Volná diskuze

Selhan
29.5.2018 14:51
RPG Day v knihovně (Praha)
Ahoj, zvu na otevřené hraní 16.6. v žižkovské knihovně Vozovna - organizují to žižcoňáci, kteří tak trochu přebrali štafetu po Sparkle, minule se to vydařilo skvěle (naprosto luxusní prostory, knihovna je velká, pohodlná a hezká), takže přijďte!

Více informací na facebooku, kde se máte v případě zájmu i hlásit k jednotlivým hrám.
Autorská citace #1
31.5.2018 20:36 - PetrH
Toz jsem se prihlasil na to zjednodusene dnd ;) do trpdolu, nepujdete taky nekdo?
Autorská citace #2
14.6.2018 14:54 - PetrH
Nikdo z d20 tam nemiri?
Autorská citace #3
14.6.2018 17:04 - York
PetrH: Býval bych tam rád vedl dungeoncrawl, ale nějak se mi nedaří překonat komunikační bariéru. I když teda popravdě jsem se o to až tak moc nesnažil. A samozřejmě taky není jistý, že by o to vůbec byl zájem.
Autorská citace #4
14.6.2018 19:33 - Selhan
Co se ti nedaří? Neodpověděli na mail?
Autorská citace #5
14.6.2018 19:45 - York
Selhan píše:
Co se ti nedaří? Neodpověděli na mail?


Nikdo z mých známých a spoluhráčů nikoho z organizátorů Žižkonu nezná - dokonce ani nikdo z nich nevěděl, že něco jako Žižkon existuje. Tím jsem vyčerpal komunikační kanály, do kterých se teď jsem ochoten pouštět ;-)

I kdybych chtěl psát mail, tak ho nemám kam poslat.
Autorská citace #6
14.6.2018 20:40 - sirien
York píše:
Nikdo z mých známých a spoluhráčů nikoho z organizátorů Žižkonu nezná

zařiď si to přes Captaina se kterym komunikuješ na GameConu ;)
Autorská citace #7
14.6.2018 21:13 - York
Tak dva dny před akcí už na to asi fakt není čas, ale o to nejde.

Do budoucna by bylo fajn, kdybychom aspoň někoho z nich dokázali přesvědčit, že minimálně o akcích, které pořádají, se fakt stojí za to bavit s lidma na Kostce a RPG fóru - obzvláště když přebírají akci, která se právě tady dlouho pořádala.

Na jednu stranu jsem strašně rád, že zase někdo v Praze pořádá RPGčkový con, na druhou stranu se to z mého pohledu trochu míjí účinkem, když to nijak nenavazuje na 30 let před tím. Nevím, jestli je to tím, že jsou to mladí lidé a fakt nevědí, co se tu dělo dřív, nebo něčím jiným, ale fakt by mě potěšilo, kdyby se nám to podařilo překonat.
Autorská citace #8
14.6.2018 22:19 - sirien
Podle mě to je z velké části efekt sociálních sítí které prostě konkurují zaběhlé komunitě a webům jako je Kostka. Což jsme už řešili v jiných diskusích.

Jinde (larpová komunita) ten efekt nastoupil brutálně dřív a některé ty věci (typu malá vazba mezi jednotlivými generacemi larperů atp.) tam jsou hodně cítit už teď. My jsme na to z určitých důvodů rezistentnější (a Kostka naštěstí z různých důvodů ještě víc než Fórum) a navíc tu vyvíjíme i nějakou aktivní snahu se věcem přizpůsobovat (a tím nemyslím jen ty profily na FB atp.), i když přiznávám že jsme v poslední době trochu polevili v pozornosti... ale prostě point je, že nebylo možné a ani sem si nikdy nedělal iluze že by bylo možné tomu tlaku odolávat na 100% navždy.

To není jako oznámení o rezignaci, jako spíš upozornění že ne všechny bitvy lze vyhrát a podobné střety nelze ustát zcela beze ztrát. Nějaké pozice prostě ztratíme. Doby kdy jedno RPG Fórum mohlo vládnout všem (a vládlo by samo monoliticky ještě dýl kdyby nenastalo Schizma - což ještě že se nestalo, protože by nás tenhle převrat možná zastih ještě míň připravený v naší bublině jednoho webu) jsou dávno pryč a už se nikdy nevrátí - otázka není zda Kostka (a RPG F) nějaký prostor a záběr mezi hráči ztratí, otázka je kolik toho dokážeme udržet.

Věci jako to co píšeš jsou to co by nám hodně pomohlo a o co se musíme snažit a určitě máš pravdu v tom že to je jedna z věcí, které lze a je potřeba praktikovat. Na druhou stranu - tohle prostě nemůžeme táhnout jako admini Kostky sami, na to je nás moc málo (a navíc Dukolm je ponořenej do kódění nějakejch super-cool věcí, z nichž některé nám v tom nakonec nějak taky pomůžou, ale ne přímo a ne hned, Demonica se trochu ztratila v poslední době mi přijde, Gurney zas lítá kdovíkde po světě, naposledy sem ho registroval v nějaký Transilvánii kde si hrál na Van Helsinga či co, ShadoWWW dělá co ve svém čase může a já když nedohánim psaní svejch článků které chci ještě najisto dokončit než cokoliv tak mám plný ruce GameConu kterej oproti zjevnému přesvědčení některých se taky fakt nestane najisto rok co rok sám od sebe).

Co tím chci říct je, že ano, pokud má Kostka stát jako maják nad knihovnou víc jak tisíce článků a diskusí s historií a know-how, jako nejen knihovna minulých, ale nadále i zdroj budoucích překladů a jako místo kde se koncentruje komunita s vkladem který přežívá dýl než tři odscrollování facebookového newstreamu, tak bude potřeba aby se zapojili i další návštěvníci. Mimo jiné třeba tím, co píšeš. Orgové Žižconu budou na GC - stejně jako dost lidí odtud. Zajděte za nima. Pobavte se o tom s nima. Já nestíhám a nemůžu bejt všude. Captain vás navede a kdyby nebyl poruce tak se ptejte po šéfovi Epiců, protože to je jeden z hlavních orgů Žižconu.
Autorská citace #9
14.6.2018 23:03 - PetrH
Demonica tam v vede dnd (teda pokud to neni shoda jmen)
Autorská citace #10
14.6.2018 23:05 - York
Každopádně kdo tam půjdete: Prosím, pozvěte je na Kostku. Třeba se někdo z nich chytí (a snad ho hned zase neodradíme :-)).
Autorská citace #11
14.6.2018 23:27 - sirien
PetrH píše:
Demonica tam v vede dnd (teda pokud to neni shoda jmen)

Já tím nechtěl říct, že přestala existovat nebo že nás přestala mít ráda, jen že poslední dobou nic nenapsala, nepřeložila, nenovinkovala, nediskutovala a tak vůbec :) Co vim tak nejspíš dál open-gamí v Brně a nevim co všechno dalšího dělá...

(Jako ne, že bych jí něco vyčítal - já měl poslední čtvrt rok na Kostku taky řádově míň času, než bych chtěl, takže tu mám neodbavenou frontu článků k napsání a překladů k přeložení, Merlinovi sem slíbil ToA na který sem sotva kouknul (sorry sorry sorry... já se jen musim dokopat k tomu udělat si template, což je práce na den... odtamtud to pak už pude rychle a klidně i po menších částech, slibuju!)... jak píšu, pokud to tu má fungovat ještě dlouho do budoucna (víc než na symbolicky-větší-než-vegetativní-úrovni), pak je potřeba aby se (zase) začala zapojovat i širší komunita. Což, samozřejmě, je trochu začarovanej kruh. Takže asi tak.
Autorská citace #12
15.6.2018 01:13 - Dukolm
York píše:
Každopádně kdo tam půjdete: Prosím, pozvěte je na Kostku. Třeba se někdo z nich chytí (a snad ho hned zase neodradíme :-)).

Tak jestli koukám správně do programu tak se toho můžeš ujmout i sám taky tam budeš :-)
Autorská citace #13
15.6.2018 01:36 - York
Měl jsem teď na mysli tu zejtřejší akci v Žižkovské knihovně.

Na Gameconu nejspíš budu mít trochu problém s identifikací - RPG geeků tam pravděpodobně bude plnej barák ;)
Autorská citace #14
15.6.2018 08:34 - Shako
Sirien píše:
Orgové Žižconu budou na GC - stejně jako dost lidí odtud. Zajděte za nima. Pobavte se o tom s nima. Já nestíhám a nemůžu bejt všude. Captain vás navede a kdyby nebyl poruce tak se ptejte po šéfovi Epiců, protože to je jeden z hlavních orgů Žižconu.


Šéfuje deskoherně a pro jistotu přidej jméno - Filip. ;-)
Autorská citace #15
15.6.2018 10:05 - Demonica
Pořád to tu ale sleduju. :)

Ano, na RPG day v knihovně povedu DnD.

S lidma ze Žizkonu jsem se domlouvala na jiné malé RPG akci (Kralohraní), kde jsem byla jako účastník, že se na mě můžou obrátit, když budou potřebovat vypravěče. Takže jsem se o vedeni her u nich ucházela aktivně. Nechci spekulovat, jestli měli dostatek vypravěčů, takže nepotřebovali vyvěšovat nic zrovna sem, nebo to bylo jinak. Tady na Kostce se info o akci objevilo.

Určitě by bylo super, kdyby se mezi novinkami objevovalo co nejvíce takových či podobných akcí. Jak psal sirien, je to jedna z možnstí, jak se může zapojit místní komunita, tedy kdokoli kdo o nějaké akci ví, může založit novou diskuzi, stačí se stručným infem, nebo napsat komukoli z adminů a ten tu diskuzi založí.
Takže holt musíme být aktivní, aby se tu něco dělo a mohli jsme na staré vztahy navazovat a nové budovat. :)
Autorská citace #16
15.6.2018 12:02 - York
Demonica píše:
Určitě by bylo super, kdyby se mezi novinkami objevovalo co nejvíce takových či podobných akcí. Jak psal sirien, je to jedna z možnstí, jak se může zapojit místní komunita, tedy kdokoli kdo o nějaké akci ví, může založit novou diskuzi


Tohle přesně Selhan udělal (za což mu patří díky), ale 1) nedá se tady na tu akci přihlásit, 2) nedá se tady domluvit s organizátory, protože to tady nečtou a nepíšou sem.


A samozřejmě Kostka by taky rozhodně užila nějakou novou krev a nová krev by nejspíš užila Kostku, kdyby věděla, že existuje, a že tu je spousta materiálů k RPGčkům.
Autorská citace #17
15.6.2018 14:46 - Selhan
Já se do nich právě kvůli tomuhle snažím rýt, teď jsem se aspoň nabídl, že to rozvěsím, nicméně zas na druhou stranu, Yorku, úplně nevím, na kolik je rozumné čekat od organizátorů, že někoho budou uhánět podle jeho nároků. Akce se evidentně naplnila i tak. (Ten mail jsem mimochodem zvláště s ohledem na tebe do postu na RPGF připsal, spolu s popisy nabízených her. Tady mi přišlo, že nikdo s FB problém nemá, tak je to zbytečné. Případně by jim to přece mohl vyřídit někdo z nás.)

Já se s nima o tom určitě zase pobavím, ale zase přesvědčovat je, ať se přesunou z FB, na kterým se to organizuje snadno, sem, mi přijde nesmysl. Noticka, aby se, kdo má zájem, mohl přihlásit, mi přijde jako rozmuný kompromis.

Nebo vás napadá, co by se s tím ještě dalo dělat?
Autorská citace #18
15.6.2018 15:05 - York
Selhan píše:
Tady mi přišlo, že nikdo s FB problém nemá


Pokud někdo s facebookem problém má, tak se to organizátoři nedozví, protože jinak než přes facebook nekomunikují :-)

Kdyby mi nezáleželo obecně na RPGčkových akcích v Praze, tak bych se taky mnohem raději neozýval a nechal to plavat.


Selhan píše:
á se s nima o tom určitě zase pobavím, ale zase přesvědčovat je, ať se přesunou z FB, na kterým se to organizuje snadno, sem, mi přijde nesmysl.


To by ani nebylo rozumné. Jestli je na něco facebook dobrej, tak právě na organizování akcí. Bohužel má ale v tomhle ohledu dost zásadní slabinu, a to že se na něj nedá psát (a diskuse dokonce ani číst) bez facebook accountu.

A samozřejmě pokud chceš komunikovat s lidma, kteří dělají něco jako ty, ale na facebooku nejsou, tak toho psaním na facebook nedocílíš.

Samozřejmě je to jejich rozhodnutí. Pokud se jim do toho chtít nebude, tak s tím nic nenaděláme.
Autorská citace #19
15.6.2018 16:02 - sirien
huh.

Ne, FB fakt neni dobrej na organizování akcí... FB je dobrej na promování akcí. Co do organizace se hodí možná tak na narozeninový párty a jiný super-jednoduchý věci pro pár (málo desítek) lidí.

FB je z pohledu organizace hlavně platforma pro informování, propagaci a komunikaci s publikem. Základní problém je samozřejmě ta komunikace s publikem, kde FB má nevýhodu té ostré hranice "lidí, co jsou na FB". Bohužel, velmi smutná pravda dnešního světa (velmi smutná... tak smutná, že ani většina lidí co tuší že něco není úplně ok netuší jak moc smutná... ale to je jiná story) je, že lidi sou FB tak posedlí, že udržování jiné platformy komunikace je prakticky mrtvá váha - na GC sme třeba mívali nativní web fórum které jsme udržovali právě pro lidi co nebyli na FB, ale už roky zpátky sme ho zrušili, protože jeho užitnost byla pro lidi menší než napsat nám na e-mail.
Autorská citace #20
15.6.2018 16:14 - Selhan
sirien píše:
jiný super-jednoduchý věci pro pár (málo desítek) lidí.

Takže třeba RPG day v knihovně :D
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20135807991028 secREMOTE_IP: 3.231.228.109