Volná diskuze

Nachtrose
20.10.2014 10:49
Jarní sraz Kostky 2015 - Morava
Organizační diskuze k jarnímu srazu.

Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Termín byl určen na 13.-15.3.2015

Sraz by se měl konat v Hostýnských vrších/Rajnochovicích. Info zde.

Aby to nezapadlo:

V místě je velká zateplená jídelna/herna, měla by být hotová menší herna. Ve velkých chatách je sprcha, splachovací záchod, malá kuchyňka. V areálu jsou pak záchody, sprchy, kuchyně. Pak malé chatky pro 4 (klasické tábornické, patrové pelesti). Vím, že je to krátce po podzimní dálavě a je ještě půl roku, ale musím termín bloknout včas, jinak jsou víkendy plné.
osobně doporučuji udělat to již od čtvrtka.
Jinak cena, pokud se nezmění, je o něco dražší než na Dálavě. 130/ noc (bohužel cena za "civilizaci" )

/update 05.01.2015:

Takže termín zablokován. Posílám doplňující informace, které mi došly:
cena 500 jednorázový poplatek předem na 2100099908/2010 vs. 702 + 130/noc/osoba (platí se po akci - na účet nebo hotově)

na horních chatách je:

1 (1-2 lůžk. pokoj, 5 lůžk. a 4 lůžk.)

2 (2 lůžk., 2 lůžk. a 4 lůžk.)

3 (6 lůžk. a 2 lůžk.)

wc a sprcha je na 1 a 2 - pokud by byl sníh, pak by byly jen tyto wc

v kuchyni je radiátor a v jídelně 3 + krb (dřeva by mělo být dosti)

na 2 malých chatkách je radiátor

doděláváme přístavbu - pokud bude hotová, dá se využít, ale je to tak na 50% ...

Určitě přijedou ( >95% ):

čtvrtek

  1. Almi ( 12.-15 )
  2. Babaj ( 12.-15. )
  3. Demonica ( 12.-15. )
  4. Korbal ( Nachtrose's +1 ) ( 12.-15. )
  5. Merlin ( 12.-15. )
  6. Nachtrose ( 12.-15. )
  7. Peter ( Nachrose's +2 ) ( 12.-15. )
  8. Sirien ( 12.-15. )
  9. Cemi( Sirien's +1 ) ( 12.-15. )
čtvrtek/pátek?

  1. Dukolm (?)
  2. Gurney ( [12.]13.-15. )
  3. Kin ([12.]13.-15. )
  4. Kin's +1 ([12.]13.-15. )
pátek

  1. Illia ( 13.-15 )
  2. Nerhinn ( 13.-15. )
  3. Winnie ( Nerhinn's+1 ) ( 13.-15. )
Zřejmě přijedou: ( >60% )

  1. Captain ( 12.-15.)
  2. Kin's +2
Spíše nebo určitě nepřijedou ( <25% )

  1. Alwaern
  2. Ebon Hand ("daleko")
  3. Jerson
  4. Demonica's +1
  5. Lokken
  6. Sathel ( rodinná oslava )
  7. ShadoWWW ( Švýcarsko )
  8. Sparkle (rodina)
Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Na jarní sraz bych dojel/a

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
6.-8.3.2015kladné body9
13.-15.3.2015kladné body11
20.-22.3.2015kladné body11
10.3.2015 14:45 - Nachtrose
sirien píše:
...a mám takový pocit, že tu je normálně darugh/tavak mánie... když vám řeknu, že jsou Tavak původně (evolučně) býložravci, přestanou vám připadat tak cool, nebo se na ně vrhnete ještě víc?


Co jsem si teď četl krátké shrnutí Tavaků, tak byli původně broukožravci ( insectovores ). /wave Babaj
10.3.2015 15:33 -
Ohladom deskovek ci karetnych her beru Pana Prstenu LCG a Magic :) Dufam ze nekoho na Pana Prstenu premluvim je to haluz :)
10.3.2015 15:35 - Merlin
Dukolm píše:
Takže jídlo celou dobu hlavně gril jako obvykle?

A ještě detail Artemis, jestli mám zatěžovat batoh notebookem?


Obvyklý gril nejede. Takže pokud někdo máte gril, tak ho vezměte. Ohledně signálu na net a fon...tak téměř žádný
10.3.2015 15:36 - Korbal
Internet tam nebude? Vyborne konecne uz neuvidim lidi sklonene nad mobilama neustale klikajuce na like :P
10.3.2015 15:46 - Nachtrose
Korbal: je videt, ze jedes poprve :-P
10.3.2015 16:04 - Merlin
Nacht: Nachtíku..dej prosím do záhlaví telefon na mne...kdyby někdo bloudil 602 561 587
10.3.2015 17:03 - sirien
Nachtrose píše:
jestli si dáš brouka a jméno ve stejném stylu, jak je jméno rasy, budeš prostě "Saranče"!

Yup, Kch-thk nepoužívají samohlásky. Nicméně používání podobných rasových přezdívek je považováno za velmi negativní xenofobii :p


Dukolm: já comp beru, ale předpokládám, že skoro najisto nebude promítačka. Což nemusí vadit... Cemi ten svůj asi může vzít taky, já myslim že jeden palubní můstek postavit zvládneme kdyžtak...


Motivace postav (Drives)
Kdyby se někdo chtěl zamyslet víc nad identitou své postavy, tak AS samotné nabízejí (doporučují):

Osobnost

- Posedlost technikou (technologie, technika a inženýrství je to, čím žijete. Cestování po vesmíru vám ukazuje nové a nové věci, možnosti a výzvy)
- Profesionál (jste perfekcionista. Tohle je vaše práce a vy jí prostě děláte tak dokonale, jak jen je možné)
- Průzkumnictví (jít tam, vidět to, být svědkem, poznat...)
- Dobrodružství (adrenalin junkie)
- Předvádění se (toužíte potkávat výzvy, abyste ukázali, jak jste hustí)
- Naprogramování (vědomně nebo nevědomně jste někým psychicky naprogramováni k tomu, co děláte)
- Sexuální dobrodružství (hej, ste Laser. Cool, ne? A je to fér - on/a přece ví, že hned zase poletíte dál...)
- Svoboda (nevydržíte na jednom místě, potřebujete být v pohybu)


Zázemí / původ
- Vykoupení (něco jste udělali a hledáte vykoupení)
- Msta na zločinu (někdo vám něco udělal - vy teď jdete po krku všem zločincům)
- Potřeba si něco dokázat (v minulosti jste něco pokazili / jste z mizerného prostředí - teď potřebujete sami sobě dokázat, že za něco stojíte)
- Rodiná tradice
- Útěk (někdo vám jde po krku. Potřebujete se ztratit a zůstat v pohybu)
- Vyhnanec (bez ohledu na důvod, nemáte už kam jinam jít)
- Přátelství (způsob života Laserů se stal vaším lifestyle)


Jiné cíle
- Kronikář (chcete zaznamenat historii / být autorem. Jste Laser abyste poznali onu práci i celý Bleed)
- Podnikavost (chcete jako Laser vydělat prachy)
- Vědecké zkoumání (hledáte nové poznatky a zejména věci hodné bližšího zkoumání)


Politické / ideologické
- Bleedism (jste zastánci samostatnosti Bleedu. Až se ten odtrhne od Combine, bude potřebovat silné policejní sbory. Až na to dojde, vy budete připraveni)
- Combinism (jste zastánci jednotného Combine a ten nutně potřebuje udržet Bleed před pádem do chaosu)
- Civilizacist (ať už samostatně nebo v Combine, hodnoty civilizace v Bleedu musí být obnoveny)


Filozofické/náboženské
- Altruismus (čistý, pomoc druhým; nejspíše spojeno s osobní vazbou k dřívější utopistické společnosti)
- Víra (na povolání Lasera je něco, čím naplňujete morální imperativ svého náboženství)
- Spravedlnost (jste přirozeným soudcem a hledačem rovnováhy a spravedlnosti)
- Vzor (toužíte být vzorem pro ostatní, ukazovat cestu a inspirovat vlastním příkladem)


Rasové
- Hladové cestování - Tch-Thk (cestujete Bleedem abyste mohli pozřít další a další věci, které jste ještě nepozřeli)
- Meditativní zvážení - Tavak (jste "filozofický fundamentalista" a prožíváte druhý krok na vaší cestě - poznání okolního světa - abyste nalezli osvícení)
- Fázový užívač - Darugh (fázování skrz hmotu ve vás vyvolává povznášející vize, ale pouze, pokud fázujete v těžkém stresu. Kde jinde ho najít víc?)
- Znovupovznesení - Vas Mal (hledáte cestu zpět. Víte, že někde v Bleedu je klíč k opětovnému povznesení vaší rasy zpět na božskou úroveň)
- Sebevyřazení - Balla (nezvládáte vlastní emoce - dobrovolně jste odešli od své rasy mezi ty, které tím neohrožujete)
10.3.2015 17:21 - Nachtrose
Sirien: pro ty, co o AS poprve zakoply az tady - co to je Bleed? Vytusil jsem, ze Combine je neco jak "federace", ale u Bleedu nemam tuseni.
10.3.2015 18:03 - sirien
Zmiňoval jsem, ale asi ne dost výrazně :)


Pokud vezmeme, že Combine je "něco jako Federace", pak je Bleed "něco jako delta kvadrant" :)

Bleed je označení vesmírného sektoru* který byl kolonizovaný relativně nedávno (před něco málo víc, než 100 lety) - původně nárokovaný Darughy, ale následně zkonfiskovaný Combine v rámci jeho před-utopní expanze.

Bleed obsahuje statisticky vysoce nadprůměrné množství obyvatelných planet a surovinových zdrojů.

Během války s Mohilary to slíznul "relativně" míň, než jádrové světy Combine (hlavní nápor Mohilarů Bleed převážně obešel přes zkratky v trans-light koridorech, aby udeřil přímo na srdce Combine), což ale neznamená, že to Bleed neschytal.
Popravdě to navíc hodně schytal sekundárně, protože z něj za války Combine vysál ohromné množství zdrojů - ty světy sice neskončily zdevastované útokem, ale v podstatě byly na konci války zruinované ekonomicky.

Válka skončila před 7 lety a Combine se teprve otřepává z úvodního poválečného šoku. Původní infrastruktura a společnost jsou v troskách, situace v Jádru je mnohde katastrofální a obnova stojí další zdroje, které jsou aktuálně dostupné hlavně v Bleedu (a jiných okrajových sektorech).

To samozřejmě vytváří politické pnutí a mnoho obyvatel Bleedu tvrdí, že je načase vyhlásit nezávislost. Její podoba není jasná, frakce se liší od atomistů (každá planeta za sebe) přes konfederatisty (politická jednota, kulturní pluralita) až po alter-Combinisty (chceme druhý Combine jak byl, ale nezávislý na původním).
Tyto frakce navíc argumentují, že úspěch Mohilarů byl ve velkém daný přílišnou velikostí Combine, který přerostl rozumně managovatelnou úroveň (cesta z vnitřního kraje Bleedu do Jádra trvá asi čtvrt roku skrz hlavní koridory - dnes bohužel z většiny zničené)

Proti těm stojí idealisté, kteří chtějí Combine obnovit tak, jak byl, popř. reformisté, co chtějí zachovat Combine, ale navýšit samosprávu... chápeš, prostě bordel.


Aktuální situace je zhruba následující:
- Bleed je stále součástí Combine, přirozeně. Centrem správy je Ossa One (ohromná vesmírná stanice na křižovatce nadsvětelných koridorů, efektivně uprostřed Bleedu)
- Combine nicméně nemá sílu svou moc příliš vynucovat (a ke konci války už vůbec neměl sílu mnoha místům ani věnovat pozornost). Autonomie planet tím přirozeně silně vzrostla.
- Některé planety vyhlásily plnou nezávislost. Ta se liší od ke Combine nepřátelsky laděných přes "lets be just friends" po občasné "hele, až si uděláte pořádek, dejte vědět že se můžeme zase přidat".
- Combine na tyto separatisty nemá pořádně žádné páky
- situace je taková, že na okrajích Bleedu se dokonce sem tam flákají i nějaké žoldácké / freelance flotily a rostou tam "warlords".

Laseři jsou organizace s legitimitou v Bleedu zaštítěná Combine s velkou mírou nezávislosti a zodpovídající se přímo nejvyšším autoritám na Ossa One. Současná guvernérka Bleedu, jinak příjemná jak šmirglpapír, má zvláštní sklon Lasery podporovat. Možným důvodem je fakt, že Laseři jsou občas najímáni i autonomními nebo dokonce již nezávislými planetami (jejich statut "licencovaných freelancerů" umožňuje vládám přijmout jejich služby a přitom se pořád tvářit, že rozhodně nevyužívají služeb Combine), což hraje do ruky Combinistům (hele, i když se tváříte, my vám furt pomáháte), ale Bleedisti to překousávaj (protože vědí že jestli se někdy trhnou, tak organizace Laserů se bude hodit - takže znepřátelit si většinu posádek blbými kecy není dlouhodobě úplně perspektivní přístup k věci)
10.3.2015 18:11 - sirien
* vesmírný sektor je vágní pojem. Hvězdné mapy jsou kresleny pomocí běžných cestovních vzdáleností, které ale díky nadsvětelným koridorům a jejich křižovatkám neodpovídají fyzickému prostoru - a navíc se průběžně mění.

Skutečné mapy fyzického prostoru jsou v šestadvacátém století už jen pro skutečné astronomy, sem tam navigátory nebo pár nerdů, všichni jinak operují s mapami cestovních vzdáleností.

Efektivně to znamená, že Bleed tak jak je na mapách neodpovídá úplně fyzickému prostoru - "blízké" planety mohou ve skutečnosti ležet na opačných stranách Bleedu, je-li mezi nimi skutečně velmi kvalitní koridor (a naopak).
Je to ještě horší, než se zdá - dvě planety té samé hvězdné soustavy se mohou nacházet v různých pod-oblastech Bleedu, pokud na sebe váží odlišné koridory - cesta fyzickým prostorem bez koridoru je totiž dost otravná a trvá věčnost.


Robin D. Laws chtěl hráčům nabídnout skutečně kvalitní mapu Bleedu, ale bohužel tiskové technologie dostupné pro Pelgrane Press to neumožňují - poskytl tedy alespoň statické zachycení mapy tak, jak vypadala v momentě vydání knihy (resp. jejího schválení do tisku, chápeš...)

"Cluster" - oblast vnitřně pospojovaná mnoha koridory
čáry mezi nimi - kvalitní nadsvětelné koridory
"Outzone" - prostor který je koridory pokryt jen velmi vágně

11.3.2015 00:42 - captain66
Pro neznameho - LotR LCG si zahraju, muzu vzit Android: Netrunner LCG nebo Warhammer 40 000: Conquest LCG, pokud by mel nekdo zajem.
11.3.2015 03:12 - kin
sirien píše:
Dukolm: já comp beru, ale předpokládám, že skoro najisto nebude promítačka. Což nemusí vadit... Cemi ten svůj asi může vzít taky, já myslim že jeden palubní můstek postavit zvládneme kdyžtak...

Mám vzít projektor?
11.3.2015 04:25 - sirien
No tak jestli máš tak určitě, hned ve čtvrtek se můžeme proletět :)

(kapitán! A letíme Missile cruiserem...)

Jinak mi hlavně napiš do PM/SMS kdy cca můžeš dorazit. Prozatím je plán že by se jelo ve čtvrtek ve dvě ode mě, vyzvedneme Almiho a mizíme na východ... ale jestli nestíháš tak posuneme.
11.3.2015 04:57 - kin
Dám dnes vědět, čekám jak se vyjádří moji +X (1-3) jak a kdy a jestli pojedou oni.
11.3.2015 07:46 - Almi
Kin, sirien: Tak, jestli přijede Kin Studentem na Zličín, tak ode mne je to tam kousek a pak rovnou po vnějším okruhu drang nach Osten..
11.3.2015 07:50 - Babaj
bacha s tou cestou na vychod.. at to neprezenete a at vas nestavi ruske tanky :_)
11.3.2015 08:02 - Shako
sirien píše:
Jinak GUMSHOE jmenovitě vyžaduje, aby byly vyšetřovací dovednosti pokryty všechny (první si musí skupina rozebrat 1b do všech, než se vrhnou na investici zbytku do zlepšení na vyšší levely) Což mimochodem pokud se nepletu je GUMSHOE základ a měli to už i Esoterrorists.


Proletěl jsem v rychlosti dvě gumshoe příručky a explicitně uvedené to tam nevidím (je to tam jako doporučení, podobně jako většina těch věcí, co jsem tu probírali). Ale nemám E., abych ověřil, co je napsáno tam.

sirien píše:
Missile cruiserem


S tím lítáme ve dvou. :) (zbraně/kapitán/komunikace + pilot/strojovna, senzory jsou sdílené)


Sakra, takový nabitý program a já nemám čas...
11.3.2015 12:11 - Merlin
dovedu si to představit. Ve chvíli, kdy Almi míjí značku Praha-venkov, vyklápí rotační kulomet a obezřetně sleduje odkud se za hlasitého řevu vyřítí Mongolové.
Neboj...po cestě jsou dva McDonaldy :), budeš si připadat jako v civilizaci
11.3.2015 14:32 - Almi
Merlin: Náhodou, za poslední měsíc jsem byl 2x v Brně!
..ale pravda je, že pak muselo auto do servisu.. :/

ALL: Dneska jsem natankoval 20 litrů medoviny. Jestli to nebude stačit, tak už fakt nevím... :D
11.3.2015 15:59 - Merlin
Brno je vesnice u Vídně, tím se neoháněj :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092490911483765 secREMOTE_IP: 3.237.91.98