Volná diskuze

Sparkle
6.2.2017 10:58
Jarní RPG Day Praha 2017
Setkání fanoušků RPG her. Budete si moci zahrát jednorázové dobrodružství pod vedením zkušených vypravěčů. Večer bude afterparty v blízké hospodě.

Datum: Sobota 25. 3. 2017

Začátek: 13:00

Místo konání: Tomovy hry (ex Mephit), Arbesovo náměstí 14, Praha 5 Smíchov. www.tomovyhry.cz

Hospoda: od 19:00 http://www.utucnaku.cz/ rezervace na jméno "RPG"

Nabízené hry:

Night's Black Agents

"Byli jste jednotkou vojáků v Afgánistánu a poté námezdnými vojáky ve střední Americe. Jedna z vašich posledních operací byla zachránit unesené děvče, ale přišli jste příliš pozdě a ona byla zavražděna. Vůdcem únosců byl upír, kterého se vám podařilo zabít. Na čas jste se rozešli, aby jste se s tím vyrovnali. Po několika týdnech jste obdrželi zprávu od vašeho bývalé velitele, nadporučíka Kelvina: “Pomoc!”. Každý z vás nyní míří do města, aby jste společně odhalili, co se děje."

Hra o vyšetřování a odhalování záhad, postavy budou připravené, pravidla není nutné znát předem.

Maximální počet hráčů: 4. Přihlášení: Hunter, Pavel M., Vladimír Č.

Cavemaster

Příběh z doby kamenné. Hra se vyhodnocuje pomocí kamínků místo kostek.

Maximální počet hráčů: 6. Přihlášení: Klojstr +1, Legition, QAstral, Tarfill, Macintoush

Montsegur 1244

Vážná hra sledující příběhy pronásledovaných kacířů v roce 1244.
Tato hra se hraje bez GMa.

Maximální počet hráčů: 6. Přihlášení: Jay, Morech, Mili P., Ivo D., Filip J., Vojtěch Š.

Star Wars ve Fate

Maximální počet hráčů: 5. Přihlášení: Elgard, Daniel M., Jiří M. +1, Ondřej D.

The Sprawl

Cyberpunk s pravidly na základě Apocalypse Engine.

Maximální počet hráčů: 4. Přihlášení: Gurney, Tomislav, Michal O., Karel H.


Přihlášení, ale nevědí, co budou hrát:
Autorská citace #41
13.2.2017 16:51 - Šaman
Ha! Konečně družina, kde být kroll ten chytrý. Grrum nesouhlasit že elfáky vybít všecko. Některá nechat čerstvá na potom. Elfiska se rychle kazit.
Autorská citace #42
13.2.2017 17:30 - PetrH
aha, nojo KaM nema rasy a nejaky bonusy k nim a pod, takze klidne muze byt kroll kouzelnik s inteligenci nejvyssi kostky (k12). sakra nejsou rasy a kouzelnik je spise "titulek"...
Autorská citace #43
13.2.2017 18:04 - sirien
Aha, výborně... no tak já bohužel 25. stále netušim, protože to ještě závisí na nějaké jiné věci která ještě není rozhodnutá. Dám vědět ASAP (během týdne, snad)
Autorská citace #44
13.2.2017 18:12 - Tarfill
Rád bych si Kouzlem a mečem zahrál.
A když to bude přímo od hlavního propagátora a člověka, od kterého jsem pravidla i obdržel, byl bych ještě radši.
Napíšete si mě tam? :-)
Autorská citace #45
13.2.2017 19:17 - PetrH
Tadfill : snad te nezklamu:) pisu si te;)
Autorská citace #46
13.2.2017 19:40 - Flowerpot
Nazdar, ten Montsegúr by som teda mohol ako priniesť, tak nejak v rámci možností aj uviesť a hneď by som sa doňho teda prihlásil. :)
Autorská citace #47
13.2.2017 20:04 - Sparkle
Flowerpot píše:
Nazdar, ten Montsegúr by som teda mohol ako priniesť, tak nejak v rámci možností aj uviesť a hneď by som sa doňho teda prihlásil. :)


Ahoj, to by bylo parádní. Kolik max lidí ve skupině? Stihne se to odehrát cca do 20. hodiny?
Autorská citace #48
13.2.2017 20:12 - Flowerpot
3-6 (takže so mnou maximálne päť ďalších). Či sa to stihne odohrať, je otázka, čo ja mám skúsenosti, tak to má hrozne variabilné tempo, no. :) Ale každopádne tých sedem hodín by na to malo stačiť určite, oficiálne hlavy tvrdia, že to má trvať 3-6.
Autorská citace #49
13.2.2017 21:05 - captain66
Pokud bude zajem, tak bych mohl vest Paranoiu XP, temne komedialni dystopicke scifko.
Autorská citace #50
13.2.2017 21:38 - Sparkle
Flowerpot píše:
3-6 (takže so mnou maximálne päť ďalších). Či sa to stihne odohrať, je otázka, čo ja mám skúsenosti, tak to má hrozne variabilné tempo, no. :) Ale každopádne tých sedem hodín by na to malo stačiť určite, oficiálne hlavy tvrdia, že to má trvať 3-6.


ok, dám to do programu.

captain66 píše:
Pokud bude zajem, tak bych mohl vest Paranoiu XP, temne komedialni dystopicke scifko.


Tentokrát max 5 skupin, protože nemáme obsluhu do druhý pobočky, takže se musíme vejít na Arbes. Takže tohle bude záviset od Siriena. Kdyby nemohl vést to svoje, tohle by se tam ještě vešlo.
Autorská citace #51
13.2.2017 22:43 - Shako
Hmm, zajímavá nabídka. Měl bych mít čas, zahrál bych si NBA s Demonicou. :)
Autorská citace #52
14.2.2017 00:49 - sirien
Tak 25. bych nakonec měl mít čas, tak otázka je, co si chce kdo zahrát :)

(k nabídce odvedle bych asi mohl přihodit i Fate Star Warsy)
Autorská citace #53
14.2.2017 08:36 - Sroty
Sirien: Budu lobovat za Ashen Stars nebo jiné Gumshoe. SW se nebráním, ale není to zrovna můj šálek kávy.
Autorská citace #54
14.2.2017 10:16 - Shako
Sroty: BNA jsou gumshoe, pokud mě nešálí zrak. ;-)

Sirien: Tak to jsem zvědav s čím příjdeš, abych nemusel měnit hru. Co tak nechat GMovat Captaina a něco si zahrát? Ikdyž tedy Paronia mě taky láká. :-D Aspoň, že Sroty tentokrát nevede BW.
Autorská citace #55
14.2.2017 22:19 - sirien
Jo, ať je pořádek. Pokud se mnou někdo bude chtít hrát :) tak:

Sparkle píše:
jaký je maximální počet lidí co chcete mít ve svých skupinách?

5

Sparkle píše:
A je někdo z vás ochotný vzít si do skupiny děti, pokud by se mi nějaký přihlásily?

Pokud se slovem děti myslí jedinci co mají mentálně blíž k "young teens" než k něčemu ve věku školkové docházky a pokud se přihlásí samy (protože hrát fakt chtějí) a ne že je přihlásí rodiče (protože je chtějí uklidit a "tak si zahraješ, bude to zábava"), tak asi může být.

(Na vlastní rodičovské nebezpečí - nemám žádné tendence chodit kolem dětí po špičkách a nemám nejmenší problém kolem nich rozlejt pár galonů krve i s vnitřnostma, protáhnout je plně noirovým příběhem s prostitutkama ani obrátit hru do nervujícího hororu - teda, to poslední v prostředí herny asi moc nehrozí, ale chápeme se, že jo...)

((zajímavé je, že těm dětem to obvykle vůbec nevadí, spíš naopak, jen někteří útlocitní rodiče to nesnáší moc dobře...))

(((tím neříkám, že se něco takového stane, jen předesílám, že se to teoreticky stát může a pokud by na to došlo, tak nebudu mít problém pokračovat vesele dál a nebudu se za to nikomu omlouvat)))


---------

Pro zájemce:

Nějaké hry sem už nabídnul tady, ale chápu, že si je případně ti co se na ně předběžně přihlásili budou chtít radši zahrát víc v klidu než v rámci RPG Day.

V podstatě klidně něco připravim - ideálně Fate nebo GUMSHOE (případně by šlo i WoD - nikoliv mágy, na RPG Day fakt Mage dělat nebudu)


Shako: zaprvé to je NBA a zadruhé tady máš jejich pravidla v Kostce.
Autorská citace #56
16.2.2017 20:53 - captain66
Tak me hod k Demonice na NBA, s tim ze budu pripadne nahradni GM.
Autorská citace #57
17.2.2017 03:14 - Sparkle
Jsi tam. Pátý GM tedy bude kdo? Sirien?
Autorská citace #58
17.2.2017 10:59 - sirien
Mě to je poměrně jedno - ty hry co sem nabídnul vedle si očividně asi chceme zahrát při nějaké jiné příležitosti, takže sem docela on demand pokud někdo něco chce a pokud ne, tak si klidně přijdu jen zahrát :)
Autorská citace #59
17.2.2017 12:49 - Sparkle
Tak kvůli tématický různorodosti by se asi hodila nějaká scifárna.
Autorská citace #60
17.2.2017 13:14 - sirien
Tak v mojí nabídce přepiš WoDčko na Techno... hah, nope, tricky, žádný mágové :D - škrtni WoDčko a ten zbytek sou samý scífka :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087838888168335 secREMOTE_IP: 13.58.252.8