Volná diskuze

mal.kin
19.5.2016 11:04
Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno
Zdravím všechny nadšence RPG her. Zastupuji Deskoherní klub Brno (dále DK), ze kterého před časem vnikla odnož hráčů DrD II. DK pravidelně každý týden pořádá v nově vznikající čajovně Mystica deskoherní večery. Přijít může úplně každý a nic ho to nestojí, pokud nechce.
DK také pořádá akce většího rázu nebo i road show po jiných městech.
Po domluvě se zakladatelem jsme se rozhodli skrz DK propagovat RPG hry. Sám totiž z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je se z pozice neznelého nadšence dostat do pozice vypravěče či hráče. Rádi bychom ukázali RPG hry ve světle přístupném každému.
Hledám touto cestou z vašich řad zkušené či nezkušené nadšence, kteří by čas od času chtěli přiložit ruku k dílu a zpropagovat například na příštím Velkém hraní nějaký herní systém, udělat otevřené hraní či nějakou přednášku o RPG hrách obecně.
Komunita DK čítá stovky lidí a sdružují se hlavně na FB. Na první schůzce zájemců o DrD II se objevilo 40 lidí a z toho vznikly aktivní 2 družiny, které hrají již několik měsíců.
Bohužel za sebe mohu říct, že jsem světem RPG her tolik nepolíbený a nedokáži z vlastních sil a zkušeností zahrnout další herní systémy, když sám plavu v DrD II.

Budu rád za každý názor či podnět, ale hlavně uvítám pomocnou ruku. Nemusí se jednat jen o lidi z Brna.

Stránky DK
Facebooková skupina DrD deskoherního klubu
Autorská citace #41
24.5.2016 12:08 - Jerson
Ještě k tomuto

mal.kin píše:
Tvůj dotaz ohledně Road show bych musel směřovat na Viktora, zakladatele klubu. Mým zájmem jsou hlavně RPG hry a to je úplně v plenkách. Prioritou klubu jsou deskovky a s těmi zatím jezdí po různých městech.


já jsem právě nabyl dojmu, že jezdíš s nimi a propaguješ RPG. Deskovky nejsou takový problém, to bych v okolí nějakou skupinu našel, ale nějaké hraní RPG je slabší.
Autorská citace #42
24.5.2016 12:40 - mal.kin
S tou myšlenkou RPG her jsem přišel velice nedávno a těch road show také tolik neproběhlo. Vše je na úplném začátku, takže to bude chtít čas. Zatím nemáme nic ohledně RPG ani v Brně, je to stále jen teorie a plány.
Autorská citace #43
26.5.2016 06:46 - mal.kin
Včera jsem se osobně sešel s provozním čajovny Mystica. Krom toho, že jsem zjistil, že máme hodně společného skrz florbalový klub Bulldogs Brno, tak mám dost dobré zprávy pro RPG hráče.
Místnost je vážně obrovská a při menší stavební úpravě by z toho mohly v pohodě být hned 2 místnosti dostatečně velké. Navíc v druhé části čajovny je ještě podium, které se bude opravovat, jako úplně poslední část, ale počítá se s tím. Což může být další místnost. Je to znovu úplně izolované.
Samozřejmě, že každý ochotný jakkoliv pomoci se bude hodit.
Další dobrou zprávou je, že místnost může být už schopná provozu v provizorním režimu již nyní. Je to bohužel závislé na pořádáaní deskoherních večerů a ty jsou teď úterý a středy. Problém však vidím v tom, že po rozhovoru s Viktorem (zakladatel DK) jsem se dověděl, že z důvodu nižšího zájmu v tomto období, bude počet deskoherních večerů snížen na jeden nebo úplně zastaveny až do září.
Každopádně stačí se s provozním domluvit a už teď je možné hrát.
Do budoucna zde přibudou ještě vodní dýmky, takže to bude ještě lepší.
Autorská citace #44
26.5.2016 10:32 - Aegnor
mal.kin píše:
Místnost je vážně obrovská

No, výraz "obrovská" bych asi nepoužil, ale jo, velká je (pro lidi co to znají v Rishadě - větší než zadní místnost, lehce do šířky a víc do "hloubky"). Ovšem platí, že pohodlně se tam v jednom okamžiku vejdou max dvě skupinky (hlavně kvůli hluku).
Autorská citace #45
26.5.2016 10:49 - mal.kin
Aegnor píše:
No, výraz "obrovská" bych asi nepoužil, ale jo, velká je (pro lidi co to znají v Rishadě - větší než zadní místnost, lehce do šířky a víc do "hloubky")

Jasně, je to relativní a prvotní nadšení to vyeskalovalo a také jsem srovnával se salonkem Za Zrcadlem.
Btw, kdy ses tam byl podívat?
Autorská citace #46
31.5.2016 06:48 - mal.kin
[verbování]
Ahoj,
hledám dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat s přípravou RPG části na příštím Velkém hraní 22. červenec – 24. červenec.
Minimem je utvořit skupiny, které představí DrD, DnD 5e a případně další systémy. Představení může být formou povídání a přednášek nebo formou ukázky hraní.
Co by však bylo skvělé, kdybychom do tohoto termínu stihli vytvořit otevřené hraní, ale budu rád i za jiné, včetně starších titulů.
Cílem bude přiblížit RPG svět lidem, kteří s ním ještě nepřišli do styku a ukázat jim, že RPG není jen "Dračák".
Autorská citace #47
31.5.2016 08:27 - Nachtrose
mal.kin: hele, pokud bys neměl příští víkend ( 10.-12.06 ) z boha co na prací, mohl bys ho třeba strávit na Dálavě. Získáš nové a osobní kontakty, nasaješ zkušenosti a informace ( a zpoustu jiných dobrých... ... věcí ) a taky můžeš k lecsčemu přičichnout.
Autorská citace #48
31.5.2016 08:42 - ShadoWWW
Doporučuji sehnat lidi i na Fate Core (či FAE), Střepy snů, Pathfinder a Příběhy impéria.

Je šance, že zrovna 22.-24.7. bych mohl mít čas, tak bych se stavil.
Autorská citace #49
31.5.2016 08:51 - mal.kin
ShadoWWW píše:
Doporučuji sehnat lidi i na Fate Core (či FAE), Střepy snů, Pathfinder a Příběhy impéria.

Je šance, že zrovna 22.-24.7. bych mohl mít čas, tak bych se stavil.

Napiš mi na sebe nějaký kontakt. Potřebuji to všechno nějak korigovat.
Autorská citace #50
31.5.2016 12:01 - Shako
mal.kin píše:
hledám dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat s přípravou RPG části na příštím Velkém hraní 22. červenec – 24. červenec.
Minimem je utvořit skupiny, které představí DrD, DnD 5e a případně další systémy. Představení může být formou povídání a přednášek nebo formou ukázky hraní.


Pevně věřím, že v tom terminu už jsem všechny potenciální vypravěče stáhli na Gamecon, ale i tak přeju hodně zdaru. :)
Autorská citace #51
31.5.2016 12:11 - sirien
ShadoWWW: A na GameConu nebudeš pročpak, hm? <evil>

Můžeš vzít i celou rodinu, Shako má letos super novinkovou službu hlídání dětí, což znamená, že Tvá tradiční výmluva odpadla :p
Autorská citace #52
31.5.2016 13:43 - Jerson
sirien píše:
Můžeš vzít i celou rodinu, Shako má letos super novinkovou službu hlídání dětí, což znamená, že Tvá tradiční výmluva odpadla :p

Cožeto? Kde najdu nějaké podrobnosti?
Autorská citace #53
31.5.2016 13:46 - sirien
U Dukolma.

Letos to jen testujeme, takže to je zatím uzavřená nabídka pro org tým a vypravěče a teprve až uvidíme jak to ne/funguje popř. jaký je ne/zájem, tak to případně uděláme i pro návštěvníky (nebo to zahodíme, pokud to nesplní očekávání)
Autorská citace #54
31.5.2016 13:57 - ShadoWWW
No, vzhledem k tomu, že 26. června máme termín narození dalšího dítěte, tak bude ještě moc malé, abychom jeli na Gamecon. Ale hlídání je jinak super nápad!

Příští rok bych to viděl slibně.

Tady v Brně bych se utrhnout na pár hodin mohl.
Autorská citace #55
31.5.2016 14:01 - mal.kin
Poprosím ostatní, aby se drželi tématu.

ShadoWWW, tak nahoď nějaký kontakt, nejlíp na FB, kde máme už rozjetou konverzaci na toto téma.
Autorská citace #56
2.6.2016 06:46 - mal.kin
Takto vypada RPG mistnost po prvotnim uklidu. Na provizorni provoz to bohate stacilo a byla to prijemna zmena, ze konecne hrajeme v soukromi a na velkem stole.
Autorská citace #57
23.6.2016 12:19 - Demonica
Taky ti ráda pomůžu s propagací RPG a může vést nějaké otevření hraní (třeba DnD 5e).

Akorát, jak už bylo řečeno, v červenci je GameCon, takže nemůžu. Někdy později není problém, stačí se ozvat sem na Kostku.
Autorská citace #58
1.8.2016 10:16 - Sniper
Hmm, škoda že jsem tohle neviděl dřív, zrovna v té době jsem měl hodně času.

Můžu vést ukázku DnD5e, WH40k Rogue Trader, Shadows of Esteren a Mouse Guard.

A po čtení diskuze se mi škytá dát si DrD II setting s jinými pravidly, když by byli zájemci.
Autorská citace #59
11.8.2016 11:47 - mal.kin
Festival Deskoherního klubu, kde se poprvé ukázala naše odnož RPG je už nějaký pátek za námi. Jak jsme se měli, si můžete přečíst zde.

Letní festiválek nám sice nedávno skončil, ale brzy bude možnost opět v Brně zapojit naše RPG nadšence do dalšího hraní a to už v říjnu 14. až 16. opět v čajovně Mystica na Palackého třídě.

Času máme zdá se zatím dost a opět počítám se spoluprácí se Sarsaparillosem, který si vedl skvěle při naší premiéře a byl naším jediným pojítkem s tvůrci DrD 2. Tentokrát by se nám akce snad neměla křížit s žádnou další větší fantasy akcí, takže doufám v zapojení dalších zkušených pušek do našeho snažení přinášet RPG v jakékoliv podobě úplně každému.

Premiéra nám ukázala, že i přes prázdniny se o DrD 2 zajímalo hodně lidí a my s tak velkým zájmem ani nepočítali, proto bude třeba vyhradit prostor a čas dostatečně dopředu, protože prioritu zde má stále deskoherní klub a jeho turnaje. Proto prosím případné zájemce o spolupráci o včasné plánování, abych organizátory informoval dostatečně dopředu.

Všechny vážné zájemce poprosím o SZ, protože na kostku téměř vůbec nechodím a přichází mi proto jen infromace do emailu. Děkuji
Autorská citace #60
12.8.2016 11:14 - -Sniper-
A jak to má probíhat? Pokud jsem dobře četl tak na Festivalu jsme měli pro RPG odpoledne, je to v plánu zase stejným způsobem? Nebo jinak?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080549955368042 secREMOTE_IP: 18.213.4.140