

Samotnou kampaň nemám ještě nijak pojmenovanou, tak jsem jednoduše použil název vesnice, která slouží jako základna postavám.



Rád bych poprosil o jakoukoli zpětnou vazbu, kterou mi můžete nabídnout. Je to můj první projek a používal jsem jen free verzi stránky.
Jedná se o v celku jednoduchou kampaň pro postavy na 1.-3. úrovni. Pokud by byl zájem o nějaké podrobnosti či popis lokací, rád později přidám.
Autorská citace #1
5.5.2021 16:50 - Corny
Já teda nevidím ani ten obrázek, a ani odkaz nefunguje.
Autorská citace #2
5.5.2021 16:51 - Necromancer
Sh*t, nějak mi to nefunguje...

https://drive.google.com/file/d/18gQUC7iqDgrr7WD81lj4T-GzUs2pHAvr/view?usp=sharing

Takhle?
Autorská citace #3
5.5.2021 17:11 - York
Linkování obrázků z google drivu je záludný, odkaz musí vypadat takhle:
https://drive.google.com/uc?export=view&id=*img_id*

Tj. ve tvym případě takhle:
https://drive.google.com/uc?export=view&id=18gQUC7iqDgrr7WD81lj4T-GzUs2pHAvr

Autorská citace #4
5.5.2021 17:22 - Necromancer
Díky, tak už to snad funguje.

Už se těším na zpětnou vazbu. :-)
Autorská citace #5
5.5.2021 17:33 - Gergon
Omlouvám se, že nebudu chválit, ale zkusím vypíchnout věci co mě na první pohled zarazily, protože to je aspoň něco co můžeš příště zkusit udělat jinak.
- Nerozumím měřítku, je tam nějaký Dračí kopec, ale vedle jsou stromy vyšší než ten kopec, takže působí jako nějaká krtčí hromádka. Chápu že občas se něco děláš větší - třeba vesnice nebo město v měřítku ke stromům, Takže například ta mágova věž působí mezi těmi stromy dobře, ale kopec moc ne. A věž pak vypadá jako obr zase pro změnu vedle těch hor, které jsou stejně vysoké jako věž.
- Růžice v rohu je sice hezká, ale nic neříká o směru mapy, je to jen obrázek bez nějakého určení. Chtělo by to přidat údaje o světových stranách. Jinak je tam k ničemu.
- Vyšlapaná cesta za mostem vede mimo most.
- Nejsem si jistý perspektivou, hory na vršku mapy vypadají jako na obzoru, ale ty vlevo vypadají jako že se na ně někdo dívá zeshora. Možná to není chyba perspektivy, ale tím, že za horama na severu nepokračuje stejná krajina, tak to vypadá na první pohled zvláštně.
- Řeka by se zase z tohodle úhlu měla asi směrem k horám nahoře zmenšovat, pokud to teda není isometrická mapa. Na druhou stranu to vypadá že ty hory jsou poměrně daleko a ta řeka teče moc rovně takovou dálku. Pokud josu ty hory blízko, tak jsou zase špatně v měřítku vůči stromům ...

Ale jinak celkově mapa vizuálně obrázkama vypadá hezky.
Autorská citace #6
5.5.2021 18:26 - Necromancer
Růžice - Tak tam jsem počítal, že automaticky ukazuje sever nahoře. Můžu doplnit
Cesta - Jop, máš pravdu. Ten most jsem tam hodil jak mě přišlo nejlím, nedošlo mi, že s ním můžu otáčet. Můžu upravit.
Hory - Promiň, hory vypadají tak, jak je Inkarnate vygeneroval. S tím asi nic nezmůžu.
Měřítko - Tak tohle asi bude problém. S měřítkem jsem nepracoval a asi ani nechci. Pribcip té mapy byl "tady je les, tady je hora, tady je hrad". Navíc úplně nevím, jak to efektivně zpracovat. Prostě měřítko je jen orientační.
Autorská citace #7
5.5.2021 18:33 - Tarfill
Pardon chlape, teď úplně nerozumim,
chceš nějakou reakci pouze na mapu, nebo je tam ještě nějakej link na tu kampaň? Co všechno chceš ohodnotit?
Autorská citace #8
5.5.2021 18:35 - LokiB
Bral bych to jako pseudo-středověkou fantasy mapu pro hráče. tedy ne "věrné zachycení skutečnosti", včetně měřítka, perspektivy atd, ale schematickou záležitost, kde nemá smysl trojúhelníkem měřit dílky a stanovovat z toho délku pochodu.
tuhle roli to plní dobře.
výtka s mostem je správná, tam se to dá sladit
u růžice bych neuváděl strany, ale třeba jen jednou jinak barevnou šipkou vyznačil určující směr (u nás sever, jak tam, nevím). psát do mapy znaky je většinou opruz.

proč jsi zvolil část názvů česky a část pseudoanglicky? mně to přijde rušivé, ale spíš mi jde o důvod tohoto rozhodnutí :)
Autorská citace #9
5.5.2021 18:42 - Necromancer
Edituju obrázek.

Tarfil: Tady je jenom mapa a zpětná vazba na ní.

Tam ty linky neřeš, ta šlo o to že mi nešel nahrát obrázek.

Kampaň zatím zpracovanou nemám, možná kdyby byl zájem, mohl bych ji i vydat jako fanouškovské dobrodružství.
V kostce jde o to, že se v kraji začínají nacházet nemrtváci. Pstavy zjišťují, odkud se vzali. Pak musí najít zbraň a vojenskou podporu, aby je mohli odstranit. Jedná se o celkem jednoduché a přímočaré dobrodružství.
Autorská citace #10
5.5.2021 18:49 - Necromancer
Sakra, zase to krachlo.
Yorku prosím. - https://drive.google.com/drive/folders/12BB215fItbMXL3DIhgY9R74gzYOuaiUJ
Autorská citace #11
5.5.2021 18:55 - Jezus
Za mě ta růžice sever označený má - šipka nahoře je jiná než ostatní. Imho bych růžici jen trochu zmenšil, nemusí být tak velká.

Jinak taky to beru schematicky - tady je významný kopec, tak je na mapě velký a kolem pidiles. Spíš bych ale zkusil - třeba napříště - všechno o něco zmenšit (les klidně ještě více oproti významným místům).

Pořád to bude schématické (věž vysoká jako hory), ale protože budou stromy a hory ještě drobnější, bude to vypadat líp. Jako taková už přirozenější malovaná mapa, do které se zakreslila významná místa větší.

(Si budu muset někde opatři hosting, abych se mohl taky pochlubit svojí tvorbou :-) ).
Autorská citace #12
5.5.2021 18:56 - Gergon
Pokud mapa automaticky má sever nahoře, růžice netřeba, pokud nemá, nebo tam chceš růžici, je fajn doplnit o info, například elfí mapy občas ukazují na západ, protože tam leží jejich domovina.
Tak já neměl na mysli cpát tma měřítko přesných poměrů, jen když tam dáš stromy vyšší než hory nebo kopec, a pak budovu vyšší než stromy, tak to prostě - aspoň mě - vypadá divně.
Názvy jsem neřešil, sice mě taky tahají za oči, ale to není hodnocení mapy, ale spíš toho světa jak je nastavený.
Autorská citace #13
5.5.2021 18:59 - Gergon
Jezus píše:
ta růžice sever označený má - šipka nahoře je jiná než ostatní

Růžice má jednu šipku jinou, ale není jasné, zda je to sever, nebo cokoliv jiného v tom světě. Jak jsem psal, některé elfí mapy mají vršek mapy na západ, Pratchett má světové strany pojmenované úplně jinak - po směru a protisměru otáčení plochy ... Proto říkám že by to mělo být jasné.
Autorská citace #14
5.5.2021 19:15 - Jezus
Ok, předpokládal jsem, že je-li to bez označení, je to defaultně sever, protože to nemaloval elf, ale jo, "S-ko" tomu neublíží.

Je fakt, že stromy by měly být menší než hory (ne nutně násobně, ale prostě menší) a větší než tenhle "default" by měly být jen ty důležité věci. To souhlas.
Autorská citace #15
5.5.2021 19:15 - Necromancer
Gergon píše:
některé elfí mapy mají vršek mapy na západ

To vycházíš z čeho? Ten Západ by odpovídal na Tolkiena, ale nikde jsem to tam neviděl.

Jinak jak říkám, nejde mi pracovat s tím obrázkem. aktuální odkaz ještě jednou tady: https://drive.google.com/drive/folders/12BB215fItbMXL3DIhgY9R74gzYOuaiUJ
Autorská citace #16
5.5.2021 19:19 - Gergon
Ano čel jsem to myslím někde v Tolkienovi, ale kde to už nevím. mohlo to být i v historii Středozemě, nebo jeho dopisech.
Autorská citace #17
5.5.2021 19:23 - Corny
Nevím, mě asi přišlo docela jasné, že ta výraznější šipka je prostě sever, kdyby to bylo něco jiného speciálního, například ve spojení s reáliemi toho světa, tak bych to tam asi čekal napsané, nebo bych čekal, že hráči znají kontext. Bez toho mi to přišlo docela jasné.

Bral tak, že to je mapa prostě abstraktní, aby bylo vidět kde co je ve vztahu k ostatním věcem, ne aby to představovalo realistickou podobu světa. Takže mě asi nenavazující most, nerealistický poměr hor a stromů atd. nevadí. Ostatně otázka je, jestli je realističnost žádaná.

Různojazyčnost názvů mě taky trochu zarazila, ale popravdě mám chuť to tak taky často dělat, když převádím nějakou anglickou mapu pro české hráče a překládat ty anglické názvy mi často připadá jako docela prasárna. Když jsem teď dělal mapu do Blades, tak jsem nakonec rezignoval a nechal to anglicky.

Každopádně... Bohužel zatím nevidím tu novější verzi, tak zatím jen k té původní: Mě asi mapa ničím moc neuráží. Jo, mohlo by tam být měřítko, ale to často není moc důležité (u některých herních map ani úmyslně není). Kdybych si s ní chtěl víc vyhrát, tak bych asi čas nějakým detailům. Na to, jak jsou ty hory, lesy atd. docela podrobný působí ta "tráva" trochu jako taková špinavá rozmazaná maskáčová plíseň. Otázka co s tím, jestli třeba přidat nějaký kopečky malý, občas nějaký keř... i ty neostré linie cest a zejména řeky trochu nepasují k těm ostrým liniím stromů a hor.

Co na mě působí asi nejvýrazněji je, že mi ta mapa připadá trochu moc "čtvercová". Hory, řeka, část cest, to všechno na mě malinko působí, jako by to bylo kreslené na nějaké čtvercové šabloně. Tak to bych asi trochu rozbil. Více mě asi zásadního nenapadá.

EDIT:
Jinak já si to neotevřu ani na tom odkazu na google drive, protože to tam chce požádat o přístup.
Mimochodem jestli máš ten obrázek na Fotkách na googlu, tak tam mi jde normálně otevřít si ten obrázek v nové záložce, a jeho URL pak nacpat do toho IMG tagu, a funguje to.
Autorská citace #18
5.5.2021 19:59 - Tarfill
Mě taky trochu štípe do očí, že mám vedle sebe české a anglicky vypadající názvy. Když mám vedle sebe Mágovu věž a Wearlings, tak mi to neladí.

Každopádně mě třeba zaujaly ty seschlé stromy vedle Citadely bolesti. To je nějaké speciální místo? Nebo prostě pár popadaných stromů po bouřce? Nebo tam řádil drak, tajemná nekrotická síla? Jestli je to něčím zajímavé, zasloužilo by si to svůj vlastní název...
Autorská citace #19
5.5.2021 19:59 - Jerson
Potoky ani řeky netečou rovně, a kamenné mosty s jedním obloukem se staví kolmo na tok. Jiné výhrady k tomu nemám.
Autorská citace #20
5.5.2021 21:08 - Necromancer
Tarfil: No právě ta Citadela bolesti je místo, kde žije ten nekromant. Ty stromy jsem původně nezamýšlel, ale přišli mi zajímavé.

Jinak, pokud bych to vydával jako dobrodružství, chtěl bych vymyslet náhodné střetnutí, tak sem bych dal něco speciálníko... Díky za nápad! :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078560829162598 secREMOTE_IP: 3.133.141.6