Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
Autorská citace #1
18.7.2014 12:17 - ShadoWWW
Nahodil jsem vlákno. QuentinW, Naoki, Nachtrose, kin: potvrďte prosím svůj zájem s tím, kdy byste měli čas hrát.

Já můžu příští týden kdykoliv po 17. hod, ideálně po 18. hodině.

Lepší je imho hrát přes mikrofon než textově, idálně včetně web kamery.
Autorská citace #2
18.7.2014 13:49 - wlkeR
OK, np. S mikrofonem problém nemám, co se webkamery týče, nenapadá mě, k čemu by byla.

Hráče prosím aby dali vědět, jestli chtějí hrát pregeny nebo vlastní postavy.

Jinak jedno upozornění - pokud mě nepřehlasujete, nebudu až na extrémní výjimky používat Contesty. Půjde prakticky vždy o check vs. DC, kde DC bude buď ze seznamu nebo vlastnost(dovednost) + 10. Hází si jen aktivní strana, v případě, že jsou aktivní obě, si hází hráč (a příšera použije hod 10). Jediný contest v pravém slova smyslu schvaluji jen v PvP.)
Autorská citace #3
18.7.2014 14:05 - ShadoWWW
Já si vezmu nějakou předpřipravenou postavu.
Autorská citace #4
18.7.2014 14:58 - Quentin
Taky klidně předpřipravenou. Čas mám každý všední den od šesti + neděle.

A chce to aspoň DM+3+Já, protože nevim, jak to tu ten net bude zvládat, tak aby jste to kvůli mě nerušili, kdybych vypadával.
Autorská citace #5
18.7.2014 16:48 - Nachtrose
Zatim mam jiste volno jen v pondeli. Ut/st/ct se dozvim az v pindeli, podle toho, jak bude mit Evca sluzbu. Cas mi vyhovuje i v 17h i v 18h. A co se postav tyce, nemam problem ani s pre-gen, ani si pripadne udelat...
Autorská citace #6
18.7.2014 22:57 - wlkeR
Příští týden vyrazí do světa (protože Česká pošta je přesvědčena, že bydlím na Slovensku) moje papírová kopie Starter Setu. Rád bych ho měl v rukách než budeme hrát, papírem se listuje snadněji než pdf.)
Autorská citace #7
19.7.2014 08:59 - Nachtrose
No, pokud by jsme i pominuli rolly, HP a dalsi podobne mechaniky, tak roll20.net umoznuje sdilet obrazky i mapy s tokeny PC i NPC a ma podporu i pro google hangouts ( jen to pak chce trochu vetsi monitor.
Autorská citace #8
19.7.2014 10:41 - wlkeR
Woah :o Vyzkoušim.

O hodinu později: oka, první mapa připravena včetně zvuků a maker a všeho XD A jdu se konečně naobědvat a vrátit k překladu >.>
Autorská citace #9
19.7.2014 13:20 - ShadoWWW
K hraní přes Roll20 se ti budou hodit hráčské verze map, kde nejsou zakresleny informace pro DM. (Je to přímo z e-shopu autora.)
Autorská citace #10
19.7.2014 14:57 - Naoki
Já bohužel můžu pouze všední dny od půlnoci a víkendy ráno. Navíc brzo pojedu pryč na týden takže se to všechno zkomplikuje. Kdyžtak se nenechte mnou ovlivňovat
Autorská citace #11
19.7.2014 18:51 - wlkeR
Už jsem to začal kuchat z PDFka a upravovat ve fotošoku, ale díky :)
Autorská citace #12
20.7.2014 11:58 - wlkeR
Pozvolna zadávám do systému pregeny. Doufám, že je budu moct případným hráčům předat, vyplňovat ty deníky je docela otrava.
A musím často odpočívat.
Autorská citace #13
20.7.2014 17:30 - ShadoWWW
Hraní D&D po síti, programy, webkamery atd. (část 1.):

Přes internet jsem se toho nahrál docela hodně. Hlavně 4E v roce 2008. Zkoušel jsem hodně způsobů - Roll20, Fantasy Grounds, Battlegrounds a nakonec i Google Hangouts. No, nakonec mi po všech těch letech přijdou GH jako nejlepší, protože práce s nimi je nejsnazší.

Roll20 má tu super vlastnost, že je zdarma, má obrovskou podporu komunity a dají se tam snadno najít herní skupiny. FG má zase super uživatelksé prostředí, nejlepší simulátor hodu kostkou, co jsem kdy viděl a velkou podporu autorů.

Všechny tyto programy mají "vychytávky", které se ale později ukazují jako docela opruz. Zejména:

- Import obsahu (pravidel, deníků postav, obsahu dobrodružství atd): Naimportovat tam všechno potřebné bývá docela zdlouhavé. Při 10. či 20. dobrodružství už má DM pocit, že nad přípravou dobrodružství tráví už mnohem víc času než samotným hraním a nastává syndrom vyhoření. Pro hráče je zase mnohem pohodlnější mít vytištěný deník před sebou než na monitoru, kde musí sledovat jiné věci.

- Psaní: Mluvit je rychlejší než psát. Když se jen píše, dobrodružství odsýpá mnohem pomaleji. Taky to má nevýhodu, že se vytrácí spontánost a některé vtipné situace nastalé z náhodných hlášek (výkřiků). Při psaní používá člověk autocenzuru. Což je škoda, i když výsledek vypadá "profesionálněji".

- Mikrofon, kamera: Mikrofon mi přijde jako nutnost, už kvůli tomu, že jinak se musí jen psát a to je otrava (viz předchozí bod). RPG je hodně sociální hra a webová kamera přispívá k lepšímu sociální interakci. Stejně jako se v chatu používají smajlíky pro lepší pochopení významu, ale stejně to není nikdy tak autentické jako hovor přes mikrofon, stejně tak hovor přes mikrofon není nikdy tak utentický jak hovor přes webkameru. Kamera je příjemný doplněk hraní RPG přes net. Hraní bez kamery je ale pořád lepší než hraní bez mikrofonu. Kamera má ještě jednu velkou výhodu: hody kostkou.

- Hody kostkou: I když třeba FG má hodně dobře udělaný simulátor hodu kostkou a všechny programy na hraní RPG přes net mají automatické dopočítávání různých výsedků hodů (např. dokážou automaticky seřadit postavy podle hodu na iniciativu, automaticky strhnou tvorovi hozené zranění, automaticky ukážou, jestli útočník zasáhl apod.), tak hráči prostě milují hod fyzickými kostkami. Tomu se nic nevyrovná.
Autorská citace #14
20.7.2014 17:36 - ShadoWWW
Hraní D&D po síti, programy, webkamery atd. (část 2.):
Poté, co jsem vyzkoušel všechny možné programy jsem dospěl k závěru, že Google Hangouts jsou nejlepší. (A dospěli k tomu zjevně i Wizardi, kteří ho používají).

GH sice nenabízí žádné specializované vychytávky pro hraní RPG, ale svou jednoduchostí přispívá k nejautentičtějšímu zážitu. Vyzdvihuje to, co odlišuje stolní RPG od počítačového RPG:

- Když někdo mluví, GH na něj přepnou svůj "focus" (ale dá se vypnout).
- Hody kostkami se provádí kostkami, což je stejně ve výsledku nejlepší.
- Hráči mají své postavy přehledně vytištěné a nehledají nic na monitoru.
- DM může běžně využívat svých tištěných materiálů, což je nakonec stejně lepší než import všeho do PC.
- GH umožňuje kreslit i zobrazovat různé mapy mezi DM a hráči, včetně "fog o war", což je asi největší benefit hraní přes net.
- GH má navíc možnost "živých přenosů" nebo ukládat záznam z hraní. Což může být docela zajímavé pustit si něco zpětně nebo přilákat nové hráče.

Je to prostě jednoduchý nástroj, který se nejvíc podobá klasickému hraní stolních RPG "naživo".
Autorská citace #15
20.7.2014 17:53 - Babaj
premyslim ze bych se k vam na zkousku pridal:-) jen nevim jak to budu mit s casem, stredy, ctvrtky mivam pase.. vic mi to vyhovuje pres vikend... a webkameru nemam .-) navic hody pres simulator mi taky nevadi.. sam pri hrani pouzivam tablet. jen jsem petky videl zatim z rychliku .-)) takze nejaky nebude contest. mi zatim taky nic nerika :-) ale to se da lehce napravit :-)
Autorská citace #16
20.7.2014 19:03 - wlkeR
Webka je integrovaná v monitoru a žonglovat s ním kvůli ověření hodu nebudu :D
Roll20.net využiju hlavně k boji, kde se spíš než popis hodí mapa (nebo je mapa dobrá k dokreslení a představení situace, protože když něco poeticky popisuju, často se zamotám. Postavy tam házím jen tak pro pořádek, abych si vyzkoušel všechny možné features, předpokládám že každý bude mít svojí vytištěnou/na kompu/v tabletu. Nu a ohledně kostek předpokládám, že jste féroví lidi/mimozemšťané a ten sedmý kritičák v řadě bude opravdu náhoda.p
Autorská citace #17
20.7.2014 19:12 - Nachtrose
No, ja ten roll20 navrhnul jenom pro sdileni tech map, je to lepsi, nez to posilat mailem. Benutil jsem wlkeRa tam naimportovat cely starter :-).

Jinek pro uptesneni:tento tyden budu moci v pondeli, utery, ctvrtek a patek. Cas vetsinou po te 17h kdykoli.
Autorská citace #18
20.7.2014 19:33 - wlkeR
<- OCD

Dobře, já osobně bych nejraději ten pátek, aby si nikdo nelámal hlavu prací příští den, ale šlo by i úterý, ikdyž to asi ještě nebudu mít v ruce papírový pravidla. Z mojí bandy se zatím přidá jedna hráčka, takže by nás pomalu mohlo být 5?
Autorská citace #19
20.7.2014 19:50 - ShadoWWW
Úterý i pátek je pro mě OK.

Jinak s tou webkou a házením jsem to myslel tak, že ostatní vidí, že si hráč hází, než že kontrolují, kolik si hodil. :-D
Autorská citace #20
20.7.2014 20:00 - Babaj
tak jo myslim , ze pokud by bylo jeste misto , ze bych se zucastnil.. ty hle metody sice jsou pro mne nove :-) ale myslim ze kdyz mne navedete tak to zvladnu.. po technicke strance :-) jinak postavu si klidne vemu premade.. a nebo i klidne nahazim, nemam potize ani s jednim .-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092791795730591 secREMOTE_IP: 44.223.31.148