Volná diskuze

Sparkle
6.2.2017 10:58
Jarní RPG Day Praha 2017
Setkání fanoušků RPG her. Budete si moci zahrát jednorázové dobrodružství pod vedením zkušených vypravěčů. Večer bude afterparty v blízké hospodě.

Datum: Sobota 25. 3. 2017

Začátek: 13:00

Místo konání: Tomovy hry (ex Mephit), Arbesovo náměstí 14, Praha 5 Smíchov. www.tomovyhry.cz

Hospoda: od 19:00 http://www.utucnaku.cz/ rezervace na jméno "RPG"

Nabízené hry:

Night's Black Agents

"Byli jste jednotkou vojáků v Afgánistánu a poté námezdnými vojáky ve střední Americe. Jedna z vašich posledních operací byla zachránit unesené děvče, ale přišli jste příliš pozdě a ona byla zavražděna. Vůdcem únosců byl upír, kterého se vám podařilo zabít. Na čas jste se rozešli, aby jste se s tím vyrovnali. Po několika týdnech jste obdrželi zprávu od vašeho bývalé velitele, nadporučíka Kelvina: “Pomoc!”. Každý z vás nyní míří do města, aby jste společně odhalili, co se děje."

Hra o vyšetřování a odhalování záhad, postavy budou připravené, pravidla není nutné znát předem.

Maximální počet hráčů: 4. Přihlášení: Hunter, Pavel M., Vladimír Č.

Cavemaster

Příběh z doby kamenné. Hra se vyhodnocuje pomocí kamínků místo kostek.

Maximální počet hráčů: 6. Přihlášení: Klojstr +1, Legition, QAstral, Tarfill, Macintoush

Montsegur 1244

Vážná hra sledující příběhy pronásledovaných kacířů v roce 1244.
Tato hra se hraje bez GMa.

Maximální počet hráčů: 6. Přihlášení: Jay, Morech, Mili P., Ivo D., Filip J., Vojtěch Š.

Star Wars ve Fate

Maximální počet hráčů: 5. Přihlášení: Elgard, Daniel M., Jiří M. +1, Ondřej D.

The Sprawl

Cyberpunk s pravidly na základě Apocalypse Engine.

Maximální počet hráčů: 4. Přihlášení: Gurney, Tomislav, Michal O., Karel H.


Přihlášení, ale nevědí, co budou hrát:
Autorská citace #1
6.2.2017 11:01 - Sparkle
Co by se hrálo? Co vím že už zaznělo za návrhy:

Cavemaster (Vojta)

Montsegur 1244 (GM-less)

PetrH - Kouzlem a Mečem?

Sirien - ?
Autorská citace #2
6.2.2017 11:10 - York
1. 2. už asi nestihnem.
Autorská citace #3
6.2.2017 11:11 - Mildar
Dogs in the Vineyard
Autorská citace #4
6.2.2017 11:27 - Sparkle
York píše:
1. 2. už asi nestihnem.


Dík za upozornění, má to být 1. 4. Upraveno.

Mildar píše:
Dogs in the Vineyard


To zní dobře, chtělo by se ti to GMovat?
Autorská citace #5
6.2.2017 14:07 - Mildar
Sparkle píše:

To zní dobře, chtělo by se ti to GMovat?

Klidne. Ale pokud se najde nekdo zkuseny, co tohle ma nahrany, tak si to u nej velice rad zahraju :D
Autorská citace #6
6.2.2017 15:21 - PetrH
za me je to tak daleko, ze termin je asi jedno... jo do kam 4-5 lidi vezmu, zimni pohadka jiz ceka, charaktery by byly taky k dispozici.
Autorská citace #7
6.2.2017 18:28 - Sparkle
Mildar píše:
Klidne. Ale pokud se najde nekdo zkuseny, co tohle ma nahrany, tak si to u nej velice rad zahraju :D


Zatím nevypadá, že by se někdo hlásil. Ty termíny můžeš oba?
Autorská citace #8
6.2.2017 20:40 - Mildar
Ted zrovna jsem zapl kostku, protoze jsem si vzpomnel ze 25.3. nebudu moct. Toho 1.4 bych mohl
Autorská citace #9
7.2.2017 08:55 - Sroty
Já bych opět nabídl Burning Wheel, ale jestli bude vést hru Mildar v DitV nebo Sirien ve Fate/Gumshoe, raději bych se zúčastnil jako hráč. Nabízené termíny jsou pro mě všechny schůdné.
Autorská citace #10
7.2.2017 11:39 - -Sniper-
Pokud to bude 1.4., tak to bych i dorazil.... ale je to nebezpečený termín, někdo by to mohl brát jako apríl :)
Autorská citace #11
7.2.2017 11:55 - Sparkle
Dobře, takže PetrH a Mildar můžou 1. 4. a vedli by hru, kdo další by mohl v tomto termínu přijít a něco vést? Vojto?

Sroty píše:
Já bych opět nabídl Burning Wheel, ale jestli bude vést hru Mildar v DitV nebo Sirien ve Fate/Gumshoe, raději bych se zúčastnil jako hráč. Nabízené termíny jsou pro mě všechny schůdné.


Tak můžeš být hráč a zároveň záložní GM, kdyby někdo na poslední chvíli odpadl?
Autorská citace #12
7.2.2017 12:25 - Vojtěch
Já zatím nemám nic proti žádnému z termínů.
Autorská citace #13
7.2.2017 12:27 - Sroty
Sparkle: Jo, to by šlo.
Autorská citace #14
7.2.2017 12:43 - Sparkle
Právě jsem zjistila, že ten termín 1. 4. se moc nehodí, manžel je pryč a tak nemáme backup na obsluhu / hlídání. Takže by to muselo být buď toho 25. 3. nebo 15. dubna. Mildare, Vojto, Petře, jak vidíte tuhle variantu?
Autorská citace #15
7.2.2017 12:56 - Vojtěch
Můžu.
Autorská citace #16
7.2.2017 14:53 - Mildar
Ze vsech datumu co nemohu jsi vybrala ty pro me nejhorsi.
Mno nic, je blbost aby jsi to kuly me prehazovala. Urcite se najdou jini. pokud by se neco zmenilo tak se prihlasim
Autorská citace #17
7.2.2017 15:10 - Sparkle
Tak to dáme na toho 25. 3.?
Autorská citace #18
7.2.2017 16:28 - PetrH
za me je to jedno, 25.3.explicitne nic nemam, teda rpgday je
Autorská citace #19
7.2.2017 16:49 - Sparkle
Kdo další by byl ochoten něco vést, pokud by se to konalo 25. 3. ?
Autorská citace #20
7.2.2017 18:49 - sirien
25 je u mě jeden z unknown víkendů; co budu dělat budu vědět nejspíš nejdřív příští týden.
Autorská citace #21
9.2.2017 13:31 - Sparkle
Chtělo by to aspoň tři hry mít domluvené, než to odmávnu. Zatím máme Kouzlem a Mečem (PetrH) a Cavemaster (Vojta).
Autorská citace #22
9.2.2017 13:53 - sirien
Já bych měl tušit jak na tom tou dobou budu začátkem příštího týdne.
Autorská citace #23
9.2.2017 13:54 - Sparkle
Paráda. Já zatím domlouvám i na jiných kanálech. Byl by zájem zahrát si GM-less variantu Dungeon Worldu?
Autorská citace #24
9.2.2017 21:25 - Demonica
Já bych mohla vést Night's Black Agents.
Autorská citace #25
10.2.2017 00:52 - Sparkle
Demonica píše:
Já bych mohla vést Night's Black Agents.


Určitě!! To by se výborně doplňovalo s KaM a Cavemasterem. Každý úplně jiný typ hry.
Autorská citace #26
12.2.2017 15:01 - Sparkle
RPG Day teda bude 25. 3.

Zítra to nějak oficiálně dám do programu a budem to ladit.
Autorská citace #27
12.2.2017 17:10 - PetrH
Super, zkusil jsem pozvat na predvadecku tvurce draci hlidky, ale obavam se, ze nedojdou;)
Autorská citace #28
13.2.2017 00:00 - Sparkle
PetrH píše:
Super, zkusil jsem pozvat na predvadecku tvurce draci hlidky, ale obavam se, ze nedojdou;)


Jako že by si zahráli s tebou KaM, nebo že by předváděli Dračí hlídku?
Autorská citace #29
13.2.2017 07:57 - PetrH
Psal jsem jim, zda nechteji predvest draci hlidku, a aby te kontaktovali... ale obavam se, ze to z jejich strany asi nebude preferovane
Autorská citace #30
13.2.2017 08:17 - Quentin
Oni hlavně nejsou z Prahy, ne?
Autorská citace #31
13.2.2017 09:13 - PetrH
Sice jsou z Ostravy, ale slibujou testovaci hrani v praze. Jen podle posledniho vyjadreni na dotaz, tak nez opentest sirokou komunitou se jedna o test vybranymi jedinci, kdy u kazeho testu ma byt zastupce tvurcu. Vzhledem k planu dat to v lete do tisku nejsem si celkem jist, zda by siroky opentest mel stejne sanci neco zmenit...
Autorská citace #32
13.2.2017 11:16 - Gurney
Tak zas abychom byli fér tak věci zřejmě ještě nejsou ve fázi nějakého testování pro veřejnost a je docela pochopitelné, že člověk si nejdřív chce vyzkoušet na známých, jestli nenapsal úplnou zhovadilost, než to začne někde prezentovat:

Darčí Hlídka na FB píše:
Aktuálně teprve přepisujeme stávající verzi do "první čitelné". V březnu budeme testovat na družinách (tj. odhadem 60-80 hráčů a PJů) a teprve po těchto testech a úpravách na základě feedbacku vznikne další verze, která se snad v nějaké "lite" verzi objeví. Chceme být co nejblíž hráčům a sledovat bezprostřední reakce u jednotlivých herních mechanik. Díky za pochopení a pěkný den.

...

Díky moc za pozvánku. Uvidíme, co půjde udělat.


Navíc kromě poznámky o "prastarém originálu Dungeons&Dragons" (což, pokud je myšleno Basic D&D, by vůbec nebyl špatný základ pro DrD-like hru, alespoň pokud by někdo strávil nějaký čas hraním např. Sword&Wizadry) jsem nezachytil nic na téma "chceme použít engine XYZ", což znamená hodně moc práce navíc oproti použití nějakého osvědčeného základu.
Autorská citace #33
13.2.2017 12:48 - PetrH
dračíhlídka píše:

První družiny jsme identifikovali interně (jednak lidi, kteří DrD nikdy nehráli a pak také zkušení hráči). Bude se hrát hodně na Severní Moravě. Určitě bude také hra v Hradci Králové, nějaký team bude odehrávat v Praze. Chceme u toho mít lidi, kteří píšou Hlídku, aby mohli lépe zaregistrovat případné problémy a nejasnosti.
Dále se bude hra předvádět na několika Conech - část už je bookovaná, část se řeší (TriCon, OstraCon atd)
Větší "public hraní" bude až později na jaře. Pokud máš zájem si zahrát, ozvi se přes kontaktní formulář na webu prosím a napiš odkud jsi, zda máš případně družinu, jak dlouho jsi hrál DrD a podobně, abychom měli představu, jakou "generaci" hráče představuješ ;-)
Díky moc a pěkný den
Pavel

vycházel jsme z tohoto :) proto se mi líbila praha, ale bohužel není veřejná... systém může být fajn, jen všichni čekáme na zpracování a trošku nevím, zda, když to má jít do tisku za půl roku a ještě nejsou sepsaná vlastně pravidla v podobě pro test...přál bych tomu projektu právě úspěch:)
Autorská citace #34
13.2.2017 13:51 - Sparkle
Událost na fejsbůku: https://www.facebook.com/events/1789405154716891/

Počkám na Siriena, jestli jeho hra bude součástí nebo ne, pak spustím přihlašování na jednotlivý hry a začnu to propagovat.

Vojto, Petře, Demonico, jaký je maximální počet lidí co chcete mít ve svých skupinách? A je někdo z vás ochotný vzít si do skupiny děti, pokud by se mi nějaký přihlásily? Já tentokrát budu mít směnu na krámě, takže nezvládnu dělat GMa, ani záložního :(
Autorská citace #35
13.2.2017 13:59 - Vojtěch
6 max, děti můžou, pokud jim nevadí, že je sežere tygr, nebo tak něco.
Autorská citace #36
13.2.2017 14:10 - Aegnor
Vojtěch píše:
děti můžou, pokud jim nevadí, že je sežere tygr, nebo tak něco.

Hned na začátku?
Autorská citace #37
13.2.2017 14:13 - Demonica
Maximálně 4 osoby, pro děti tato hra není.

Hra Night's Black Agents: "Byli jste jednotkou vojáků v Afgánistánu a poté námezdnými vojáky ve střední Americe. Jedna z vašich posledních operací byla zachránit unesené děvče, ale přišli jste příliš pozdě a ona byla zavražděna. Vůdcem únosců byl upír, kterého se vám podařilo zabít. Na čas jste se rozešli, aby jste se s tím vyrovnali. Po několika týdnech jste obdrželi zprávu od vašeho bývalé velitele, nadporučíka Kelvina: “Pomoc!”. Každý z vás nyní míří do města, aby jste společně odhalili, co se děje."

Hra o vyšetřování a odhalování záhad, postavy budou připravené, pravidla není nutné znát předem.
Autorská citace #38
13.2.2017 14:21 - Vojtěch
Aegnor píše:
Hned na začátku?


Tak spíš ke konci. Fixlovat kostky se v Cavemasteru nedají.
Autorská citace #39
13.2.2017 15:46 - PetrH
za me tak 4-5 lidi vek 10+, unos dcery krale skrety... klasicke hezke genericke vytloukanicko :D
Autorská citace #40
13.2.2017 16:17 - LokiB
PetrH: snad "únos dcery krále skřetů", ne? udělali to ti hnusní elfové nebo trpaslíci. sestavit trestné skřetí komando a vytlouct to všechno!
Autorská citace #41
13.2.2017 16:51 - Šaman
Ha! Konečně družina, kde být kroll ten chytrý. Grrum nesouhlasit že elfáky vybít všecko. Některá nechat čerstvá na potom. Elfiska se rychle kazit.
Autorská citace #42
13.2.2017 17:30 - PetrH
aha, nojo KaM nema rasy a nejaky bonusy k nim a pod, takze klidne muze byt kroll kouzelnik s inteligenci nejvyssi kostky (k12). sakra nejsou rasy a kouzelnik je spise "titulek"...
Autorská citace #43
13.2.2017 18:04 - sirien
Aha, výborně... no tak já bohužel 25. stále netušim, protože to ještě závisí na nějaké jiné věci která ještě není rozhodnutá. Dám vědět ASAP (během týdne, snad)
Autorská citace #44
13.2.2017 18:12 - Tarfill
Rád bych si Kouzlem a mečem zahrál.
A když to bude přímo od hlavního propagátora a člověka, od kterého jsem pravidla i obdržel, byl bych ještě radši.
Napíšete si mě tam? :-)
Autorská citace #45
13.2.2017 19:17 - PetrH
Tadfill : snad te nezklamu:) pisu si te;)
Autorská citace #46
13.2.2017 19:40 - Flowerpot
Nazdar, ten Montsegúr by som teda mohol ako priniesť, tak nejak v rámci možností aj uviesť a hneď by som sa doňho teda prihlásil. :)
Autorská citace #47
13.2.2017 20:04 - Sparkle
Flowerpot píše:
Nazdar, ten Montsegúr by som teda mohol ako priniesť, tak nejak v rámci možností aj uviesť a hneď by som sa doňho teda prihlásil. :)


Ahoj, to by bylo parádní. Kolik max lidí ve skupině? Stihne se to odehrát cca do 20. hodiny?
Autorská citace #48
13.2.2017 20:12 - Flowerpot
3-6 (takže so mnou maximálne päť ďalších). Či sa to stihne odohrať, je otázka, čo ja mám skúsenosti, tak to má hrozne variabilné tempo, no. :) Ale každopádne tých sedem hodín by na to malo stačiť určite, oficiálne hlavy tvrdia, že to má trvať 3-6.
Autorská citace #49
13.2.2017 21:05 - captain66
Pokud bude zajem, tak bych mohl vest Paranoiu XP, temne komedialni dystopicke scifko.
Autorská citace #50
13.2.2017 21:38 - Sparkle
Flowerpot píše:
3-6 (takže so mnou maximálne päť ďalších). Či sa to stihne odohrať, je otázka, čo ja mám skúsenosti, tak to má hrozne variabilné tempo, no. :) Ale každopádne tých sedem hodín by na to malo stačiť určite, oficiálne hlavy tvrdia, že to má trvať 3-6.


ok, dám to do programu.

captain66 píše:
Pokud bude zajem, tak bych mohl vest Paranoiu XP, temne komedialni dystopicke scifko.


Tentokrát max 5 skupin, protože nemáme obsluhu do druhý pobočky, takže se musíme vejít na Arbes. Takže tohle bude záviset od Siriena. Kdyby nemohl vést to svoje, tohle by se tam ještě vešlo.
Autorská citace #51
13.2.2017 22:43 - Shako
Hmm, zajímavá nabídka. Měl bych mít čas, zahrál bych si NBA s Demonicou. :)
Autorská citace #52
14.2.2017 00:49 - sirien
Tak 25. bych nakonec měl mít čas, tak otázka je, co si chce kdo zahrát :)

(k nabídce odvedle bych asi mohl přihodit i Fate Star Warsy)
Autorská citace #53
14.2.2017 08:36 - Sroty
Sirien: Budu lobovat za Ashen Stars nebo jiné Gumshoe. SW se nebráním, ale není to zrovna můj šálek kávy.
Autorská citace #54
14.2.2017 10:16 - Shako
Sroty: BNA jsou gumshoe, pokud mě nešálí zrak. ;-)

Sirien: Tak to jsem zvědav s čím příjdeš, abych nemusel měnit hru. Co tak nechat GMovat Captaina a něco si zahrát? Ikdyž tedy Paronia mě taky láká. :-D Aspoň, že Sroty tentokrát nevede BW.
Autorská citace #55
14.2.2017 22:19 - sirien
Jo, ať je pořádek. Pokud se mnou někdo bude chtít hrát :) tak:

Sparkle píše:
jaký je maximální počet lidí co chcete mít ve svých skupinách?

5

Sparkle píše:
A je někdo z vás ochotný vzít si do skupiny děti, pokud by se mi nějaký přihlásily?

Pokud se slovem děti myslí jedinci co mají mentálně blíž k "young teens" než k něčemu ve věku školkové docházky a pokud se přihlásí samy (protože hrát fakt chtějí) a ne že je přihlásí rodiče (protože je chtějí uklidit a "tak si zahraješ, bude to zábava"), tak asi může být.

(Na vlastní rodičovské nebezpečí - nemám žádné tendence chodit kolem dětí po špičkách a nemám nejmenší problém kolem nich rozlejt pár galonů krve i s vnitřnostma, protáhnout je plně noirovým příběhem s prostitutkama ani obrátit hru do nervujícího hororu - teda, to poslední v prostředí herny asi moc nehrozí, ale chápeme se, že jo...)

((zajímavé je, že těm dětem to obvykle vůbec nevadí, spíš naopak, jen někteří útlocitní rodiče to nesnáší moc dobře...))

(((tím neříkám, že se něco takového stane, jen předesílám, že se to teoreticky stát může a pokud by na to došlo, tak nebudu mít problém pokračovat vesele dál a nebudu se za to nikomu omlouvat)))


---------

Pro zájemce:

Nějaké hry sem už nabídnul tady, ale chápu, že si je případně ti co se na ně předběžně přihlásili budou chtít radši zahrát víc v klidu než v rámci RPG Day.

V podstatě klidně něco připravim - ideálně Fate nebo GUMSHOE (případně by šlo i WoD - nikoliv mágy, na RPG Day fakt Mage dělat nebudu)


Shako: zaprvé to je NBA a zadruhé tady máš jejich pravidla v Kostce.
Autorská citace #56
16.2.2017 20:53 - captain66
Tak me hod k Demonice na NBA, s tim ze budu pripadne nahradni GM.
Autorská citace #57
17.2.2017 03:14 - Sparkle
Jsi tam. Pátý GM tedy bude kdo? Sirien?
Autorská citace #58
17.2.2017 10:59 - sirien
Mě to je poměrně jedno - ty hry co sem nabídnul vedle si očividně asi chceme zahrát při nějaké jiné příležitosti, takže sem docela on demand pokud někdo něco chce a pokud ne, tak si klidně přijdu jen zahrát :)
Autorská citace #59
17.2.2017 12:49 - Sparkle
Tak kvůli tématický různorodosti by se asi hodila nějaká scifárna.
Autorská citace #60
17.2.2017 13:14 - sirien
Tak v mojí nabídce přepiš WoDčko na Techno... hah, nope, tricky, žádný mágové :D - škrtni WoDčko a ten zbytek sou samý scífka :)
Autorská citace #61
17.2.2017 14:03 - Sparkle
Nějak se mi nedaří to dohledat :( Napiš prosím co teda bys byl ochoten vést a v jakým systému.
Autorská citace #62
17.2.2017 14:41 - sirien
Ashen Stars (Pleasure Bringers)
Fate Star Wars
Sobotovanou misi (Fate, hard SF)

V rámci RPG Day mi to je asi dost jedno, takže klidně odvyprávim to, co si lidi budou chtít vyzkoušet.

(Ti, kterým sem tyhle hry slíbil v sousedním tématu, se nemusí bát, odehraju si to s nima jindy)
Autorská citace #63
17.2.2017 14:43 - Sparkle
Tak dáme Fate Star Wars?
Autorská citace #64
17.2.2017 14:48 - sirien
Jestli je zájem, tak klidně :)

Mám takovej hezkej příběh z alter Old Republic období co začíná takovou malou nenápadnou diplomatickou misí... myslim ale že ho se mnou nehrál nikdo, kdo by mohl mít tady zájem, tak ho klidně zrecykluju (resp. hrála ho Demonica, ale ta bude vést NBA, takže easy).
Autorská citace #65
17.2.2017 14:51 - sirien
ADD: ten příběh nemá nutně přímo pre-script postavy, ale má dané nějaké role, které je dobré naplnit:

- Jedi master
- Jedi padawan
- Diplomat
- Republic spec-ops trooper
- Smuggler

Není asi úplně třeba to jít 1:1, ale mělo by platit, že tam bude někdo kdo může aspoň vystupovat jako diplomat a měl by tam být aspoň jeden Jedi když už ne dva, nicméně neměla by to být banda Jediů na výletě.
Autorská citace #66
17.2.2017 14:53 - sirien
ADD2: ou DAMN - teď sem si vybavil, že sem ho hrál ještě jednou při nějaké příležitosti v Mephitu s nějakou skupinkou, ale zabohy si nevybavuju, kdo v ní vlastně byl :/

Kdyžtak dej vědět a já připravim nějakej jinej
Autorská citace #67
17.2.2017 20:26 - Naoki
předběžně hlásím zájem o FATE SW, jen musím ještě usmlouvat účast :-)
Autorská citace #68
18.2.2017 11:24 - Sparkle
Napsala jsem tam teda Star Wars ve Fate (jaký dobrodružství se může doladit pak) a tím je počet skupin finální a můžete se přihlašovat.
Autorská citace #69
18.2.2017 12:29 - LokiB
Sparkle: je fajn, že se ujal ten alternativní popis "Únos dcery krále skřetů" :D
Autorská citace #70
18.2.2017 14:50 - PetrH
No a pujdes hrat;)
Autorská citace #71
19.2.2017 11:38 - Sroty
Sparkle: Napiš mě prosím k NBA.
Autorská citace #72
22.2.2017 11:21 - Hunter
Marti, budes-li tak laskava, tak se rad pridam na NBA :-)
Autorská citace #73
22.2.2017 17:51 - Sparkle
Jsi tam, NBA je tím pádem plný.
Autorská citace #74
24.2.2017 23:18 - Klojstr
Předběžně se hlásím na Cavemastera. Legition a QAstral také.
Autorská citace #75
25.2.2017 04:53 - Sparkle
Klojstr píše:
Předběžně se hlásím na Cavemastera. Legition a QAstral také.


Říkala jsem si, na co se asi přihlásíte, a tipla jsem to správně. Jste tam. ;)
Autorská citace #76
25.2.2017 07:58 - Vojtěch
:D

kostky si nenoste.
Autorská citace #77
25.2.2017 11:00 - Elgard
Prosím o napsání k Fate SW
Autorská citace #78
25.2.2017 13:39 - PetrH
Pripadam si blbe kam nikdo nechce?:))
Autorská citace #79
25.2.2017 16:19 - Sparkle
Klid, akce je až za měsíc, ještě jsem to moc nepropagovala :)
Autorská citace #80
28.2.2017 14:11 - Sparkle
Montsegur je plný. Zbývají tedy volná místa na Cavemastera, Kouzlem a Mečem a Star Wars ve Fate.
Autorská citace #81
5.3.2017 14:59 - PetrH
Jak to vypada se zajmem na moji hru? Ja zda mam na 25 hledat pripadne jiny program, respektive uz bych nahradnika mel
Autorská citace #82
5.3.2017 15:13 - Sparkle
Do kdy potřebuješ vědět, jestli tvoje skupina bude naplněná?
Autorská citace #83
5.3.2017 19:45 - Tarfill
V pripade ze KaM padne, rad bych se pridal k Vojtechovi na Cavemastera...
Autorská citace #84
5.3.2017 21:37 - PetrH
Tarfill: ja bych nerad, jen nevim, chtelo by to alespon 2 jeste :)
Sparkle: patek dopoledne ? abych vedel, zda se sbalim a pojedu se synem na kraso zavody;)
Autorská citace #85
7.3.2017 22:16 - Klojstr
Na Cavemastera s nami dorazi jeste jeden.
Autorská citace #86
9.3.2017 13:34 - sirien
Kdo všechno je teď přihlášený na ty SW?

Potřeboval bych pak nějak +- přehled aspoň týden předem ať to stihnu připravit.
Autorská citace #87
9.3.2017 13:46 - Sparkle
Já jsem se snažila trochu popohnat lidi, kteří se mi hlásili že chtějí asi přijít, ale neřekli na co, ale nedostala jsem z nich nic. Ještě je brzo. Koncem příštího týdne je proprudím znova a dám ti vědět. Ty SW by se měly určitě naplnit. U KaM nevím.
Autorská citace #88
13.3.2017 12:12 - Sparkle
SW Fate je plný. Takže momentálně jsou 2 volná místa na Cavemaster a 4 na KaM. Petře, je to teda na tobě, jestli se ti chce čekat na zaplnění nebo KaM stornovat.
Autorská citace #89
13.3.2017 16:39 - Šaman
Zrovna podrobně pročítám ta SW Fate pravidla a byl jsem hodně nahlodán změnit plány na tento den. No nic, snad vyjde počasí a trocha pohybu na čerstvém vzduchu bude při jaru taky fajn.
Autorská citace #90
13.3.2017 16:43 - sirien
Nevyjde. Na všechny dny co teď něco povedu sem si už objednal průtrže mračen, kroupy, mlhy a bouřky s hromobitím. Představený Vnitřního kruhu mě ujistil na svůj život, že bude dodáno dle požadavků, takže se buď bude pořádně snažit a budeš mít smůlu, nebo si Vnitřní kruh bude muset najít nového arcimistra.
Autorská citace #91
13.3.2017 17:38 - PetrH
Tak je to jednoduche...toho clobrdu dejte na caverny a pokud by se nahodou nekdo nobjevil na kam muzeme to zvazit, ale koukam, ze hra je v ocich hracu mrtva.... ja budu pocitat, ze spise nic nebude a kdyby nahodoj jo, tak se uvidi...
Autorská citace #92
13.3.2017 17:46 - sirien
Sparkle: ok. Pošli mi pls kdyžtak nějakej přehled hráčů a kdo to je (klidně do PM), ať aspoň trochu tušim :)
Autorská citace #93
13.3.2017 17:52 - Sparkle
V tom případě už je jen 1 volný flek na Cavemastera a uvolnil se jeden slot pro novou grupu místo KaM. Je tu někdo, komu by se chtělo něco GMovat? Pokud se nikdo nenajde, tak holt další zájemci o hru budou náhradníci.


Šaman píše:
Zrovna podrobně pročítám ta SW Fate pravidla a byl jsem hodně nahlodán změnit plány na tento den. No nic, snad vyjde počasí a trocha pohybu na čerstvém vzduchu bude při jaru taky fajn.


Třeba se ještě někdo odhlásí.
Autorská citace #94
13.3.2017 18:59 - Šaman
sirien píše:

V Prahe ať máte klidně kroupy, my jsme krytí za Ještědem, takže sem se nedostanou. Většinou je to naopak, ale jestli jsi pro jih zařídil dešť se sněhem, tak u nás bude krásná jarní bitva. :)

Jinak ty SW jsou krásný mustr k něčemu, co jsem začal vytvářet už předtím (Fate DrD). Konkrétní implementace Fate pravidel pro konkrétní svět. Hráčům, kteři chtěli hrát "dračák" na Fate chyběly právě třeba předpřipravené archetypy s unikátními triky. To, že si je mohou vytvořit úplně podle sebe pro ně nemá takový wow efekt, jako když si přečtou, že mohou hrát elitního vojáka, který jediný má bonus na těžké zbraně a na boj proti skupinám.

Našel jsem pár wtf momentů, které s tebou chci probrat na jednom z hraní v Mephitu.
Autorská citace #95
16.3.2017 15:40 - Macintoush
Pokud je ještě jedno místo na Cavemastera, tak se tam hlásím, pokud ne tak mě napište jako náhradníka.
Autorská citace #96
16.3.2017 16:57 - Sparkle
Macintoush píše:
Pokud je ještě jedno místo na Cavemastera, tak se tam hlásím, pokud ne tak mě napište jako náhradníka.


Je tam volné místo. Tím pádem jsou všechny hry full, pakliže by se nenašel někdo ochotný ještě něco GMovat.
Autorská citace #97
16.3.2017 23:10 - captain66
Sparkle: Staci, kdyz ti dam vedet zitra? Potrebuju si rozmyslet, zda to stiham pripravit.
Autorská citace #98
17.3.2017 01:00 - Sparkle
captain66 píše:


Je to na tobě, pokud chceš radši hrát NBA tak na to dlab. Budou čtyři skupiny no. Není podmínka, aby jich bylo pět. Když se ví takhle dopředu, že GM nebude, tak je to v cajku.
Autorská citace #99
17.3.2017 01:04 - sirien
Captain bude hrát NBA a bude vést hru, jen začne o dvě hodiny pozdějc.

Ono se to tak už sejde, neboj. Demonica se o to už postará. Ostatně se jí tak neřiká pro nic za nic.
18.3.2017 00:04 - captain66
Ok, tak muzu vest The Sprawl, pokud je stale zajem. Jde o cyberpunkovou mutaci Apocalypse enginu. Na nastudovani paranoiu se ted uplne necitim.
18.3.2017 01:36 - Tomislav
Já bych taky přišel (mám čas) ale záleží na tom jestli bude ještě něco k hraní - všude plno - jinak bych dal nejradši sw fate...
18.3.2017 02:24 - Sparkle
captain66 píše:
Ok, tak muzu vest The Sprawl, pokud je stale zajem. Jde o cyberpunkovou mutaci Apocalypse enginu. Na nastudovani paranoiu se ted uplne necitim.


Tak jo, vypíšu to, budu ti ale zatím držet místo na NBA, abys o něj nepřišel, kdyby se tvoje grupa nesložila. Kolik je maximum hráčů?

Tomislav píše:
Já bych taky přišel (mám čas) ale záleží na tom jestli bude ještě něco k hraní - všude plno - jinak bych dal nejradši sw fate...


S velkou pravděpodobností se uvolní flek na Montsegur, potvrdím zítra
18.3.2017 09:55 - Tomislav
Montsegur a Cavemasters se mně hrát nechce :)Raději mě napiš ke captainovi a náhradníka na NBA a Star Wars.
18.3.2017 10:43 - captain66
4, v krajnim pripade snesu i 5.
18.3.2017 11:10 - Gurney
Já bych The Sprawl dal.
18.3.2017 12:20 - Sparkle
Tomislav píše:
Montsegur a Cavemasters se mně hrát nechce :)Raději mě napiš ke captainovi a náhradníka na NBA a Star Wars.


ok, a kdyby se Sprawl naplnil tak bys chtěl spíš tam nebo na uvolněné NBA místo po Kapitánovi?
18.3.2017 21:59 - Shako
NBA uvolním - nejspíš to nestíhám. Kdyby mi to náhodou vyšlo, tak si zahraju co bude volné.
18.3.2017 22:05 - Tomislav
Sparkle píše:
ok, a kdyby se Sprawl naplnil tak bys chtěl spíš tam nebo na uvolněné NBA místo po Kapitánovi?


Je mě to fuk - NBA nebo Sprawl zní oboje stejně cool...
20.3.2017 12:05 - Sparkle
Volná místa v tuto chvíli:

Night's Black Agents - 2 místa
The Sprawl - 1 místo
20.3.2017 12:54 - Sparkle
Na sobotu večer je od 19:00 rezervace U tučňáků (tam co vždycky) na jméno RPG. http://www.utucnaku.cz/
21.3.2017 22:02 - papající kuře
Ahoj, jak dlouho se tak nějak plánuje zůstat v té hospodě? Od 23:00 bych teoreticky něco měl, jestli to stíhám nebo ne, pokud se U tučňáka plánuje zůstat déle :)
Díky
21.3.2017 23:49 - Sparkle
papající kuře píše:
Ahoj, jak dlouho se tak nějak plánuje zůstat v té hospodě? Od 23:00 bych teoreticky něco měl, jestli to stíhám nebo ne, pokud se U tučňáka plánuje zůstat déle :)
Díky


Ahoj, zatím tam vždycky někdo vykysl minimálně do půlnoci :)
23.3.2017 07:46 - Sroty
Já se moc omlouvám, především Demonice, ale bohužel budu o víkendu muset mimo Prahu a stihl bych si přijít zahrát tak na 2-3 hodiny, takže raději přenechám místo někomu jinému.
24.3.2017 12:42 - Sparkle
Tomislav píše:
Je mě to fuk - NBA nebo Sprawl zní oboje stejně cool...


Můžu s tebou počítat že si teda zahraješ operativně buď Sprawl nebo NBA? Momentálně to totiž vypadá že Sprawl je full a na NBA jsou jen dva, tak aby se to rozložilo rovnoměrně.
24.3.2017 13:33 - captain66
Playbooky a obecne movy pro Sprawl.
25.3.2017 00:01 - Tomislav
Sparkle píše:
Můžu s tebou počítat že si teda zahraješ operativně buď Sprawl nebo NBA?


jup můžeš... v zásadě je mě to jedno- oboje vypadá fajn
25.3.2017 02:02 - Sparkle
Super!
25.3.2017 09:47 - Sparkle
Tak poslední volný flek buď na NBA nebo The Sprawl.
25.3.2017 12:25 - Meldin
Zkusim dorazit na NBA
25.3.2017 22:14 - Hunter
Dik vsem za super hrani NBA, zejmena Demonice za paradni, zabavne vedeni a schopnost prekricet tolik lidi v mistnosti :-)

A specialni diky Sparkle za umozneni takove akce, energii a vrelost perfektniho poradatele ;-)
26.3.2017 14:31 - Sparkle
Díky všem že jste dorazili a hlavně všem kdo vedli / moderovali hry. Snad se vám akce líbila. Další bude asi zas někdy koncem listopadu.
26.3.2017 15:39 - Gurney
Akce bezva a díky Kapitánovi za hru, rád jsem si konečně zahrál nějakou Apocalypse hru, navíc kyberpunkovou.
27.3.2017 10:14 - Demonica
Díky všem moc za hru i za konání celé akce.
27.3.2017 12:24 - Tarfill
Já jsem prosim taky spokojenej, Cavemaster pozitivně překvapil víc, než jsem očekával a Vojtěch velmi potěšil s přípravou mapy, uhlíků a fazolí (a vůbec všeho) taky... :)
27.3.2017 14:24 - Sparkle
Charsheety na Cavemaster byly naprosto awesome.
27.3.2017 14:44 - Vojtěch
Já bych také rád poděkoval přítomným lovcům, sběračům, léčitelům, řemeslníkům, válečníkům a vlkům (nechť je jim nebeský pohřeb lehký) za zábavnou hru a kreativní přínos na zvířecí kůži.
27.3.2017 19:51 - sirien
Huf. Hej, taky díky za hru. Sice nějaká zdržení v průběhu způsobila, že jsme dohráli jen 2 kapitoly ze tří, ale doufám, že se i tak všichni dobře bavili a hra se jim líbila :)

Pokud někdo z mých hráčů měl poznámky k použitým pravidlům, zejména kritické, tak si je rád přečtu.
28.3.2017 20:13 - captain66
Dekuji vsem za hru, snad jste si to se mnou uzili. A dekuji i sirienovi a neznamemu hraci, ze jsem si pak vyzkousel nenapadneho wookieho. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14917182922363 secREMOTE_IP: 52.23.231.207