Volná diskuze

Nachtrose
20.10.2014 10:49
Jarní sraz Kostky 2015 - Morava
Organizační diskuze k jarnímu srazu.

Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Termín byl určen na 13.-15.3.2015

Sraz by se měl konat v Hostýnských vrších/Rajnochovicích. Info zde.

Aby to nezapadlo:

V místě je velká zateplená jídelna/herna, měla by být hotová menší herna. Ve velkých chatách je sprcha, splachovací záchod, malá kuchyňka. V areálu jsou pak záchody, sprchy, kuchyně. Pak malé chatky pro 4 (klasické tábornické, patrové pelesti). Vím, že je to krátce po podzimní dálavě a je ještě půl roku, ale musím termín bloknout včas, jinak jsou víkendy plné.
osobně doporučuji udělat to již od čtvrtka.
Jinak cena, pokud se nezmění, je o něco dražší než na Dálavě. 130/ noc (bohužel cena za "civilizaci" )

/update 05.01.2015:

Takže termín zablokován. Posílám doplňující informace, které mi došly:
cena 500 jednorázový poplatek předem na 2100099908/2010 vs. 702 + 130/noc/osoba (platí se po akci - na účet nebo hotově)

na horních chatách je:

1 (1-2 lůžk. pokoj, 5 lůžk. a 4 lůžk.)

2 (2 lůžk., 2 lůžk. a 4 lůžk.)

3 (6 lůžk. a 2 lůžk.)

wc a sprcha je na 1 a 2 - pokud by byl sníh, pak by byly jen tyto wc

v kuchyni je radiátor a v jídelně 3 + krb (dřeva by mělo být dosti)

na 2 malých chatkách je radiátor

doděláváme přístavbu - pokud bude hotová, dá se využít, ale je to tak na 50% ...

Určitě přijedou ( >95% ):

čtvrtek

  1. Almi ( 12.-15 )
  2. Babaj ( 12.-15. )
  3. Demonica ( 12.-15. )
  4. Korbal ( Nachtrose's +1 ) ( 12.-15. )
  5. Merlin ( 12.-15. )
  6. Nachtrose ( 12.-15. )
  7. Peter ( Nachrose's +2 ) ( 12.-15. )
  8. Sirien ( 12.-15. )
  9. Cemi( Sirien's +1 ) ( 12.-15. )
čtvrtek/pátek?

  1. Dukolm (?)
  2. Gurney ( [12.]13.-15. )
  3. Kin ([12.]13.-15. )
  4. Kin's +1 ([12.]13.-15. )
pátek

  1. Illia ( 13.-15 )
  2. Nerhinn ( 13.-15. )
  3. Winnie ( Nerhinn's+1 ) ( 13.-15. )
Zřejmě přijedou: ( >60% )

  1. Captain ( 12.-15.)
  2. Kin's +2
Spíše nebo určitě nepřijedou ( <25% )

  1. Alwaern
  2. Ebon Hand ("daleko")
  3. Jerson
  4. Demonica's +1
  5. Lokken
  6. Sathel ( rodinná oslava )
  7. ShadoWWW ( Švýcarsko )
  8. Sparkle (rodina)
Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Na jarní sraz bych dojel/a

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
6.-8.3.2015kladné body9
13.-15.3.2015kladné body11
20.-22.3.2015kladné body11
9.3.2015 01:39 - sirien
Kin: tak ještě je páté místo do týmu případně... druhý run a zároveň 13tku netuším, jestli bych dával, to by už byl docla masakr. I když... jako můžeme dát v pátek The Pleasure Bringers a pak v noci si dát další misi, to by docela sedlo :D

(jako zcela vážně, já bych nebyl proti...)


Ohledně auta - aktuálně ano. Odjezd závisí na Captainovi a v Brně ještě budu nabírat Cemi, ale tak pět se nás na těch zbylých pár kiláků do auta už vejde, o to bych se nebál.


Ohledně grilu to je dost podstatná otázka... Merline? Jak jsme na tom s grilem? (připomínám, že Ebon nejede)
9.3.2015 09:04 - Babaj
mylim ze gril od nas neni :-) ale nechci to brat Merlinovi z pera :-)) treba nejakej shanel :_)
9.3.2015 09:54 - Merlin
Gril nemám a ani jsem nesháněl. je možné, že tam něco takového je, ale nebyl jsem tam dlouho, takže ruku do ohně, ani cizí, bych nedával
9.3.2015 09:57 - Babaj
jeste ze bych na fire mel mit nejaky rezist :-)
9.3.2015 13:18 - Almi
Kin: Gril klidně vezmi :)

sirien: Bude-li čas, rád si zahraju. Příběh nechám na Vás (nemám vyhraněnou preferenci, nicméně osobně se mi nejvíc líbí Dead Rock Seven, nicméně nemám problém s čímkoli. Pokud nebude obsazen, tak nejsympatičtější je mi jako rasa Darugh, ale nemám problém s čímkoli, co primárně vše NEřeší střelbou ;)
9.3.2015 13:43 - Dukolm
no mě se líbí Darughové a Tavakové.
9.3.2015 13:45 - Nachtrose
Mno... čím dál více přemýšlím o tom, že kdyby Sirien vážně vedl i druhou hru v Ashen Stars, že bych snad možná mohl vystoupit ze své comfort zone a projednou to zkusit. Pokud se mi to nebude křížit s 13A. Scénář nechám na Sirienovi, i když bych o malinko více preferoval něco spíše akčnejšího. A zřejmě bych pak hrál Tavaka.
9.3.2015 14:36 - sirien
Almi: jsou to rasy ("people"), ne classy - každá z nich vytvořila celou jednu svou civilizaci, dokonce celé malé impérium napříč svým sektorem, než se spojily aby utvořily Combine (potom, co strávili asi sto let vzájemným válčením, nutno poznamenat); tzn. nenásilná může být kterákoliv z nich, co jsem popsal jsou jen takové zjednodušené "gamerské" šablony.

Klidně můžeš mít spirituálně založeného Tavaka pacifistu (co se domnívá, že začlenění boje do filozofie rasy byl omyl), Kch-thk filozofa (který prosazuje překonání biologických imperativů), Darugh anarchistu (nejspíš se podílel na pádu předchozího režimu), Vas Mal epikurejce (který bere degradaci své rasy fatalisticky a pohlíží na snahu o znovupovznesení jako na slepou uličku nebo nefunkční zkratku k něčemu, co musí být znovuzaslouženo) nebo Balla který... vlastně Balla můžou být kdeco už v základu (tak trochu moje nejoblíbenější rasa, přijde mi že je z popisu taková nejbohatší a nejkomplexněji popsaná)
Combine je přitom rasově hodně multi-kulti, takže jednotlivé rasy (i když některé někam inklinují trochu víc) se míchají skutečně všude (politika, instituce).


Gurney: tak to je dost klasický archetyp, ten tam zapadne zcela určitě :)


Pokud si někdo vezme Darugha tak je dobré vědět, že Darughové byli donedávna nepřáteli Combine (už dlouho před objevením Mohilarů - zrovna Bleed byl sektorem sporu, který Combine v podstatě ukradl Darughskému impériu) a na počátku války stáli na strně Mohilarů.
V průběhu války nicméně obrátili ([složitá historický událost] - ani sami pořádně netuší proč, dominantní teorie je že jejich vládce zjistil že mají být po Combine další na řadě) a Mohilary zradili.

To mělo tři brutální následky.
- Zaprvé jejich zrada posílila Combine a umožnila válku vyhrát (ačkoliv jejich role v závěru války je... nejistá).
- Zadruhé jejich aliance s Combine je vystavila přímému úderu Mohilarů, který na ně dopadl stejnou silou jako na Combine. Události jejich "zrady" a následné odvety navíc definitivně srazily jejich staletí stabilní totalitní režim.
- Vzniklé mocenské vakuum a hledání vlastní politické identity spolu s nutností všestranné koordinace s Combine nicméně urychlilo jejich začlenění do Combine a konec války kdy stáli po boku zbylých ras dost zbrousil hrany (i když je ne zcela smazal)


Ohledně konceptů postav: součástí konceptu jsou dvě věci: Drive a War history. Obojí je hlavně fluffové a nemá to mechanický dopad, ale ve hře se to projeví.
Drive je to, co postavu motivuje k tomu být Laserem a co jí žene dopředu. Knížka nabízí hromadu ukázkových Drives.
War history je na vás - je to prostě sdělení toho kým jste byli a co jste dělali za (dost nedávné) války s Mohilary (cokoliv od pěšáka po velitele flotily nebo třeba lékaře, zločince, špiona, rangera...)

Je dobré o té postavě od počátku přemýšlet jako o někom, kdo něčím byl nebo alespoň něčím tvrdým skutečně prošel - ani noví Laseři nejsou žádná ořezávátka.



Ohledně druhé hry - jako já nemám problém odehrát ty příběhy oba, ale bylo by super kdybyste dali vědět že případně máte - alespoň teoreticky - zájem.
Dead Rock Seven adventure book ty příběhy servíruje na stříbrnym podnose, nicméně i tak bych si rád před hrou udělal aspoň stránku dvě výpisků abych nemusel permanentně listovat knížkou tam a zpátky kvůli každému nesmyslu.
9.3.2015 14:45 - Babaj
jak jsem uz psal ja jsem pro kazdou spatnost ,tak klidne i vic pribehu najednou.. jinak se mi libila predstava rasy bijici hlavou o zed a pritom tou zdi prochazet.. chudak si nemuze ani rozbit celo :-)) ale taky se mi libilo byt i broukem :-) nebo i tim tvorem opet svrhnutym do sve vlastni karikatury a libujic si v sebelitosti pri vzpominani si na sve bozstvi :_)
9.3.2015 14:47 - Winnie
Zájem o Ashen Stars (Dead rock seven) bych určitě měla, pokud bude místo a stihnu hru (přijedeme v pátek odpoledne/ navečer).
9.3.2015 15:03 - Korbal
Teraz neviem ci sa teda pocita aj somnou v tom Ashen Stars... Ale ak ano tak by sem bral rasu Darugh :) Ak ne co uz :)
9.3.2015 15:13 - Nachtrose
Korbal: Pokad to spravne chapu, tak core je Korbal, Almi, Gurney a Dukolm a Kin jako paty.
9.3.2015 15:41 - sirien
Korbal: počítá. Koukám, že Darughové sou docela v kurzu :D

EDIT: ježiš... já živě vidim toho Gueneyho lidskýho ex-marshala s disruptorem proklatě nízko, jak vpadne na planetu obklopenej smečkou třech Darughů a začnou se okolo ohánět Laserovskejma plackama.
Doufám, že to tak nedopadne - ten příběh má bejt gritty noirovej, na odlehčené parodování tam je ten čtvrtej scénář, ne ty první tři. /EDIT


Winnie: no, určitě bys stihla druhej (večerní/noční) běh (Dead Rock Seven), pokud se na něj sejde dost lidí, aby ho mělo smysl hrát (tzn. aspoň 3 hráči - ať už noví nebo že by si někdo chtěl zahrát běhy oba)

Zatím tam vidím Tebe, Nachta... možná Almiho, pokud by si chtěl dát noční hru (a upřednostnit tak Dead Rock Seven scénář před The Pleasure Bringers - nebo si dát oboje)

U Babaje mi nějak uniká, jestli se tím hlásí, nebo jestli jen komentuje :D
9.3.2015 15:47 - sirien
Add - plus ještě jedna věc. Jako obvykle provádím (v zájmu dynamiky kolem herního stolu) genderovou protekci, takže v první skupině je určitě místo aspoň pro jednu hráčku.
9.3.2015 16:11 - Babaj
ja se hlasil uz od zacatku :_)) co je tezky na vete :


"8.3.2015 15:09 - Babaj
ja bych zajem mel :-) vzdyt vis ze jsem temer pro kazdou spatnost :-)) jen doufam, ze by se mi to nekrizilo s 13 tkou :_)"
9.3.2015 16:12 - Babaj
ale pokud mas tlacenku tak to pochopim :-))
9.3.2015 16:12 - Almi
No, koukám, že finální časy se pořeší za běhu. Zatím počítám (může se změnit) se dvěma hrama 13th Age. Jednu pro ty, co ji ještě nehráli a druhou pro ty, co už ano. Ale nejspíš to finálně pořeším podle lidí, siriena a všeho dalšího :)
9.3.2015 16:24 - Merlin
Vezmu dost deskovek, aby se lidi nenudili :)
9.3.2015 16:28 - captain66
Pokud bude misto, tak bych si to taky klidne zahral.
9.3.2015 16:46 - Nachtrose
Asi to bude chtit tabulku/tabuli s rozpisem her a jejich casu, kam se budou lidi vpisovat at je videt obsazenost a krizeni jednotlivych her :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088141918182373 secREMOTE_IP: 44.211.117.101