Volná diskuze

Merlin
11.9.2017 20:09
Dálava 20XX Evilquest


Pět hvězd. Pět Označených. Pět vyvrhelů. Pět vyvolených. Jeden Temný vládce. Pět kmenů. Jedna temná říše. Jedno království. Jeden úkol. Spousta mrtvých.

Systém DnD 5e. 4. level.

Rasy: V nestřeženém okamžiku zveřejním první rasu. kdo ji bude chtít a první si o ni řekne, toho je. Pokud se nikdo nepřihlásí, nebo bude přidělena, zveřejním další rasu. Buď můžete čekat a doufat, že přijde lepší a riskovat, že bude horší, nebo vezmete co je.

Povolání: Po rozebrání ras, přijdou na řadu povolání. Princip je stejný jako u ras. Čekat na "oblíbenou" a riskovat, že nepřijde, nebo jít na jistotu :).

Cíl hry: Snad se budete bavit. Moc se netrapte systémem. Krev poteče tak jako tak.

Cíl slupiny: zabít Prvního.

Cíl postav: (neznámý a individuální)

Hráči: Sirien, Nachtrose (potvrzen), Ebon (potvrzen), Tarfill (potvrzen), Babaj(potvrzen)
Náhradníci:

Doba hry: pravděpodobně sobota (až se Sirien vzbudí) nebo neděle

Gobr(Bugbear)- Nachtrose - Bojovník/Fighter
čistokrevný yuan-ti (yuan-ti pureblood) - Babaj
- Bárd/Bard
Gobliní dvojčata (Goblin) - SirienKouzelník a kouzelník/ Wizard and Wizard
Ještěrec (Lizardfolk)- Tarfill - Klerik/Clerik
Kobold)- Ebon
- Tulák/Rogue

14.9.2017 21:54 - Ebon Hand
lahodná partička, to jsem na to fakt zvědavý :-)
14.9.2017 23:21 - Ebon Hand
Trochu se peru s tím překladem..nejsou dovednosti a zdatnosti volně zaměňované, ale je to to stejné? Asi ano. :-)
Pokud chápu správně, tak na 3.levelu si ještě nemohu vzít z kapitoly 6 Možnost přizpůsobení žádnou odbornost?
14.9.2017 23:55 - sirien
dovednost = skill

zdatnost = označení dovedností, k nimž dostaneš bonus odvozený od své úrovně.

konečná hodnota skillu = bonus za atribut + zdatnostní bonus, pokud jsi v dané dovednosti zdatný.

Rasa, zázemí a povolání Ti nabízí určité zdatnosti (první dvě obvykle přímo říkají které dostaneš, povolání Ti dává obvykle 2-3 zdatnosti které si vybíráš ze seznamu cca 10-12. Tuláci a Bardi sou výjimka a maj skilly boostovaný o hodně víc)
15.9.2017 06:45 - Babaj
a jeste doplnim.. ano Ebone, pro nas jsou zatim odbornosti, neboli featy nedostupne...
15.9.2017 07:14 - Merlin
Aby jste měli možnost výběru...zvyšuji level na 4
15.9.2017 07:47 - Babaj
fiha .. aby se Ebonovi nezadrely CD romy :-)) super jdu juknout na featy(odbornosti )
15.9.2017 08:57 - Nachtrose
Merlin: je nějaký seznam (ne)povolených zdrojů/publikací?
15.9.2017 09:14 - Merlin
Nacht: o žádném nevím...vzhledem k tomu, že to má být funny oneshot, od něhož nic neočekávám :D, tak je mi to asi jedno :)

PS: zbytečně to netuň a neoptimalizuj :), ať pak nejsi zklamanej, když to nevyužiješ
ale pokud je to součást zábavy, tak směle do toho :)
15.9.2017 09:24 - Ebon Hand
Zvýšení hodnot vlastností je zvýšení aktuální vlastnosti o 2, nebo to je jedna odbornost z kapitoli 6? Dáváš mi lekci samotvorby postavy z 5e? :-)
15.9.2017 09:29 - Log 1=0
Můžeš si vybrat. Buď zvýšíš vlastnost, anebo si vezmeš odbornost.
15.9.2017 09:36 - Merlin
Ebon: ano, dávám postupně...mám tě rád, tak tě nechci zahltit :)

a jak píše Log, buď feat, nebo zvýšení vlastností
15.9.2017 09:57 - Ebon Hand
Tak to je velké dilema. Oboje má své nepopiratelné výhody. :-)
15.9.2017 10:06 - Merlin
:)má...za mě bych šel do featu...dává větší možnosti :). Vlastnosti jsou jen čísla
15.9.2017 10:08 - Ebon Hand
Pravdu díš pardále, nebudeme honit čísílka, když si mohu udělat opravdu vtipného superpadoucha. :-)
15.9.2017 10:22 - Merlin
Ebon Hand píše:
když si mohu udělat opravdu vtipného superpadoucha. :-)

tos prokaučovals, když jsi odmítl Houbáka
15.9.2017 10:31 - Merlin
Cíl vaší výpravy. Královské městečko Saragot. Rodiště krále Limbarda II. Skřetobijce

15.9.2017 10:35 - Nachtrose
Merlin píše:
Nacht: o žádném nevím...vzhledem k tomu, že to má být funny oneshot, od něhož nic neočekávám :D, tak je mi to asi jedno :)

PS: zbytečně to netuň a neoptimalizuj :), ať pak nejsi zklamanej, když to nevyužiješ
ale pokud je to součást zábavy, tak směle do toho :)


Pro mne je zábava i to. ALe taky mám houby přehled o 5e knížkách, jelikož jsme jako družina specializováni na 13A.
15.9.2017 10:40 - Merlin
Nacht: jj..já jen, že vím jak si u her vždycky dáš hodně záležet a pak to často vyjde vniveč a pak jsi rozmrzelý :)
15.9.2017 10:52 - Merlin
Dotaz do pléna:

Jsem zvyklý odehrávat případné souboje na mapách, ale někteří z vás ne. Takže se chci domluvit jakou variantu preferujete. Případně, zda nějaký kompromis (plus mínus nástin)
15.9.2017 11:15 - Nachtrose
Merlin píše:
Nacht: jj..já jen, že vím jak si u her vždycky dáš hodně záležet a pak to často vyjde vniveč a pak jsi rozmrzelý :)


Guilty as cherged i guess?
Občas proto, že si nešťastně vyložím premisu hry a pak se s ní prostě "nepotkám", občas nejspíš proto, že se se mne stává starej bručoun...



K těm mapám a tak, osobně preferuji mapky a figurky, pomáhají mi s vizualizací a orientací. Jestli nemáš a budeš chtít, přinesu ty svoje pokreslovací gridy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11070585250854 secREMOTE_IP: 100.26.140.179