Volná diskuze

Nachtrose
20.10.2014 10:49
Jarní sraz Kostky 2015 - Morava
Organizační diskuze k jarnímu srazu.

Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Termín byl určen na 13.-15.3.2015

Sraz by se měl konat v Hostýnských vrších/Rajnochovicích. Info zde.

Aby to nezapadlo:

V místě je velká zateplená jídelna/herna, měla by být hotová menší herna. Ve velkých chatách je sprcha, splachovací záchod, malá kuchyňka. V areálu jsou pak záchody, sprchy, kuchyně. Pak malé chatky pro 4 (klasické tábornické, patrové pelesti). Vím, že je to krátce po podzimní dálavě a je ještě půl roku, ale musím termín bloknout včas, jinak jsou víkendy plné.
osobně doporučuji udělat to již od čtvrtka.
Jinak cena, pokud se nezmění, je o něco dražší než na Dálavě. 130/ noc (bohužel cena za "civilizaci" )

/update 05.01.2015:

Takže termín zablokován. Posílám doplňující informace, které mi došly:
cena 500 jednorázový poplatek předem na 2100099908/2010 vs. 702 + 130/noc/osoba (platí se po akci - na účet nebo hotově)

na horních chatách je:

1 (1-2 lůžk. pokoj, 5 lůžk. a 4 lůžk.)

2 (2 lůžk., 2 lůžk. a 4 lůžk.)

3 (6 lůžk. a 2 lůžk.)

wc a sprcha je na 1 a 2 - pokud by byl sníh, pak by byly jen tyto wc

v kuchyni je radiátor a v jídelně 3 + krb (dřeva by mělo být dosti)

na 2 malých chatkách je radiátor

doděláváme přístavbu - pokud bude hotová, dá se využít, ale je to tak na 50% ...

Určitě přijedou ( >95% ):

čtvrtek

  1. Almi ( 12.-15 )
  2. Babaj ( 12.-15. )
  3. Demonica ( 12.-15. )
  4. Korbal ( Nachtrose's +1 ) ( 12.-15. )
  5. Merlin ( 12.-15. )
  6. Nachtrose ( 12.-15. )
  7. Peter ( Nachrose's +2 ) ( 12.-15. )
  8. Sirien ( 12.-15. )
  9. Cemi( Sirien's +1 ) ( 12.-15. )
čtvrtek/pátek?

  1. Dukolm (?)
  2. Gurney ( [12.]13.-15. )
  3. Kin ([12.]13.-15. )
  4. Kin's +1 ([12.]13.-15. )
pátek

  1. Illia ( 13.-15 )
  2. Nerhinn ( 13.-15. )
  3. Winnie ( Nerhinn's+1 ) ( 13.-15. )
Zřejmě přijedou: ( >60% )

  1. Captain ( 12.-15.)
  2. Kin's +2
Spíše nebo určitě nepřijedou ( <25% )

  1. Alwaern
  2. Ebon Hand ("daleko")
  3. Jerson
  4. Demonica's +1
  5. Lokken
  6. Sathel ( rodinná oslava )
  7. ShadoWWW ( Švýcarsko )
  8. Sparkle (rodina)
Kdyby někdo cestou zabloudil a potřeboval upřesnit nasměrování, může zkusit kontaktovat Merlina na +420 602 561 587

Na jarní sraz bych dojel/a

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
6.-8.3.2015kladné body9
13.-15.3.2015kladné body11
20.-22.3.2015kladné body11
4.3.2015 11:48 - sirien
Merlin: klidně i těm, co tam byli; je to už nějakou dobu zpátky a upřímně jediné, co si vybavuju, je jakási vedlejší silnice nevalné kvality uprostřed ničeho, která kus za nějakou zatáčkou na rovině má jakousi nenápadnou odbočku ostře doleva o víc jak 90° na takovou pochybnou "lesní" cestu mezi křovím ostře nahoru... kterou když mineš tak po jednom nebo dvou kilometrech pak nalevo potkáš takovou hospodu...
...což bych asi nakonec trefil, ale víš co :)
4.3.2015 12:13 - Babaj
docela hodne trefny popis cesty :_)
6.3.2015 00:08 - Nachtrose
Dotaz: kdybych si v prubehu pristiho tydne nechal v Mephitu udelat balicek, nasel by se ochotny dobrovolnik, co mi ho priveze na sraz?
6.3.2015 09:44 - Nachtrose
Jakozto jednoho z nejasocialnejsich asocialu ( /wave Sirien ) me tak napadlo: Traven nepojede? Daval mu nekdo vedet?
6.3.2015 16:26 - Almi
Mluvil jsem předevčírem s Captainem. Dá mi vědět o víkendu či z kraje týdne, zda by jel se mnou a se Sirienem autíkem na sraz... tak uvidíme :)
6.3.2015 17:01 - Babaj
Captain Morgan a Medovina.. smrtici combo :-)
6.3.2015 17:42 - sirien
Dvě věci:

1 - protože Tomáš se ségrou nejede, tak mám v autě z Prahy ještě dvě volná místa (resp. jedno, podle toho jak se rozhodne Captain - viz Almi výše). Případně můžu ještě někoho donabrat v Brně cestou.


2 - před pár dny se mi dostaly do rukou Ashen Stars a je to snad nejvíc epic RPGčko co jsem za poslední roky potkal, takže rovnou nabízím hru.
Co víc to případně bude taková moje malá premiéra, protože spolu s nimi se mi dostal do rukou sourcebook předpřipravených příběhů Dead Rock Seven a je to snad poprvé v životě, co mám fakt chuť odehrát si příběh připravený někým jiným, protože jsou naprosto super-žůžové.

Pro ty co netuší o co jde - jedná se o GUMSHOE systém (u nás nejvíce známý ve variantě Esoterrorist), tzn. detektivně vyšetřovací; systém je nicméně proti základu rozvinutý a nabízí pár fakt cool vychytávek aniž by porušil svou jednoduchost.
Stylizačně jde o space operu - trochu blbě se to popisuje, představte si Star Trek zkřížený s Firefly zkřížené s Babylonem 5 (s tím, že ST Federace / Firefly Aliance dostaly před pár lety pekelně do držky v gigantické válce o přežití, takže ta idilka skončila a aktuálně je setting laděn jako temná post-utopie)

Samozřejmě kdo si chce zahrát je vítán, ale kdyby byl přetlak, tak tiše preferuju hráče kteří:
- mají zájem o GUMSHOE (nebo ho už znají - pro ty co neznají, je to zdrojový, nikoliv pravděpodobnostní systém - tj. úspěch je závislý víc na utrácení bodíků než na "neutralitě" kostek. Jen takové varování pro hráče, co tohle nemají rádi)
- mají rádi sci-fi / space operu (třeba jen seriály nebo tak - ale radši bych hru nerušil vysvětlováním tak základních žánrových tropes a klišé jako "co to jsou štíty" a "jaktože je můžu při boji opravit přesměrováním energie z podpory života" a podobně, ze zkušenosti to docela ruší)


(recenze Ashen stars bude brzo, ale vzhledem k mým časovým možnostem a aktuálnímu stavu redakčního bufferu určitě až po srazu, takže vysvětlení hry provedu na místě; Stejně tak na místě vytvoříme postavy, mělo by to jít rychle, je to jen bodová rozdělovačka, nejdůležitější asi bude výběr rasy - Ashen Stars mají na výběr ze 7 základních ras a těch 6 mimozemských je jako fakt a skutečně mimozemských, žádné fantasy "elf je jen lidskej eko-hippie se špičatejma ušima")


EDIT: PS - je dost dobře možné, že jsem někomu slíbil nějaké jiné hry (Huntery, Mage atp.) Možná bude čas a chuť i na ně, nicméně Ashen Stars u mě mají naprostou herní prioritu, protože ze všech RPG včetně vychvalovaného AW co jsem za poslední dobu viděl pro mě nemají konkurenci (systémem i boží žánrovou stylizací).
Teroeticky bych je možná byl ochotný hrát i dvakrát, čímž by samozřejmě sliby čehokoliv jiného padly :D
6.3.2015 18:02 - Nachtrose
Sirien: Mage si pokud vim sliboval Sathel ale ta nakonec nejede. Mno a ja se Te pokazde snazim ohnout na huntery, kterezto bych opet uvital :-) Slibit si je ale slibil pokud vim jen Ebonovi ( ktery take nejede ) v Hardcore modu.
6.3.2015 18:20 - Gurney
Hmm, Ashen Stars bych asi neodolal, zvlášť potom co jsem o nich slyšel tento týden...
6.3.2015 18:29 - Dukolm
Já se hlásím na hru.
6.3.2015 18:46 - Vojtěch
A kdopak asi chytil Alnagovu knihu :-)
6.3.2015 19:08 - sirien
Já jí nechytil, já jí od něj velmi opatrně převzal, abys věděl.

A s tím Lawsovým podpisem a Alnagovým jménem v credits spíš někomu urazim ruku, než abych jí dal pryč ze své knihovny :p
6.3.2015 20:47 - Shako
sirien píše:
2 - před pár dny se mi dostaly do rukou Ashen Stars a je to snad nejvíc epic RPGčko co jsem za poslední roky potkal, takže rovnou nabízím hru.


Přidávám si to na soupisku her, které bych si chtěl pod tebou zahrát... proč vlastně nehrajeme častěji v Praze? ;-)
6.3.2015 22:47 - sirien
Ad hraní: mám těžké dilema; rozečet jsem další z těch 4 příběhů z Dead Rock 7 a... a netuším, který z nich chci vlastně hrát :D Navíc to vypadá, že ten třetí a čtvrtej budou na stejné úrovni, ten autor píše scénáře přesně v mém stylu.
Nebudete si chtít zahrát všechny? :D

Shako: hh. Protože od doby co sem se vrátil do Čech nemám pořádně na hraní čas, doufám, že se to po státnicích spraví. Každopádně ironie je, že když už mám někde volno na hraní, tak to častějc vychází v Brně než v Praze :D
6.3.2015 23:03 - sirien
Dukolm: Teď tak koukám - dorazíš už ve čtvrtek?
6.3.2015 23:18 - Dukolm
No budu muset prozkoumat spoje končím ve škole až odpoledne
6.3.2015 23:43 - Vojtěch
Já dosud váhal si to zakoupit, ale asi do toho nakonec taky půjdu.
7.3.2015 01:37 - sirien
Taky si mohl počkat na mojí plnou recenzi, abych z toho pak měl lepší pocit :(


Dukolm: pokud se mi trefíš do cesty, tak Tě můžu nabrat. Plánuju jet Praha-Brno po D1 a pak Brno-cíl kudy mě Google povede :) Předpokládám, že v Brně budeme tak kolem pátý odpoledne (pokud se nepřidá Captain s tím, že může až pozdějc)
7.3.2015 07:31 - Vojtěch
Heh, to bych musel tušit, že nějakou budeš psaát, že?
8.3.2015 13:51 - sirien
Ok... tak situace je přesně tak zlá, jak jsem se bál - všechny 4 příběhy z Dead Rock 7 jsou naprosto excelentní, přičemž 3 jsou hratelné jako intro, takže to je asi na zájemcích... (ideálně kdyby dali vědět před srazem, chci si k tomu udělat pár výpisků, hrát to natvrdo z booku by asi byla příliš divočina)

Možnosti jsou:

1: The Pleasure Bringers: noirový příběh situovaný na turistickou fun-planetu. Zadání je najít ztraceného pracovníka jedné korporace; příběh ukazuje světlou a stinnou stránku Ashen Stars universa, obsahuje různé zájmové frakce a průběžné akční sekvence.
- je nejlepší na seznámení se se settingem
- dává průběžné vyrovnané tempo, je to hodně takové "chodíme okolo a děláme věci, přičemž i sbíráme stopy"
- strukturou asi "nejkonzervativnější" scénář


2: Dead Rock Seven: hororový příběh (pouze po dohodě, jinak bysme v klidu hráli "jen" jako paranoidně-klaustrofobní), kdy jsou postavy najmuty těžební korporací aby vyšetřily nehodu na vytěženém asteroidu. Tohle je komorní scénář: široko daleko nic, jen prostředí středně velkého asteroidu se zbylou posádkou 19 lidí. Je to hodně o rozplétání vztahů a skládání střípků událostí k sobě.
- je nejlepší na seznámení se s GUMSHOE
- je asi nejvíc investigativní/detektivní ve smyslu "jsme tu, je tu všechno co potřebujeme znát, jen to musíme najít a poskládat dohromady"


4: The Anaitis Ingredient: Tohle je docela fun. Postavy jsou najmuty aby dohlédly na bezpečný průběh mediálně velmi exponované kulinářské soutěže na jedné vesmírné stanici. Ten scénář má několik sekvencí, ze začátku je takový sebeironický, než začne přitvrzovat (nemusím snad říkat, že se tam toho děje mnohem víc než jen kuchtění...)
Je to takový zvláštní mix - vyšetřování je hodně o pozornosti k detailu (systém ale dává hráčům oporu), je to mix zábavných a vážných momentů. Z Ashen Stars toho ukáže hodně, ale ne celek - spíš jde do hloubky několika témat (potkáte tam většinu ras, ale ta NPC nejsou úplně věrní zástupci mainstreamu těch ras atp.)
- je to asi nejvíc fun&pretzel z těch příběhů
- ukáže několik témat do hloubky, nicméně neukáže toho moc do šířky


3: Period of Tyrany: ...tenhle hrát nechci; Jen pro přehled to je příběh v němž pronásledování teroristy dovede postavy na dost Orwelliánsky totalitní planetu, na níž se toho právě děje mnohem víc, než by se zdálo.
Sice by to hrát šlo, ale celý ten příběh je hodně o politice a zájmových frakcích toho prostředí a ty jsou napsané tak, že tam nejsou žádní dobří a zlí, takže když nemáte ty frakce aspoň trochu zažité, tak to nemá smysl, protože ten příběh postavy tlačí k tomu, aby tam samy několikrát udělaly (nebo odmítly udělat) různá rozhodnutí, která vychází z jejich vlastní náklonosti k těm či oněm a ta pak mají (mohou mít) zásadní dopad na celé to prostředí. Ten příběh je ideální do pokročilejší části kampaně, která ještě bude pokračovat dost dlouho na to, aby postavy mohly čelit důsledkům rozhodnutí, která v tomhle příběhu udělají (nebo neudělají).




Osobně bych asi nejvíc preferoval druhý nebo případně první (Dead Rock Seven / The Pleasure Bringers), nicméně jestli se líbí víc ten čtvrtý (The Anaitis Ingredient) tak taky pohoda.

Pokud byste fakt fakt moc chtěli jít hrát galakticky-politický příběh situovaný na nacisticky-orwelliánskou planetu, tak jako můžeme, ten příběh je fakt super, ale nemůžu slíbit, že si z něj odnesete to co si z něj háči odnést mají (protože když vám nějaká fakta narychlo řeknu tak to není totéž jako když je máte zahraná z předchozích her a když o X scénářů dál neuvidíte pozitivní a zároveň negativní dopad rozhodnutí, která tam uděláte, tak ta rozhodnutí ztratí tu hloubku a vážnost)


PS - Dead Rock Seven má nějaké předpřipravené postavy, ale osobně bych radši kdybyste si asi udělali před hrou vlastní.

Abyste se duševně připravily na to co jsou ty postavy zač: jsou to extrémně kompetentní vyšetřovatelé (patří k the-TOP jedincům galaktického sektoru, za jejich služby se platí v milionech), takže mají dost široký záběr schopností (ty ale mohly nabrat i jinde než v "policejní" kariéře - bývalí vojáci, dobrodruzi, znudění podnikatelé nebo ex-zločinci...) a (i díky žánru) jsou schopni překonávat překážky, které by jiní shledali krajně obtížnými (představte si to asi jako Star Wars bez jediů - postavy prostě jdou, udělají to a obvykle se jim to nakonec nějak povede, neflákají se okolo a nefňukají, že to je moc těžké)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07886815071106 secREMOTE_IP: 3.81.221.121