Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
20.12.2017 19:28 - Babaj
ja nemam problem hrat od nuly :-)) ale to uz jsme rozebirali :-)
20.12.2017 21:21 - Babaj
27-29 muzu hrat
20.12.2017 21:36 - Asar
Po dnesnej diskusii sme sa zhodli, ze zaciname odznova v elemental evil, s tym, ze pocas kampane vytvorim vlastnu high-level kampan aby ste si mohli zahrat postavy az do max levelu.

Medzi recou ako joke padol navrh vytvorit partiu plnu warlockov s roznymi patronmi. Ak to spravite, mate inspiraciu hned od zaciatku :D

Rasy mozte akekolvek (aj monster rasy) ak su podlozene WotC dokumentom. Pri monster rasach poprosim ale naozaj prepracovany backstory.
20.12.2017 22:22 - Henwedd
Ehm, prozačátek bych se chtěl omluvit za dnešní neúčast. Až doteď mi nedošlo že je vlastně středa. Doufám že na úkor toho jste nebyli moc bití nebo že se to nezrušilo.

Ad postavy. Mno, já nejsem proti tomu že bych v Ježkovi pokračoval, ale po nyní už alespoň prvotní zkušenosti s paladinem bych ho předělával a to už mi možná přijde lepší začít rovnou s novým buildem. Nebo zcela novou postavou. Za vyšší levely jsem loboval spíš z toho důvodu že počáteční levely mi přijdou takové... hm, jako když vesnický chlapec jde s dřevěným mečem lovit stín strašáka co mají na poli. Ale pokud rozhodnutí padlo že se půjde od prvopočátků, podřídím se.

Ad healer. Jak jsem už zmiňoval - žáleží jen na domluvě. Zkouknu ve volném čase něco o klericích a kdoví, třeba mě to zaujme natolik že bych si ho zkusil.

wlkeR píše:
a s pomalejší družinou

"Ale maminka říkala že jsem jenom momentálně zaostalý..."

Ad levelování. Na jednu stranu je motivace pro hráče když se dostávají expy solo, na druhou stranu když někdo víckrát nemůže, pak taky může stejnětak začít zaostávat za ostatníma a tím znepříjemňovat situaci sobě tím že není on-par s družinou, své družině tím že se o něj musí o to víc starat a DMku protože prokud ho pak nechce odrovnat, musí jeho opožděnost brát vpotaz. Extrém pak když DM rozděluje expy rovnou i jednotlivcům podle toho jak byli užiteční.
Osobně když jsem se v RPG hrách (teď myslím ne-DnD) potkával s odděleným expením pro postavy, naskakovaly mi trochu husí pupínky na té části těla na které se sedí. Z důvodu jednoduchého - že v takových hrách dost často bývají situace kdy se jednou hodí ten, podruhé onen panďulák a ideálně oba na maximální možné úrovni která se do té dané chvíle dala získat.
Ve finále nic moc proti XP jen účastníkům nemám. Akorát by pak možná stálo za to když by někdo opravdu zaostával, dát mu možnost ostatní v XP trochu dohnat. Třeba tím že by se aktivněji angažoval v nějaké questové linii z čehož by pak dostal ten drobný bonus bokem.
20.12.2017 22:43 - vojta_h3
Čest, chtěl jsem se zeptat jestli máte uzavřenou skupinu nebo jestli by se našlo někde místo pro "nováčka" (jedna zkušenost s DnD 5e) ?
20.12.2017 23:35 - Asar
Henwedd, zabudol si dolezitu cast - kedy mozes hrat nabuduce?

Vojta - miesto pre dalsieho hraca mame (ale az od zaciatku novej kampane nie hned teraz). Podmienkou je ale vlastna Fantasy grounds licencia, kedze je to plateny program a my uz nemame volnu licenciu.
21.12.2017 07:47 - shari
Vojta, až dokončíme Strahda, tak ti klidně přenechám licenci, co byla přidělena mně.
21.12.2017 08:03 - Babaj
ahari , ty si kupujes vlastni FG?-.)
21.12.2017 08:57 - Asar
Shari, to som ta tak znudil? :-O
21.12.2017 10:54 - Kosťa
Snad ti tak nevadilo moje hraní nebo jo?
21.12.2017 21:37 - ShadoWWW
Našel jsem hodně dobré videotutorialy na FG. Na nové efekty z Xanathara nebo taky jak vytvořit nové povolání.
21.12.2017 22:10 - vojta_h3
shari: ok, to bychom se pak kdyžtak domluvili :)
21.12.2017 22:14 - Henwedd
Ad čas. Zatím to vypadá že budu doma takže za předpokladu že mi zas neunikne který je den (nastavil jsem si už na středy blbíček... to jest budíček pro blbé), můžu vpodstatě i každý den.

Ad licence. Doufám že Šárka neplánuje se zachovat altruisticky a opustit nás aby uvolnila dalšímu místo. Když na to přijde, nemám problém s tím si teď už koupit vlastní licenci čímž bych ji mohl uvolnit já zase dalšímu. Co teď koukám, mají i slevu.
22.12.2017 08:19 - shari
Já budu moct hrát, až se vrátím z konce světa, tj. 28 nebo 29. Jelikož to závisí na dopravních prostředcích jiných lidí, tak to ještě nevím přesně.

Co se licence týče, ne, nehodlám se chovat altruisticky. :) Nevyhovuje mi Asarův herní styl ("GM vs hráči"), ke kterému se minule tak radostně přiznal, místo toho, aby mě nechal tápat, co že mi to tam vlastně nesedí. Každopádně nebudu vyžadovat změnu něčeho, s čím ostatní problém nemají, takže dokončím Strahda (ne že to budeš schválně natahovat) a předám licenci dál.
22.12.2017 10:31 - Kosťa
To je dost škoda, osobně si nemyslím že by nám Asar nějak svinil či házel klacky pod nohy a přiznám se že hraní s Tebou bylo pro mě příjemou zábavou a bude mi velice chybět. Jak už jsem uvedl dříve jistá úroveň obtížnosti mi nevadí pokud to není na úkor příběhu a pokud to není o dělání naschválů.
22.12.2017 11:05 - Asar
Hm, ano je to sice moj herny styl ale u vas som ho prave nejak nepreukazoval - vsetky encountery sme odohrali tak ako boli, nic som nestazoval aby som vam naschval hadzal polena pod nohy, prave naopak, ked bolo potrebne zjednodusoval som ich. Ale ok chapem. Je mi to luto a keby si sa niekedy chcela vratit budem rad.

Ak aj ostatni mate taky pocit, ze som neferovy alebo daco, kludne mi dajte vediet :)
22.12.2017 12:00 - Asar
Ok co sa tyka hrania. Zatial Babaj a Henwedd mozu v stredu. Ak moze aspon wlker alebo Kosta (naj obaja) tak mozme zahrat v stredu a potom teoreticky aj stvrtok/piatok so sarkou.

Natahovat by sa to uz nemalo, iba ak by ste odisli z hradu a isli bludit po kraji :) Ale rad by som to ukoncil buduci tyzden, prvy januarovy si dal volno + priprava a od polky januara PotA.
22.12.2017 14:15 - Asar
Mala zmena - 29eho uz nebudem slameny vdovec takze vtedy nemozem :)
22.12.2017 20:17 - shari
A nebo jsem možná paranoidní...

Vojta: domluva se mnou nebude potřeba, domluv se s Asarem, až bude začínat tu novou kampaň, on ti tu licenci přidělí. ;)
22.12.2017 20:30 - wlkeR
Já můžu prakticky libovolný večír.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094223976135254 secREMOTE_IP: 34.237.245.80