Volná diskuze

Reidden
9.8.2014 23:50
DrD grupa
Omlouvám se, že to sem hážu takhle. Hledám hráče drd z Brna na pravidelné hraní. Jen vážně. Takové ty typy, co si momentálně zpestří víkend a pak nic, o ty zájem nemám. Spíš starší, zkušené, co vědí, mají ducha a nadšení pro hraní...očekávám dlouhodobější spolupráci. Co žádám, také nabízím....
Autorská citace #21
18.8.2014 11:21 - Sparkle
Já si v tuhle chvíli netroufnu rozjet v Brně pobočku Mephitu, protože tam nikoho neznám. V Košicích nám to funguje protože 1) Zsolo je dobrý kamarád, víme že tam nebude dělat hovadiny, 2) švagr pendluje pravidelně mezi Prahou a Košicemi a jeho rodiče bydlí asi 100 m od té kamenné prodejny, takže můžem vozit zboží do Košic bez dodatečných nákladů na poštovný.

Tzn. jestli by někdo chtěl rozjet pobočku v Brně, muselo by se pořešit, jak dopravovat zboží k osobnímu vyzvednutí do Brna, aby to nestálo moc peněz, zároveň s tím budu mít zvýšený náklady, protože tam budu muset pravidelně jezdit a kontrolovat úroveň tý pobočky (o chování obsluhy brněnskýho Rytíře k zákazníkům kolujou strašlivý zkazky, opravdu nechci zaštiťovat něco podobnýho, aby to dělalo blbý jméno celý firmě). Na druhou stranu se ušetří dost peněz za web, účetnictví a takový ty serepetičky, který umím zabezpečit.

No, jestli by se do toho někdo chtěl opravdu vážně pustit, dejte vědět, třeba to nějak půjde vymyslet.
Autorská citace #22
18.8.2014 11:52 - Vojtěch
Čistý Wargaming? Já myslím, že zrovna Ogří doupě nic jiného nějak nedělá (mohu se mýlit)...
Autorská citace #23
18.8.2014 15:48 - Assassin
Sice tento typ podniků nenavštěvuju (jednou jsem tam byl a už nechci), ale z doslechu:
Nerhinn píše:
Jestli toužíš po hospodě v kobce, zajdi si někdy do Staročeské krčmy (nebo tak nějak. Je to na České).

Na České byla Středověká krčma, ale tuším, že už není. Přesunuta na Svoboďák.
Na lidické poblíž hotelu Slovan chodím pořád kolem nějaké rytířské zbroje patřící k Rytířské krčmě (prý tam taky mají kostýmy atp.)
Hodně vyhlášená byla historická hospoda Šutr na Kapucínským náměstí.

Asi to není špatněj byznys, ale neznám hráče RPG, který by byl cílovkou.
Autorská citace #24
18.8.2014 15:51 - ShadoWWW
Co se týče těch historických hospod v Brně, tak to založili většinou bývalí studenti archeologie jako svůj koníček. Bohužel historii rozuměli víc než pohostinství, což je drsný business pro každého, kdo nezná poměry. Takže většinou nadšeně začali, a skončili.
Autorská citace #25
18.8.2014 15:59 - Assassin
ShadoWWW: No tyto tři hospody existují roky. O jiných nevím. Jestli tím skončili myslíš, že byla nutna změna majitele, tak asi jo. Ale to, že ty hospody stále běží o něčem asi vypovídá.

Jak říkám, hráči RPG asi cílovka nejsou. Ale vím o pár hráčích LARPu, co podobná místa vyhledávají. A taky pár milovníků některých subžánrů metalu, kteří je navštěvují, když zrovna hledají klidnější místo než Brooklyn na Hybešové.

No ale k tématu. Také si myslím, že míchat hospoda + jídlo + deskovky + CCG + RPG není dobrý nápad.
Autorská citace #26
18.8.2014 16:03 - ShadoWWW
jo, změnily majitele.
Autorská citace #27
18.8.2014 16:08 - hadrian
Do těchhle podniků chodí i členové různých šermířských skupin, což ale nevylučuje, že se jedná částečně o metalisty nebo někfdy i larpaře.

Celkově podle mě do hospody RPG nepatří, pokud nemáš salónek oddělený od zbytku podniku. Čajovna je lepší, ale i tak by měla mít oddělený boxy a to ne jen zástěnou.
Autorská citace #28
18.8.2014 16:09 - noir
Pokud vím, tak ta Středověká krčma na České patřila Albáncům a to nepříliš slušné pověsti... Pak myslím podobně fungoval Sherwood a pak Excalibur nebo jak se to jmenovala (kousek od Milosrdných bratří u Svratky)
Autorská citace #29
18.8.2014 20:02 - alefo
ak si pamatam z debat so zsolom vargom, s hospodou je problem, ze je to problem typu "mam hospodu, do ktorej nahodou chodia rpgckari". musis mat kuchara, obsluhu, treba ich zaplatit, priestory musia byt specificke, je mala, a prudia do teba hygienici.

kosicky hravy goblin, ak viem, je model "cista herna so vstupnym", kde obsluha sa regrutuje zo znamych a otvaracie hodiny su poobede, a je to samozrejme dotovane z vrecka
Autorská citace #30
19.8.2014 12:19 - crowen
Co sa tyka lokacie RPG obchodu, niekde som cital clanok, ze idealna poloha je blizko nejakej (technickej) vysokej skoly. Studaci maju vela casu a na vyske uz aj nejaky prijem, co dokazu za hry utratit, a je tam kazdy rok prisun noveho masa.
Autorská citace #31
23.8.2014 18:15 - Reidden
No líbí se mi myšlenka obchodu v Brně. Souhlasím, že to musí mít úroveň, ale patlat dohromady hospu z hraním deskovek, či jiných her na hrdiny je nesmysl. Sám vím jak to vypadá. Ještě když byla středověká krčma v Brně na české, tak jsme se tam scházeli na hraní drd. Mohlo by to vypadat, že to je stylové, ale není. Začalo se skoro vždycky do toho motat pivo a jídlo a bylo po hraní. Na hraní je v hospodě moc rušivých elementů. Speciálka na hraní je jedna věc a hospoda věc druhá. I když ta středověká krčma nově v domě pánů z lipé je cekem prostorná a člověk tam nade svoj zákoutí a má celkem pokoj, stejně si nedovedu představit tam hrát a prodávat deskovky, či co. Ale kamenný obchod je kamenný obchod a měl by jej vést někdo s nadšením, aktivním duchem, někdo kdo je schopen jít s dobou a přizpůsobit se aktuálnímu dění v herních žánrech. Někoho kdo to bere vážně. Ne jako černá planeta, jejíž majitel je mayovec a totálně ten obchod potopil. Arakis se drží jakožto knihkupectví speciálka ale rytíř a jeho úroveň jde taky do temného dungeonu. Jsem pro jakékoliv hlavně aktivní a smysluplné řešení v Brně co se týče speciálky. Hlásím se klidně ke spolupráci.
Autorská citace #32
23.8.2014 18:43 - Reidden
Už jsem se jednou pokoušel udělat něco s děním co se týče fanzinu, podobně jako byl dech draka od altaru. Chyběl mi tu časák pro fanoušky a nadšence a tak jsem ho prostě udělal. Neměl jsem zkušenosti, neudělal jsem žádný průzkum trhu, nikoho jsem neznal a nikdy jsem nic podobného nedělal. Přesto jsem dokázal dát dohromady lidi, stránky, najít nakladatele. Vyšly pouze dvě čísla, třetí bylo stople těsně před vydáním, protože to nakladatel stopl a vycouval z toho. Druhý rozlet už se nekonal. Byl to dobrý nápad určený pro úzký okruh lidí ovšem špatně provedený a ve špatnou dobu. Myslím si, že u nás je po této stránce mrtvo a podobný časopis si nikdo v dnešní době počítačů a internetu kupovat nebude. Některé věci je lepší nechat spát a nechat je dobám minulým. Ale jde tu o to, že když se chce a je vůle a schopnost to všechno zorganizovat a ne jenom planě kecat, tak půjde všechno. Když dáte dohromady ty správné lidi, budete se držet současnosti a zamíříte přesně tam, kam je potřeba aby šíp letěl, tak se musítě trefit ne? Nebo se pletu?
Autorská citace #33
23.8.2014 18:50 - York
Reidden píše:
Myslím si, že u nás je po této stránce mrtvo a podobný časopis si nikdo v dnešní době počítačů a internetu kupovat nebude.


Pokud žádný nebude vycházet, tak určitě ne.

Poptávka není něco, co by tu pořád existovalo a stačilo se natáhnout a využít toho. Mnohem častěji lidé zjistí, že o něco mají zájem, až když to vytvoříš a představíš jim to dostatečně zajímavou formou.
Autorská citace #34
23.8.2014 18:55 - Reidden
to je pravda, protože když jsem dělal alduron, tak o tom mělo povědomí víc lidí než jsem si myslel. A to začalo bez jakékoliv reklamy. Možná by to i šlo, ale muselo by se udělat všecno úplně jinak, než dřív...jak říkám jít s dobou.
Autorská citace #35
23.8.2014 19:04 - Reidden
Spolupracoval jsem s tvůrci Asterionu, s lidma co psali dlouhodobě do dechu draka, lidma s širším povědomím o deskovkách a rpg a myslím si, že by nebyl problém znovu ty lidi sehnat, poučit se z chyb, udělat pořádnou reklamu, web, fb, oblítat speciálky atd atd. Otázkou je, jestli pro to "představení dostatečně zajímavou formou" je u nás dost lidí, aby to mělo smysl. Jak říkám, dnes mám větší zkušenosti a rozjet by věci šli, ale.....
Autorská citace #36
23.8.2014 19:14 - York
Reidden píše:
Jak říkám, dnes mám větší zkušenosti a rozjet by věci šli, ale.....


Riziko neúspěchu je tu vždycky, s tím nic nenaděláš. Takže to prostě buď považuješ za věc, kterou fakt stojí za to zrealizovat, nebo ne. Osobně si myslím, že je to výborný nápad, zvlášť jestli na to máš příslušné know-how a znáš ty správné lidi.
Autorská citace #37
23.8.2014 19:26 - ShadoWWW
Dech draka byl časopis spojený s DrD a Asterionem. Tedy v podstatě s DrD.

Když se podíváme do světa, tak obecné časopisy o RPG moc neletí. Spíš blogy, fóra atd., ale časopisy ne. Pokud RPG časopis, tak spojený s konkrétní hrou. Např. Crawl! je zaměřený na DCC, Dragon a Dungeon na D&D, Kobold Quarterly na Pathfinder atd. Dá se říci, že v RPG časopisu hledají lidé doplňky (či domácí pravida, chcete-li) pro svou oblíbenou hru. A podle toho, co hrají, si hledají časopis, který nejlépe doplňuje jejich hru.

Pro DrD 2 je tu Drakkar. Je otázka, jestli dělat další časopis pro DrD 2, nebo spíš třeba časopis pro fate hry Rozcestí a Příběhy iméria. Nebo časopis pro jinou hru, ale to mě moc nenapadá jakou. Dělat časopis pro více her najednou může mít smysl, pokud ten časopis bude zadarmo v PDF, ale dělat ho placený se imho nevyplatí (soudě i podle zkušeností ze světa).
Autorská citace #38
23.8.2014 19:48 - alef0
Dvojmesačník Drakkar má momentálne už 45. číslo, a pravidelný prísun článkov k DrD2 od pestrej palety redaktorov. Samozrejme, nie je to printová podoba, ale myslím, že na takúto možnosť neexistujú financie, a zrejme ani okolnosti -- ak sa pozrieme na fakt, že všetky pravidelné RPGoidné časopisy pomreli.

Drakkar má síce medzery v masovej propagácii, ale s pomocnou rukou sa to dá nakopnúť do vyššieho levelu.
Autorská citace #39
23.8.2014 20:00 - Vojtěch
Dech draka se asimiloval do Pevnosti, která vychází zatím, takže ne všechny...
Autorská citace #40
23.8.2014 20:09 - alef0
Vyšli nejaké články k RPG okrem Končiny?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093415975570679 secREMOTE_IP: 35.175.113.125