Volná diskuze

Nachtrose
20.10.2014 10:49
Jarní sraz Kostky 2015 - Morava
Organizační diskuze k jarnímu srazu.

Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Termín byl určen na 13.-15.3.2015

Sraz by se měl konat v Hostýnských vrších/Rajnochovicích. Info zde.

Aby to nezapadlo:

V místě je velká zateplená jídelna/herna, měla by být hotová menší herna. Ve velkých chatách je sprcha, splachovací záchod, malá kuchyňka. V areálu jsou pak záchody, sprchy, kuchyně. Pak malé chatky pro 4 (klasické tábornické, patrové pelesti). Vím, že je to krátce po podzimní dálavě a je ještě půl roku, ale musím termín bloknout včas, jinak jsou víkendy plné.
osobně doporučuji udělat to již od čtvrtka.
Jinak cena, pokud se nezmění, je o něco dražší než na Dálavě. 130/ noc (bohužel cena za "civilizaci" )

/update 05.01.2015:

Takže termín zablokován. Posílám doplňující informace, které mi došly:
cena 500 jednorázový poplatek předem na 2100099908/2010 vs. 702 + 130/noc/osoba (platí se po akci - na účet nebo hotově)

na horních chatách je:

1 (1-2 lůžk. pokoj, 5 lůžk. a 4 lůžk.)

2 (2 lůžk., 2 lůžk. a 4 lůžk.)

3 (6 lůžk. a 2 lůžk.)

wc a sprcha je na 1 a 2 - pokud by byl sníh, pak by byly jen tyto wc

v kuchyni je radiátor a v jídelně 3 + krb (dřeva by mělo být dosti)

na 2 malých chatkách je radiátor

doděláváme přístavbu - pokud bude hotová, dá se využít, ale je to tak na 50% ...

Určitě přijedou ( >95% ):

čtvrtek

  1. Almi ( 12.-15 )
  2. Babaj ( 12.-15. )
  3. Demonica ( 12.-15. )
  4. Korbal ( Nachtrose's +1 ) ( 12.-15. )
  5. Merlin ( 12.-15. )
  6. Nachtrose ( 12.-15. )
  7. Peter ( Nachrose's +2 ) ( 12.-15. )
  8. Sirien ( 12.-15. )
  9. Cemi( Sirien's +1 ) ( 12.-15. )
čtvrtek/pátek?

  1. Dukolm (?)
  2. Gurney ( [12.]13.-15. )
  3. Kin ([12.]13.-15. )
  4. Kin's +1 ([12.]13.-15. )
pátek

  1. Illia ( 13.-15 )
  2. Nerhinn ( 13.-15. )
  3. Winnie ( Nerhinn's+1 ) ( 13.-15. )
Zřejmě přijedou: ( >60% )

  1. Captain ( 12.-15.)
  2. Kin's +2
Spíše nebo určitě nepřijedou ( <25% )

  1. Alwaern
  2. Ebon Hand ("daleko")
  3. Jerson
  4. Demonica's +1
  5. Lokken
  6. Sathel ( rodinná oslava )
  7. ShadoWWW ( Švýcarsko )
  8. Sparkle (rodina)
Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Na jarní sraz bych dojel/a

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
6.-8.3.2015kladné body9
13.-15.3.2015kladné body11
20.-22.3.2015kladné body11
8.3.2015 15:09 - Babaj
ja bych zajem mel :-) vzdyt vis ze jsem temer pro kazdou spatnost :-)) jen doufam, ze by se mi to nekrizilo s 13 tkou :_)
8.3.2015 15:11 - sirien
No já strávím určitě část cesty snahou ukecat Almiho, aby si šel zahrát, tak by se to snad křížit nemělo.

A 13tku bych si kdyžtak rád dal taky. Pořád si chci zahrát toho nekromancera.
8.3.2015 15:26 - Almi
sirien: Je někde k přečtení aspoň základ GUMSHOE systému, Ideálně v češtině?

sirien: ad. zahrát necromancera: Klidně, ale načti si jeho pravidla. patří k pokročilejším postavám (nebo Ti dá někdo - třeba Nachtrose, který ho už hrál - info). Abys plně využil jeho potelciál. Protože jinak má necromancer docela vysokou úmrtnost (systém penalizuje vysokou konstituci, takže čím větší mrzák, tím je drsnější, ale zranitelnější - velmi funny na hru :))

Babaj: neboj, nějak tyhle termíny mezi mou/mými hrami a sirienovo hraním, pořešíme :)
8.3.2015 17:07 - sirien
Almi: ne, bohužel (ještě) ne.
Výhledově napíšu "Gumshoe v Kostce", ale nejdřív bude anotace Ashen Stars a tak.

Každopádně to není třeba - hra je koncipovaná jako ukázkovka a systém je velice jednoduchý, vysvětlím ho před hrou. Nebo sem ještě ve volné chvíli napíšu 1A4 shrnutí, které by efektivně mělo i obsáhnout všechno co ke hře z toho systému znát potřebuješ.
8.3.2015 19:02 - Korbal
Zdravim vsechny. Ohladom toho Ashen Stars by sem rad vyskusal ale samozrejme mne nikdo nezna a ja neznam vas takze mozna by sem iba kukel ocem to je ale rad hraju RP a miluju sci-fi zvlast space operu... Inak podla mna lakavy je ten scenar cislo 1.
8.3.2015 19:24 - Almi
sirien: Super, tak to se těším. Rád aspoň něco o systému tuším...

Korbal: Neboj, myslím, že si určitě zahraješ. Lidi jsou přátelský a dokážeš-li vyjednávat nebo ukecávat (což pravý Korbal dokáže :)), tak to máš v kapse ;)
8.3.2015 19:42 - Dukolm
přidám se k těm co by to chtěl zkloubit i s 13th Age
8.3.2015 19:49 - Nachtrose
Kdo je ochoten jeste neco odmastrovat? Kdyz bude hrat Almi se Sirienem, tak nemam co hrat :-D
8.3.2015 19:53 - sirien
Ashen Stars

Korbal: jestli dorazíš, tak to nevadí :) Otázka je kdy dorazíš? Osobně jsem předpokládal, že bysme dali hru v pátek, ale tak i sobota je možnost.

GUMSHOE se systémově přizpůsobuje počtu hráčů, takže je jedno kolik nás bude, ideální by pro mě byli tak 4 hráči (5 by se ještě docela zvládlo, 6 už je pro mě příliš), takže pokud by Almi kejvnul, tak bysme byli full (popř. s jedním volným místem kdyby se někdo chtěl přidat)


Ohledně ras: Rasy jsou popsané komplexně a mají vlastnosti, které je relativně (...tak nějak) snadné zahrát a přitom pak působí skutečně MZácky a ne jen jako "elf je lidský hippie s ušima". NAVÍC jsou popsané tak, aby každá z nich trefovala hned několik oblíbených ras z tradičních SF seriálů.
Detaily kdyžtak popíšu namístě, ale pro představu:

Lidé samozřejmě. Asi netřeba cokoliv dodávat.
Hrajte pokud se vám ostatní nelíbí nebo si jimi nejste jistí, pokud chcete hrát klišé klasického lidského hrdiny v MZ skupině.

Balla rasa která je tím krásnější a charismatičtější, čím je starší. Velmi staří jedinci musí opouštět společnost. Nicméně jsou emočně dost nestabilní ("hysterici") a aby fungovali, tak mají velmi intenzivní duševní výcvik v potlačování emocí.
Hrajte pokud se vám líbili Vulkánci (nebo Romulani) ve Star Treku, religious-caste Minbari v Babylonu 5, Delviani (Pa'u Zhan) ve Farscape. Pokud chcete hrát native-social-bullshitera nebo pokud ve fantasy inklinujete k elfům (jakéhokoliv typu)

Tavak je rasa velkých silných válečníků-filozofů. Kdysi byli rasou intuitivně tvořící harmonickou společnost, pak se vydali ke hvězdám a spatřili šílenství vesmíru a tak svou filozofii přetvořili ve filozofii klidu a boje.
Hrajte pokud se vám líbili Klingoni ve Star Treku, warior-caste Minbari nebo Narnové v Babylonu 5, Luxani (Ka D'Argo) ve Farscape. Pokud máte rádi samuraje nebo inklinujete k hraní flegmatických postav či ve fantasy trpaslíků (možná, tohle je dost long-shot).

Kch-thk je rasa velkých (takřka) všežroucích "brouků" (kteří dobrovolně zasáhli do své DNA aby omezili svůj populační růst a... znechutili si inteligentní rasy co do jídelních choutek) schopných reinkarnace do nového těla.
Hrajte pokud chcete hrát "brouka", pokud chcete bojovou postavu a nelíbí se vám Tavaci, pokud jste v Ender's game fandili "buggers", pokud chcete hrát víc alien-freak postavu

Darugh jsou rasa menších humanoidů schopná procházet pevnou hmotou, donedávna nepřátelská s totalitním režimem.
Hrajte pokud se vám líbili Centauri nebo Drakh z Babylonu 5, Nebari (Chiana) nebo Peacekeapers z Farscape, pokud chcete hrát postavu, která může narazit na rasové předsudky, pokud máte rádi postavy, které řeší věci nepřímo, kličkováním a vychytralostí.

Vas Mal byli ještě nedávno "povznesenými" bytostmi čisté energie a takřka božské podstaty. Pak se [složitá historická událost] (cosi těžce zjebalo) a oni byli sraženi zpět na úroveň hmotné existence, navíc do těl která jsou karikaturou jejich dřívější dokonalosti. Vypadají dost jako typičtí "šediváci" a ponechali si fragment svých božských schopností.
Hrajte pokud se vám líbili Stykera-Banik (Stark) z Farscape, Vorloni z Babylonu 5 (? eh...), pokud chcete hrát psionika nebo pokud rádi hrajete velmi racionální, přemýšlivé, vědecké postavy.

(sedmou hratelnou rasou jsou "cybes", tj. kyborgové, ale popravdě si nejsem moc jistý jakou stylizaci bych jim chtěl dát a jestli se mi vůbec nějak zvlášť líběj - je to takovej vstřícnej krok Ashen Stars cyberpunku a já mám popravdě své cyberpunkové období spíš za sebou, takže bych je ze hry radši vynechal)


Asi je jedno co si vezmete nebo v jakém poměru, ale kdyby každý hrál člověka, tak to asi bude trochu suchý :)
8.3.2015 19:57 - sirien
Almi, Gurney, Dukolm: prosím napište mi taky svou preferenci k tomu který scénář z těch tří byste chtěli, ať vím, co si mám připravit.
8.3.2015 20:22 - Dukolm
za mě od toho co mě zaujalo nejvíc 1,2,4.
8.3.2015 20:47 - sirien
ok... tak pokud Almi s Gurneym nebudou pro Dead Rock 7 nebo pro The Anaitis Ingredient, tak si připravim ty Pleasure Bringers.

(osobně mi Dead Rock 7 přijde lehce o něco zajímavější a takovej trochu víc core-gumshoe story, ale pokud chcete tradičnější scénář, tak nemám problém. Zase pravda, že Pleasure Bringers jsou takoví akčnější, takže pokud chcete běhat okolo a dát si nějaké ty bitky na disruptorové pistole, tak tam si jich užijete víc)
8.3.2015 21:15 - Gurney
Líbí se mi hlavně 1 a 4, případně 3.

Jinak bych asi hrál lidského ex-policajta (myšleno ve stylu federálních maršálů) - oldschool moral code (ne vždy kompatibilní s okolním vesmírem), dovednosti kolem forenzních věd, vyslýchání a stopování zločinců, disruptor proklatě nízko (aspoň pokud by jste nechtěli hrát lidi všichni, pak bych asi bral spíš něco jiného).
8.3.2015 22:03 - Nachtrose
Sirien: Korbal je ridic naseho auta a zatim pocitame s prijezdem ve ctvrtek.
8.3.2015 22:13 - sirien
ok, tak skupina lidí tvrdě pracujících v supernáročných podmínkách v zoufalé situaci uvězněných na vzdáleném asteroidu prohrála proti prostitutkám, barům s opilými turistkami a kasinům.

Jak bolestně typické... s takovou morálkou těch nejlepších, které Combaine má, se vůbec nedivím, že ta válka s Mohilary byla takový hrozný debakl.
8.3.2015 22:26 - Nachtrose
Sirien: btw. nebude Ti tam kdyztak vadit cumil? Znas me, ze se na takhle vypraveci hry moc nechytam, ale alespon bych se podival.
8.3.2015 22:34 - sirien
Nachtrose: klidně. (za "vyprávěcí" bych nicméně GUMSHOE zrovna neoznačil)
8.3.2015 22:47 - Nachtrose
Mno "vypraveci"... takovy ten RP na prvnim miste. Bez kostek si moc neumim poradit a jedina hra kde uplne neplavu je HtV a to taky v mem podani neni zrovna zadna velka slava...
8.3.2015 23:26 - captain66
Cau, pojedu, presne na case a tak se jeste domluvime.
9.3.2015 01:28 - kin
Zahral bych si jak ashen stars (kdyby bylo kdy...druhy termin na asteroidu? .), tak 13tku :-)
Jinak bych i neco odmastroval...muzu vzit DnD5e, mozna Dread, mozna kill puppies for satan. (+ beru MtG)
Dalsi vec, mam vzit elektricky gril?
A posledni, z Plzne pojedeme asi celkové ctyri...ja snad ve ctvrtek (kdyby jo, mas jeste to jedno misto v aute volne siriene?), zbytek asi az v patek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085926055908203 secREMOTE_IP: 3.236.147.122