Volná diskuze

crowen
1.2.2019 22:43
RPG Kuchyna
Keby ste nahodou mali niekto chut pridat sa k jubilejnemu 10. rocniku RPG Kuchyne, mate moznost.

RPG Kuchyna 2019 - pravidla a ingrediencie
Autorská citace #21
4.2.2019 12:05 - York
sirien píše:
něco Tě vcelku minulo


Abych pravdu řekl, jsem za to v tomhle případě asi docela rád ;p
Autorská citace #22
4.2.2019 12:35 - Log 1=0
Stran feminismu mám pocit, že Yorka minulo asi 150 let, ne-li ještě víc. Ale to není v českých bublinách nic divného.

Já sám se RPG kuchyně účastním, ale velký impakt si od toho neslibuju. Je to jen srandička pro pobavení.

Na druhou stranu, kritika bodování je víc než na místě.
Autorská citace #23
4.2.2019 12:44 - shari
Logu, když už se účastníš, jak jsi pochopil to, že se má do pravidel/systému narvat ženská postava? Chápala bych to u dobrodružství, ale u systému mi to fakt nedává smysl. :(
Autorská citace #24
4.2.2019 12:48 - Aegnor
shari: hej, jediné, co mě napadá je již docela stará Sirienova myšlenka.
Autorská citace #25
4.2.2019 12:53 - York
Log 1=0 píše:
Stran feminismu mám pocit, že Yorka minulo asi 150 let, ne-li ještě víc.


Pořád čekám na příklady známých feminis.

Jako nijak nerozporuju, že takovéhle téma by se do programu nějakého feministického hnutí hodilo, ale to přece ještě nedělá z Crowena feministu.
Autorská citace #26
4.2.2019 13:04 - PanOndrej
shari: pár takových her tu už je, např. https://www.kickstarter.com/projects/medeiros/the-watch-rpg
Autorská citace #27
4.2.2019 13:05 - Log 1=0
Nesmíš si představovat systém jako DnD nebo Fate. Spíš takové ty opičárny typu Moutain Witch, tedy systém, který je použitelný nejen pouze v jenom settingu, ale většinou i pouze v jednom konkrétním dobrodružství.
Tekže ten systém je ve výsledku systém+setting+dobrodružství.
EDIT:OT:York:https://en.wikipedia.org/wiki/Men_in_feminism
Autorská citace #28
4.2.2019 13:07 - York
Tak nějak. Kuchyňovky jsou většinou dost netypická RPGčka. Zrovna Crowenovy hry jsou teda ale tradičně světlou výjimkou ;-)
Autorská citace #29
4.2.2019 13:09 - shari
PanOndrej, Log: Děkuji.
Autorská citace #30
4.2.2019 13:24 - York
Log 1=0 píše:
https://en.wikipedia.org/wiki/Men_in_feminism


Justina Trudeaua bych teda fakt neoznačil za feministu. To, že s tou myšlenkou někdo souhlasí, a dokonce něco dělá pro to, aby se v tomhle směru něco změnilo, z něj ještě nedělá aktivistu. Ostatní jména mi nic neříkají (ok, ještě Diderot - ale fakt ne jako feminista).

Ale díky za odkaz.
Autorská citace #31
4.2.2019 13:32 - Log 1=0
Eh? WTF?
To, že někdo s něčím souhlasí, a dokonce se zasazuje o to, aby se s tím něco dělalo, z něj samozřejmě dělá aktivistu. Tohle totiž slovo aktivista znamená.
K tomu, aby byl někdo stoupencem nějakého světonázoru, stačí i ten souhlas.
Autorská citace #32
4.2.2019 13:39 - York
V tom případě jsme zřejmě všichni feministi...

Já se teda proti tomu důrazně ohražuju. S rovnoprávností bez výhrad souhlasím a plně ji podporuju, ale fakt se necítím být feministou.

Každopádně jsme si, myslím, vyjasnili, proč to někdo vnímá jako feminismus a někdo ne, takže já k tomuhle tématu nemám co dodat.
Autorská citace #33
4.2.2019 13:41 - sirien
Shari, Aegnor: Najděte si staré RPGčko Nicotine Girls (ideový předchůdce My life with Master) - postavy jsou všechny ženy a ta hra... je legendárně odlišná když jí hrají skutečně hráčky a když jí hrají hráči jako crossgender.

Co sem slyšel tak když to GMuje chlap skupině holek tak ho za chvíli začne pekelně třeštit hlava a naprosto přestane chápat, co se tam in-fiction děje (naopak když to hraje parta hráčů tak se to zvrhává do divné parodie věci a naprosto to ztratí hloubku. Hraní v mixovaných skupinách vede k divné hře kdy hráčky hrají "hardcore", ale vůči hráčům to nevyznívá, protože ti zase netuší, co se děje a jejich hra pro hráčky vůbec nevyznívá autenticky). Když to GMuje žena jiným hráčkám tak to je prý ok (i když pro případné přihlížející to je "totální masakr, když nechápou co se děje a ve hře demonstrovaná podoba vztahů je naprosto děsivá", prakticky doslovná citace), zatímco GMovat to hráčům je "nuda a o ničem".

"Nicotinky" jsou nicméně samozřejmě docela unikát a pochybuju, že by šly nějak snadno replikovat.



Téma by teoreticky šlo využít k nějakým reflexím - např. můžete udělat herní kritiku současného 4th wave feminismu a "woke" hnutí v seriálové a filmové tvorbě, v níž všechny postavy jsou na začátku hry "silné ženské hrdinky" (tzn. brutální Mary Sue co nikoho nepotřebujou a sou ve všem dokonalý a... prostě Rey and shits) a mají namaxované všechny staty a tak a v průběhu hry ztrácí svou dokonalost ale výměnou za to získávají charakter a skutečné vztahy (chceš charakterový rys nebo vztah? Musíš si snížit trait...). Ideálně to můžete nadesignovat se symetrickou mechanikou která umožní i opačný styl hry - začít s charakterní hrdinkou a levelováním (tj. zvyšováním traitů za cenu zahazování skutečného charatkeru a vztahů) z ní tvoříte "moderní feministický ideál". Hru lze začít na obou stranách, ale cílem je dopracovat se k jejímu konci na opačnou stranu spektra. Samozřejmě tvorba skutečné kvalitní ženské hrdinky je zakázaná - tj. nesmíte odehrávat žádný vztah ani charakterový rys, za který předem nezaplatíte a využívání charakterových rysů a vztahů nedává žádné bonusy k akcím.

...jen mám tak nějak pochybnost, že by někdo fakt udělal něco podobného :D


Nebo můžete udělat storygame která generuje nějaký "holčičí" příběh - což nemyslím negativně, ale skutečně prostě kategorizací segmentu (protože jak je trefně řečeno tady, tak tohle je bullshit... a btw. jak se sakra menuje ten girl-oriented segment mangy? Se v těch japonskejch termínech vždycky ztratim) - myslim tim věci jako třeba Gilmore Girls nebo ještě líp třeba Buffy, kde sou procedurální... věci... provázané se vztahovými a... dramatickými...

aha, zapomeňte na to, Hillfolk už vymyslel Robin D. Laws a žádnej kuchyňskej amatérskej patlal to líp neudělá.


Aegnor: bohové jaks TOHLE teď sakra vyhrabal? :D (ironie je, že po letech stále poznávám, co za scénu sem to tam v tom vyhvězdičkovanym odstavci popisoval... :D ) Ale jo, i tohle by vlastně fakticky šlo. Ostatně Vampire diaries poměrně balancujou na hraně toho bejt "girl show"...


York: Tvoje ustavičná lenost použít v diskusi Google je fascinující. (I když někteří tam chybí). Každopádně přístup "vzdělávejte mě abych si ušetřil 10 vteřin na Google" je trochu otravnej. Google is your friend. Use it. Pokud seš paranoidní, tak za svého kamaráda považuj DuckDuckGo.

Každopádně diskusi o feminismu obecně mimo jasně daný rámec RPG si prosím asi radši sbalte a jděte s ní na RPG F - Kostka žádnou obdobu Rozličného pokecu nepodporuje.
Autorská citace #34
4.2.2019 13:42 - LokiB
York: zjevně jsi v menšině :)
Autorská citace #35
4.2.2019 13:49 - York
sirien píše:
Téma by teoreticky šlo využít k nějakým reflexím ...


Ok, beru to jako ukázku toho, že ti tohle téma leží v hlavě mnohem víc, než bych si dokázal představit. Jen podotýkám, že za tím vidíš něco úplně jinýho než já. Bez tohohle biasu to je úplně normální téma.
Autorská citace #36
4.2.2019 13:49 - sirien
Loki: ...fakt cítím blížící se shitstorm diskusi na téma rozdílů mezi vlnami feminismu a tím kdo se ke které hlásí a ke které ne a hádku o rozdílu mezi rovností příležitostí a výsledků a fakt si to prosím vemte někam jinam, díky.
Autorská citace #37
4.2.2019 13:50 - crowen
Ano, dvaja vitazovia - best design a team spirit boli od zaciatku, asi nie uplne jasne napisani
Autorská citace #38
4.2.2019 13:52 - Aegnor
sirien píše:
Aegnor: bohové jaks TOHLE teď sakra vyhrabal? :D

Paměť na blbosti a jedno správné klíčové slovo do vyhledávače :-)
Autorská citace #39
4.2.2019 13:55 - sirien
York píše:
Bez tohohle biasu to je úplně normální téma

Jsem zvědavý, jak úplně normálně to bude autory pojaté, aniž by to bylo povrchně ošetřené tím že se o postavách bude jako o ženských jen mluvit. Na Tvůj osobní příspěvek a způsob kterým to pojmeš se těším zejména.
Autorská citace #40
4.2.2019 13:59 - LokiB
sirien: ... no ty vogy ... jako fakt sám se toho začínajícího shitstormu aktivně účastníš vícero příspěvky, na další posty, které jsou pouze na dané téma reaguješ běžně a až mě vyfakuješ? no toto :D ok ok ... mizím :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08305811882019 secREMOTE_IP: 3.235.251.99