Volná diskuze

Jerson
8.1.2020 08:53
Realističnost pravidel RPG
Tahle diskuse je založena jako odbočka od diskuse o levelování, konkrétně tohoto příspěvku:

Sirien píše:
Intuitivní reflex hráčů - zejména hráčů co mají zázemí ve specifických systémech (DrD, GURPS...) - je zkusit vytvořit lepší konkrétní řešení (pozn: pomocí pravidel). Bohužel historicky jsme se poučili, že to je úplně špatná cesta a že skutečné řešení je ve správné formě vyšší abstrakce, zejména takové, která ponechává prostor mezi mechanikou a interpretací. Proto realisticky pojatý Fate bude vždycky řádově realističtější, než libovolná variace GURPS.


S touto myšlenkou nemohu nesouhlasit (tedy musím souhlasit), protože přesně vystihuje můj postoj k realističnosti v RPG - pokud takovou věc chceme, musí tuto realističnost zajišťovat hráči svými interpretacemi mechanik, protože mechaniky samotné ji zajistit nedokážou. A při pokusech ji zajistit roste komplikovanost takových mechanik nadevšechny meze, zatímco odpovídající přírůstek realističnosti se naopak rychle zmenšuje.

Zároveň to řeší rozpor mezi tím, co je realistické, a co je uvěřitelné pro hráče v dané skupině, přičemž si myslím, že interpretace mechanik by se měla soustředit hlavně na uvěřitelnost (a tento termín chápu jako "realističnost v rámci daného settingu a žánru").
Autorská citace #82
11.5.2020 12:05 - LokiB
cokoli, k čemu stačí "Podivné štěstí" (jak ten článek začíná), je fajn :)
jsem myslel, že vytáhneš Hugh Glasse
Autorská citace #83
11.5.2020 12:22 - malkav
Jerson: Podobné extrémy se opravdu dají najít ... namátkou Rasputin :)
Autorská citace #84
11.5.2020 14:16 - sirien
existuje k tomu Rasputinovi vůbec nějakej věrohodnej doklad? Protože já narazil jen na nějaké legendy a ničím dalším nepodložená svědectví (jakože "ho střelili" - ale nevím o tom, že by bylo nezávisle doložené, že ho fakt trefili atp.)
Autorská citace #85
11.5.2020 14:25 - LokiB
No jasně, důkazem je písnička od Boney M ;)

ale vážně ... kdysi jsem četl knížku Atentáty, které měly změnit svět a tam je celá kapitola o atentátu na Rasputina.
Jak ho otrávili cyankály (asi už vyvanuté a cukrem znehodnocené), jak ho střelili, a nakonec jak ho zabalili do koberce a hodili do řeky, kde skutečně umřel (v plicích měl podle pitvy vodu).
Autorská citace #86
11.5.2020 14:52 - Jerson
No, věc se má tak, že Rasputin nakonec zemřel. Týpek ze zmíněného článku přežil :-)
Jinak to otrávení, bodnutí a postřelení se pár hodin přežít dá, než člověk umře. Ale 17 zásahů z pušky, to už je jiné kafe.
Autorská citace #87
11.5.2020 14:54 - Gurney
Hodil si tři záchrany proti smrti a po pár hodinách si obnovil 1HP. Typické D&D.
Autorská citace #88
11.5.2020 16:29 - LokiB
Jerson: tak ono taky jde o to, kam. prostřílené nohy, když ti netrefí tepnu, dá se. tělo ... pneumotorax je vopruz, ale dá se.
holt měl velkou kliku ... srovnatelnou s tím maníkem, co ho dneska ukazovali někde v novinách, nový případ, kdy mu hlavou projela tyč, a přežil bez následků. já v tom velký rozdíl nevidím :)
Autorská citace #89
11.5.2020 16:52 - Aegnor
Tak já sem plácnu ten komentář k nebezpečnosti zbraní z Trail of Cthulhu.
Píše:
Firearms are chancy things, even in expert hands – there is a fully attested report of a gunfight involving three guns and thirty shots fired, that occurred entirely inside a police car, in which nobody was seriously injured.
Autorská citace #90
11.5.2020 20:50 - malkav
A naopak teď po internetu koluje tragické video, které nadzvedlo USA ... dvě rány, po té druhé jen pár nekoordinovaných kroků a konec ... prosím nemotat sem politiku.
Autorská citace #91
19.8.2020 15:34 - Jerson
Nevím zda znáte Chrise Hadfielda, ale má moc hezké video, ve kterém se mi moc líbí jeho způsob uvažování.
Autorská citace #92
19.8.2020 16:30 - LokiB
Jasně, to je ten co zpívá Space Oddity na ISS :)
Autorská citace #93
19.8.2020 20:04 - kin
Jasně, je to frajer :)
Měl dobré názory i v dokumentární sérii One Strange Rock (kterou doporučuji, mě vážně bavila).
Autorská citace #94
15.11.2020 11:07 - Aegnor
Odsud.

Jerson píše:
V reálném světě běžný civil běžný zámek neodemkne. Lehce poučený civilista s výbavou běžný zámek už odemkne do deseti minut. Profík odemkne běžný zámek skoro hned, a na velké potíže s bezpečnostním zámkem. A dá se běžně koupit zámek, který ani nejlepší profesionál neodemkne bez zničení. Případně zámek, který ani pro zničení nepůjde odemknout.

Můžeš sem hodit odkazy na ty "neodemknutelné zámky", zámky co profíci odemykají s velkými potížemi a tak? Protože nějak nemůžu uvěřit tomu, že "běžně existují".
Autorská citace #95
15.11.2020 11:57 - sirien
Od doby co sleduju Lockpicking lawyer na YouTube sem na zámky co nejde odemknout paklíčema přestal věřit. To nejsložitější co sem tam viděl mu trvalo 3 minuty a v diskusi všichni oslavovali jak hustej zámek to musí bejt když LPL potřeboval víc jak dvě aby ho otevřel. (LPL má už přes tisíc videí otevírání zámků, pokaždé jiné a lidi i firmy mi občas posílají nějaké bezpečnostní speciály...)
Autorská citace #96
15.11.2020 12:48 - Xeth
Aegnor píše:
Můžeš sem hodit odkazy na ty "neodemknutelné zámky", zámky co profíci odemykají s velkými potížemi a tak?

Např. zde.
Autorská citace #97
15.11.2020 13:40 - sirien
btw. LPL má tady sbírku pár "badass" zámků, jmenuje tam jádra co jsou silně picking-odolný a u pár dokonce říká že jsou na hraně nebo za hranou jeho schopností.
Autorská citace #98
15.11.2020 14:28 - crowen
Co ja viem, tak, ako existuje rubber hose decryption, tak urcite existuje rubber hose lock picking :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075092077255249 secREMOTE_IP: 34.226.141.207