Volná diskuze

Demonica
8.9.2016 10:40
DnD na Dálavě 09/2017
Hraní high lvl DnD 5e



Pokračování hry ve čtvrtek 28.9.2017
Hráči:
  • Dukolm
  • sirien
  • Merlin
  • Babaj
  • Elgard
  • Tarfill
Termín:
  • čtvrtek odpoledne



Hra ve čtvrtek 29.9.2016
Hráči:
  • Dukolm
  • Gurney
  • sirien
  • Merlin
  • Babaj
  • Elgard
  • Náhradníci:
  • Nachtrose
  • Naoki
  • Tarfill
Termín:
  • čtvrtek po 3. hodině odpoledne




Tvorba postavy

  • Level 16
  • Rasa a povolání z PHB, Multiclass může být
  • Ability základní (15, 14, 13, 12, 10, 8) nebo nákup za body
  • Background, Ideal, Bond a Flaw můžete vzít i mimo PHB
  • Vybavení - každý má základní vybavení plus 6.000 gold pieces na nákupy a navíc 1 Uncommon magický předmět (DMG od strany 150)
    Rarita předmětů: Common, Uncommon, Rare, Very rare, Legendary



Postavy na 16. úrovni
Postavy na 16. úrovni jsou zářnými příklady odvahy a odhodlání, osobami jasně vystupujícími z davu. Sesilatelé získají přístup ke kouzlům, která zcela mění způsob, jejich interakce se světem. Mohou mít jednak velká a zářící kouzla, v boji jasně zřetelná, ale i mocná leč nenápadná kouzla, která mění způsob, jakým přistupují k výzvám. Osudy celých národů závisí na tom, jak vyřeší úkoly před ně postavené. Postavy na této úrovni budují pevnosti, zakládají cechy, kláštery nebo vojenské řády, nabírají své vlastní učně či studenty, sjednávají mír mezi národy, nebo je vedou do války. A jejich impozantní pověst přitahuje pozornost velmi mocných nepřátel.
21.9.2016 02:16 - Elgard
Píše:
protože sem jasně napsal, že chci hrát sorcerera a to kouzlo cos odkázal je pro druidy, wizardy a warlocky.


Je to tak, nepodíval jsem se na to. Nechal jsem se unést tím, že za barda moc neřeším, co patří kterému classu. Nicméně o tom, co přivezu nebo ne, stále ještě rozhoduju já a zůstane to tak.

První herní hospu platím, doufám, že ta vaše akademická sebranka něco zvládne :-)
21.9.2016 02:32 - sirien
Tak já nakonec nejsem moc akademik.

Bohužel podle všeho nejsem ani moc sorcerer, protože ani s EE a SC nejsem schopnej sesbírat 14 slušně působících použitelnejch kouzel (jakože srsly wtf?) - nejspíš jich budu muset pár přefluffovat nebo se budu muset rozšířit repertoár i o méně stylově jednotnou magii, což se mi moc nechce :/
21.9.2016 11:38 - Babaj
jj petky magii drzi pekne pod krkem :-)) ale na druhou stranu to neni spatne.. zase aspon na vysokych levelech neprehrnou nemagiky jako by to byla mala decka vedle obru :-)


ja zase resim nizky rozpocet :-) nejak jsem navolil financne narocnou variantu :-)))
21.9.2016 11:40 - Babaj
A bude nekdo delat divine magii?... uz mi nevychazi na kristalovou kouli pro scrying :-))) a nekolik stovek na diamantovy prach :-))))
21.9.2016 15:52 - Elgard
Píše:
a nekolik stovek na diamantovy prach :-))))


První mise - vloupání do královské pokladnice pro korunovační klenoty a jejich rozemletí do komponent?
21.9.2016 16:01 - sirien
Srsly? Co proboha všichni nakupujete, já naprosto netušim, co s těma 6k gp dělat. Popravdě sem už přemejšlel o tom, že si pár tisíc škrtnu a namísto nich si do equipu napíšu "akcie trpasličí banky" popř. "4k gp královských dluhopisů" nebo tak něco.

(Vím, že královské dluhopisy sou nejisté zboží, ale vycházím z předpokladu, že jedinec schopný během jediného dne srovnat se zemí město nebo nějakej ten hrad bude hodně vysoko na seznamu prioritních splátek a hodně nízko na seznamu dluhové likvidace - minimálně hodně daleko za "vyvražděním trpasličí diaspory" a podobnými dalšími možnostmi - přecejen z královského hlediska je asi lepší zhoršit vztahy s někým, kdo přinejhorším vyhlásí regulerní válku, než s někým, koho je těžké zrušit a kdo se může prostě ztratit z očí a pak za sebou nechávat plošná spáleniště v místech kde byly věci jako přístavy, sýpky, strategický významné pevnosti atp).

EDIT - ADD: a jen tak btw. srsly, sem tomuhle věnoval chvíli studia a pokud Demonica hodlá stát za tím, že hrajeme ve světě, kde královský dvorní čaroděj má level cca 10-12 a je jako fakt top, tak tohle je fakt level, na kterém ty postavy mají být a co fakt reálně můžou jen tak z rozmaru udělat, když se jim náhodou zlíbí - docela se těšim na to zjistit, co nám Demonica hodlá předhodit za zápletku :D
21.9.2016 16:10 - Elgard
Já taky nevím, co s prachama. Asi nakoupím k nutnému equipu 5 spyglassů po litru a můžem stalkovat okolí co to dá. Nebo se můžem složit na galéru. Ta je za třicítku.

EDIT: Warship je za 25k a zní víc cool. Navíc nám ještě zbyde i na ty spyglassy. Win-win.
EDIT2: Po tisícovce ovcí a prasat je taky varianta. Ne tak cool, ale do budoucna ekonomicky zajímavá.
21.9.2016 16:36 - Nachtrose
21.9.2016 16:52 - sirien
Elgard: Tak válečná loď zní cool... a to by v tom musel bejt nějakej pořádnej démon, aby jí naše parta nezvládla přimět i lítat. (Telekinesis spell na to asi stačit nebude, ale viděl sem tam nějaké plošné wind control spelly na vyšších levelech... a to sem koukal jen na sorcerera, wizard by tam mohl mít nějaké lepší levitační prostředky)

Na druhou stranu - je potřeba to kupovat? Nestačí si prostě vyhlídnout nějaký piráty a oznámit jim, že tímto konfiskujeme jejich loď (i s posádkou, zásobami, nákladem, vězni a pokladem)? (Teoreticky by šlo zabavit jakoukoliv loď, ale na 16th levelu tu už je i otázka PR a podobnejch ohledů)
21.9.2016 17:19 - Elgard
Jasný, šlo by to a je to dobrej nápad. Co ale riskujem, je, že při tom zabavování ta loď tak nějak chytne plamenem. Water spells needed.
21.9.2016 17:29 - sirien
Tak já se můžu držet zpátky.
Nebo mě naopak můžete postrčit dopředu ve stylu "buď bude po našem, nebo tady kolegovi řekneme, že nám na vás vlastně vůbec nezáleží".
21.9.2016 17:49 - Elgard
Jo, to bude fungovat. Na ten skill check budu mít +14. Dobrá synergie :-)

To bychom měli pořešený odpovídající dopravní prostředek. Co nám ještě chybí do starting equipu?
21.9.2016 18:17 - sirien
Ok, tak já si do repertoáru ještě naberu ten delayed blast fireball, stejně na sedmym levelu neni nic jinýho co by stálo za řeč (to potřebuju dovymyslet už jenom dvě další kouzla! Ksakru, fakt těžký najít 14 stylizačně se hodících kouzel, co by byly i k něčemu dobrý...)

Mám takovej dojem, že se z mé postavy postupně stává živoucí obdoba nukleárního arzenálu - nic moc když toužíte po nějaké sofistikované magii, ale na ničení věcí (hradů, měst, armád, flotil...) mě docela užije :D
21.9.2016 19:09 - Merlin
Pokud si vezmu toho alchymistu..tak chci na lodi..nejlépe v podpalubí laborku...na výrobu bomb :)
21.9.2016 19:36 - Babaj
kdyz nevite co s prachama tak mi kupte komponenty a nebo aspon kristalovou kulicku na scrying :-))) ten by se mohl hodit... a diamantovy prach se hodi po tisicovkach :-)))
21.9.2016 21:38 - Merlin
takže jsem se rozhodl pro gnoma čaroděje s divokou magií..chodící zkázu a pohromu..pro všechny kamarády, přátele, kolegy a vůbec všechny :)...takže splním Sirienovo ničení armád a měst..jen budou bohužel alianční
21.9.2016 21:56 - sirien
Hele začínám v tom mít trochu brajgl...

Gurney si bere Wizarda - Iluzionistu.
Já si beru Sorcerera - Dragon origin
Dukolm si bere Druida
Merlin si bere Sorcerera - Wild magiciana
Elgard si bere Barda (protože se mizerně učil a moc chlastal)
...a Babaj?

(teda, 6 spellcasterů a žádnej kněz ani warlock?)
21.9.2016 22:18 - Merlin
co s flanďákem? drž se mě a osud máš jistej
21.9.2016 22:21 - Babaj
babaj ma vymitace... ochrance tkaniva a samotne Mystry... myslim ze prave v takove spolecnosti se regulace magie bude muset hlidat :-))).. tedy slovy ... knez/kouzelnik 1/15 :-)) trocha bozske magie tam je:-) ale jak je patrno zadna pecka to neni :-))) chteli jste univerzitu tak ji mame :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05754017829895 secREMOTE_IP: 18.212.87.137