Volná diskuze

Demonica
8.9.2016 10:40
DnD na Dálavě 09/2017
Hraní high lvl DnD 5e



Pokračování hry ve čtvrtek 28.9.2017
Hráči:
  • Dukolm
  • sirien
  • Merlin
  • Babaj
  • Elgard
  • Tarfill
Termín:
  • čtvrtek odpoledne



Hra ve čtvrtek 29.9.2016
Hráči:
  • Dukolm
  • Gurney
  • sirien
  • Merlin
  • Babaj
  • Elgard
  • Náhradníci:
  • Nachtrose
  • Naoki
  • Tarfill
Termín:
  • čtvrtek po 3. hodině odpoledne




Tvorba postavy

  • Level 16
  • Rasa a povolání z PHB, Multiclass může být
  • Ability základní (15, 14, 13, 12, 10, 8) nebo nákup za body
  • Background, Ideal, Bond a Flaw můžete vzít i mimo PHB
  • Vybavení - každý má základní vybavení plus 6.000 gold pieces na nákupy a navíc 1 Uncommon magický předmět (DMG od strany 150)
    Rarita předmětů: Common, Uncommon, Rare, Very rare, Legendary



Postavy na 16. úrovni
Postavy na 16. úrovni jsou zářnými příklady odvahy a odhodlání, osobami jasně vystupujícími z davu. Sesilatelé získají přístup ke kouzlům, která zcela mění způsob, jejich interakce se světem. Mohou mít jednak velká a zářící kouzla, v boji jasně zřetelná, ale i mocná leč nenápadná kouzla, která mění způsob, jakým přistupují k výzvám. Osudy celých národů závisí na tom, jak vyřeší úkoly před ně postavené. Postavy na této úrovni budují pevnosti, zakládají cechy, kláštery nebo vojenské řády, nabírají své vlastní učně či studenty, sjednávají mír mezi národy, nebo je vedou do války. A jejich impozantní pověst přitahuje pozornost velmi mocných nepřátel.
22.9.2016 00:24 - sirien
Tos mě uklidnil - sem se z toho Tvého vymýtání děsil žes utek k té fighterské vymýtačské half-breed sockoidní class-option co se sotva dohrabe na trojkovej spell slot a i u toho musí potit litr krve :)

Merlin: Spíš dost nejistej, s dovolenim se o svůj osud radši postarám sám, než ho svěřovat Tobě. Nechci bejt jako druhista abych dělal narážky na gnómy, nicméně svěřovat osud do rukou někomu, kdo nezvládá kontrolovat ani vlastní magii, by i při mém byť relativně skromném Wisdom nebyl zrovna dobrý roleplaying :p
22.9.2016 06:58 - Babaj
jsem psal ze budu michat beton.. a to doslovne :-) jsem tank naraznik , kontroler a ranhojic.. ikdyz to posledni asi bude vice muset zastat nas prirodni vedator a objimac stromu :-) nebo krikloun s loutnou :-))
22.9.2016 12:38 - Merlin
Profesor Květoslaw Ředkvička, hobit o němž nikdo netuší, kdy na Univerzitu vlastně přišel, ani co učí či čím se zabývá. Vždycky když mu někdo nese výpověď, udělá s radostí megakrutopřísnou párty s bublinama, kopanou s polstrovaným ježkem, prsatýma hosteskama a světelkující horou ledu s vodkou. Druhý den si nikdo nepamatuje, proč tato párty byla, ale ví, že ji dělal Profesor Ředkvička (zlými jazyky nazýván Mistr zkáza). A je klid (až na chaotické výbuchy a divné úkazy na půdě , ve sklepě či v laboratořích Univerzity)
22.9.2016 13:27 - Babaj
Rytíř božské Mystry, Laureat vtisknuti do tkaniva, Akademicky dohlizitel a Ochrance tkaniva Webbob Tkadlec

22.9.2016 13:59 - Merlin
Profesor Květoslaw Ředkvička

22.9.2016 14:56 - sirien
Jeho (samozvaná) jasnost Annar, syn Fazaeharqovy krve, čestný hostující profesor elementární a vrozené magie

(zachycen umělcem v neobvykle pochmurné náladě)



Na univerzitě se vyskytuje jen velice sporadicky, občas ale pořádá různé teréní exkurze. Obvykle se z nich všichni studenti vrátí živí, i když ne vždy úplně zdraví.

Na svých cestách sesbíral pár skutečných šlechtických titulů, které ale nikdy nepoužívá, a vděk mnoha lidí a různých panovníků. Stejně tak sesbíral i značný nevděk některých lidí a různých panovníků, za což dost možná vděčí nemalému seznamu míst, které po jeho návštěvě vyžadovaly kompletně novou výstavbu. (Nutno říct, že většina těchto případů byla poměrně odůvodněná. Je tu sice ten incident s hradem, ale zda skutečně vzešel z neochoty hraběte uznat Annarem nárokované společenské postavení nebo zda šlo skutečně o spor ohledně vyhlašování války není jasné - Annar tvrdí to druhé a hrabě o tom zásadně nemluví).

V době, kdy se zdržuje na univerzitě, je vídán ve stejné míře se ctihodnými profesory, čestnými hosty a na zasedání kancléřské rady jako se studenty a pochybnými existencemi typu profesora Ředkvičky.
23.9.2016 17:00 - Ebon Hand
Hustý! Pak mi při páteční socializaci musíte podrobně referovat, nebo vám nedám k jídlu ani mastný papír od salámu! :-)
24.9.2016 01:14 - sirien
Bude stačit když Ti předložíme seznam míst, která jsme navštívili, a která už nikdy nikdo další nenavštíví? :D
24.9.2016 22:30 - Dukolm

Alfred Brtník

Druid, Kopcový trpaslík.

Častý návštěvník knihovny a univerzitní zahrady ve které ho není lehké najít a nepotkáte prváka kterého tam někdo neposlal s úkolem profesora najít. Tvrdí se že se někteří studenti se od této výpravy do zahrady už znova nepodívaly a vyhýbaly se jí. Nemusím dodávat že zahradě se opravu daří.

Mezi zasvěcenými se povídá že profesor je i dobrým zdrojem piva, jeho zásoby nejednou využil Profesor Ředkvička.

26.9.2016 11:38 - Elgard
Theobald Ludendorf

Theo pochází ze staré rodiny, jejíž rodokmen je dlouhý, zapadaný prachem a částečně sežraný krysami. Na přání svého otce studoval vojenské lyceum a po jeho ne zcela bezproblémovém dokončení i magickou univerzitu s cílem, že z něj bude něco pořádného a začlení se mezi vůdčí elitu země. To se zcela nepovedlo. Pravděpodobně to souvisí s četným porušováním univerzitního řádu, pašováním truňku a děvčat na pokoje mladých studentů a vůbec nedisciplinovaným chováním a laxnim přístupem ke studiu.

Theo sice magickým talentem oplývá, nicméně ten se nejsnáze projevuje, když nemusí řešit správný poměr rozemletých žab a netopýřího trusu jako nutných ingrediencí. Usilovným studiem zjistil, že nejlepších výsledků dosahuje mezi druhou a třetí hodinou ranní a v lehce podroušeném stavu při příjemné společnosti okolo. Jal se proto s tímto stylem magie experimentovat a nutno říct, že značně úspěšně.

Theo dnes už ví, že ke kouzlení nepotřebuje chlast, ale prostě jen být v pohodě a neřešit zbytečnosti. Vlastní hospodu U nudného patrona, situovanou v blízkosti univerzity, kde se schází zejména studenti a jiné existence. Pivo mu dodává prof. Brtník. Jistě netřeba říkat, že Theo nechybí na většině místních večírků.

Díky svému (většinou) obratnému vystupování a znalosti lidí má Theo také na kontě značný počet oficiálních a po neuspěšně ututlaném incidentu s jistým vévodou (a zejména jeho dcerou) i neoficiálních diplomatických misí. Je považován za jeden z nejlepších zdrojů informací a nesehnatelného zboží v zemi.

4.10.2016 09:21 - Tarfill
Pár veselých situací z odehrané hry:


Družina přemýšlí, jak se dostat na slavnost, na kterou byli jako vážení hosté univerzity pozváni královnou ze sousedního panství. Vzhledem k jejich postavení padají i opravdu abstraktní návrhy.
"Jak se přesuneme?"
"Co takhle zkusit to kouzlo dimensions door?"
"To víš že jo a budeme skákat po sto metrech viď?"


DM: "V paláci jsou děti a že prý chtějí vidět nějaká kouzla."
Prof. Ředkvička okamžitě: "Tak já jim sešlu nějakej ohňostroj."
Prof. Takdlec na základě zkušeností s nepovedeným teleportem a čarodějovy divoké magie rázně upozorní: "Dnes už bylo kouzel dost, je tady hodně dětí."
Ředkvička: "OK, tak já dneska tedy už nic nezakouzlim."
Theobald potutelně: "Vsadim 100 zlatých, že to nevydrží."
Ředkvička: "Tak to vydržím a vsadim na sebe klidně 1000 zlatých!"
Theobald: "To nevyhraješ."
Ředkvička: "Ale vyhraju, tohle budou nesnadněji vydělané peníze…"
Theobald s úsměvem: "OK, jdu za první děckem a řikám mu, že támhleten pán (ukazujíc na profesora Ředkvičku) umí vyčarovat nádhernej ohňostroj."
DM: Dítě nadšeně zvolá "Jééé, ohňostroj, já chci vidět ohňostroj!"
Prof. Ředkvička bez rozmýšlení položí na stůl váček s tisícovkou zlatých a obrátí se nadšeně na dítě. "Pro dětský úsměv cokoliv." a vykouzlí ve vzduchu barevná světýlka…


DM: Co děláte?
Druid Brtník: Sedím v zámecké zahradě a sbírám drby.
Webbob: Takže zpovídáš krtky, žížaly, vrány…
Annar: …orchideje, oleandry…
Ředkvička: Normálně byste nečekali, ale ten břečťan byl tak ukecanej…


Při oslavách dochází v zámecké zahradě k jistému incidentu, při kterém čaroděj Annar upálí několik strážných nepřátelského hraběte.
Annar se ptá: "Alfrede, dokážeš napravit ten ohořelý trávník? Za tohle královna ráda asi moc nebude…"
Druid Brtník zadumaně: "No, napravit to asi můžu, ale bude to asi VÍC zarostlý…"


Rozjetá zámecká party se začíná tišit a hosté se rychle přesouvají, protože zatroubil roh a očekává se proslov královny.
Prof. Ředkvička si uvědomí, že je stále nahý, protože se před chvílí koupal v zahradní kašně: "Počkejte na mě, já si zapomněl vzít věci… "
- když nikdo nereaguje a lidi stále odcházejí - "No tak já tam asi půjdu nahej."
Annar vážně: "To neuděláš."
Ředkvička: - nasadí nevinný úsměv -
Annar rezignovaně: "Aha, no tak si tam takhle klidně běž." a obrátí se na DM. "Jsou tam i další hobiti?"
DM: Jo, ale málo.
Annar: Tak to je dobrý, to uhrajeme na kulturní rozdíly.
Theobald: OK, ale to musíme svlíknout i ty ostatní hobity…


Annar - otázka pro všechny: "Umíte někdo mazat paměť?"
- Kruh zkušených akademiků kolektivně kroutí hlavou jako že ne -
Annar: "To jako vážně???"
Prof. Tkadlec po chvíli přemýšlení: "No, když jim snížím inteligenci na jedna, tak to vlastně umím."


Družina probudila čarodějku Flér, kterou právě vysvobodila z magického ledového kvádru a zároveň i z útrob obřího sněžného červa.
Flér: "Co se stalo? Kdo jste? Kde to jsem?"
Webbob: "Jsi na Univerzitě."
Annar: "U mě ses učila evokace…"
Ředkvička: "U mě jsi byla na párty. Snažil jsem se ti narvat jazyk do krku, ale vejškově nám to moc nešlo…"


A nakonec jedna z nejlepších situací:

Annar nechápavě hledí na profesora Nema: "My jsme tady na diplomatický misi a Ty jsi už stihl jen tak propustit z vězení důležitýho politickýho vězně, kterýho královna vězní už padesát let? Víš co tím všechno riskujeme? Proč jsi to sakra udělal?"
Prof. Nemo: "Bylo mi ho líto…"

- po chvíli ale družina zjistí, že profesor Nemo v tom nejede sám a obrátí se i na Theobalda -

Annar: "A Ty jsi mu v tom pomáhal? Proboha proč?"
Theobald s pokrčením ramen: "Přišlo mi to jako cool nápad…"
4.10.2016 09:50 - Merlin
Annar: musíme zjistit, jestli tenhle hrad nemá nějaká tajemství
Nemo (u vězeňských dveří): já už tady jedno páčím
5.10.2016 00:07 - sirien
Vybavuju si ještě pár, ale nevim jak moc sou hláškový a jak moc spíš situačně kontextový...

Annar: mimochodem, je tu pár elfů vydávajících se za lidi, pár lidí maskovanejch za jiný lidi a ten týpek támhle je zlatej drak.
Webbob: nekecej nesmysly.
Annar: řikám ti, že to je zlatej drak.
Webbob: přestaň rušit, poslouchám královnin proslov.
Annar: mohl by ses na mě na moment podívat?
Webbob: (kouká na Annarovy planoucí oči) Ty máš True Sight!
Annar: Jo.
Webbob: Tady je zlatej drak!?

Annar: přestaň žvanit nesmysly, máme mrtě jinejch věcí na práci, zabraňujeme tu válkám a tak a víme že ste elfové!
Elfí zvěd: Vůbec nevim o čem to mluvíte!
Annar: poslouchej, fakt na tebe nemám celej den, okolo tebe tu stojí špičky profesorského sboru Univerzity a to maskovací kouzlo je mizerný.
Webbob: Popravdě je dobrý.
Annar: no dobře, s ohledem na účel je možná slušný, ale prostě sem ho prohlíd. Teda, možná je i dobrý, ale máte smůlu, protože ste se mihli okolo když sem hledal něco úplně jinýho. Každopádně.
Elfí zvěd: No dobře, tak sme elfové. No a co?
Annar: Jak no a co? Co tu jako plánujete?
Elfí zvěd: My nic neplánujeme!
Annar: Atentát na královnu nebo na princeznu?
Elfí zvěd: Cože? Tady je nějakej atentát?
Annar: Já o žádnym nevim, ale jestli ty o nějakym víš...
Elfí zvěd: Já o žádnym nevim!
Annar: Tak proč tu sakra si?
Elfí zvěd: No, my tu špehujeme...
Annar: Jak jako špehujete?
Elfí zvěd: No sháníme informace o tom, co se děje. Musíme bejt v obraze, že jo.
Annar: A proč to kouzlo maskující vás za lidi?
Elfí zvěd: V současné situaci sme nechtěli provokovat přítomností elfů.
Webbob (?): To dává docela smysl.
Annar: Hm. Popravdě, jo, to dává smysl. Asi víc než cokoliv jinýho.
Annar: Pokud se dozvíš o nějakym atentátu, tak mi to ihned řekneš, jasný?
Elfí zvěd: O jakym atentátu?
Annar: O jakymkoliv atentátu! Pokud tu proběhne nějakej atentát a ty mi o tom neřekneš předem, tak si pro tebe dojdu až za oceán, jasný!?
Elfí zvěd: Ehm...
Annar: No dobře, atentáty pod úroveň vyšší šlechty nebo velekněžích mě ve skutečnosti nezajímaj.
Elfí zvěd: Ok...
Annar: Dobrý, tak sme dohodnutý. Teď se tvař, že sme tu nikdy nebyli a di zas špehovat, všechno si pěkně zapiš, ať to můžeš správně nahlásit a tak...
11.9.2017 16:10 - Demonica
Počítám tedy s pokračováním epického hraní DnD, opět na Dálavě, tentokrát v pátek 29.9.2017 odpoledne.
11.9.2017 16:18 - Demonica
Pokud by pátek někomu nevyhovoval, dejte vědět.
11.9.2017 16:22 - Merlin
No..v pátech sem chtěl dělat Evilquest, ale holt to budu muset přesunout
11.9.2017 16:26 - Demonica
Nebo můžu hraní přesunout na sobotu já, je mi to celkem jedno.
11.9.2017 16:29 - Merlin
řekla sis první...
11.9.2017 21:16 - Tarfill
Beru na vědomí!
11.9.2017 21:53 - Babaj
SAFRA,,,, NEMUZU NAJIT SVUJ DENIK SE SVYM OCHRANCEM TKANIVA:_(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084089994430542 secREMOTE_IP: 35.172.193.238