Volná diskuze

crowen
1.2.2019 22:43
RPG Kuchyna
Keby ste nahodou mali niekto chut pridat sa k jubilejnemu 10. rocniku RPG Kuchyne, mate moznost.

RPG Kuchyna 2019 - pravidla a ingrediencie
10.2.2019 16:57 - Aegnor
10.2.2019 17:24 - Šaman
Jakože… přineste na dračák něco co jste doma upekli nebo uvařili, my vám to sníme a co nám bude nejmíň chutnat odměníme Jáchymovem? :D

Inu, z téhle akce jsem pochopil jen jedno - do tisíce slov se dá vměstnat jen jednoduchá hříčka a/nebo parodie. Jednoduchá.
10.2.2019 17:26 - Aegnor
Šaman píše:
Jakože… přineste na dračák něco co jste doma upekli nebo uvařili

Nope, nope, to musíš uvařit během hry.
10.2.2019 17:27 - shari
Aegnor: to Ovládnutí živlu mi moc nesedí do "dá se hrát bez přípravy", ale téma "ženských postav" splňuje dokonale. :D
10.2.2019 18:23 - sirien
Log: co Tě vede k dojmu, že by hodnocení nedovařeného fastfoodového mišmaše z nekvalitních ingrediencí vyžadovalo víc než jedno rychlé přečtení? To je jakoby se absolvent gender studies tvářil, že nezapomenutá okurka a nabídka kečupu kvalifikuje do výběru na Michelinskou hvězdu.
10.2.2019 18:32 - Naoki
tak sarkasmy můžeš vymyslet i pro tom rychlém přečtení :P :D
10.2.2019 22:57 - sirien
...ale na to to nemusím dostávat v předstihu :)


EDIT: btw ten předchozí post kousal do kuchyně jako celku, nebylo to myšlené ani na Loga ani na jeho příspěvek (který sem zatím pořád ani vůbec neviděl). Teprve teď sem si všim že tak jak sem to napsal by to mohlo vyznít jinak než bylo myšleno, sorry
10.2.2019 23:35 - Naoki
tak někdo třeba už ty srakastické poznámky díky tomu dostal v předstihu a nemůže se dočkat až se hodnocení spustí naplno :D
10.2.2019 23:53 - Aegnor
Shari: nah, to jsou jenom bonusový body. Navíc, bez přípravy to bude ještě zajímavější.
11.2.2019 06:20 - Vojtěch


Přiznejme si, že všichni v něco takového doufáme :D
11.2.2019 07:01 - shari
Aegnor: Tou přípravou mám na mysli to, že musíš mít k dispozici suroviny někde v dosahu. Pokud si je nepřipravíš, tak nemáš z čeho ovládat živly.
11.2.2019 08:59 - Quentin
Vojta: Lol :D :D Dík
11.2.2019 09:29 - Gurney
Vojtěch: :D hodně dobrý
19.2.2019 22:37 - sirien
Takže.

Marky - Stanice. DM fiat nezajímavej Dungeon crawl na kterej je násilně (=tj. samoúčelně) naroubované, že se musí hrát za právě dvě specifické ženské postavy.

- Použití elementů je tak "lazy" a stupidní že se ani nebudu shazovat tim, že bych to komentoval.
- Použití hodinek po čtvrt-minutě místo 1d4. Well played. #notReally.

(Ingredience sou inspirace, sure. Maximálně k tomu jak je za hranata znásilněnim narvat do kulatý díry. Vyjebáváme s kuchyní po Babicovsku od Markyho, očekávejte ve svých knihkupectvích.)

Lame. Kvůli tomuhle šel Marky spát v půl třetí - tomu řikám promrhanej večer.

Další mínus body za to, že Marky neví, že Mars není Svobodná republika, ale Kongresová republika. Shame!


Vaarsuvius - nic ... em... dobře, dál.

(Škoda, ten námět o hraní mytologických ženských postav šlo rozvést v jungiánskym stylu a vytvořit hru co by pracovala s mytologickým vnímáním ženskosti a jeho promítání do lidového vnímání... no, jak sem říkal, tohle téma je prostě pro Kuchyň nesmyslně těžký na uchopení).


Boubaque - taky nic ok, ještě popojedem...


York - pohovor. Viz výše - pořád nechápu proč by to měl někdo hrát a co by to mělo hráčům přinést, ale tak whatever. Ale je to nesoutěžní a kromě tématu to ani nesplňuje nic z letošního ročníku, takže to vlastně neni ani příspěvek. Takže potřetí dál...


Log - Královna zimy. ...popravdě... neobvinim Tě z krádeže mého času protože tušim žes psanim ztratil víc času svého života než já jeho čtenim. (jinga v Dread funguje protože existuje vazba k žánru, to pravítko je tady totálně mimo.)


Aegnor - Kapitalismus. ta satira Ti nefunguje, kolego (promiň, to bylo zavádějící. Ta satira je totálně shitová.) Ty živly by byly dobrá ironie na samotnou kuchyni a její ingredience s referencí na Čapka, kdybys to tak zamejšlel. Což si nezamejšlel. A au! - ten pokus o genderovou satiru je ještě horší než ten pokus o politickou.

U Tebe to má přínos aspoň v tréninku s InD. Příště to zkoušej na Lorem Ipsum, má to lepší sloh a vtipnější obsah. Těm rámečkům by slušelo odsazení, obecně je dobrý používat blokový zarovnání a celistvej text v A4 formátu je dobrý rozseknout na dva sloupce. Tomu obrázku bych možná zkusil nějak rozmlžit okraje nebo mu dát rámeček.


crowen - Vzduchoplavkyně. (víš, že na to aby sis napsal nějakou hru nemusíš vyhlašovat celou veřejnou soutěž a obětovat se k jejímu porotcování, že jo?) Lidi nadávaj na limit 1000 slov a crowen si plejtvá prostor na motexty...

...OK, čtyři postapo holčiny v bikinách - máš mojí pozornost a trochu dobré vůle :D

Chtěl sem se zeptat proč ženy, proč kouzla... ale vlastně proč to vysvětlovat, ok :) Lentilková mechanika... ok, chápu, proč nevzít autory Fate za slovo :D Kuličky... sem línej počítat pravděpodobnsoti... a vlastně ta resolution mechanika vypadá i docela zajímavě s těma narativníma rozšířeníma... interesting.

Víš co? Vlastně to o ničem moc neni, ale má to podezřele blízko k FAE, má to styl(izaci), nebere se to vážně - proč ne :D


Naoki - Eva. W-T-F bro? Jakože kurwa WTF?

Kamarádka měla kdysi jako brigádu psaní textovkovejch erotickejch her. Jestli to ještě existuje a někdo Ti to nabídne, prosím odmítni to.



Tohle... je na úrovni přehlídky duševní paralympiády v níž z osmi účastníků na startu tři zjistěj, že vlastně neuměj ani chodit, tři se zkoušej plazit náhodnejma směrama, jeden zakopává a padá pokaždý když se zkusí postavit a takřka kontumačně by vyhrál crowen v podobě rozverného dedečka co na odpolední procházce omylem prošel mezi startem a cílem, jenže nebyl účastníkem.

O výstupech Kuchyně sem nikdy neměl extra valné mínění, ale tohle je totálně tristní i v porovnání s dřívějšími Kuchyněmi - popravdě tak zoufalý, že ani nenacházim morální sílu do toho ještě nějak víc kopnout. Crowen by udělal líp kdyby už tuhle výzvu k autorskému masochismu neopakoval a místo toho zavedl tradici ve stylu "crowenova februárová hra s náhodným lite motivem".


EDIT: a, pardon, ještě soutěží devátá (teda, osmá) Nekra, jen se potají plíží stínem mezi stromy, tak nevidim jestli se tam plazí nebo jen zakopává o každej kořen po cestě...


EDIT2: když nad tim přemejšlim, možná moje omluva Boubaquovi - hned na startu usoudit že je ten závod blbej nápad a ze soutěže odstoupit byl možná nejůlepší a nejdůstojnější předvedený výkon. (Vaarsuvius ne, Vaarsuvius se snažil, jen po vykročení spadnul na hubu)
19.2.2019 23:03 - York
Sirien: Čekal jsem, že tvůj komentář bude aspoň zábavnej, když už se s tím patláš. A ono ani to ne.

Proč jsi to vlastně psal? K čemu to je dobrý? Co na tom má bejt zábavnýho?
19.2.2019 23:09 - Tadeas
Přitom v tom limitu 1000 slov jsem viděl obrovský potenciál. Protože jako jasně, za dva týdny se opravdu nepovede napsat "velká hra". Ale zase jsou i perly, typu 3:16 (i když ta má také svoje mouchy a díry v mechanice, nás to ale na pár večerů zabavilo). To by se ale museli asi potkat jiné ingredience. Stejně si ale myslím že to má smysl zkoušet. Ani ne tak pro publikum jako pro tvůrce samotné.
19.2.2019 23:24 - sirien
York: ...nope.

EDIT: vlastně - pokládáš velmi dobré otázky. Kdyby na ně někdo z (pseudo-)soutěžících třeba i odpověděl, mohlo by to vést k zajímavé sebereflexi.
19.2.2019 23:31 - Aegnor
York píše:
Proč jsi to vlastně psal?

Tož, když si o to tady pár lidí výslovně řeklo, tak by bylo neslušné jim to nedodat. :-)

A teda za mě:
York píše:
Proč jsi to vlastně psal?

Nah, volný odpoledne a naštvalo mě to, jak všichni vzali ingredienci živlů hrozně metaforicky. Tak jsem tam zapojil živly jako živly a ne jako nějaký fancy název.

York píše:
K čemu to je dobrý?

Aby ostatní účastníci neskončili poslední. :-)

York píše:
Co na tom má bejt zábavnýho?

Představa toho, jak Sirien zoufale mlátí hlavou do zdi, co jsem to napsal za blbost. :-)
19.2.2019 23:33 - York
sirien píše:
pokládáš velmi dobré otázky


Ještě aby ti nepřišly dobrý, když jsem je vykopíroval z tvých příspěvků v týhle diskusi ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096863985061646 secREMOTE_IP: 52.90.50.252